Рішення № 91067883, 12.08.2020, Вінницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.08.2020
Номер справи
120/388/20-а
Номер документу
91067883
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Вінниця

12 серпня 2020 р. Справа № 120/388/20-а

Вінницький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Мультян Марини Бондівни,

за участю:

секретаря судового засідання: Ковальова В.О.

представника позивача: Антощука В.Д.

представника відповідача: Черпітяк О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження адміністративну справу за позовом Державного підприємства "Служба місцевих автомобільних доріг у Вінницькій області" до Головного управління ДПС у Вінницькій області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького окружного адміністративного суду звернулось державне підприємство Служба місцевих автомобільних доріг у Вінницькій області з позовом до Головного управління ДПС у Вінницькій області, в якому просить:

- визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління ДПС у Вінницькій області № 2002284600019 від 24.01.2020 року;

- зобов`язати Головне управління ДПС у Вінницькій області включити державне підприємство «Служба місцевих автомобільних доріг у Вінницькій області» до Реєстру неприбуткових установ та організацій відповідно до Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з реєстру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 440 від 13.07.2016 року, з 21.12.2018 року.

Позовні вимоги мотивовані тим, що Державне підприємство "Служба місцевих доріг у Вінницькій області" є юридичною особою публічного права, засноване на державній власності і належить до сфери управління Вінницької обласної державної адміністрації. Відповідно до пункту 3 розділу ІІ Статуту підприємство є неприбутковою організацією з моменту включення його до Реєстру неприбуткових установ та організацій. Отримані доходи не можуть бути розподілені серед засновників (учасників, членів), працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов`язаних з ними осіб. Доходи Підприємства використовуються виключно для фінансування видатків на його утримання та розвиток, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених у Статуті. Пунктом 12 розділу 2 Статуту Підприємства передбачено, що у разі припинення юридичної особи, активи передаються Органу управління майном або зараховуються до доходу бюджету. Органом управління майном є Вінницька обласна державна адміністрація.

07.12.2018 року позивач звернувся до Головного управління ДПС у Вінницькій області із реєстраційною заявою форми 1-РН, до якої додав копії установчих документів для включення до Реєстру неприбуткових установ та організацій відповідно до пункту 133.4 статті 133 ПК України.

15.03.2019 року позивач отримав лист від 13.03.2019 року №303/10/02-32-50-05 відповідно якого при формуванні Рішення про внесення до реєстру неприбуткових установ та організацій виконуючи функцію «Обробити Рішення» з`являється інформація «Рішення про включення до реєстру не може бути прийнято Особа не включена до ЄДР або установа організація не є юридичною особою».

Вважаючи такі дії протиправними, позивач звернувся до Вінницького окружного адміністративного суду з позовом про визнання протиправною бездіяльність та зобов`язання вчинити дії.

Рішенням Вінницького окружного адміністративного суду від 16.07.2019 року по справі №120/1596/19-а, позов задоволено частково, зокрема визнано протиправною бездіяльність Головного управління ДФС у Вінницькій області щодо не включення Державного підприємства «Служба місцевих автомобільних доріг у Вінницькій області» в реєстр неприбуткових установ та організацій відповідно до Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 440 від 13.07.2016 року. В решті позовних вимог відмовлено. Зобов`язано Головне управління ДФС у Вінницькій області повторно розглянути реєстраційну заяву Державного підприємства «Служба місцевих автомобільних доріг у Вінницькій області» форми 1-РН від 07.12.2018 року та прийняти рішення, за наслідками розгляду вказаної заяви.

Постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 04.12.2019 року, зазначене вище рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 16 липня 2019 року - залишено без змін.

В подальшому в порядку примусового виконання рішення Вінницького окружного адміністративного суду прийнято Рішення №2002284600019, згідно якого, позивачу відмовлено у включенні до Реєстру неприбуткових установ та організацій. Підставою для прийняття Рішення є «невідповідність неприбуткової організації та/або установчих документів такої організації вимогам, установленим пунктом 133.4 статті 133 Кодексу».

Вважаючи таке рішення відповідача протиправним, позивач звернувся до суду з даною позовною заявою.

Ухвалою суду від 03.02.2020 року відкрито провадження у справі, розгляд справи вирішено здійснювати за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання, також даною ухвалою встановлено відповідачеві строк для подачі відзиву на позовну заяву у порядку визначеному статтею 162 КАС України.

На виконання вимог ухвали суду, 19.02.2020 року на адресу суду надійшов відзив на позовну заяву, відповідно якого відповідач зазначив, що Державним підприємством «Служба місцевих автомобільних доріг у Вінницькій області» подано реєстраційну заяву платника податку Форма 1 Р-Н дод. 1 до «Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру» від 07.12.2018 року.

На звернення Державного підприємства "Служба місцевих автомобільних доріг у Вінницькій області" від 08.04.2019 року № 02-196 ДФС України надано податкову консультацію від 11.05.2019 року № 2076/6/99-99-15-02-02-15/11ІК щодо перебування в статусі неприбуткової організації державного підприємства та повідомлено, що за організаційно - правовою формою та метою створення державне підприємство створюється для виконання державних замовлень, ефективного управління державним майном з ціллю отримання прибутку та відповідно не може мати статусу неприбуткової організації.

Державною фіскальною службою України в доповнення до листа від 26.04.2019 року №1272/4/99-99-12-02-04-13 про розгляд листа Державного підприємства "Служба місцевих автомобільних доріг у Вінницькій області" від 20.03.2019 року №02-142 щодо включення підприємства до Реєстру неприбуткових установ та організацій надіслано лист - відповідь Міністерства фінансів України від 17.05.2019 року №11210-09-63/13020, в якому повідомлено, що Міністерство фінансів України погоджується із позицією ДФС, стосовно державних підприємств як суб`єктів підприємницької діяльності, що створюються з метою досягнення економічних і соціальних результатів і одержання прибутку, та відсутністю правових підстав отримання ними неприбуткового статусу.

Враховуючи вищевикладене, 24.01.2020 року ГУ ДПС у Вінницькій області винесено рішення №2002284600019 яким відмовлено у включенні Державного підприємства "Служба місцевих автомобільних доріг у Вінницькій області" до Реєстру неприбуткових установ та організацій.

24.02.2020 року на адресу суду від представника позивача надійшла відповідь на відзив, де позивач не погоджується з позицією відповідача, викладеною в відзиві на позовну заяву, зокрема зазначає, що дійсно підприємство зверталося до ДФС України за індивідуальною податковою консультацією, однак з іншим питанням, а саме щодо можливості передачі основних засобів іншій неприбутковій установі. Також, додатково зазначила, що норми статті 133 ПК України повністю кореспондуються із нормами Статуту підприємства.

02.03.2020 року відповідачем подано заперечення на відповідь на відзив, відповідно якого відповідач просить у задоволенні адміністративного позову відмовити.

Ухвалою суд від 18.03.2020 року задоволено клопотання представника відповідача про виклик свідка та викликано для допиту в якості свідка головного державного ревізора-інспектора відділу податків і зборів з юридичних осіб Вінницького управління Головного управління ДПС у Вінницькій області - ОСОБА_1.

Ухвалою суду від 18.03.2020 року закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті.

Ухвалою суду від 06.04.2020 року клопотання сторін задоволено та відкладено судовий розгляд справи на іншу дату, у зв`язку із запровадженням комплексу обмежувальних заходів, пов`язаних із поширенням коронавірусної хвороби.

Ухвалою суду від 16.06.2020 року, у зв`язку із послабленням карантинних заходів, призначено справу до судового розгляду.

Представник позивача у судовому засіданні просив задовольнити позовні вимоги в повному обсязі, з підстав викладених у позовній заяві.

Представник відповідача в судовому засіданні проти задоволення позовних вимог заперечила в повному обсязі, з підстав викладених у відзиві на позовну заяву.

Розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності, суд зазначає таке.

Матеріалами справи встановлено, що державне підприємство «Служба місцевих автомобільних доріг у Вінницькій області» є юридичною особою публічного права, що засноване на державній власності і належить до сфери управління Вінницької обласної державної адміністрації.

Відповідно до пункту 3 розділу ІІ Статуту державного підприємства «Служба місцевих автомобільних доріг у Вінницькій області» є неприбутковою організацією з моменту включення його до Реєстру неприбуткових установ та організацій. Отримані доходи не можуть бути розподілені серед засновників (учасників, членів), працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов`язаних з ними осіб.

Доходи Підприємства використовуються виключно для фінансування видатків на його утримання та розвиток, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених у Статуті.

Пунктом 12 розділу 2 Статуту Підприємства передбачено, що у разі припинення юридичної особи, активи передаються Органу управління майном або зараховуються до доходу бюджету.

Органом управління майном є Вінницька обласна державна адміністрація.

07.12.2018 року позивачем подано до відповідача реєстраційну заяву форми 1-РН та копії установчих документів для включення до реєстру неприбуткових установ та організацій.

У зв`язку з відсутністю жодної відповіді за результатами розгляду заяви, позивач 05.03.2019 року повторно звернувся до відповідача з листом від 05.03.2019 року, до якого також додавались реєстраційна заява форми 1-РН та завірена копія статуту позивача, щодо включення його до реєстру неприбуткових установ та організацій.

15.03.2019 року позивач отримав лист, за результатами розгляду вказаної вище заяви, в якому відповідач повідомив, що «при формуванні рішення про внесення до реєстру неприбуткових установ та організацій, виконуючи функцію «обробити рішення» з`являється інформація «рішення про включення до реєстру не може бути прийнято. Особа не включена до ЄДР або установа, організація не є юридичною особою». Додатково, відповідачем було повідомлено, що ним до ДФС України було направлено лист з проханням посприяти у вирішенні питання щодо усунення зазначеного недоліку з метою включення до реєстру неприбуткових установ та організацій позивача.

Не погоджуючись з бездіяльністю відповідача, позивач звернувся до суду з позовом.

Рішенням Вінницького окружного адміністративного суду від 16.07.2019 року по справі №120/1596/19-а, позов задоволено частково, зокрема визнано протиправною бездіяльність Головного управління ДФС у Вінницькій області щодо не включення Державного підприємства «Служба місцевих автомобільних доріг у Вінницькій області» в реєстр неприбуткових установ та організацій відповідно до Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 440 від 13.07.2016 року. В решті позовних вимог відмовлено. Зобов`язано Головне управління ДФС у Вінницькій області повторно розглянути реєстраційну заяву Державного підприємства «Служба місцевих автомобільних доріг у Вінницькій області» форми 1-РН від 07.12.2018 року та прийняти рішення, за наслідками розгляду вказаної заяви.

Постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 04.12.2019 року, зазначене вище рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 16 липня 2019 року - залишено без змін.

На виконання рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 16.07.2019 року по справі №120/1596/19-а прийнято Рішення №2002284600019 від 24.01.2020 року, згідно якого, позивачу відмовлено у включенні до Реєстру неприбуткових установ та організацій. Підставою для прийняття Рішення є «невідповідність неприбуткової організації та/або установчих документів такої організації вимогам, установленим пунктом 133.4 статті 133 Кодексу».

Вважаючи таке рішення відповідача протиправним, Державне підприємство «Служба місцевих автомобільних доріг у Вінницькій області» звернувся до суду з даною позовною заявою.

Визначаючись стосовно заявлених позовних вимог, суд виходив з наступного.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно із підпункту 14.1.121 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, неприбуткові підприємства, установи та організації - це неприбуткові підприємства, установи та організації, які не є платниками податку на прибуток підприємств відповідно до пункту 133.4 статті 133 Податкового кодексу України.

Пунктами 6, 7 Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.07.2016 року № 440, встановлено, що контролюючий орган здійснює включення неприбуткової організації до Реєстру на підставі поданих документів в разі, коли організація відповідає вимогам, встановленим підпунктом 133.4.1 пункту 133.4 статті 133 Податкового кодексу України.

Пунктом 133.4.1 пункту 133.4 статті 133 Податкового кодексу України встановлено, що неприбутковим підприємством, установою та організацією є підприємство, установа та організація (далі - неприбуткова організація), що одночасно відповідає таким вимогам: утворена та зареєстрована в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації; установчі документи якої (або установчі документи організації вищого рівня, на підставі яких діє неприбуткова організація відповідно до закону) містять заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов`язаних з ними осіб. Для цілей цього абзацу не вважається розподілом отриманих доходів (прибутків) фінансування видатків, визначених підпунктом 133.4.2 цього пункту; установчі документи якої (або установчі документи організації вищого рівня, на підставі яких діє неприбуткова організація відповідно до закону) передбачають передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення). Положення цього абзацу не поширюється на об`єднання та асоціації об`єднань співвласників багатоквартирних будинків; внесена контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій.

З матеріалів справи встановлено, що підставою прийняття оскаржуваного рішення про відмову у включенні позивача до Реєстру неприбуткових установ та організацій є невідповідність неприбуткової організації та/або установчих документів такої організації вимогам установленим підпунктом 133.4 статті 133 Податкового кодексу України. Фактично вищезазначене рішення відповідача від 24.01.2020 року взагалі невмотивоване. Тобто, відповідачем у зазначеному рішенні лише було вказано норму, положення якої недотримано (порушено) позивачем, проте які саме недоліки в установчих документах було виявлено відповідачем під час прийняття рішення в самому рішенні не зазначено.

Судовим розглядом встановлено, що відповідач вважає, що Статут підприємства суперечить підпункту 133.4.1 пункту 133.4 статті 133 Податкового кодексу України стосовно відповідності вимогам щодо утворення організацій в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність такої організації, та тому не можуть бути визнанні неприбутковими організаціями у розумінні Податкового кодексу України.

Тобто, зважаючи на викладені обставини, 24.01.2020 року відповідачем прийнято рішення про відмову у включенні державного підприємства «Служба місцевих автомобільних доріг у Вінницькій області» до Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Відповідно до підпункту 133.4.6. пункту 133.4 статті 133 Податкового кодексу України, до неприбуткових організацій, що відповідають вимогам цього пункту і не є платниками податку, зокрема, можуть бути віднесені інші юридичні особи, діяльність яких відповідає вимогам цього пункту.

Аналіз вищевказаної норми вказує, що Податковий кодекс України не містить застережень щодо організаційно-правової форми та видів діяльності, які може здійснювати неприбуткова організація як критерій отримання статусу неприбутковості, а тому позивач у організаційно-правовій формі "державне підприємство", при дотриманні вимог щодо змісту установчих документів, має право на отримання відповідного податкового статусу.

Із врахуванням вищевикладеного, суд приходить до висновків про безпідставність доводів відповідача про відмову у включенні в Реєстр неприбуткових організацій з підстав невідповідності організаційно-правової форми підприємства, що відображена у рішенні № 2002284600019 від 24.01.2020 року.

Доводи відповідача, що державне підприємство «Служба місцевих автомобільних доріг у Вінницькій області» не є неприбутковим підприємством у розумінні підпункту 133.4.1 пункту 133.4. статті 133 Податкового кодексу України, оскільки "державне підприємство" створюється з метою ефективного управління державним майном з ціллю отримання прибутку та, відповідно не може мати статус неприбуткової організації, та відповідно до вимог статей 73-75 Господарського кодексу України державне унітарне підприємство утворюється компетентним органом державної влади в розпорядчому порядку на базі відокремленої частини державної власності, як правило, без поділу її на частки, і входить до сфери його управління та діють як державні комерційні підприємства, суд вважає необґрунтованими з таких підстав.

Відповідно до статті 52 Господарського кодексу України, некомерційне господарювання - це самостійна систематична господарська діяльність, що здійснюється суб`єктами господарювання, спрямована на досягнення економічних, соціальних та інших результатів без мети одержання прибутку.

Згідно із пунктом 133.4.2 пункту 133.4 статті 133 Податкового кодексу України, доходи (прибутки) неприбуткової організації використовуються виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами.

Аналіз вищевказаних норм вказує, що за визначенням Податкового кодексу України неприбуткова організація може отримувати прибутки, які використовуються виключно на певні цілі, визначені законом, а Господарським кодексом України некомерційне господарювання визначено як таке, що не має на меті одержання прибутку.

Відповідно до частини 1 статті 62 Господарського кодексу України, підприємство як самостійний суб`єкт господарювання, створений компетентним органом державної влади або органом місцевого самоврядування, або іншими суб`єктами для задоволення суспільних та особистих потреб шляхом систематичного здійснення виробничої, науково-дослідної, торговельної, іншої господарської діяльності в порядку, передбаченому цим Кодексом та іншими законами.

Підприємства можуть створюватись як для здійснення підприємництва, так і для некомерційної господарської діяльності (частина 2 статті 62 ГК України).

Згідно із статті 73 Господарського кодексу України, державне унітарне підприємство утворюється компетентним органом державної влади в розпорядчому порядку на базі відокремленої частини державної власності, як правило, без поділу її на частки, і входить до сфери його управління. Державні унітарні підприємства діють як державні комерційні підприємства або казенні підприємства.

Статтею 74 Господарського кодексу України встановлено, що державне комерційне підприємство є суб`єктом підприємницької діяльності, діє на основі статуту або модельного статуту і несе відповідальність за наслідки своєї діяльності усім належним йому на праві господарського відання майном згідно з цим Кодексом та іншими законами, прийнятими відповідно до цього Кодексу. Майно державного комерційного підприємства закріплюється за ним на праві господарського відання чи оперативного управління.

На підставі статті 136 Господарського кодексу України право господарського відання є речовим правом суб`єкта підприємництва, який володіє, користується і розпоряджається майном, закріпленим за ним власником (уповноваженим ним органом), з обмеженням правомочності розпорядження щодо окремих видів майна за згодою власника у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими законами.

Власник майна, закріпленого на праві господарського відання за суб`єктом підприємництва, здійснює контроль за використанням та збереженням належного йому майна безпосередньо або через уповноважений ним орган, не втручаючись в оперативно-господарську діяльність підприємства.

Суд зазначає, що пункт 3.1 статті 3 Податкового кодексу України, встановлено, що податкове законодавство України складається з Конституції України, цього Кодексу, Митного кодексу України та інших законів з питань митної справи у частині регулювання правовідносин, що виникають у зв`язку з оподаткуванням митом операцій з переміщення товарів через митний кордон України (далі - законами з питань митної справи); чинних міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України і якими регулюються питання оподаткування; нормативно-правових актів, прийнятих на підставі та на виконання цього Кодексу та законів з питань митної справи; рішень Верховної Ради Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування з питань місцевих податків та зборів, прийнятих за правилами, встановленими цим Кодексом.

Таким чином, Податковий кодекс України є спеціальним законодавчим актом у сфері правовідносин, що виникають з питань оподаткування.

Статтею 5 Податкового кодексу України встановлено, що у разі якщо поняття, терміни, правила та положення інших актів суперечать поняттям, термінам, правилам та положенням цього Кодексу, для регулювання відносин оподаткування застосовуються поняття, терміни, правила та положення цього Кодексу.

Включення позивача до Реєстру неприбуткових установ та організацій є відносинами з питань оподаткування, а тому до них застосовуються поняття, терміни, правила та положення Податкового кодексу України.

Так, при вирішенні питання щодо включення позивача до вказаного Реєстру, застосовується критерій визначення неприбуткового підприємства, визначеного пунктом 133.4 статті 133 Податкового кодексу України, а не Господарським кодексом України.

Статутом позивача підтверджено дотримання критеріїв визначення неприбуткового підприємства, визначеного пунктом 133.4 статті 133 Податкового кодексу України. Як вбачається із Статуту державного підприємства «Служба місцевих автомобільних доріг у Вінницькій області», підприємство є юридичною особою, суб`єктом господарювання зі статусом неприбуткової організації. У відповідності Статуту, підприємство є одержувачем бюджетних коштів, що спрямовується на розвиток та утримання мережі автомобільних доріг загального користування місцевого значення Вінницької області. Підприємство утримується в межах кошторису видатків, затвердженого Органом управління майном виходячи із законодавчо встановлених нормативів на утримання служби замовника, за рахунок коштів, передбачених у зведеному кошторисному розрахунку вартості. Основною метою діяльності підприємства позивача є виконання функцій замовника та технічного нагляду під час нового будівництва, реконструкції, капітального та поточних ремонтів і експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення. У разі припинення юридичної особи державного підприємства «Служба місцевих автомобільних доріг у Вінницькій області» активи передаються органу управління майном або зараховуються до доходу бюджету.

Слід також узяти до уваги той факт, що використання неприбутковою організацією доходів (прибутків) для цілей інших, ніж передбачені підпунктом 133.4.2. статтею 133 ПКУ згідно підпунктом 133.4.4. статті 133 ПКУ є підставою для виключення такої організації з Реєстру неприбуткових установ та організацій і нарахування податкового зобов`язання з податку на прибуток підприємств, штрафних санкцій і пені відповідно до норм цього Кодексу. Податкові зобов`язання, штрафні санкції і пеня нараховуються, починаючи з першого числа місяця, в якому вчинено таке порушення.

Таким чином, суд дійшов висновку про те, що відповідач, як суб`єкт владних повноважень, не довів наявність правових підстав для відмови позивачу у включенні його до Реєстру неприбуткових установ та організацій, а відтак, такі дії податкового органу вчинені останнім всупереч норм законодавства, що регулює дані правовідносини.

Відповідно до статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень. У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Враховуючи вищезазначене, суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги державного підприємства «Служба місцевих автомобільних доріг у Вінницькій області» до Головного управління ДПС у Вінницькій області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії підлягають задоволенню.

Відповідно до частини 1 статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись ст.ст. 73-77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління ДПС у Вінницькій області № 2002284600019 від 24.01.2020 року.

Зобов`язати Головне управління ДПС у Вінницькій області з 21.12.2018 року включити Державне підприємство "Служба місцевих автомобільних доріг у Вінницькій області" до Реєстру неприбуткових установ та організацій відповідно до Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 440 від 13.07.2016 року.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Вінницькій області на користь Державного підприємства "Служба місцевих автомобільних доріг у Вінницькій області" судові витрати зі сплати судового збору у сумі 4204 (чотири тисячі двісті чотири) гривні.

Рішення суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 255 КАС України.

Відповідно до статті 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Державне підприємство "Служба місцевих автомобільних доріг у Вінницькій області" (вул. Соборна, 15-А, м. Вінниця, Вінницька область, 21050, код ЄДРПОУ 42434474)

Головне управління ДПС у Вінницькій області (вул. Хмельницьке шосе, 7, м. Вінниця, Вінницька область, код ЄДРПОУ 43142454)

Копію рішення у повному обсязі сторони можуть одержати: 21.08.2020 року.

Суддя Мультян Марина Бондівна