Постанова № 910180, 30.07.2007, Господарський суд Одеської області

Дата ухвалення
30.07.2007
Номер справи
34/258-07-5295а
Номер документу
910180
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

_______________________

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

"30" липня 2007 р.

Справа № 34/258-07-5295А

30.07.2007р. об 11год.55хв. господарський суд Одеської області

у складі судді Фаєр Ю.Г.

при секретарі судового засідання Колотенко О.П.,

за участю представників від позивача: Кучіна Ф.О. –головного державного податкового інспектора юридичного відділу ДПІ у Овідіопольському районі, діючого на підставі довіреності від 16.04.2007р. №6234/9/10-0-13;

розглянув у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань господарського суду Одеської області №6 в м. Одесі адміністративну справу №34/258-07-5295А

за позовомДержавної податкової інспекції у Овідіопольському районі Одеської області

до відповідача Приватного підприємства "Донбас-Юг"

про стягнення на суму 1890,67грн.

СУТЬ СПОРУ: Позивач Державна податкова інспекція у Овідіопольському районі Одеської області звернувся до суду з позовною заявою про стягнення з Приватного підприємства "Донбас-Юг" заборгованості по штрафним санкціям по податку на прибуток на суму 1890,39грн. та по пені по цьому податку на суму 3,28грн. на підставі п.п.3.1.1 п.3.1 ст.3 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000р. (із змінами і доп.).

Відповідач заперечення на позов суду не надав, представника для участі в судовому засіданні не направив. За таких обставин, неявка представника відповідача не перешкоджає розгляду справи по суті. Справа розглядається за наявними матеріалами.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача та давши їм оцінку в сукупності, суд прийшов до висновку, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно преамбули Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000р. (із змінами і доп.) цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.

Відповідно до п.1.3 ст.1 названого закону податковий борг (недоїмка) –це податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), узгоджене платником податків або встановлене судом (господарським судом), але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання. При цьому у п.1.2 ст.1 цього закону встановлено поняття податкового зобов'язання, яким є зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.

Згідно п.1.4. ст.1 цього Закону пеня –це плата у вигляді процентів, нарахованих на суму податкового боргу (без урахування пені), що справляється з платника податків у зв'язку з несвоєчасним погашенням податкового зобов'язання.

Відповідно до п.1.5 ст.1 названого закону штрафна санкція (штраф) - плата у фіксованій сумі або у вигляді відсотків від суми податкового зобов'язання (без урахування пені та штрафних санкцій), яка справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним правил оподаткування, визначених відповідними законами.

Відповідно до п.5.1 ст.5 названого Закону податкове зобов’язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов’язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.

Згідно п.п.5.4.1 п.5.4 ст.5 названого Закону узгоджена сума податкового зобов’язання, не сплачена платником податків у строки визначенні цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Відповідно до абз.1 п.п.17.1.7 п.17.1 ст.17 названого Закону у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу.

Державна податкова інспекція у Овідіопольському районі Одеської області звернулася до суду з позовною заявою, в якій просить стягнути з відповідача заборгованість по штрафним санкціям по податку на прибуток на суму 1890,39грн. та по пені по цьому податку на суму 3,28грн., яка виникла на підставі декларації з податку на прибуток підприємства за 3кв. 2006р. (вх№31386 від 18.10.2006р.), по податковому повідомленню рішенню №0003121501/0 від 21.07.2006р., прийнятому на підставі акту перевірки №594/15-0/31601141 від 11.07.06р. щодо порушення граничних термінів сплати узгодженого податкового зобов’язання по податку на прибуток та нарахування штрафних санкцій.

Крім того, після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня, що передбачено п.п.16.1.1 п.16.1 ст.16 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000р. (із змінами і доп.).

З врахуванням наявної у відповідача на особовому рахунку переплати на суму 1045,60грн., відповідно до діючого законодавства Державною податковою інспекцією у Овідіопольському районі Одеської області були надіслані відповідачу перша податкова вимога №1/658 від 09.11.2006р. та друга податкова вимога №2/700 від 18.12.2006р.

Вказана заборгованість не сплачена відповідачем, про що свідчать дані картки особового рахунку відповідача по зазначеному податку, яка ведеться в органах державної податкової служби згідно з Інструкцією про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку платежів до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється органами державної податкової служби України, затвердженої наказом Державної податкової адміністрації України від 18.07.2005р №276 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 02.08.2005р. за №843/11123).

Статтею 67 Конституції України встановлено, що кожен зобов’язаний сплачувати податки і збори у порядку і розмірах, встановлених законом, забезпечення податкової політики держави, згідно з частиною 3 статті 116 Конституції України, віднесено до компетенції органів виконавчої влади.

Відповідно до п.п.3.1.1 п.3.1 ст.3 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000р. (із змінами і доп.) активи платника податків (кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання) можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобов'язань виключно за рішенням суду (господарського суду).

Враховуючи вищезазначене, позовні вимоги Державної податкової інспекції у Овідіопольському районі Одеської області підлягають задоволенню повністю.

При вирішенні питання розподілу судових витрат суд виходить з наступного.

Відповідно до ч.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Покладення на відповідача держмита у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, даною статтею не передбачено. На підставі викладеного, суд не знаходить підстав для покладення на відповідача обов’язку сплачувати держмито за розгляд даної справи.

Керуючись ст.ст. 71, 72, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Позовні вимоги Державної податкової інспекції у Овідіопольському районі Одеської області задовольнити повністю.

2. Стягнути з приватного підприємства "Донбас-Юг" (код 31601141; юридична адреса: 65496, Одеська область, Овідіопольський район; с. Мізекевича, ж/м Савіньйон; фактичне місцезнаходження: м.Одеса, Французький бульвар,12/2 кв.51) на користь бюджету (р/р31116009600360, одержувач - ГУДКУ в Одеській області, МФО 828011, УДК у Овідіопольському районі, код 22508650), через ДПІ у Овідіопольському районі Одеської області, заборгованість по штрафним санкціям по податку на прибуток та пені по цьому податку на загальну суму 1890(тисяча вісімсот дев’яносто)грн.67грн.

3. Виконавчий лист видати після набрання постановою законної сили в разі надходження заяви особи, на користь якої ухвалено судове рішення.

Сторонам надано право ст.185 КАС України подати апеляційну заяву на постанову господарського суду Одеської області протягом 10 днів з дня її складання в повному обсязі.

Згідно п.1 ст.254 КАС України постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого п.3 ст.186 КАС України.

Суддя