Постанова № 9099756, 25.11.2008, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.11.2008
Номер справи
2а-7809/08
Номер документу
9099756
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 2а-7809/08

Категорія 72

ПОСТАНОВА

Іменем україни

25 листопада 2008 року

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

Судді: Качуріної Л.С.,

При секретарі: Лемба А.В. в присутності сторін:

представника позивача - Лінько Є.С.

відповідач - не зявився

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Антрацитівської обєднаної державної податкової інспекції в Луганській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафних санкцій, -

ВСТАНОВИВ:

09 квітня 2008 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Антрацитівської обєднаної державної податкової інспекції в Луганській області до субєкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_2 про стягнення штрафних санкцій, в якому позивач просив стягнути з субєкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_2 штрафну санкцію у розмірі 3051, 00грн.

Позивач в обгрунтування своїх позовних вимог посилається на те, що відповідач ОСОБА_2 є субєктом підприємницької діяльності, зареєстрована Антрацитівською районною державною адміністрацією Луганської області 24.09.2007 року за НОМЕР_4, за адресою: АДРЕСА_1 та 25.09.2007 року зареєстрована як платник податків у Антрацитівський ОДПІ.

22.11.2007 року працівниками Антрацитівської ОДТП була проведена перевірка СПД - фізичної особи ОСОБА_2 (АДРЕСА_2) по дотриманню вимог Закону України 01.01.2000 року № 1776-111 «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», Законів України від 4 грудня 1990 року № 509-ХХП «Про державну податкову службу в Україні», від 19 грудня 1995 р. № 481/95-ВР „Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" із змінами та доповненнями, від 23 березня 1996 року № 98/96-ВР «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», від 07 лютого 1991 року № 698-ХИ „Про підприємництво", указів Президента України та інших нормативно правових актів, які регулюють готівковий обіг в Україні та складено акт перевірки № 120392 -34-0085/21-211 від 08.05.2007 року.

На момент перевірки були встановлені порушення, а саме при продажу товарів розрахункова операція проведена без застосування зареєстрованого, опломбованого та переведеного у фіскальний режим роботи реєстратора розрахункових операцій (далі - РРО).

На підставі акту перевірки № 12020050/0023 від 22.11.2007 року за порушення Закону № 265/ 95- ВР«Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» Антрацитівською ОДШ було прийнято податкове повідомлення-рішення від 23.11.2007 року за № 0002692310, яким відповідачу було визначено штрафні санкції у розмірі 351, 00 коп.

Рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій було отримано особисто ОСОБА_2 23.11.2007 року, про що у матеріалах справи є підтвердження.

Крім того, в ході перевірки встановлено порушення ч. 10 ст. 15, ст. 11-1 Закону України від 19 грудня 1995 р. № 481/95-ВР „Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" із змінами та доповненнями, а саме роздрібна торгівля тютюновими виробами без наявності ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі тютюновими виробами, роздрібна торгівля тютюновими виробами за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлені виробниками або імпортерами таких тютюнових виробів.

На підставі акту перевірки № 12020050/0023 від 22.11.2007 року за порушення Закону „Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових

0002702310, яким відповідачу було визначено штрафні санкції у розмірі 2700, 00 коп.

Рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій було отримано особисто ОСОБА_2 23.11.2007 року, про що у матеріалах справи є підтвердження.

До теперішнього часу відповідач рішення про застосування фінансових санкцій в адміністративному та судовому порядку не оскаржував і штраф в повному обсязі не сплатив.

У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги та просив стягнути штрафні санкції з відповідача.

Відповідач у судове засідання не зявився, про час, дату та місце слухання справи був повідомлений належним чином, заперечень на позов не надав.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд дійшов до висновку про задоволення адміністративного позову з наступних підстав.

Судом встановлено, що відповідач ОСОБА_2 є субєктом підприємницької діяльності, зареєстрована Антрацитівською районною державною адміністрацією Луганської області 24.09.2007 року за НОМЕР_4, за адресою: АДРЕСА_1 та 25.09.2007 року зареєстрована як платник податків у Антрацитівський ОДПІ.

22.11.2007 року працівниками Антрацитівської ОДІ 11 була проведена перевірка СПД - фізичної особи ОСОБА_2 (АДРЕСА_2) по дотриманню вимог Закону України 01.01.2000 року № 1776-111 «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», Законів України від 4 грудня 1990 року № 509-ХХІІ «Про державну податкову службу в Україні», від 19 грудня 1995 р. № 481/95-ВР „Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" із змінами та доповненнями, від 23 березня 1996 року № 98/96-ВР «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», від 07 лютого 1991 року № 698-ХІІ „Про підприємництво", указів Президента України та інших нормативно правових актів, які регулюють готівковий обіг в Україні та складено акт перевірки № 120392 -34-0085/21-211 від 08.05.2007 року.

На момент перевірки були встановлені порушення, а саме при продажу товарів розрахункова операція проведена без застосування зареєстрованого, опломбованого та переведеного у фіскальний режим роботи реєстратора розрахункових операцій (далі - РРО).

На підставі акту перевірки № 12020050/0023 від 22.11.2007 року за порушення Закону № 265/ 95- ВР«Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» Антрацитівською ОДШ було прийнято податкове повідомлення-рішення від 23.11.2007 року за № 0002692310, яким відповідачу було визначено штрафні санкції у розмірі 351, 00 коп.

Рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій було отримано особисто ОСОБА_2 23.11.2007 року, про що у матеріалах справи є підтвердження.

Крім того, в ході перевірки встановлено порушення ч. 10 ст. 15, ст. 11-1 Закону України від 19 грудня 1995 р. № 481/95-ВР „Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" із змінами та доповненнями, а саме роздрібна торгівля тютюновими виробами без наявності ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі тютюновими виробами, роздрібна торгівля тютюновими виробами за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлені виробниками або імпортерами таких тютюнових виробів.

На підставі акту перевірки № 12020050/0023 від 22.11.2007 року за порушення Закону „Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" Антрацитівською ОДШ було прийнято податкове повідомлення-рішення від 23.11.2007 року за № 0002702310, яким відповідачу було визначено штрафні санкції у розмірі 2700, 00 коп.

Рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій було отримано особисто ОСОБА_2 23.11.2007 року, про що у матеріалах справи є підтвердження.

До теперішнього часу відповідач рішення про застосування фінансових санкцій в адміністративному та судовому порядку не оскаржував і штраф в повному обсязі не сплатив.

Згідно з п.1 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобовязані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

Відповідно до п.13 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобовязані: забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня. виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися субєктами підприємницької діяльності всіх форм власності, в тому числі її виробниками, за наявності у них ліцензій.

Відповідно до ст. 17 вказаного Закону до субєктів підприємницької діяльності застосовуються фінансової санкції у вигляді штрафів у разі оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень.

У відповідності із п. 13 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених ст. 17 Закону України „Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" рішення про застосування фінансових санкцій може бути оскаржено у місячний термін у встановленому законодавством порядку.

Як вбачається з матеріалів справи, рішення про застосування фінансових санкцій у встановлений законодавством строк відповідачем не оскаржене.

У разі невиконання субєктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом ЗО днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.

На підставі вищевикладеного суд дійшов висновку про обгрунтованість позовних вимо г.

Питання про розподіл судових витрат, відповідно до ст. 94 КАС України вирішується таким чином. Так як судове рішення ухвалене на користь сторони субєкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, повязані із залученням свідків та проведенням судових експертиз. Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України, у справа х, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», ч. 10 ст. 15, ст. 11-1 Закону України „Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", ст. ст. 2, 17, 87, 94, 98, 158 -163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Антрацитівської обєднаної державної податкової інспекції в Луганській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафних санкцій задовольнити повністю.

Стягнути з субєкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_3). в доход Державного бюджету України. ( р/р 31113104700088, код платежу 21080902, одержувач Державний бюджет Антрацитівського району, банк ГУДКУ в Луганській області, код 25992095, МФО 804013) фінансову санкцію у розмірі 351, 00 грн.

Стягнути з субєкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_3). в доход Державного бюджету України. ( р/р 31111106700088, код платежу 21081102, одержувач Антрацитівське ВДК, банк ГУДКУ в Луганській області, код 25992095, МФО 804013) фінансову санкцію у розмірі 2700, 00 грн.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.