
Справа № 522/17047/19
Провадження № 2/522/1549/20
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАІНИ
05 серпня 2020 року Приморський районний суд м. Одеси у складі:
головуючої судді Науменко А.В.,
за участю секретаря - Полегенького В.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одесі цивільну справу за позовом Комунального підприємства «Житлово-комунальний сервіс «Вузівський» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,
В С Т А Н О В И В:
07.10.2019 року КП «ЖКС «Вузівський» звернулося до Приморського районного суду м. Одеси з позовною заявою до ОСОБА_1 , в якій просить суд стягнути з ОСОБА_1 на користь КП «ЖКС» Вузівський» заборгованість за надані житлово-комунальні послуги за період з 01.07.2014 року по 31.07.2019 року у розмірі 11578,01 грн., яка складається з таких складових: УБПТ - 9825,19грн., технічне обслуговування ліфту - 1035,09 грн., вивезення сміття ТОВ «СОЮЗ» (2018) - 260,83грн., вивезення сміття ТОВ «СОЮЗ» - 456,90грн., а також стягнути з відповідача витрати по сплаті судового збору у розмірі 1 921,00грн.
В обґрунтування заявлених позовних вимог представник позивача посилається на те, що відповідач - ОСОБА_1 несвоєчасно та не у повному обсязі вносить плату за житлово-комунальні послуги, що значним чином погіршує фінансове становище КП «ЖКС «Вузівський», а також його засновника - Одеської міської ради, призводить до погіршення якості послуг, які надаються з ремонту і експлуатації житлового фонду, що знаходиться в комунальній власності, а також призводить до неможливості розрахунків із спеціалізованими підприємствами, тим самим порушуючи їх права сумлінних платників.
Несвоєчасне внесення плати за житлово-комунальні послуги, а також наявність заборгованості по вищезазначеним послугам зумовило звернення КП «ЖКС «Вузівський» до суду із відповідним позовом.
Ухвалою судді від 17.10.2019 року було прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження по цивільній справі за позовною заявою Комунального підприємства «Житлово-комунальний сервіс «Вузівський» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості. Розгляд справи призначено в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними матеріалами у справі, у строки передбачені ст. 275 ЦПК України. Визначено відповідачеві п`ятнадцятиденний строк з дня отримання даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву.
Вказана ухвала судді була направлена на адресу відповідача - ОСОБА_1 , зазначену у позовній заяві, яка не змінювалась, про що свідчить довідка з відділу адресної довідкової роботи Головного управління державної міграційної служби України в Одеській області, однак, у встановлений судом строк відповідачем не було подано відзиву на позов, не було надано заперечення проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
При цьому суд зазначає, що відповідно до п.2 ч.7 ст. 128 ЦПК України у разі ненадання учасниками справи інформації щодо їх адреси судова повістка надсилається: фізичним особам, які не мають статусу підприємців, - за адресою їх місця проживання чи місця перебування, зареєстрованою у встановленому законом порядку.
Відповідно до ст. 275 ЦПК України суд розглядає справи у порядку спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Приймаючи до уваги, що судове відправлення були повернуті поштою із відміткою «за закінченням встановленого строку зберігання», з урахуванням положень ст. 275 ЦПК України, суд вважає за можливе розглядати справу за відсутності відзиву на позов та заперечень проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Представник позивача ОСОБА_2 в судове засідання з`явився, проти ухвалення заочного рішення не заперечує, позовні вимоги підтримав в повному обсязі.
За таких обставин, суд ухвалив розглянути справу у відсутність учасників справи в порядку заочного спрощеного провадження відповідно до ст. 280 ЦПК України.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про необхідність задоволення позову, виходячи з наступного.
Як вбачається із матеріалів справи та встановлено судом у судовому засіданні, рішенням Одеської міської ради №1165-V від 05.04.2007року «Про реорганізацію комунальних підприємств та затвердження їх статутів у новій редакції», КП «Дирекція єдиного замовника «Вузівське» шляхом злиття з КП «Дирекція єдиного замовника «Чубаївське» було реорганізоване у комунальне підприємство «Житлово - комунальний сервіс «Вузівський», який слід вважати правонаступником реорганізованих підприємств.
Згідно із Статутом комунального підприємства предметом діяльності є організаційне забезпечення поточного утримання, ремонту і благоустрою житлового фонду, нежитлових споруд, інженерного обладнання і прилеглих територій, організація надання різного виду послуг, пов`язаних з експлуатацією, утриманням і ремонтом житлового і нежитлового фонду і отримання прибутку в інтересах Засновника (Одеської міської ради).
КП «ЖКС «Вузівський» утримує на балансі відповідне майно, а також веде бухгалтерську, статистичну і іншу передбачену законодавством звітність, здійснює розрахунки коштів, необхідних для своєчасного проведення капітального і поточного ремонтів і утримання, а також забезпечує управління майном і несе відповідальність за його експлуатацію відповідно до закону.
Відповідно до розпорядження міського голови № 97-01р. від 28.01.2003 року «Про передачу майна в повне господарське відання комунальним підприємствам «Дирекція єдиного замовника» КП «ЖКС «Вузівський» передано у повне господарське відання майно (житлові будинки), у тому числі і будинок розташований за адресою: АДРЕСА_1 .
24.11.2016 року виконавчим комітетом ОМР прийнято рішення № 385 від «Про внесення змін до рішення виконавчого комітету ОМР від 30.07.2015 року № 225 «Про скасування окремих пунктів рішень виконавчого комітету ОМР», яким скасовано тарифні відносини у м. Одесі з 01.07.2017 року.
07.04.2017 року у м. Одесі оголошено конкурс з призначення управителів в багатоквартирних будинках, розташованих на території Київського району міста Одеси, в яких не створені об`єднання співвласників багатоквартирних будинків та співвласники яких не прийняли рішення про форму управління багатоквартирним будинком.
Співвласниками будинку АДРЕСА_1 станом на проведення конкурсу не створено ОСББ та не було прийнято рішення про форму управління будинком.
Відповідно до Законів України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», «Про житлово-комунальні послуги», «Про місцеве самоврядування в Україні», Порядку проведення конкурсу з призначення управителя багатоквартирного будинку, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 13.06.2016 року № 150, рішення Одеської міської ради № 1358 від 07.12.2016 року «Про організацію та проведення конкурсів з призначення управителів багатоквартирних будинків у м.Одесі», розпорядження Київської районної адміністрації Одеської міської ради № 173 від 06.04.2017 року «Про затвердження конкурсної документації для проведення конкурсу з призначення управителів багатоквартирних будинків, розташованих у Київському районі м.Одеси» та протоколу №4 від 15.05.2017 року засідання конкурсної комісії з призначення управителів багатоквартирних будинків, розташованих у Київському районі міста Одеси, переможцями конкурсу з призначення управителів багатоквартирних будинків, розташованих у Київському районі міста Одеси, визначено за об`єктами конкурсу №1 та №2 - КП «ЖКС «Вузівський».
По кожному окремому житловому будинку визначено ціну на послугу з управління багатоквартирним будинком згідно переліку, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 13.06.2016 року №150 «Про затвердження Порядку проведення конкурсу з призначення управителя багатоквартирного будинку (надалі - Наказ №150).
Перелік складових послуги з управління багатоквартирним будинком, затверджений Наказом №150, крім окремої статті «Винагорода управителю» співпадає з переліком послуг з утримання будинку і споруд та прибудинкової території відповідно до Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкової територій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 року №869 (далі - Постанова №869).
Наказом №150 для управителів багатоквартирних будинків, які визначені переможцями на відповідних конкурсах не передбачено встановлення тарифів на послугу з утримання будинку і споруд та прибудинкових територій рішенням виконавчого комітету Одеської міської ради.
23.05.2017 року з переможцем конкурсу КП «ЖКС «Вузівський» (найнижча ціна та відповідальність критеріям відбору) укладено договір про надання послуги з управління багатоквартирним будинком АДРЕСА_1 на умовах, визначених конкурсною документацією, який у подальшому було припинено за взаємною згодою сторін та укладено договір № 2 вже між співвласниками та комунальним підприємством.
Основні засади організаційних, господарських відносин, що виникають у сфері надання та споживання житлово-комунальних послуг між їхніми виробниками, виконавцями і споживачами, а також їхні права та обов`язки, регулюються Законом України "Про житлово-комунальні послуги" №1875-ІУ від 24.06.2004р.
Комунальне підприємство, функціонує на базі публічної (комунальної) форми власності (комунальна власність) відповідно до Цивільного та Господарського кодексу України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та інших нормативно- правових актів. Майно комунального підприємства закріплюється за підприємством на праві господарського відання.
Правовому статусу комунального унітарного підприємства присвячена ст.78 Цивільного кодексу України, згідно з якою комунальне унітарне підприємство утворюється компетентним органом місцевого самоврядування в розпорядчому порядку на базі виділеної частини комунальної власності і входить до сфери його управління.
Орган, до сфери управління якого входить комунальне підприємство, є представником власника - відповідної територіальної громади і виконує його функції у межах, визначених Цивільним кодексом України та іншими законодавчими актами.
Орган управління комунального підприємства, визначає його повноваження, встановлює особливості правового режиму використання комунального майна, переданого в господарське ведення підприємству, впливає на діяльність підприємства шляхом регулювання тарифів, надання податкових пільг і дотацій.
Особливості правового режиму використання майна територіальної громади м.Одеси, переданого в господарське відання комунального підприємства, встановлюються рішеннями Одеської міської ради в галузі регулювання використання власності територіальної громади м. Одеси, а також статутами конкретних комунальних підприємств.
Згідно ч.2 ст.21 Закону України «Про житлово-комунальні-послуги» КП «ЖКС «Вузівський» здійснює функції виконавця/замовника робіт з утримання будинків, споруд і прибудинкової території (далі - УБПТ) (Згідно Додатку №1 до рішення виконавчого комітету Одеської міської ради від 28.10.2008 року № 1212 - прибирання прибудинкових територій, сходових кліток, підвалів, технічних поверхів та покрівель, технічне обслуговування ліфтів, обслуговування систем диспетчеризації, підтримання у робочому стані систем у ліфті біля входу до ліфта та біля телефону диспетчера, технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем тепло-, водопостачання, водовідведення і зливної каналізації, несучих та захисних конструкцій, дератизація, дезінсекція, обслуговування димовентиляційних каналів, поточний ремонт інженерних систем и технічних пристроїв будинків та елементів зовнішнього благоустрою, підготовка до експлуатації в осінньо-зимовий період, експлуатація номерних знаків, освітлення місць загального користування, електроенергія ліфтів та ін.), приймає на баланс житлові будинки, їх інженерне обладнання, укладає договори з ремонтно-експлуатаційними підприємствами, енерго-, водопостачальними й іншими спеціалізованими організаціями, які забезпечують функціонування систем життєзабезпечення будинків і прилеглої території.
Також, КП «ЖКС «Вузівський» відповідно до Статуту, Правил утримання будинків та прибудинкової території: «...утримання і ремонт ліфтів здійснює виконавець зазначених послуг або за договором - спеціалізована організація;...» та є Замовником послуги у розумінні Закону України «Про публічні закупівлі» з технічного обслуговування ліфтового обладнання.
Також КП «ЖКС «Вузівський» був Замовником послуги по збиранню та вивезенню побутових відходів (сміття) мешканців будинків.
Також КП «ЖКС «Вузівський» на договірних засадах здійснює функції замовника з іншими спеціалізованими організаціями, необхідними для обслуговування житлового фонду, наприклад, закупівля електричної енергії для місць загального користування та ліфтового обладнання будинку.
Відповідно до п.2 ст.14, п.З ст.31 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 24.06.2004 року №1875 - IV комунальні підприємства в Україні надають послуги з УБПТ (утримання будинків, споруд і прибудинкових територій) по тарифах, затвердженими органами місцевого самоврядування.
Рішенням виконавчого комітету Одеської міської ради № 1212 від 28.10.2008 року «Про внесення змін до рішень виконавчого комітету Одеської міської ради від 29.07.2008 року № 924 «Про визначення площ прибудинкових територій багатоквартирних житлових будинків, прибирання яких здійснюється двірниками комунальних підприємств житлово-
комунального сервісу м.Одеси» та від 21.08.2008 року № 970 «Про заходи щодо введення адресної муніципальної допомоги мешканцям міста на оплату житлово-комунальних послуг та установлення тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій» затверджено тарифи на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій.
Дане рішення у додатку містить тарифи для будинків комунальної власності міста Одеси із зазначенням інформації про перелік послуг, періодичності надання послуг, їх вартість, загальний розмір тарифу (для кожного конкретного будинку).
Дане рішення опубліковано відповідно до п.З Управлінням інформації Одеської міської ради ( ОСОБА_3 ) в засобах масової інформації, тобто доведено до відома споживачів (ІНФОРМАЦІЯ_1 ).
Відповідно до наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово- комунального господарства України «...інформація доводиться до відома споживачів шляхом розміщення на офіційному веб-сайті органу місцевого самоврядування в мережі Інтернет (у даному випадку на офіційному сайті міста http://omr.gov.ua), в друкованому засобі масової інформації місцевої сфери розповсюдження (у даному випадку газета «Одесский вестник» та газета «Думська площа») та в кожному конкретному будинку, зокрема на інформаційних стендах у під`їздах будинків та біля них...».
Додатково інформацію до відома споживачів КП «ЖКС «Вузівський» щомісяця доводить шляхом поквартирного інформування абонентів рахунками, у яких зазначена уся інформація необхідна споживачу, а також і щомісячний (фактичний) тариф.
Згідно з ст.1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»:
«...Виконавець - суб`єкт господарювання, предметом діяльності якого є надання житлово-комунальної послуги споживачу ...
Споживач - фізична чи юридична особа, яка отримує або має намір отримати житлово-комунальну послугу».
«Відносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються на договірних засадах».
Відповідно до ст. 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»: «3. Споживач зобов`язаний: 1) укласти договір на надання житлово-комунальних послуг, підготовлений виконавцем на основі типового договору...».
Тобто обов`язок щодо укладення договору на надання житлово-комунальних послуг відповідно до закону покладено на споживача послуг.
Відповідно до п.З ч.2 ст.21 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» КП «ЖКС «Вузівський», як виконавець послуг з УБПТ, підготувало для укладання із споживачем договір на надання житлово-комунальних послуг згідно з Типовим договором про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України № 529 від 20.05.2009 року.
Так, постанова Кабінету Міністрів України від 20 травня 2009 року № 529 «Про затвердження Типового договору про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій», якою затверджено Типовий договір про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій є опублікованою на офіційному ресурсі, також проводиться постійне інформування щодо можливості укладення договору шляхом розміщення інформації на інформаційних дошках, а також здійснюється оприлюднення інформації з цього питання на офіційних ресурсах органів місцевого самоврядування та у інших засобах масової інформації.
Відповідно п.5 ч.З ст.20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» № 1875- IV від 24.06.2004 року Споживач зобов`язаний «сплачувати житлово-комунальні послуги в строки, установлені договором або законом».
Відповідно до ст. 526 ЦК України зобов`язання повинно виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відсутність укладеного договору не є підставою для звільнення споживача від оплати житлово-комунальних послуг. В ухвалі Верховного Суду України від 08.04.2009
року /справа № 6-1123св09/ та ухвали від 07.09.2011 року /справа № 6-56220св10/ роз`яснено, що відсутність між сторонами договірних відносин не є підставою для звільнення відповідача від оплати житлово-комунальних послуг.
Крім того, у листі Міністерства з питань житлово-комунального господарства № 12/20-8-1276 від 31.08.2009 року зазначено, що відносно права підприємств житлово- комунального господарства подавати судові позови при відсутності договору слід зазначити, що чинне законодавство України передбачає різні форми договору (у тому числі усну), а споживач зобов`язаний сплачувати кошти за надані послуги, оскільки, відповідно до ст. 11 ЦК України зобов`язання виникають не лише з підстав, передбачених цими актами, але й які за аналогією породжують цивільні права та обов`язки.
Згідно з п.7 Правил користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків власник та наймач (орендар) квартири, житлового приміщення у гуртожитку зобов`язаний оплачувати надані житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.
Розділом 6 «Користування житловими приміщеннями в будинках (квартирах) приватного житлового фонду» ЖК України ст.151 передбачено: «Громадяни, що мають в приватній власності житловий будинок (квартиру), зобов`язані забезпечувати його збереження, проводити за свій рахунок поточний і капітальний ремонт, утримувати в порядку прибудинкову територію». . ,
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», житлово- комунальні послуги - результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та перебування осіб у жилих і нежилих приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил.
Згідно з п.5 ч.З ст.20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживач зобов`язаний оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.
Відповідно до ст. 32 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», плата за житлово-комунальні послуги нараховується щомісячно відповідно до умов договору. Розмір плати за комунальні послуги розраховується виходячи з розміру затверджених цін/тарифів та показань засобів обліку або за нормами, затвердженими в установленому порядку. Розмір плати за утримання будинків і споруд та прибудинкових територій встановлюється залежно від капітальності, рівня облаштування та благоустрою.
Згідно з положеннями ст. 67 Житлового кодексу України, плата за комунальні послуги (водопостачання, газ, теплова енергія та інші послуги) береться крім квартирної плати за затвердженими у встановленому порядку тарифами.
Відповідно до ст. 68 Житлового кодексу України, наймач зобов`язаний своєчасно вносити квартирну плату та плату за комунальні послуги. Квартирна плата та плата за комунальні послуги в будинках державного і громадського житлового фонду вносяться щомісяця в строки, встановлені Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до рішення Конституційного суду України № 4-рп/2004 від 02.03.2004 року справа про права співвласників на допоміжні приміщення багатоквартирних будинків), допоміжні приміщення (підвати, сараї, комори, горища, коляски і т.д.) передаються безкоштовно в спільну власність громадян одночасно з приватизацією ними квартир (кімнат в квартирах) багатоквартирних будинків. Підтвердження права власності на допоміжні приміщення не потребує здійснення додаткових дій, зокрема, в створенні об`єднання співвласників багатоквартирного будинку, вступу в нього. Власник (власники) не приватизованих квартир багатоквартирного будинку є співвласником (співвласниками) допоміжних приміщень нарівні з власниками приватизованих квартир.
Визначення терміну «допоміжні приміщення» міститься в статті 1 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку». До них відносяться приміщення, призначені для забезпечення експлуатації будинку і побутового обслуговування мешканців будинку (сходові клітини, вестибюлі, перехідні шлюзи, позаквартирні коридори, коляски, комори, сміттєпроводи, горища, підвали, шахти і машинні відділення ліфтів, вентиляційні камери і інші технічні приміщення).
Співвласники вказаного майна несуть солідарну відповідальність по своїх зобов`язаннях відносно економного і добросовісного використання вказаних об`єктів.
Система опалювання і гарячого водопостачання, водовідведення, електропостачані будинку є загальною спільною власністю власників приміщень у багатоквартирною житловому будинку.
Також відповідно до п.2 ст.10 Закону України «Про приватизацію державної житлового фонду» і Правил користування приміщеннями житлових будинків гуртожитків, власники приватизованого житла у багатоквартирних будинках (до ни відносяться і власники квартир в кооперативних будинках і викуплених квартир) співвласниками усіх допоміжних приміщень будинку і його технічного устаткування зобов`язані оплачувати свою частину витрат в загальних витратах по утриманню будинку прибудинкової території пропорційно до займаної площі. Послуги з утримання будинків споруд і прибудинкових територій зобов`язані оплачувати як наймачі, так і власний викуплених і приватизованих квартир.
Такий же висновок зроблений в листі Міністерства з питань житлово-комунальноп господарства України №8/7-562 від 27.06.2008 року: «співвласники житлового будиню повинні брати участь у витратах на його утримання пропорційно своєї частки у будинку».
Відповідно до ст.66 ЖК України: «Плата за користування житлом (квартирна плата обчислюється виходячи із загальної площі квартири (одноквартирного будинку)», а тако» відповідно до Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд тг прибудинкових територій: «5.Калькуляційною одиницею є 1 кв. метр загальної площі, ще перебуває у власності або наймі фізичної чи юридичної особи.».
В якості доказів фактичного виконання робіт комунальним підприємством надані акти виконаних робіт з поточного ремонту житлового будинку господарським способом, акти виконаних робіт з прибирання прибудинкової території, акти перевірки вентиляційних каналів, акти загального весняного огляду житлового будинку, акти загального (осіннього) огляду будинку щодо готовності будинку до зими, паспорти готовності до роботи в опалювальний період та інш.
Комунальне підприємство виконує роботи з обслуговування житлових будинків згідно затвердженого штатного розкладу, господарським способом за грошові кошти підприємства, що надійшли від споживачів шляхом оплати житлово-комунальних послуг.
З матеріалів справи слідує, що відповідач - ОСОБА_1 квартира за адресою: АДРЕСА_2 належить на праві приватної власності та відкрито особовий рахунок.
ОСОБА_1 квартира за адресою: АДРЕСА_2 належить на праві приватної власності та відкрито особовий рахунок.
Відповідно до приписів ЦК України власність зобов`язує.
Відповідач в порушення своїх обов`язків, несвоєчасно вносив оплату за надані житлово-комунальні послуги, що суперечить ст.526 ЦК України і згідно ст.525 ЦК України, не допускається одностороння відмова від зобов`язань.
КП «ЖКС «Вузівський» зверталось до суду щодо видачі судового наказу про стягнення заборгованості з ОСОБА_1 , який було видано 14.12.2016 року. 27.04.2018 року судовий наказ було скасовано.
Відповідно до ст. 264 ЦК України:
«1. Перебіг позовної давності переривається вчиненням особою дії, що свідчить про визнання нею свого боргу або іншого обов`язку.
2.Позовна давність переривається у разі пред`явлення особою позову до одного із кількох боржників, а також якщо предметом позову є лише частина вимоги, право на яку має позивач.
3.Після переривання перебіг позовної давності починається заново.»
правова позиція Ьерховного суду України висловлена у постанові від 21.01.2015 року судової палати у цивільних справах та доводить наступне:
«Частиною другою статті 264 ЦК України визначено, що позовна давність переривається у разі пред`явлення особою позову до одного із кількох боржників, а також якщо предметом позову є лише частина вимоги, право на яку має позивач.
Судовий наказ відповідно до частини першої статті 95 ЦПК України є особливою формою судового рішення про стягнення з боржника грошових коштів або витребування майна за заявою особи, якій належить право такої вимоги.
Ураховуючи те, що судовий захист права кредитора на стягнення грошових коштів може бути реалізовано як у позовному провадженні, так і шляхом видачі судового наказу як особливої форми судового рішення, подання кредитором заяви про видачу судового наказу в порядку, передбаченому розділом II ЦПК України, перериває перебіг строку позовної давності.».
Факт звернення до суду з заявою про видачу судового наказу є підставою для переривання строку позовної давності в розумінні ч.2 ст.264 ЦК України.
Тобто позовна давність переривалась зверненням до суду із заявою про видачу судового наказу.
Зважаючи на вищевикладене, КП «ЖКС «Вузівський» користується своїм правом на звернення до суду з позовною заявою про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за спожиті житлово-комунальні послуги за період з 01.07.2014 р. по 31.07.2019 р. в сумі 11578,01грн., яка складається з таких складових: УБПТ - 9825,19грн., технічне обслуговування ліфту - 1035,09 грн., вивезення сміття ТОВ «СОЮЗ» (2018) - 260,83грн., вивезення сміття ТОВ «СОЮЗ» - 456,90грн.
КП «ЖКС «Вузівський» фактично надавало послуги з утримання будинку споруд і прибудинкової території, відповідач приймав послуги КП «ЖКС «Вузівський» впродовж заявленого періоду в позовній заяві, користувався ними, усвідомлював, що такі послуги необхідно оплачувати, але в порушення своїх обов`язків не сплачував надані послуги в повному обсязі, що суперечить ст. 526 ЦК України. Плата за житлово-комунальні послуги є обов`язком споживача, який повинен здійснюватися щомісячно.
Враховуюче те, що обставини надання послуг оцінюються аналогічно, як докази наявності договірних стосунків між сторонами можна зробити висновок: при фактичному споживанні послуг відповідач зобов`язаний сплачувати заборгованість за надані і спожиті послуги. За показниками фактичного надання послуги з утримання будинку і прибудинкової території вважаються наданими і спожитими.
Таким чином, Відповідачем споживалися послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкової території, але оплата за надані послуги не здійснювалася в строк, встановлений діючим законодавством.
Так як на цей час заборгованість за житлово-комунальні послуги споживачем добровільно не сплачено.
Враховуючи викладене, приймаючи до уваги, що в порушення вищезазначених приписів закону, відповідачем несвоєчасно та не у повному обсязі сплачувалися житлово - комунальні послуги, позовні вимоги КП «ЖКС «Вузівський» про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за надані житлово-комунальні послуги у розмірі 11578,01 грн., є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до вимог ст. 141 ЦПК України з відповідача на користь позивача підлягають стягненню витрати по сплаті судового збору в сумі 1921,00 грн.
Керуючись ст. ст. 12, 13, 76,77, 141, 259, 263, 264, 265, 268,272,273 ЦПК України, -
У Х В А Л И В:
Позовну Комунального підприємства «Житлово-комунальний сервіс «Вузівський» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості - задовольнити.
Стягнути заборгованість за надані житлові-комунальні послуги з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ) на користь КП «Житлово-комунальний сервіс «Вузівський» (65088, м. Одеса, вул. Шишкіна, 60-а, ЄДРПОУ 35303304, рахунок НОМЕР_1 ) у розмірі 11578,01 грн.
Стягнути судові витрати з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ) на користь КП «Житлово-комунальний сервіс «Вузівський» (65088, м. Одеса, вул. Шишкіна, 60-а, ЄДРПОУ 35303304, рахунок НОМЕР_1 ) у розмірі 1921,0 грн.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 30 днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Повний текст рішення виготовлений 13.08.2020 року.
Суддя: Науменко А.В.
05.08.2020