
єдиний унікальний номер справи 546/100/20
номер провадження 2-а/546/10/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 серпня 2020 року м. Решетилівка
Суддя Решетилівського районного суду Полтавської області Романенко О.О., вивчивши адміністративний позов ОСОБА_1 до Відділу у Решетилівському районі головного управління Держгеокадастру у Полтавській області про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити дії,
в с т а н о в и в:
10.02.2020 позивач звернувся до суду із вищевказаним позовом, у якому просить суд визнати незаконними дії Державного реєстратора відділу у Решетилівському районі Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області щодо скасування державної реєстрації земельної ділянки з кадастровим № 5324283200:00:008:0030; зобов`язати Державного реєстратора відділу у Решетилівському районі Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області перенести з архівного шару та зареєструвати земельну ділянку з кадастровим № 5324283200:00:008:0030, посилаючись на неправомірність дій відповідача.
Через відсутність у Решетилівському районному суді Полтавської області суддів, які б мали повноваження на здійснення судочинства, проведення автоматизованого розподілу справи не відбулося, що підтверджується протоколом від 10.02.2020.
За результатами повторного автоматизованого розподілу справ між суддями, 10.08.2020 справу передано на розгляд головуючому судді ОСОБА_2 , яку зараховано до штату суду наказом від 06.07.2020 № 27а-ОС та повноваження на здійснення правосуддя якої розпочалися із 28.07.2020.
Дослідивши матеріали адміністративного позову, суд вважає, що його подано з порушенням розмежування предметної юрисдикції, визначеної ст. 20 КАС України.
Згідно ч. 1 ст. 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов`язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо:
оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій;
уточнення списку виборців;
оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум;
оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;
3) адміністративні справи, пов`язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо:
примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства;
примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті;
5) адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років".
Позивачем пред`явлено вимоги щодо оскарження дій держаного органу з приводу державної реєстрації земельної ділянки, що не підпадає під п.1 ч. 1 ст. 20 КАС України
Відповідно до ч. 2 ст. 20 КАС України окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Таким чином, заявлений позивачем адміністративний позов не підсудний місцевому загальному суду як адміністративному суду, а відноситься до предметної юрисдикції окружного адміністративного суду.
Кодекс адміністративного судочинства України не визначає порядок дій суду, у випадку якщо адміністративний позов подано з порушенням предметної підсудності. Крім того ст. 170 КАС України не передбачає можливості відмовити у відкритті провадження, якщо позов поданий з порушенням предметної юрисдикції.
Відповідно до вимог ст. 318 КАС України прийняте судом рішення з порушенням правил юрисдикції (підсудності), визначених статтями 20, 22, 25-28 цього Кодексу є підставою для його скасування судом апеляційної інстанції з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю.
У відповідності до вимог ч. 6 ст. 7 КАС України, у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права). Аналогія закону та аналогія права не застосовується для визначення підстав, меж повноважень та способу дій органів державної влади та місцевого самоврядування.
Згідно із п.2 ч.1 ст.29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Відповідно до ч.1 ст.30 КАС України спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються.
На підставі викладеного, керуючись ч. 1 ст. 29 КАС України таз урахуванням приписів ч.6 ст. 7 КАС України,
у х в а л и в :
Справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Відділу у Решетилівському районі головного управління Держгеокадастру у Полтавській області про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити діїпередати до Полтавського окружного адміністративного суду (м. Полтава, вул. Пушкарівська, 9/26).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Другого апеляційного адміністративного суду через Решетилівський районний суд Полтавської області протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження , якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому ухвали суду.
Суддя О.О. Романенко