Постанова № 9092481, 29.03.2010, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.03.2010
Номер справи
2а-892/10/1370
Номер документу
9092481
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Львів

29.03.2010 р.                                                                                           № 2а-892/10/1370

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючої-судді Потабенко В.А.

при секретарі судового засідання Білас Ю.Ю.,

з участю представників:

від прокурора –Мельничук Ю.І.,

від представника позивача –Москович А.Я., згідно довіреності,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові адміністративну справу за позовом

Прокуратура Мостиського району в інт. ДПІ у Мостиському р-ні Л/о

до ТзОВ "Явір"

пропро стягнення податкового боргу ,

ВСТАНОВИВ:

прокурор Мостиського району Львівської області, який звернувся до адміністративного суду з позовом в інтересах держави, в особі ДПІ в Мостиському районі, просить стягнути з С/г ТзОВ "Явір" заборгованість перед бюджетом по податку на додану вартість в розмірі 51524,98 грн., в тому числі основного платежу 51515,54 грн. та пені за несвоєчасну сплату в сумі 9,44 грн.

В ході судового розгляду позивачем уточнені позовні вимоги, а саме, у зв'язку із частковою оплатою відповідачем боргу, а також внаслідок застосування ДПІ в Мостиському районі Львівської області за порушення Закону України "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" штрафних санкцій за несвоєчасну сплату узгодженої суми податкового зобов'язання, та донарахування пені, сума податкового боргу станом на 13.03.2010 року, становить 47927,95 грн. Дану суму позивач просить стягнути в користь бюджету.

          Представник прокурора в судовому засіданні підтримав уточнені позовні вимоги, просив позов задовольнити.          

В судовому засіданні представник позивача позов підтримав уточнені позовні вимоги в повному обсязі, посилаючись на обставини викладені в позовній заяві. Просить позов задовольнити.

Відповідач не забезпечив участі в судовому засіданні представника, хоча належним чином був повідомлений про час та місце розгляду справи. Відтак, суд вважає за можливе розглядати справу на у відсутності представника відповідача на підставі наявних у ній доказів, відповідно до ст. 71 КАС України.

Заслухавши представника ДПІ у Мостиському районі Львівської області, дослідивши надані представником позивача докази, суд прийшов до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

В ході розгляду справи судом було досліджено докази, наявні в матеріалах справи.

Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю "Явір" зареєстроване як юридична особа за адресою: 81342, Львівська область, Мостиський район, с. Довгомостиська 18А/35, код ЄДРПОУ 03761107, що підтверджується копією довідки АБ № 095781 з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України /а.с. 14 / від 28.05.2009 року.

Згідно самостійно поданих позивачем декларацій з ПДВ № 15058 від 18.11.2009 р. та від 18.12.2009р., С/г ТзОВ "Явір" самостійно визначило податкове зобов'язання з даного податку в розмірі 44580,00 грн. та 8165 грн. відповідно. Однак, до бюджету вказану суму ПДВ в повному розмірі не сплатило.

За несвоєчасну сплату узгодженої суми податкового зобов'язання, ДПІ в Мостиському районі Львівської області винесло податкове повідомлення-рішення № 000451601/0 від 13.02.2010 року, яким застосувало до С/г ТзОВ "Явір" штрафні (фінансові) санкції за платежем податок на додану вартість - 10% від суми узгодженого податкового зобов'язання, сплаченого із затримкою, в розмірі 100 грн.

За несвоєчасну сплату узгодженої суми податкового зобов'язання, ДПІ в Мостиському районі Львівської області винесло податкове повідомлення-рішення № 000461601/0 від 13.02.2010 року, яким застосувало до С/г ТзОВ "Явір" штрафні (фінансові) санкції за платежем податок на додану вартість - 20% від суми узгодженого податкового зобов'язання, сплаченого із затримкою, в розмірі 199,96 грн.

Крім того, пеня, нарахована в автоматичному режимі, становить 109,89 грн.

Згідно п.п. 6.2.1 п. 6.2. ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" № 2181-III від 21 грудня 2000 року, із змінами і доповненнями (надалі –Закон № 2181), ДПІ у Мостиському районі м. Львова виставило с/г ТзОВ "Явір" податкові вимоги:

-          І податкова вимога № 1/02 від 02.12.2009 року на суму 44369,83 грн.;

-          ІІ податкова вимога № 2/1 від 11.01.2010 року на суму 51524,98 грн., які були отримані відповідачем, що підтверджується відміткою з підписом головного бухгалтера С/г ТзОВ "Явір".

          Зі слів представника позивача ні податкові повідомлення-рішення, ні податкові вимоги не оскаржені.

Згідно норм Закону України «Про систему оподаткування»від 25 червня 1991 року №1251-ХІІ, платники податків зобов’язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов’язкових платежів) у встановлені законом терміни.

Відповідно до п.п 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№ 2181-111 від 21.12.2000 року, з наступними змінами та доповненнями (надалі –Закон № 2181), податкове зобов’язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до цього закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, у разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобов’язання або прийняв будь-яке інше рішення, що не суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення. Остаточне рішення вищого (центрального) контролюючого органу за заявою платника податків не підлягає подальшому адміністративному оскарженню, але може бути оскаржене в судовому порядку.

В матеріалах справи наявні докази отримання с/г ТзОВ "Явір" вищеперелічених податкових повідомлень –рішень.

Відповідно до п. 5.1 ст. 5 Закону № 2181, податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.

Згідно з підпунктом 5.4 статті 5 Закону № 2181, узгоджена сума податкового зобов’язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Отже, безспірними вимогами органів стягнення слід вважати узгоджену суму податкового зобов’язання, не сплачену платником податків у строки, визначені статтею 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»

Відповідно до преамбули Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який встановлює порядок погашення зобов’язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов’язкових платежів), включаючи збір на обов’язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.

Відповідно до п. 1.12 ст. 1 Закону, контролюючий орган –державний орган, який у межах своєї компетенції, визначеної законодавством, здійснює контроль за своєчасністю, достовірністю і повнотою нарахування податків і зборів (обов’язкових платежів) та погашенням податкових зобов’язань чи податкового боргу. Податкові органи є контролюючим органом стосовно податків і зборів (обов’язкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів.

Контролюючі органи мають право здійснювати перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати лише стосовно тих податків і зборів (обов’язкових платежів), які віднесені до їх компетенції цим пунктом.

Органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу є виключно податкові органи, а також державні виконавці у межах їх компетенції.

Відповідно до п.п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону, активи платника податків (кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання) можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобов’язань забезпечення боргу.

У будь-яких інших випадках, коли платник податків згідно із законами з питань оподаткування уповноважений утримувати податок, збір (обов’язковий платіж), якими оподатковуються інші особи, у тому числі податки на доходи фізичних осіб, дивіденди, репатріацію, додану вартість, акцизні збори, а також будь-які інші податки, що утримуються з джерела виплати, сума таких податків, зборів (обов’язкових платежів) вважається бюджетним фондом, який належить державі або територіальній громаді та створюється від їх імені.

Усупереч наведеним нормам чинного законодавства, платник податків с/г ТзОВ "Явір" не вжив жодних заходів для погашення податкового зобов’язання.

Відповідно до наявного в матеріалах справи реєстру податкової заборгованості платника податків, станом на 13.03.2010 року за С/г ТзОВ "Явір" рахується заборгованість в сумі 47927,95 грн.

Враховуючи все вищенаведене, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення.

          Оскільки спір вирішено на користь суб’єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача –суб’єкта владних повноважень, пов’язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають, відповідно до ст. 94 КАС України.

          Керуючись ст.ст. 7-14, 18, 19, 69-71, 94, 128, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 167 КАС України, суд -

П О С Т А Н О В И В :

позов задовольнити повністю.

Стягнути з сільськогосподарського Товариства з обмеженою відповідальністю "Явір", код ЄДРПОУ 33419471, що зареєстроване за адресою: 81342, Львівська область, Мостиський район, с. Довгомостиська, в користь державного бюджету податковий борг в сумі 47927 (сорок сім тисяч дев'ятсот двадцять сім) гривень 95 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого КАС України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Повний текст постанови виготовлений 03.04.2010 року.

Суддя                                                                       Потабенко Варвара Анатоліївна