Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 квітня 2010 р. справа № 2а-2517/10/0570
час прийняття постанови: 10-00
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Соколової О.А.
при секретарі Шмітько А.В.
за участю представника позивача - Романенко О.М. (за довіреністю від 05.10.09)
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Краматорську Донецької області до приватного підприємства «Крамгазпроект» про стягнення податкового боргу з податку на прибуток у сумі 169,91 грн.,
ВСТАНОВИВ
Державна податкова інспекція у м. Краматорську Донецької області звернулась до суду із позовом до приватного підприємства «Крамгазпроект» про стягнення податкового боргу з податку на прибуток у сумі 169,91 грн.
Позивач посилається на те, що заборгованість перед бюджетом виникла у результаті несплати штрафних санкцій за актом про результати невиїзної документальної перевірки з питання своєчасності подання податкової звітності від 21.07.08 у розмірі 170,00 грн. В результаті часткової сплати у розмірі 0,10 грн., сума податкового боргу склала 169,90 грн. Згідно із ст.16 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платника податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.00 із змінами та доповненнями за несвоєчасне погашення боржника була нарахована пеня у сумі 0,01грн.
Таким чином сума податкового боргу з податку на прибуток, яка підлягає стягненню становить 169,91 грн.
У судовому засіданні представник позивача позов підтримав у повному обсязі та наполягав на його задоволенні.
Представник відповідача в судове засідання не прибув, не повідомив суд про причини неприбуття. На адресу відповідача - ПП «Крамгазпроект», а саме: м. Краматорськ, вул.Абрикосова, 17, Донецьк область, 84314 судом, відповідно до положень норм КАС України, рекомендованим листом з повідомленням направлялась повістка про виклик до суду та позовна заява з доданими до неї документами, однак зазначений лист повернутий на адресу суду, у зв'язку із тим, що за зазначеною адресою підприємство не значиться. Водночас, згідно витягу з ЄДРПОУ, місцезнаходження є адреса, за якою були спрямовані листи суду.
Згідно ч. 1 ст. 40 КАС України особи, які беруть участь у справі, зобов'язані під час провадження у справі повідомляти суд про зміну місця проживання (перебування, знаходження), роботи, служби. У разі неповідомлення про зміну адреси повістка надсилається їм за останньою адресою і вважається врученою.
Відповідно до ст. 128 КАС України, суд вважає можливим розглянути справу за відсутності представника відповідача та на підставі наявних у ній доказів.
Розгляд справи здійснювався із фіксуванням судового процесу за допомогою звукозаписувального пристрою «Камертон».
Заслухавши представника позивача, дослідивши надані докази, суд вважає позов обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” одним із завдань органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильного обчислення, повнотою та своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів (обов’язкових платежів).
Статтею 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” на державні податкові інспекції покладено функції щодо контролю за додержанням законодавства про податки, інші платежі; обліку податків, інших платежів, правильності обчислення і своєчасності надходження цих платежів, зокрема пунктом 11 зазначеної статті державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, таку функцію, а саме, подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Таким чином, позивач Державна податкова інспекція у м. Краматорську Донецької області є суб`єктом владних повноважень, та здійснює в даних правовідносинах надані йому Законом України “Про державну податкову службу в Україні” повноваження.
Судом встановлено, що відповідач – приватне підприємство «Крамгазпроект», ідентифікаційний код – 35191879; перебуває на податковому обліку у ДПІ у м. Краматорську з 24.07.07 за № 1167, як платник податків (а.с.8).
Відповідно до підпункту 1.11 статті 1 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкова декларація, розрахунок (далі –податкова декларація) –документ, що подається платником податків до контролюючого органу у строки, встановлені законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору (обов'язкового платежу).
Відповідно до п. 2.1.1 п. 2.1 ст. 2 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств” платниками податку на прибуток підприємств є з числа резидентів - суб'єкти господарської діяльності, бюджетні, громадські та інші підприємства, установи та організації, які здійснюють діяльність, спрямовану на отримання прибутку як на території України, так і за її межами.
Пунктом 16.4 ст. 16 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств” передбачено, що податок за звітний період сплачується його платником до відповідного бюджету у строк, визначений законом для квартального податкового періоду. Платники податку у строки, визначені законом, подають до податкового органу податкову декларацію про прибуток за звітний період, розраховану наростаючим підсумком з урахуванням від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових періодів у разі його наявності відповідно до пункту 6.1 статті 6 цього Закону.
Актом № 1499/15-1-35191879 від 21.07.08 про результати невиїзної документальної перевірки ПП «Крамгазпроект» встановлено порушення терміну подання (неподання) декларацій з податку на прибуток за І квартал 2008 року (граничний строк подання –12.05.08, дата фактичного подання – 15.05.08), чим було порушено п.п. “б” п.п. 4.1.4 п. 4.1. ст. 4 Закону України від 21.12.00 № 2181-ІІІ “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” (а.с.10).
На підставі зазначеного акту позивачем було прийнято податкове повідомлення-рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0002951501/0 від 30.07.08 на суму 170,00 грн. за платежем: “Податок на прибуток”, отримано 30.07.08 директором підприємства, не оскаржено (а.с.9).
Відповідно до п.п. 6.2.1. п.6.2. ст. 6 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, якщо платник податків не сплачує узгодженої суми податкового зобов’язання у встановлені строки, податковий орган направляє такому платнику податкові вимоги.
Державною податковою інспекцією у м. Краматорську Донецької області стосовно відповідача 14.08.08 була прийнята та направлена перша податкова вимога № 1/341 на суму 339,51 грн., яка відповідно до повідомлення отримана відповідачем 30.08.08, не оскаржувалась (а.с.11).
Також, Державною податковою інспекцією у м. Краматорську Донецької області відносно відповідача 30.09.08 була прийнята та направлена друга податкова вимога № 2/418, в якій зазначено, що сума податкового боргу платника податків за узгодженими податковими зобов’язаннями становить 344,61 грн., отримана представником відповідача 10.10.08, не оскаржувалась (а.с.12).
Оскільки вищезазначені заходи податкового органу не призвели до сплати податкового боргу підприємством з податку на прибуток, позивачем 11.11.08 було прийнято рішення № 28/24-014-15 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу (а.с.13).
Таким чином, з урахуванням часткової сплати та нарахованої пені, у відповідача обліковується борг у сумі 169,90 грн., який на момент розгляду справу не сплачений.
Відповідно до п. 5.2.1 п. 5.1 ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкове зобов’язання платника податку, нараховане контролюючим органом вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, коли такі рішення оскаржені у апеляційному або судовому порядку.
Згідно з п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” у випадку, коли сума податкового зобов’язання визначена контролюючим органом, платник податків зобов’язаний погасити нараховану суму податкового зобов’язання протягом 10 днів з дня отримання податкового повідомлення, окрім випадків, коди податківець починає процедуру апеляційного або судового узгодження. Підпунктом 5.4.1 пункту 5.4 статті 5 передбачено, що узгоджена сума податкового зобов’язання, не сплачена протягом 10 днів, вважається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до підпункту 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
За правилами п. 3 ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування” обов’язок юридичної особи щодо сплати податків припиняється їх сплатою. Доказів сплати заборгованості відповідач не надав. Наявність заборгованості на час розгляду справи підтверджена податковим органом. Заходи, прийняті податковим органом щодо стягнення податкових зобов’язань, не призвели до їх погашення, строки їх добровільної сплати вийшли у відповідності до п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”.
Позивачем були здійснені заходи, передбачені ст. 6 Закону України “Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами”, але сума боргу залишилась не сплаченою.
Відповідно до п. 30 ст. 2 Бюджетного кодексу України органи стягнення - податкові, митні та інші державні органи, яким відповідно до закону надано право стягнення до бюджету податків, зборів (обов'язкових платежів) та інших надходжень.
Таким чином, судом встановлено, що відповідач має податковий борг з податку на прибуток у сумі 169,90 грн.
Керуючись ст. ст. 2-15, 17-18, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 122-143, 151-154, 158, 160-163, 167, 185, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
ПОСТАНОВИВ:
Позов Державної податкової інспекції у м. Краматорську Донецької області до приватного підприємства «Крамгазпроект» про стягнення податкового боргу з податку на прибуток у сумі 169,91 грн., задовольнити повністю.
Стягнути з приватного підприємства «Крамгазпроект» (84314, Донецька область, місто Краматорськ, вул.Абрикосова, 17, ЄДРПОУ 35191879) на користь державного бюджету (р/р 31110009700059, код платежу 3011021000, банк одержувача ГУДКУ в Донецькій області, МФО 834016) податковий борг з податку на прибуток у сумі 169 (сто шістдесят дев’ять) гривень 91 коп.
Вступна та резолютивна частини постанови проголошені у судовому засіданні 9 квітня 2010 року в присутності представника позивача. Постанову у повному обсязі складено 13 квітня 2010 року.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Соколова О. А.