Постанова № 9090544, 11.02.2010, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
11.02.2010
Номер справи
2а-13983/09/10/0170
Номер документу
9090544
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

11.02.10Справа №2а-13983/09/10/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі: головуючого судді - Кудряшової А.М. ,

при секретарі судового засідання - Дєрюшковій І.А.,

за участю представників сторін:

від позивача не зявився;

від відповідача - не з'явився;

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Управління Пенсійного фонду України в Джанкойському районі АР Крим

до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1

про стягнення заборгованості по штрафним санкціям,

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим звернулось з адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в Джанкойському районі АР Крим та просить стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 на користь позивача заборгованість по штрафним санкціям в сумі 170 гривень 00 копійок. Позовні вимоги мотивовані тим, що фізична особапідприємець ОСОБА_1 не надав до системи персоніфікованого обліку відомості в строк, передбачений п.1.3 Порядку формування та надання органам Пенсійного фонду України відомостей про застраховану особу, які використовуються в системі загальнообовязкового державного пенсійного страхування, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 10.06.2004 р. №7-6, у звязку з чим позивач застосував до відповідача фінансові санкції у розмірі 170,00 гривень. Зазначена заборгованість відповідачем на день розгляду справи не погашена, у звязку з чим позивач звернувся до суду.

Позивач та відповідач у судове засідання не з'явились, про дату, час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином позивач під розписку (а.с. 14), відповідач поштовим повідомленням (а.с.15). Позивач надав клопотання про розгляд справи за його відсутності, зазначив, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі (а.с.16); відповідач заперечення на позов до суду не надав та про причини неявки не повідомив.

Суд, враховуючі клопотання позивача про розгляд справи за його відсутністю, приймаючи до уваги ненадання відповідачем доказів неможливості участі його представника у судовому засіданні з поважних причин, відсутність у матеріалах справи клопотання про неможливість розгляду справи без участі відповідача або його представника, керуючись ст.128 КАС України, вважає можливим розглянути справу на підставі наявних доказів за відсутності сторін.

Дослідивши подані документи та матеріали справи, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлене наступне.

Відповідно до частини 1 та 2 статті 5 Закону України "Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування" №1058-ІV від 09.07.2003 року (далі - Закон) всі відносини, які виникають між субєктами системи загальнообовязкового державного пенсійного страхування регулюються виключно зазначеним законом, яким також визначаються порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, стягнення заборгованості за цими внесками, організація та порядок здійснення управління в системі загальнообовязкового державного пенсійного страхування.

Контроль за правильним нарахуванням, своєчасним та повним перерахуванням та надходженням страхових внесків, інших платежів, здійснюється органами Пенсійного фонду. Відповідно до пункту 7 частини 1 статті 64, абзацу 8 частини 3 статті 106 Закону України "Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування" орган Пенсійного фонду має право звертатися до суду з позовами про стягнення недоїмки.

Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 14 Закону страхувальниками визнаються роботодавці підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання, фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент)), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру. Частиною 1 статті 15 Закону визначено, що платниками страхових внесків є страхувальники, зазначені у статті 14 Закону.

Відповідно до п.5 статті 14 Закону № 1058- IV страхувальниками також є застраховані особи, зазначені у п.3 статті 11 Закону № 1058- IV фізичні особи - субєкти підприємницької діяльності.

Відповідно до п.п. 2.1.3 п. 2.1 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 р. за № 64/8663 (далі Інструкція) фізичні особи - субєкти підприємницької діяльності, у тому числі, що обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок) є платниками страхових внесків.

Фізична особапідприємець ОСОБА_1 (індивідуальний ідентифікаційний номер НОМЕР_1, місце реєстрації: АДРЕСА_1), виконавчим комітетом Джанкойської міської ради 16.10.1998 року № 04055699ф0010195, дані внесені до Єдиного державного реєстру підприємств і організацій України (а.с.6).

Судом встановлено, що фізична особапідприємець ОСОБА_1 зареєстрована як платник в Управлінні ПФУ в Джанкойському районі АР Крим, у зв'язку з чим фізична особапідприємець ОСОБА_1 є страхувальником та платником страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування.

Згідно з пунктами 4, 6 частини 2 статті 17 Закону України "Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування" страхувальник зобовязаний подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом; нараховувати, обчислювати і сплачувати у встановлені строки та в повному обсязі страхові внески. Відповідно до частини 3 статті 20 Закону територіальні органи Пенсійного фонду мають право обчислювати страхові внески лише на підставі актів перевірки правильності нарахування та сплати страхових внесків, звітності, що подається страхувальником, бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суму заробітної плати (доходу), на які нараховуються страхові внески.

Частиною 6 статті 20 Закону встановлено, що страхувальники зобовязані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовий період для виду страхувальника, до якого відноситься позивач, встановлений зазначеною нормою закону один рік.

Відповідно до пункту 4 частини 2 статті 17 Закону страхувальник зобов'язаний подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом.

Матеріалами справи підтверджено, що фізична особа-підприємець ОСОБА_2 у порушення підпункту 4 пункту 2 статті 17 Закону України “Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування”, п.1.3 Порядку формування та надання органам Пенсійного фонду України відомостей про застраховану особу, які використовуються в системі загальнообовязкового державного пенсійного страхування, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 10.06.2004 р. №7-6 (зареєстрована в Міністерстві юстиції України 10.08.2004 р. за №1000/9599) - не надав відомості до системи персоніфікованого обліку за 2007 рік.

Відповідно до пункту 5 частини 9 статті 106 Закону за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою або подання недостовірних відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку та іншої звітності, передбаченої законодавством, до територіальних органів Пенсійного фонду накладається штраф у розмірі 10 відсотків суми страхових внесків, які були сплачені або підлягали сплаті за відповідний звітний період, за кожний повний або неповний місяць затримки подання відомостей, звітності, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а в разі повторного протягом року такого порушення - у розмірі 20 відсотків зазначених сум та не менше 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. При цьому виноситься рішення.

Управлінням Пенсійного фонду України в Джанкойському районі АР Крим прийнято рішення від 14.10.2008 року № 2019 про застосування до ОСОБА_1 фінансових санкцій за неподання відомостей за 2007 рік, які використовуються в системі персоніфікованого обліку та іншої звітності, в сумі 170,00 гривень. Рішення вручено страхувальнику 24.09.2009 року, що підтверджується поштовим повідомленням (а.с.10). Дане рішення на час розгляду не оскаржено та набрало законної сили 08.10.2009 року.

Відповідно до розрахунку фінансової санкції за ненадання відомостей до системи персоніфікованого обліку в строки, встановлені законодавством, ОСОБА_1 булинараховані фінансові санкції в розмірі 170,00 гривень.

Таким чином судом встановлено, що штрафні санкції застосовані позивачем правомірно.

Судом встановлено, що заборгованість зі сплати фінансових санкцій в сумі 170,00 гривень відповідачем у 10-денний строк, передбачений п.9 статті 106 Закону № 1058- IV на день розгляду справи не погашена, що підтверджується повідомленням УПФУ в Джанкойському районі АР Крим від 10.02.2010 року № 1817/08 (а.с.16).

Враховуючи вищевикладене, оцінивши надані сторонами докази у їх сукупності, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог Управління Пенсійного фонду України в Джанкойському районі АРК про стягнення з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 заборгованості по сплаті фінансових санкції в сумі 170,00 гривень.

Відповідно до абзацу 6 частини 6 статті 20 Закону України "Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування", п.5.1.6. Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженою Постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року №21-1, яка зареєстрована в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 р. за №64/8663, перерахування страхових внесків здійснюється страхувальником одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці, у тому числі в безготівковій або натуральній формі або з виручки від реалізації товарів (послуг). При цьому відповідно до частини 15 статті 106 Закону України "Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування" строк давності щодо стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовується.

Таким чином, позовні вимоги Управління ПФУ в Джанкойському районі АР Крим є обґрунтованими та підлягають задоволенню у повному обсязі.

Оскільки згідно з частиною 4 статті 94 КАС України у справах, у яких позивачем є субєкт владних повноважень, і відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються, тому судові витрати по справі не підлягають стягненню з відповідача.

Судом 11 лютого 2010 року оголошена вступна та резолютивна частини постанови, у повному обсязі постанову складено 15 лютого 2010 року.

Керуючись ст.ст.160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (індивідуальний ідентифікаційний номер НОМЕР_1, місце реєстрації: АДРЕСА_1), на користь Управління Пенсійного фонду України в Джанкойському районі АР Крим суму фінансових санкцій у розмірі 170 (сто сімдесят) гривень 00 копійок.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня складення у повному обсязі у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги). Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то постанова набирає законної сили через 10 днів з дня отримання особою копії постанови, у разі неподання нею заяви про апеляційне оскарження.

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набирає законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Протягом 10 днів з дня проголошення постанови до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Кудряшова А.М.