
УКРАЇНА
Романівський районний суд Житомирської області
290/668/20
У Х В А Л А
5 серпня 2020 року смт.Романів
Суддя Романівського районного суду Житомирської області Кірічук М.М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 , -
В С Т А Н О В И В :
В липні 2020 року ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до інспектора 3 батальйону 7 роти Управління патрульної поліції у м. Києві Трофімова Юрія Сергійовича та Управління патрульної поліції у м. Києві, в якому просить визнати протиправною та скасувати постанову інспектора поліції від 24 червня 2020 року про притягнення його до адміністративної відповідальності за частиною 6 статті 121 КУпАП та накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу в сумі 170,00 грн.
При вирішенні питання про відкриття провадження по вказаній справі було встановлено наступне.
Пунктом 1 частини 1 статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) встановлено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема у спорах фізичних чи юридичних осіб із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження;
Згідно пункту 4 частини 1 статі 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з"ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності (предметної, інстанційної та територіальної).
Частиною 1 статті 25 КАС України визначено, що адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об`єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що позивач проживає по АДРЕСА_1 . На підтвердження вказої обставини, останній надав суду договір оренди житлового приміщення №21/2018 від 21 січня 2018 року.
Однак, суддя прийшов до висновку, що адреса місця проживання ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) не являється його зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживанням (перебуванням), виходячи з наступного.
У відповідності до Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» (далі- Закон) реєстрація - внесення інформації до реєстру територіальної громади, документів, до яких вносяться відомості про місце проживання/перебування особи, із зазначенням адреси житла/місця перебування із подальшим внесенням відповідної інформації до Єдиного державного демографічного реєстру в установленому Кабінетом Міністрів України порядку. Реєстрація місця проживання здійснюється тільки за однією адресою. У разі якщо особа проживає у двох і більше місцях, вона здійснює реєстрацію місця проживання за однією з цих адрес за власним вибором. За адресою зареєстрованого місця проживання з особою ведеться офіційне листування та вручення офіційної кореспонденції.
Реєстрація місця проживання/перебування фізичної особи, у відповідності до вказаного Закону підтверджується, довідкою про реєстрацію місця проживання, паспортом громадянина України, тимчасовим посвідченням громадянина України, посвідкою на постійне проживання, посвідкою на тимчасове проживання, посвідченням біженця, посвідченням особи, яка потребує додаткового захисту, посвідченням особи, якій надано тимчасовий захист та довідкою про звернення за захистом в Україні.
Механізм здійснення реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання/перебування осіб в Україні, передбачений Постановою Кабінету Міністрів України від 2 березня 2016 року №207 «Про затвердження Правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру».
Відповідно до вказаних Правил та порядку, реєстрація/зняття з реєстрації місця проживання/перебування здійснюється виконавчим органом сільської, селищної або міської ради, сільським головою (у разі коли відповідно до закону виконавчий орган сільської ради не утворено) (далі - орган реєстрації) на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, на яку поширюються повноваження відповідної сільської, селищної або міської ради.
Пунктом 7 цих Правил встановлено, що реєстрація місця проживання здійснюється тільки за однією адресою. У разі коли особа проживає у двох і більше місцях, вона здійснює реєстрацію місця проживання за однією з цих адрес за власним вибором. За адресою зареєстрованого місця проживання з особою ведеться офіційне листування та вручення офіційної кореспонденції.
Особи, які не проживають за зареєстрованим місцем проживання більше одного місяця і які мають невиконані майнові зобов`язання, накладені в адміністративному порядку чи за судовим рішенням, або призиваються на строкову військову службу і не мають відстрочки, або беруть участь у судовому процесі в будь-якій якості, зобов`язані письмово повідомити відповідному органу реєстрації про своє місце перебування.
Наведені норми передбачають чіткі вимоги до реєстрації особою місця свого проживання чи перебування та передбачають документи, які підтверджують таку реєстрацію.
Надана ОСОБА_1 копія договору оренди будинку АДРЕСА_1 таким документом не є і, на переконання судді, не являється належним та допустимим доказом його зареєстрованого місця проживання (перебування) за цією адресою.
Згідно інформації органу реєстрації - Ольшанської сільської ради Романівського району Житомирської області, ОСОБА_1 по АДРЕСА_1 не зареєстрований та фактично не проживає. Інші відомості щодо зареєстрованого місця проживання ОСОБА_1 у матеріалах відсутні.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 29 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Враховуючи, що позивач не зареєстрований у встановленому порядку на території Романівського району Житомирської області, а відомості про його зареєстроване місце проживання у матеріалах справи відсутні, суддя прийшов до висновку про непідсудність даної справи Романівському районному суду Житомирської області та необхідність її передачі до суду за місцезнаходженням відповідача.
Керуючись статтями 19-30, 171 КАС України,-
В И Р І Ш И В :
Адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до інспектора 3 батальйону 7 роти Управління патрульної поліції у м. Києві Трофімова Юрія Сергійовича та Управління патрульної поліції у м. Києві про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності передати до Солом"янського районного суду м. Києва (02000, вул. Максима Кривоноса,25 м. Київ).
Ухвалу може бути оскаржено до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом 15 днів з дня вручення учаснику справи відповідної ухвали у порядку передбаченому підпунктом 15.5 пункту 1 розділу VII «Перехідні положення» КАС України.
Суддя М.М. Кірічук