
Справа №949/571/20
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 серпня 2020 року м.Дубровиця
Суддя Дубровицького районного суду Рівненської області Оборонова І.В., розглянувши матеріали справи, які надійшли від Зарічненського ВП Сарненського ВП ГУНП в Рівненській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , працюючого водієм на підприємстві райспоживспілки "Дубровицьке районне заготівельно-виробниче об`єднання" ПРСС "Дубровицький Коопзаготпром", проживаючого по АДРЕСА_1 , паспорт серії НОМЕР_1 , виданий 01 лютого 2001 року Дубровицьким РВ УМВС України в Рівненській області, ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ,
за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В:
24 травня 2020 року о 17-05 год. на автодорозі сполученням Переброди-Дубровиця, ОСОБА_1 керував транспортним засобом марки "Фотон" з номерним знаком НОМЕР_3 , перебуваючи з явними ознаками алкогольного сп`яніння, а саме: запах алкоголю з порожнини рота, різка зміна забарвлення шкіряного покриву обличчя, поведінка, що не відповідає обстановці. Від проходження огляду на визначення стану алкогольного сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу в установленому законом порядку відмовився у присутності двох свідків, чим порушив вимоги п.2.5 ПДР України.
При складанні протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 від дачі пояснень, підпису у протоколі та отримання його копії відмовився у присутності двох свідків.
На розгляді справи в суді ОСОБА_1 свою вину у вчиненому адміністративному правопорушенні не визнав та пояснив, що 24 травня 2020 року у стані алкогольного сп`яніння він не перебував. Керуючи автомобілем між с.Лугове та ст.Біла Дубровицького району Рівненської області він був зупинений працівниками поліції. Під час перевірки у нього документів, працівник поліції попросив його пройти огляд на стан алкогольного сп`яніння, але ОСОБА_1 відмовився, оскільки не довіряв працівникам поліції. Після цього в присутності свідків працівники поліції склали відносно нього протокол.
В судовому засіданні свідок ОСОБА_2 пояснив, що 24 травня 2020 року їхав разом із ОСОБА_1 автомобілем. На повороті неподалік с.Велюнь Дубровицького району Рівненської області їх зупинили працівники поліції і попросили ОСОБА_1 пред`явити документи. В ході перевірки документів працівники поліції повідомили ОСОБА_1 , що у них є підозра, що останній керував автомобілем, перебуваючи у стані алкогольного сп`яніння. Потім працівники поліції за участі двох свідків попросили ОСОБА_1 пройти на місці зупинки огляд на стан алкогольного сп`яніння, але пройти його останній відмовився. Через деякий час працівники поліції склали відносно ОСОБА_1 протокол.
В судовому засіданні свідок ОСОБА_3 , який є сином ОСОБА_1 , пояснив, що 24 травня 2020 року він разом із ОСОБА_1 та ОСОБА_2 повертались із с.Лугове Дубровицького району Рівненської області додому в м.Дубровиця Рівненської області. На повороті, неподалік с.Велюнь Дубровицького району Рівненської області їх зупинили працівники поліції. В ході спілкування з ОСОБА_1 працівники поліції відчули запах алкогольних напоїв. Після цього запропонували ОСОБА_1 на місці зупинки продути газоаналізатор, але він відмовився.
У судове засідання за клопотанням ОСОБА_1 неодноразово викликались зазначені у протоколі свідки: ОСОБА_4 та ОСОБА_5 (а.с.20, 24, 26, 31), проте для надання пояснень вони до суду не з`явилися.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 та свідків, повно й об`єктивно дослідивши обставини адміністративного правопорушення та матеріали справи, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, а його вину у вчиненні адміністративного правопорушення, яке полягало у відмові особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп`яніння доведено повністю, що підтверджується письмовими доказами, які не були спростовані під час судового розгляду, зокрема:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії БД №333509 від 24.05.2020 року (а.с.1);
- письмовими поясненнями свідків: ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , в яких вказано, що водій ОСОБА_1 відмовився від проведення огляду на стан виявлення алкогольного сп`яніння з використанням технічних засобів на місці зупинки транспортного засобу та у медичному закладі та знаходився з явними ознаками алкогольного сп`яніння, а саме: запах алкоголю з порожнини рота, різка зміна забарвлення шкіряного покриву обличчя, поведінка, що не відповідає обстановці. Крім того, вказали, що у їх присутності було складено протокол про адміністративне правопорушення серії БД №333509 від 24.05.2020 року (а.с.7,8).
- направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції до Дубровицької ЦРЛ від 24 травня 2020 року (а.с.3).
- поясненнями ОСОБА_4 , які були долучені ОСОБА_1 до матеріалів справи, в яких ОСОБА_4 підтвердив, що працівниками поліції у його присутності було запропоновано ОСОБА_1 пройти огляд на стан алкогольного сп`яніння, але він відмовився.
Крім того, в судовому засіданні було оглянуто відеозапис, який був долучений працівниками поліції до матеріалів справи (а.с.18), та було встановлено, що працівники поліції декілька разів пропонували ОСОБА_1 продути газоаналізатор, але він відмовився. Після чого працівники поліції склали протокол.
Ст.245 КУпАП передбачається, що завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ч.1 ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до ч.1 ст.130 КУпАП, відповідальність за вказане адміністративне правопорушення настає за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного сп`яніння, а так само за відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп`яніння.
Пункт 2.5 ПДР України зобов`язує водія на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відмова водія від проходження огляду на стан сп`яніння має наслідком притягнення його до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КупАП.
При накладенні адміністративного стягнення відносно ОСОБА_1 суд враховує характер скоєного правопорушення та особу правопорушника.
Суд при визначенні міри покарання за вчинене адміністративне правопорушення враховує, що ОСОБА_1 за місцем проживання та роботи характеризується позитивно (а.с.16, 17).
При накладенні адміністративного стягнення, відповідно до ст.ст.23, 33 КУпАП, враховуючи те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами, і враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, суд приходить до висновку, що необхідним та достатнім буде призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік, оскільки таке стягнення повністю досягне мети його застосування.
Відповідно до вимог ст.40-1 КУпАП України, особою, на яку накладено адміністративне стягнення, сплачується судовий збір.
Керуючись ст.ст. 40-1, 284, 287, 294 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винним за ч.1 ст.130 Кодексу України про Адміністративні Правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10200,00 грн. (десять тисяч двісті гривень) з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 420,40 грн. (чотириста двадцять гривень сорок копійок) на користь держави в особі Державної судової адміністрації України:
отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106;
код за ЄДРПОУ: 37993783;
банк отримувача: Казначейство України (ЕАП):
код банку отримувача 899998;
рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001;
код класифікації доходів бюджету: 22030106
Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено особою, щодо якої її винесено, її захисником до Рівненського апеляційного суду через Дубровицький районний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, тобто 20400,00 грн. (двадцять тисяч чотириста гривень).
Суддя: підпис
Виготовлено з автоматизованої системи документообігу суду
Суддя Дубровицького
районного суду Оборонова І.В.