
справа № 179/750/20
провадження № 3/179/337/20
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 липня 2020 року суддя Магдалинівського районного суду Дніпропетровської області Ковальчук Т.А., розглянувши матеріали, які надійшли з Магдалинівського ВП Новомосковського ВП ГУНП в Дніпропетровській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, уродженця м.Дніпропетровськ, проживаючого по АДРЕСА_1 , не працюючого,
за вчинення адміністративних правопорушень за ст.ст. 122-2, 185, ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И В:
До Магдалинівського районного суду Дніпропетровської області з Магдалинівського ВП Новомосковського ВП ГУНП в Дніпропетровській області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.ст. 122-2, 185, ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
10 травня 2020 року о 17:38 годині ОСОБА_1 в с.Ковпаківка по вул.Набережній керуював автомобілем ВАЗ-2121, державний номерний знак якого НОМЕР_1 , з явними ознаками алкогольного сп`яніння (запах алкоголю з порожнини рота, хитка хода). Працівниками поліції водієві було запропоновано пройти медичний огляд з метою визначення стану алкогольного сп`яніння в медичному закладі КП «Магдалинівська ЦРЛ-МРР», на що він погодився. За результатами огляду встановлено, що ОСОБА_1 перебуває в стані алкогольного сп`яніння – 1,87 %. З зазначеним висновком правопорушник ознайомлений, що підтверджується його особистим підписом в даному висновку.
10 травня 2020 року 0 17:38 годині ОСОБА_1 в с.Ковпаківка по вул.Набережній, керуючи автомобілем ВАЗ-2121, державний номерний знак якого НОМЕР_1 , на вимогу працівників поліції про зупинку транспортного засобу не зупинився, був затриманий шляхом переслідування на патрульному автомобілі в с.Ковпаківка по вул.Троїцька, 33.
10 травня 2020 року 0 17:38 годині ОСОБА_1 в с.Ковпаківка по вул.Набережній, керуючи автомобілем ВАЗ-2121, державний номерний знак якого НОМЕР_1 , перебуваючи в стані алкогольного сп`яніння, на законну вимогу інспектора поліції припинити правопорушення не реагував, при цьому висловлювався нецензурною лайкою на адресу поліцейських, хапав за одяг, погрожував.
Своїми діями ОСОБА_1 порушив пункти 2.4 та 2.9а Правил дорожнього руху України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року № 1306. (далі – Правила).
За даних обставин, суд вважає за доцільне застосувати статтю 36 КУпАП, згідно якої, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається в межах санкції встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Правопорушник в судове засідання не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, що підтверджується його особистим підписом в протоколі про адміністративне правопорушення, а також рекомендованими повідомленнями про вручення поштового відправлення штрих-кодовий ідентифікатор яких №№ 5110001032478 та 5110001035175. Причини неявки суду невідомі, клопотань про перенесення розгляду справи до суду не надходило.
Під час судового розгляду зазначеної адміністративної справи фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Згідно до вимог ст. 245 КУпАП, завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до вимог с. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
В пункті 2.4. Правил зазначено, що на вимогу працівника міліції водій повинен зупинитися з дотриманням вимог цих Правил, а також пред`явити для перевірки документи, дати можливість перевірити номери агрегатів і комплектність транспортного засобу, дати можливість оглянути транспортний засіб відповідно до законодавства за наявності на те законних підстав, у тому числі провести з використанням спеціальних пристроїв (приладів) перевірку технічного стану транспортних засобів, які відповідно до законодавства підлягають обов`язковому технічному контролю.
? Відповідно до п. 2.9а. Правил водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Порядок притягнення осіб до адміністративної відповідальності за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, встановлений ст. 130 КУпАП.
Відповідно до положень КУпАП обов`язковою умовою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність події і складу адміністративного правопорушення.
Для встановлення події правопорушення, зазначено у ч.1 ст. 130 КУпАП необхідно з`ясувати чи дійсно особа знаходилася в стані алкогольного сп`яніння під час керування транспортним засобом та чи дійсно саме та особа, відносно якої складено протокол, а не інша, керувала транспортним засобом, чи є відмова особи, яка керує транспортним засобом від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння, або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Наявність події правопорушення доводиться шляхом подання доказів.
Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Дослідивши письмові докази, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністратвиних правопорушень, передбачених ст.ст. 122-2, 185, ч. 1 ст. 130 КУпАП, з огляду на наступне.
Винуватість ОСОБА_1 у вчиненні даних адміністративних правопорушень підтверджується дослідженими в судовому засіданні письмовими доказами: протоколами про адміністративні правопорушення серії ДПР18 № 514913, серії АПР18 № 441779, серії ДПР № 514912 від 10 травня 2020 року, висновком щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 23.05.2020, складеного КП «Магдалинівська ЦРЛ`МРР», результат якого є позитивним з показником 1,87 %, рапортом інспектора СРПП № 1 Магдалинівського ВП Новомосковського ВП ГУНП України в Дніпропетровській області старшого лейтенанта поліції Скляра С.В. від 10 травня 2020 року.
При цьому, суд звертає увагу, що є доведеним факт невиконання ОСОБА_1 вимоги працівника поліції щодо зупинки транспортного засобу та вчинення злісної непокори законній вимозі працівників поліції при здійсненні їх обов`язків.
Таким чином, аналізуючи всі зібрані по справі докази в їх сукупності, суд вважає, що вина особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, повністю та об`єктивно знайшла своє підтвердження в ході судового засідання.
Дії особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, вірно кваліфікуються за ч.1 ст. 130 КУпАП, оскільки він керував транспортним засобом в стані алкогольного сп`ягніння, за ст. 185 КУпАП, так як він вчинив злісну непокору законній вимозі працівників поліції та ст.122-2 КУпАП, оскільки він не виконав вимоги поліцейського про зупинку транспортного засобу.
Призначаючи адміністративне стягнення за вчинене адміністративне правопорушення за ч.1 ст. 130 КУпАП, суд враховує наступне.
З 01 липня 2020 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» № 2617-VIII від 22.11.2018, згідно якого внесено зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення. Зокрема стаття 130 цього Кодексу діє в новій редакції, а саме: «Керування річковими, морськими або маломірними суднами судноводіями в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а так само передача керування судном особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а також відмова осіб, які керують річковими, морськими або маломірними суднами від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин, з позбавленням права керування всіма видами плавучих засобів на строк від одного до трьох років».
До набрання чинності вищезазначеного Закону України, тобто до 01 липня 2020 року, КУпАП передбачав адміністративну відповідальність за керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції у вигляді адміністративного стягнення у вигляді накладення штрафу на користь держави у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Стаття 8 КУпАП регламентує, що особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення. Закони, які пом`якшують або скасовують відповідальність за адміністративні правопорушення, мають зворотну силу, тобто поширюються і на правопорушення, вчинені до видання цих законів. Закони, які встановлюють або посилюють відповідальність за адміністративні правопорушення, зворотної сили не мають , а провадження в справах про адміністративні правопорушення ведеться на підставі закону, що діє під час і за місцем розгляду справи про правопорушення.
В листі Верховного суду України від 03 липня 2020 року № 370/0/158-20 зазначається, що суди мають здійснювати розгляд справ про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 130 КУпАП, які було вчинено до 01 липня 2020 року, відповідно до цієї статті у редакції, чинній на час вчинення таких діянь.
Також, відповідно до ст. 33 КУпАП, при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Накладене адміністративне стягнення в кожному конкретному випадку має бути необхідним і достатнім для виправлення правопорушника та попередження вчинення нових правопорушень.
При накладенні адміністративного стягнення, суд враховує вимоги ст.ст. 34, 35 КУпАП. Обставини, що пом`якшують відповідальність – судом не встановлені.
Обставинами, що обтяжують його відповідальність у відповідності до ст.35 КУпАП є вчинення правопорушення в стані сп`яніння передбачені ст. 122-2 та ст. 185 КУпАП.
В ч.2 ст.36 КУпАП законодавець закріпив, що якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Таким чином, оцінивши обставини вчинення правопорушення, особу правопорушника та враховуючи той факт, що правопорушення було вчинено 10 травня 2020 року, тобто до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» № 2617-VIII від 22.11.2018, суд приходить до висновку за необхідне піддати його адміністративному стягненню у вигляді штрафу в межах санкцій ч.1 ст.130, ст. 185 та ст. 122-2 КУпАП та відповідно до ст. 36 КУпАП остаточно накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення за ч.1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення у вигляді накладення штрафу на користь держави у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Крім того, згідно ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 27, 33, 34, 40-1, 122-2, 130 ч. 1,185, 221, 248, 249, 268, 278, 279, 283, 284 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 122-2, ч. 1 ст. 130, 185 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10 200 (десять тисяч двісті) гривень з позбавленням права керування всіма видами транспортних засобів на строк один рік.
Сума штрафу підлягає сплаті на користь держави (призначення платежу: *;21081100; ДПР18 № 514912, ДПР18 № 514913, АПР18 № 441779;* УДКСУ у Магдалинівському районі/Магдалинівський район/21081100; код утримувача - 38046523; банк отримувача - Казначейство України (ЕАП); номер рахунку(IBAN) - UA088999980313090106000004139).
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір в дохід держави: отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106 в сумі 420 (чотириста двадцять) гривень 40 копійок.
Постанова про позбавлення права керування транспортним засобом виконується посадовими особами Національної поліції, зазначеними у ч. 2 ст. 222 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Штраф має бути сплачений не пізніше, як через п`ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або опротестування такої постанови - не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.
У разі несплати штрафу у вищезазначений строк постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення стягується подвійний розмір штрафу, а також витрати на облік вчиненого правопорушення.
Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови до Дніпровського апеляційного суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку оскарження.
Суддя Т.А.Ковальчук