Постанова № 9078596, 11.03.2010, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
11.03.2010
Номер справи
5/175
Номер документу
9078596
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

11 березня 2010 року <Час проголошення >№ 5/175

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:

головуючого судді Кочана В.М., секретаря судового засідання Іщук А.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов

Заступника прокурора Дніпровського району м. Києва в інтересах держави в особі Головної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Л.В. БУД - СЕРВІС ПЛЮС"

простягнення штрафу в сумі 1 700 грн.

В С Т А Н О В И В:

Заступник прокурора Дніпровського району м. Києва в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України звернувся до суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Л.В. Буд-Сервіс Плюс" про стягнення штрафних санкцій.

Представник Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в судовому засіданні позовні вимоги підтримав і пояснив наступне.

Територіальним управлінням Головавтотрансінспекції в м. Києві проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, що використовувався Товариством з обмеженою відповідальністю "Л.В. Буд-Сервіс Плюс" В результаті проведеної перевірки виявлено порушення Закону України "Про автомобільний транспорт", про що складено акт проведення перевірки дотримання вимог законодавства.

Керівником територіального управління Головавтотрансінспекції, як керівником органу державного контролю ухвалено постанову про застосування до суб'єкта підприємницької діяльності фінансових санкцій.

Представник позивача зазначив, що копію постанови надіслано суб'єкту господарювання. Накладені фінансові санкції суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок протягом п'ятнадцяти днів після отримання копії постанови про застосування фінансових санкцій до Державного бюджету не перераховані.

Представники відповідача в судове засідання не з'явилися, заперечень на позовну заяву не надали, доводів та тверджень, зазначених у позовній заяві не спростували.

Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмові докази по справі, суд вважає, що позовну заяву слід задовольнити з наступних підстав.

Як встановлено в судовому засіданні, Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, що використовувалися Товариством з обмеженою відповідальністю "Л.В. Буд-Сервіс Плюс"

За результатами здійснених посадовими особами територіального управління Головавтотрансінспекції в м. Києві було виявлено порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт, про що складено Акт проведення перевірки дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом № 042879, згідно з яким керівником територіального управління Головавтотрансінспекції, як керівником органу державного контролю, ухвалено постанову № 034703 про застосування до суб'єкта підприємницької діяльності фінансових санкцій на суму 1 700,00 грн.

Копії зазначеної постанови надіслано відповідачу. Накладена фінансова санкція суб'єктом господарювання на зазначений в постанові рахунок у п'ятнадцятиденний термін після отримання копії постанови про застосування фінансових санкцій до Державного бюджету України не перераховано.

Станом на дату звернення до суду винесена постанова про застосування фінансових санкцій не оскаржувалася.

Відповідно до вимог ст. 6 Закону України "Про автомобільний транспорт" державний контроль автомобільних перевізників здійснюється посадовими особами органу державного контролю (далі - посадові особи) шляхом проведення рейдових перевірок.

Статтею 6 Закону України "Про автомобільний транспорт" передбачено, що в складі центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту функціонує урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті, який здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, що провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт.

Також передбачено, що порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у цій статті, та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 29.01.2003 № 143 затверджено Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті загального користування, де передбачено, що органами державного контролю є Мінтрансзв'язку, Головавтотрансінспекція, територіальні органи Головавтотрансінспекції.

Пунктом 4 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004р. № 1190, передбачено, що Головавтотрансінспекція, як урядовий орган державного управління, відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів.

Враховуючи те, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Л.В. Буд-Сервіс Плюс" не оскаржувало постанову про застосування фінансових санкцій, а також не сплатило штраф, суд вважає позов обґрунтованим, а позовні вимоги доведеними та такими, що підлягають задоволенню.

На підставі ст. 6 Закону України "Про автомобільний транспорт", п. 4 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, керуючись ст.ст. 2, 7, 17, 94, 158, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Л.В. Буд-Сервіс Плюс" (08150, Київська область, Києво-Святошинський район, м. Боярка, вул. Ленінградська, 1, ідентифікаційний код 34439499) в доход Державного бюджету України - штраф (фінансові санкції) в сумі 1700 (одна тисяча сімсот) гривень.

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова суду може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя В.М. Кочан