ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 листопада 2009 року справа № 2-а-18089/09/0570
приміщення суду за адресою:
м. Донецьк, вул. 50 Гвардійської дивізії, 17
Донецький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Галатіної О.О.
при секретарі Овчаренко О.М.
за участю представника позивача Перець B.C.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду за адресою: м. Донецьк-52, вул..
50-ї Гвардійської дивізії, 17, адміністративну справу за позовом Шахтарської об'єднаної
державної податкової інспекції в Донецькій області до Суб'єкта підприємницької діяльності -
фізичної особи ОСОБА_3 про стягнення заборгованості перед бюджетом, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом до Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_3 про стягнення заборгованості перед бюджетом.
В обґрунтування позовних вимог зазначив, що відповідач є суб'єктом підприємницької діяльності - фізичною особою, та здійснює підприємницьку діяльність на підставі свідоцтва про державну реєстрацію від 11.02.1997 року та перебуває на обліку в Шахтарській ОДНІ, як платних податків.
Рішенням від 16.06.2009 року, за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстратора розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» до відповідача були застосовані фінансові санкції на суму 1780,00 грн.
До теперішнього часу сума фінансових санкцій у встановлені законом строки відповідачем не сплачена. Загальна заборгованість по несплаченим штрафним санкціям становить -1780,00 грн.
В судовому засіданні представник позивача уточнив позовні вимоги та просив суд стягнути заборгованість із відповідача у сумі 1780,00 грн. в судовому порядку.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про дату, час і місце судового розгляду справи повідомлявся належним чином. На адресу суду від відповідача надійшла заява про визнання адміністративного позову, просив розглянути справу за його відсутністю.
Відповідно до ч. 1 ст. 136 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву.
Частиною 3 ст. 156 КАС України передбачено, що судове рішення у зв'язку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими ст. 112 КАС України.
Згідно вимог ст.Ґ12 КАС України, зокрема, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову. Крім того, суд не приймає визнання
адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Таким чином, суд приймає визнання адміністративного позову, оскільки ці дії відповідача не суперечать закону і не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси, та приймає постанову про задоволення адміністративного позову, виходячи при цьому з наступного.
Судом встановлено, що позивач Шахтарська ОДПІ є суб'єктом владних повноважень, та здійснює в даних правовідносинах надані їй Законом України «Про державну податкову службу в Україні» повноваження.
Відповідач є суб'єктом підприємницької діяльності та здійснює підприємницьку діяльність на підставі свідоцтва про державну реєстрацію та перебуває на обліку в Шахтарській ОДПІ, як платних податків.
На підставі ст. 11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» позивачем 04.12.1990 року була проведена перевірка СПД - фізичної особи ОСОБА_3
Актом перевірки від 02.06.2009 року № 0046/05/27/23/НОМЕР_1 податковим органом були встановлені порушення п. 1, 2 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (здійснення розрахункових операцій на суму - 78,00 грн. без застосування РРО та невидача розрахункового документа встановленої форми).
Відповідно до п. 1 ст. 17 зазначеного закону, за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки. За ці порушення вимог зазначеного закону відповідачу податковим органом був визначений штраф у розмірі 390,00 грн.(розрахунок штрафних санкцій додається).
Крім того, за результатами проведеної перевірки було встановлено порушення п. 13 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків передбачена фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено Невідповідність.
Відповідно до вимог статті 22 зазначеного закону, у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня. до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність. Отже відповідачу було визначено штраф у розмірі 1390,00 грн.(розрахунок штрафних санкцій додасться).
Рішенням № 0000342343/46 від 16.06.2009 року за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», до відповідача були застосовані штрафні санкції у сумі 1780,00 грн. (390,00 грн. +1390,00 грн. = 1780,00 грн.).
Зазначене рішення про застосування фінансових санкцій було отримано відповідачем особисто.
Відповідно до ст. 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в .десятиденний термін з дня
прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Відповідно до ст. 47 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв», у разі невиконання суб'єктом господарювання рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.
На день подання позивачем даного позову, сума фінансових санкцій відповідачем сплачена не була.
Отже, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та задовольняє позов Шахтарської ОДПІ.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 17-20, 51, 69-72, 86, 121, 158-164, 167 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Задовольнити позов Шахтарської об'єднаної державної податкової інспекції в Донецькій області до Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_3 про стягнення заборгованості перед бюджетом.
Стягнути з Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_3 суму несплачених фінансових санкцій у розмірі 1780,00 грн. на розрахунковий рахунок № 31112104700093, код платежу НОМЕР_2 в УДК у м. Шахтарську ГУДКУ у Донецькій області, код ЄДРПОУ 34687038.
Постанова виготовлена в нарадчій кімнаті та проголошений її повний текст у судовому засіданні 24 листопада 2009 року.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Заява про апеляційне оскарження постанови може бути подана сторонами протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційну скаргу на постанову може бути подано протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає чинності після закінчення цього строку.