справа № 2-a-15107/08/2270/11
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 січня 2009 року М. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в складі
головуючого судді - Касап В.М.
при секретарі - Марковій О. В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Хмельницькій області до приватного підприємства «Щедрий лан» про примусове виконання рішення Державної інспекції з контролю за цінами в Хмельницькій області № 278 від 06.11.2006 року, -
ВСТАНОВИВ:
Державна інспекція з контролю за цінами в Хмельницькій області звернулась з позовом до приватного підприємства «Щедрий лан» про примусове виконання рішення Державної інспекції з контролю за цінами в Хмельницькій області № 278 від 06.11.2006 року.
В обгрунтування своїх вимог вказує, проведеною 03 листопада 2006 року перевіркою додержання державної дисципліни цін встановлено необгрунтоване одержання відповідачем виручки внаслідок завищення граничного рівня торговельної надбавки при формуванні роздрібних цін на бензин марок А-80 та А-95, чим було порушено вимоги розпорядження Хмельницької облдержадміністрації від 19 квітня 2005 року № 99/2005-р «Про заходи щодо стабілізації ситуації на регіональному ринку нафтопродуктів». Рішенням Державної інспекції з контролю за цінами в Хмельницькій області № 278 від 06 листопада 2006 року до приватного підприємства «Щедрий лан» застосовано економічні санкції за порушення державної дисципліни цін в сумі 1088 грн.13 коп. та штрафні санкції в сумі 2176 грн. 26 коп. Станом на 18 вересня 2008 року відповідачем сплачено 1188 грн. 13 коп. суми порушення та штрафу. Заборгованість перед бюджетом становить 2076 грн. 26 коп., просить стягнути та видати виконавчий ли ст.
У судовому засіданні представник позивача позов підтримав в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не з'явився повторно, про день, час, місце судового засідання повідомлений належним чином.
Судом явка відповідача в судове засідання не визнавалася обов'язковою. За таких обставин, з врахуванням думки позивача, суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача на підставі наявних доказів.
Заслухавши пояснення представника позивача, з'ясувавши повно і всебічно обставини справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.
Судом встановлено, що відповідач - приватне підприємство «Щедрий лан» зареєстровано в державному реєстрі, ідентифікаційний код 31975017, як юридична особа.
Проведеною 03 листопада 2006 року перевіркою додержання державної дисципліни цін встановлено необгрунтоване одержання відповідачем виручки внаслідок завищення граничного рівня торговельної надбавки при формуванні роздрібних цін на бензин марок А-80 та А-95, чим було порушено вимоги розпорядження Хмельницької облдержадміністрації від 19 квітня 2005 року № 99/2005-р «Про заходи щодо стабілізації ситуації на регіональному ринку нафтопродуктів». Рішенням Державної інспекції з контролю за цінами в Хмельницькій області № 278 від 06 листопада 2006 року до приватного підприємства «Щедрий лан» застосовано економічні санкції за порушення державної дисципліни цін в сумі 1088 грн.13 коп. та штрафні санкції в сумі 2176 грн.26 коп. Станом на 18 вересня 2008 року відповідачем сплачено 1188 грн. 13 коп. суми порушення та штрафу. Заборгованість перед бюджетом становить 2016 грн. 26 коп. вона є обгрунтованою, відповідає чинному законодавству і підлягає стягненню. Наявність порушення підтверджується актом перевірки, звітами про фінансові результати, накладними. Відповідач в добровільному порядку рішення не виконує.
Відповідно до ст. 238 Господарського Кодексу України за порушення встановленими законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності застосовуються адміністративно - господарські санкції.
Згідно ст. 14 Закону України «Про ціни і ціноутворення» вся необгрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін та діючого порядку визначення вартості будівництва, що здійснюється із залученням коштів Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів, а також коштів державних підприємств, установ та організацій підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства, організації. Крім того, в позабюджетні фонди місцевих Рад стягується штраф у двократному розмірі необгрунтовано одержаної суми виручки. Вказані суми списуються з рахунків підприємств і організацій в банківських установах за рішенням суду.
Судові витрати по справі згідно ч.4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 158 -163 КАС України, ст. 238 ГК України, ст. 14 Закону України «Про ціни і ціноутворення», -
ПОСТАНОВИВ:
позов Державної інспекції з контролю за цінами в Хмельницькій області задоволити.
Стягнути з приватного підприємства «Щедрий лан»,
ідентифікаційний код 31975017 на користь державного бюджету 2076 грн. 26 коп. в порядку виконання рішення № 278 від 06 листопада 2006 року.
Виконавчий лист видати після набрання постановою законної сили в порядку, визначеному статтею 258 КАС України.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Львівського апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.