Єдиний державний реєстр судових рішень
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2а-6151/09/1770
30.11.2009 12год. 15хв. м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд під головуванням судді Жуковської Л.А. за участю секретаря судового засідання Сторожук І.В. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
прокурор: не з'явився,
позивача: не з'явився,
відповідача: представник Юрим М.К..
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Прокурор Костопільського району в інтересах держави в особі Рівненське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів
до Сільськогосподарський виробничий кооператив "Маяк"
про стягнення штрафних санкцій , -
ВСТАНОВИВ :
Позивач звернувся до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом до Приватного сільськогосподарського підприємства "Колос" про стягнення адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів в розмірі 3625 грн. та пені в сумі 204 грн.
Представник відповідача в судовому засіданні проти задоволення позову не заперечував
Прокурор та представник позивача у судове засідання не з'явилися. Представник позивача подав письмову заяву про зміну суми позовних вимог, відповідно до яких просить стягнути з відповідача крім адміністративно-господарської санкції також і пеню у розмірі 204, 00 грн.
Судом досліджені письмові докази, наявні у матеріалах справи.
Заслухавши у відкритому судовому засіданні пояснення представника відповідача, дослідивши подані письмові докази, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення в повному обсязі.
Судом встановлено, що у відповідності до ст.19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", для підприємств, установ організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.
Відповідно ст.20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю. Термін сплати санкції встановлено до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу.
Згідно поданого відповідачем звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2008 рік (форма N10-ПІ) (термін подання не пізніше 1 березня після звітного періоду) (а.с. 4) середньоблікова чисельність штатних працівників облікового складу у 2008 році склала 12 особи. На виконання статті 19 Закону підприємство зобов'язане створити 3 робочі місця для працевлаштування інвалідів, проте в 2008 році відповідачем було створено лише 1 робоче місце. Середньорічна заробітна плата штатного працівника на підприємстві становила 7250, 00 грн.
Таким чином, сума штрафної санкції, яка підлягає сплаті відповідачем і яка самостійно ним визначена, відповідно до ст.20 Закону "Про основи соціальної захищеності інвалідів" (далі - Закон) складає 3829 грн.
Адміністративно-господарські санкції Відповідач мав сплатити до 15 квітня 2009 року (ч.4 ст. 20 Закону передбачає, що адміністративно-господарські санкції розраховуються та сплачуються підприємствами, установами, організаціями, у тому числі підприємствами, організаціями громадських організацій інвалідів, фізичними особами, зазначеними в частині першій цієї статті, самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу, встановленого частиною першою статті 19 цього Закону).
Відповідно до ч.2 ст. 20 Закону, порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені.
Нарахування пені здійснюється з наступного дня граничного строку сплати адміністративно-господарських санкцій по день сплати включно (тобто з 16 квітня наступного за роком, у якому відбулося порушення нормативу).
Відповідно до Порядку нарахування пені та її сплати, затвердженого Міністерством праці та соціальної політики України 15.05.2007р. № 223, порушення строку сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені, розмір якої обчислюється виходячи зі 120 відсотків річної облікової ставки Національного банку України, що діє на момент подання позовної заяви. Таким чином, сума пені, що підлягає стягненню з відповідача становить 204, 00 грн.
Відповідно до ч.ч. 9, 10 ст. 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", спори, що виникають із правовідносин за статтями 19, 20 цього Закону, вирішуються Фондом соціального захисту інвалідів або в судовому порядку. Фонд соціального захисту інвалідів, його відділення мають право захищати свої права та законні інтереси , у тому числі в суді.
Згідно з ч.1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Покликання відповідача на застосування строків, передбачених ст. 250 Господарського кодексу України спростосується тим, що відповідно до ч. 4 ст. 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", до правовідносин із стягнення адміністративно-господарських санкцій, передбачених цим Законом, не застосовуються строки, визначені статтею 250 Господарського кодексу України.
Інших доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.
За таких обставин суд прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення в повному обсязі.
Оскільки позивачем не подано документів про понесені судові витрати, то підстави для застосування вимог статті 94 КАСУ у суду відсутні.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з відповідача - Сільськогосподарський виробничий кооператив "Маяк" (Головин,Костопільський район, Рівненська область, код ЄДРПОУ (ідентифікаційний номер підприємницької діяльності) - 30715574) на користь Рівненське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів (р/р 312111221800002 в ГУ ДКУ в Рівненській області, МФО 833017, код ЗКПО 22586331) заборгованість в сумі 3829 (три тисячі вісімсот двадцять дев'ять) грн. 00 коп., а саме: адміністративно-господарську санкцію в розмірі 3625,00 грн. та пеню в розмірі 204,00 грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10-ти днів з дня складання постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий суддя Жуковська Л.А.