
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
03 серпня 2020 року м. Київ № 640/17214/20
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Арсірій Р.О., ознайомившись з позовною заявою
Приватного транспортного унітарного підприємства "ТрансКинг" до Державної служби України з безпеки на транспорті про визнання протиправною та скасування постанов,В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Державної служби України з безпеки на транспорті, в якому просить суд:
визнати протиправними та скасувати постанови Управління Укртрансбезпеки у Чернігівській області про застосування адміністративно - господарського штрафу від 05.03.2020 року №189340, №189341, №189342, №189343, №189344, №189345, №189346, №189347, №189348, №189349, №189350, №189351, №189352, №189353, №189354, №189355, №189356, №189357, №189358, №189359, №189360, №189361, №189362,№189363, №189364, №189365, №189366, №189367.
Відповідно до п.п. 3 та 5 ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу та чи позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Дослідивши матеріали адміністративного позову, суд дійшов висновку, що пред`явлена позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана без додержання вимог, встановлених ст. ст. 160, 161 КАС України.
Так, в порушення п. 3 ч. 5 ст. 160 КАС України у позовній заяві не зазначено ціну позову майнового характеру.
Крім того, згідно з ч. 3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Частиною другою статті 4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що ставка судового збору за подання адміністративного позову майнового характеру суб`єктом владних повноважень, юридичною особою складає 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, фізичною особою або фізичною особою - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік", установлено прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 01.01.2020 у розмірі 2102,00 грн.
Позивачем в цій справі заявлені позовні вимоги щодо оскарження рішення про накладання фінансових санкцій на загальну суму 19 040 грн., які є вимогами майнового характеру, так як впливають на майновий стан сторони.
Таким чином, оскільки прийняття відповідачем рішення про накладання фінансових санкцій безпосереднім наслідком має зміну складу майна позивача, суд приходить до висновку, що вказана позовна вимога є вимогою майнового характеру.
Позивачем долучено до позовної заяви квитанцію №1355 від 08.06.2020 на суму 2102,00 грн.
Суд не приймає вказану квитанцію в якості доказу сплати судового збору, оскільки судовий збір сплачений на реквізити Київського окружного адміністративного суду.
Згідно з ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Зазначені недоліки необхідно усунути шляхом подання до суду приведеної у відповідність до вимог чинного законодавства позовної заяви та доданим оригіналом документу про сплату суми судового збору на реквізити Окружного адміністративного суду міста Києва (за місцем розгляду справи) в розмірі 2102,00 грн.
Крім того, Суд звертає увагу, що з 01.01.2020 року змінилися платiжнi реквiзити для перерахування судового збору до Окружного адміністративного суду міста Києва (https://adm.ki.court.gov.ua/sud2670/gromadyanam/tax/).
На підставі викладеного, враховуючи, що виявлені недоліки перешкоджають суду вирішити питання про відкриття провадження в адміністративній справі, керуючись ст. 169 КАС України, суд
Керуючись статтями 160, 161, 169, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Приватного транспортного унітарного підприємства "ТрансКинг" - залишити без руху, надавши п`ятиденний строк з дня отримання ухвали для усунення зазначених вище недоліків.
У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк позовну заяву повернути позивачеві зі всіма доданими до неї документами.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Р.О. Арсірій