
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа № 380/1466/20
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 липня 2020 року м. Львів
12 год. 38 хв.
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Качур Р.П., за участю секретаря судового засідання Гулкевича В.О., представника позивача Макарика І.В., представника відповідача-2 Трембача О.С., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «АГРОКОМ-С» до Державної податкової служби України, Головного управління Державної податкової служби у м. Києві про визнання дій протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити дії,
УСТАНОВИВ:
товариство з обмеженою відповідальністю «АГРОКОМ-С» звернулося до Львівського окружного адміністративного суду із позовною заявою до Державної податкової служби України, Головного управління Державної податкової служби у м. Києві, у якій просить:
- визнати протиправними та скасувати рішення від 23.05.2019 № 1169683/42858356, від 23.10.2019 № 1313640/42858356, від 23.10.2019 № 1313639/42858356, від 28.10.2019 № 1316799/42858356;
- визнати протиправними та скасувати рішення від 06.06.2019 № 29818/42858356/2, від 12.11.2019 № 41530/42858356/2, від 12.11.2019 № 41560/42858356/2, від 12.11.2019 №41608/42858356/2;
- зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати податкові накладні товариства з обмеженою відповідальністю «АГРОКОМ-С» № 4 від 03.04.2019, № 5 від 06.04.2019, № 14 від 17.04.2019 № 15 від 19.04.2019.
Ухвалою суду від 11.03.2020 відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження.
Ухвалою суду від 12.05.2020 задоволено клопотання представника відповідача про розгляд справи в режимі відеоконференції.
Ухвалою суду від 30.06.2020 позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю «АГРОКОМ-С» залишено без розгляду в частині позовних вимог про визнання протиправним та скасування рішень комісії регіонального рівня ГУ ДПС у м. Києві, яка приймає рішення про реєстрацію або відмову в такій реєстрації від 23.05.2019 № 1169683/42858356 та від 06.06.2019 № 29818/42858356/2 та зобов`язання ДПС України зареєструвати податкову накладну ТзОВ «Агроком-С» № 4 від 03.04.2019.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю з підстав, що викладені у позові, надав аналогічні усні пояснення. Зазначив, що відповідачем-2 протиправно відмовлено позивачу у реєстрації податкових накладних з тих підстав, що ним не надано копій первинних документів, оскільки ним після зупинення реєстрації податкових накладних скеровано повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена з долученими первинними документами. Просив позов задовольнити.
Представник відповідача-2 у судовому засіданні проти позову заперечив з підстав, викладених у відзиві на позовну заяву, зазначив, що реєстрація поданих позивачем податкових накладних зупинена з тих підстав, що комісією встановлено, що вони відповідають вимогам п.п. 1.6 п. 1 «Критеріїв ризиковості платника податку» і запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної.
У зв`язку з тим, що позивачем не надано документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних, йому було відмовлено у такій. Просив відмовити у задоволенні позову.
Відповідач 1 - Державна податкова служба України в судове засідання повноважного представника не скерувала, відзиву на позовну заяву не надала, про дату, час та місце проведення судового засідання повідомлена належним чином, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення № 7901827882995.
Дослідивши надані докази в межах заявлених позовних вимог, заслухавши пояснення представників сторін, суд встановив такі факти та відповідні їм правовідносини.
ТОВ «Агроком-С» є юридичною особою приватного права, зареєстроване в Єдиному державному реєстрі юридичних та фізичних осіб підприємців 04.03.2019 (код ЄДРПОУ 42858356).
Судом встановлено та підтверджується матеріалами справи, що між Товариством з обмеженою відповідальністю “Агроком-С» та ТзОВ «Олмар» укладено Договір поставки № 19/03/19 від 18 березня 2019 (а.с. 62), предметом якого є поставка крупи кукурудзяної.
На виконання даного договору позивачем за видатковою накладною № 6 від 06.04.2019 реалізовано підприємству ТОВ «Олмар» товар на суму 266780,80, в т.ч. ПДВ 44463,47 грн. у зв`язку з чим складено податкову накладну № 5 від 06.04.2019 та направлено на реєстрацію 24.04.2019 до Єдиного реєстру податкових накладних.
З квитанції від 24.04.2019 убачається, що після прийняття вищезазначеної податкової накладної її реєстрація була зупинена контролюючим органом на підставі п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України. У квитанції про зупинку реєстрації зазначено, що податкова накладна відповідає вимогам п.п. 1.6 п. 1 «Критеріїв ризиковості платника податку». Також запропоновано позивачу надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Позивачем направлено на адресу відповідача повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена від 21.10.2019 та 17 додатків (а.с. 29).
Разом з вказаним повідомленням Товариство направило на адресу відповідача-2 договір поставки з ТОВ «Олмар» від 18.03.2019 № 19/03/19, видаткову накладну № 6 від 06.04.2019, товаро-транспортні накладні, накладну № 2 від 21.10.2019, довіреність на отримання ТМЦ, акт надання послуг № 4 від 30.04.2019, акт виконаних робіт № 5 від 10.05.2019, виписка по рахунку від 24.04.2019, договір про надання послуг, платіжне доручення № 7 від 21.05.2019, платіжне доручення № 6 від 17.05.2019 тощо (Т. ІІ, а.с. 36-52).
Комісією регіонального рівня ГУ ДПС у м. Києві, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації винесено рішення про відмову в реєстрації податкових накладних з підстави ненадання платником податку копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних, документів, що підтверджує відповідність продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності) (Т. І, а.с. 7) від 23.10.2019 № 1313640/42858356.
Також позивачем реалізовано товар підприємству ТОВ «Олмар» згідно договору № 19/03/19 від 18.03.2019 за видатковою накладною № 14 від 17.04.2019 на суму 234048,00 грн., в тому числі ПДВ 39008,00 грн., у зв`язку з чим складено податкову накладну № 14 від 17.04.2019 та відправлено на реєстрацію 13.05.2019 до Єдиного реєстру податкових накладних.
З квитанції від 13.05.2019 убачається, що після прийняття вищезазначеної податкової накладної її реєстрація була зупинена контролюючим органом на підставі п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України. У квитанції про зупинку реєстрації зазначено, що податкова накладна відповідає вимогам п.п. 1.6 п. 1 «Критеріїв ризиковості платника податку». Також запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Позивачем направлено на адресу відповідача повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена від 21.10.2019 та 16 додатків (а.с. 40).
Разом з вказаним повідомленням Товариство направило на адресу відповідача 2 договір поставки з ТОВ «Олмар» від 18.03.2019 № 19/03/19, договір поставки № 08/04/19 від 15.04.2019, платіжне доручення № 6 від 17.05.2019, договір оренди нерухомого майна від 03.04.2019, видаткову накладну № 14 від 17.04.2019, акт приймання-передачі готової продукції від 21.10.2019 тощо (Т. ІІ, а.с. 20-35).
Комісією регіонального рівня ГУ ДПС у м. Києві, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації винесено рішення про відмову в реєстрації податкових накладних з підстави ненадання платником податку копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних, документів, що підтверджує відповідність продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності) від 23.10.2019 № 1313640/42858356 (Т. І, а.с. 8).
Крім цього, позивачем реалізовано товар підприємству ТОВ «Олмар» згідно договору № 19/03/19 від 18.03.2019 за видатковою накладною № 15 від 19.04.2019 на суму 235235,20 грн., в тому числі ПДВ 39205,87 грн., у зв`язку з чим було складено податкову накладну № 15 від 19.04.2019 та відправлено на реєстрацію 13.05.2019 до Єдиного реєстру податкових накладних.
З квитанції від 13.05.2019 убачається, що після прийняття вищезазначеної податкової накладної її реєстрація була зупинена контролюючим органом на підставі п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України. У повідомленні про зупинку реєстрації зазначено, що податкова накладна відповідає вимогам п.п. 1.6 п. 1 «Критеріїв ризиковості платника податку». Також запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Позивачем направлено на адресу відповідача повідомлення від 23.10.2019 про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинено та 17 додатків (а.с. 51).
Разом з вказаним повідомленням Товариство направило на адресу відповідача 2 договір поставки з ТОВ «Олмар» від 18.03.2019 № 19/03/19, платіжне доручення № 7 від 21.05.2019, акт приймання-передачі від 19.04.2019, видатковий касовий ордер № 3 від 17.05.2019, товаро-транспортну накладну Р8 від 18.04.2019, договір поставки від 05.04.2019, акт виконаних робіт від 10.05.2019, товаро-транспортну накладну № 15 від 19.04.2019, видаткову накладну № 15 від 19.04.2019, договір оренди нерухомого майна від 03.04.2019 тощо (Т. ІІ, а.с. 2-19).
Комісією регіонального рівня ГУ ДПС у м. Києві, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації винесено рішення про відмову в реєстрації податкових накладних з підстави ненадання платником податку копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних, документів, що підтверджує відповідність продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), копій розрахункових документів від 23.10.2019 № 1313640/42858356 (Т. І, а.с. 8).
Не погоджуючись із рішеннями відповідачів, позивач звернувся до суду з відповідним позовом.
Суд при вирішенні спору по суті виходить з такого.
Відповідно до статті 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюються Податковим кодексом України.
Згідно з приписами п.187.1 ст.187 ПК України датою виникнення податкових зобов`язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню; б) дата відвантаження товарів.
База оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (п.188.1 ст.188 ПК України).
Пунктом 201.10 ст. 201 ПК України передбачено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 01.07.2017 в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.
Відповідно до пункту 201.16 статті 201 ПК України, реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.
Нормативно-правовим актом, який визначає порядок та підстави зупинення реєстрації податкових накладних є Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 117 (далі - Порядок).
Пунктом 10 згаданого Порядку критерії ризиковості платника податку, критерії ризиковості здійснення операцій, перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку, визначає ДФС та надсилає на погодження Мінфіну в електронній формі через систему електронної взаємодії органів виконавчої влади.
Мінфін у дводенний строк погоджує або надсилає ДФС на доопрацювання визначені у цьому пункті критерії та перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку.
Про визначені критерії ризиковості платника податку, критерії ризиковості здійснення операцій, перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку, ДФС інформує Комітет Верховної Ради України з питань податкової та митної політики.
ДФС оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті погоджені критерії ризиковості платника податку, критерії ризиковості здійснення операцій, перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку.
Самі критерії ризиковості платника податків викладені у Листі Державної фіскальної служби України від 21 березня 2018 року №959/99-99-07-18.
Відповідно до п.п. 1.6. п.1 листа Державної фіскальної служби України від 21 березня 2018 року № 959/99-99-07-18 із назвою «Критерії ризиковості платника податку» (надалі за текстом – Лист від 21 березня 2018 року №959/99-99-07-18), комісії головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДФС можуть розглядати питання щодо встановлення ризиковості платника податків, а саме:
платник податку зареєстрований (перереєстрований) за адресою, що знаходиться на непідконтрольній території України (зона АТО, АР Крим);
дата реєстрації платником податку на додану вартість не перевищує трьох місяців з дати такої реєстрації;
платник податку - юридична особа, який не має відкритих рахунків у банківських установах, крім рахунків в органах державної казначейської служби України (крім бюджетних установ);
платник податку, посадова особа та/або засновник якого був посадовою особою та/або засновником суб`єкта господарювання, якого ліквідовано за процедурою банкрутства протягом останніх трьох років;
платником податку не подано контролюючому органу податкову звітність з податку на додану вартість за два останні звітні періоди всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та абзацу першого пункту 49.2 і пункту 49.18 статті 49 Податкового кодексу України;
платником податку на прибуток не подано контролюючому органу фінансову звітність за останній звітний період всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та пункту 46.2 статті 46 Податкового кодексу України;
наявна податкова інформація, що свідчить про наявність ознак здійснення ризикових операцій платником.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 7 Закону України «Про центральні органи виконавчої влади», основними завданнями міністерства як органу, що забезпечує формування та реалізує державну політику в одній чи декількох сферах, є, зокрема, забезпечення нормативно-правового регулювання.
Відповідно до частини 1 статті 23 Закону України «Про центральні органи виконавчої влади», Центральний орган виконавчої влади у межах своїх повноважень, на основі і на виконання Конституції та законів України, актів Президента України та постанов Верховної Ради України, прийнятих відповідно до Конституції та законів України, актів Кабінету Міністрів України та наказів міністерств видає накази організаційно-розпорядчого характеру, організовує та контролює їх виконання.
Відповідно до пункту 9 Постанови Кабінету Міністрів України від 21 травня 2014 року №236 «Про Державну фіскальну службу України», ДФС в межах повноважень, передбачених законом, на основі і на виконання Конституції та законів України, актів Президента України та постанов Верховної Ради України, прийнятих відповідно до Конституції та законів України, актів Кабінету Міністрів України, наказів Мінфіну видає накази організаційно-розпорядчого характеру, організовує і контролює їх виконання.
Зі змісту квитанцій по податкових накладних № 5 від 06.04.2019, № 14 від 17.04.2019, № 15 від 19.04.2019 убачається, що контролюючим органом сформовано висновок про відповідність податкових накладних вимогам п.п. 1.6 п. 1 Критеріїв ризиковості платника податку та запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН, що є загальним посиланням.
Відповідно до пункту 18 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних письмові пояснення та копії документів, податні платником податку до контролюючого органу відповідно до п. 15 цього Порядку, розглядаються комісіями контролюючих органів.
Відповідно до пункту 20 цього Порядку зазначені комісії приймають рішення: про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі; відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі.
Судом встановлено, що позивачем були надані контролюючому органу пояснення та копії документів, що описано судом вище.
Такі документи були направлені податковому органу разом з повідомленнями про надання пояснень та копіями документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена.
Копії повідомлень та супровідних документів довільного формату, що підтверджують надсилання таких документів податковому органу та копії самих документів долучено до матеріалів справи.
Згідно пункту 21 Порядку підставами для прийняття комісіями контролюючих органів рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування є:
ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено;
ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту пункту 13 цього Порядку.
Таким чином, рішення комісії ДПС повинні містити чітку підставу для відмови у реєстрації податкових накладних.
Всупереч цьому оскаржувані рішення позбавлені чіткості у визначенні підстав для відмови у реєстрації податкових накладних, отже включають обидва альтернативні варіанти.
Крім того, суд зазначає, що вказівка податкового органу в оскаржуваних рішеннях на ненадання первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування є безпідставним, оскільки до матеріалів справи долучено повідомлення про надання пояснень щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено з первинними документами, що доводить відсутність підстав для відмови у їх реєстрації.
Суд зазначає, що можливість надання платником податків вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від чіткого визначення фіскальним органом конкретного виду критерію оцінки ступеня ризиків. Вживання податковим органом загального посилання на відповідність вимогам пп. 1.6 п. 1 Критеріїв ризиковості платника податку, без наведення відповідного підпункту, є неконкретизованим та призводить до необґрунтованого обмеження прав платника податків бути повідомленим про необхідність надання документів за вичерпним переліком, відповідно до критерію зупинення реєстрації податкової накладної, а не будь-яких на власний розсуд.
Відтак, невиконання податковим органом законодавчо встановлених вимог щодо змісту, форми, обґрунтованості та вмотивованості акта індивідуальної дії призводить до його протиправності.
Аналогічна правова позиція висловлена в Постанові Верховного Суду у складі Касаційного адміністративного суду від 04.12.2018 у справі № 821/1173/17.
Відповідно ч. 5 ст. 242 КАС України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки, викладені у постановах Верховного Суду.
Суд також зазначає, що факт зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування у ЄРПН не спростовує ані факту здійснення платником податків господарських операцій, ані факту настання першої події – постачання товарів/послуг, або отримання коштів, які в свою чергу, підтверджені первинними документами, на підставі яких складена податкова накладна.
Відтак, зважаючи на наявність передбачених законодавством документів, які свідчать про проведення господарських операцій між позивачем та контрагентами, а також те, що такі документи були надані контролюючому органу, останній не май правових підстав для відмови встановленим ч. 2 ст. 2 КАС України критеріям обґрунтованості, добросовісності, розсудливості та не прийняті на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначений Конституцією України.
З огляду на викладене суд дійшов висновку, що оскаржувані рішення комісії регіонального рівня ГУ ДПС у м. Києві, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації № 1313640/42858356 від 23.10.2019, № 1313639/42858356 від 23.10.2019, № 1316799/42858356 від 28.10.2019 прийняті з порушенням порядку, не у спосіб, визначений законом, а тому є протиправними і підлягають скасуванню. Відповідно підлягають скасуванню і рішення за результатами розгляду скарги на рішення комісії регіонального рівня ГУ ДПС у м. Києві, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 12.11.2019 № 41530/42858356/2, від 12.11.2019 № 41560/42858356/2, від 12.11.2019 № 41608/42858356/2.
Щодо вимоги позивача про зобов`язання ДПС України зареєструвати податкові накладних Єдиному реєстрі податкових накладних днем їх подання суд зазначає таке.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 245 КАС України, у разі задоволення позову суд може прийняти постанову про зобов`язання відповідача вчинити певні дії.
З огляду на висновок суду про протиправність рішень комісії ДПС з метою повного захисту прав позивача, суд вважає за необхідне задовольнити позовну вимогу про зобов`язання ДФС України зареєструвати податкові накладні.
Суд також зауважує, що рішення суду має бути не тільки законним та обґрунтованим, воно повинно бути ще й ефективним у захисті порушених прав, свобод та інтересів.
А тому вважає, що покладання на Державну податкову службу України обов`язку зареєструвати податкові накладні не вважатиметься втручанням у його дискреційні повноваження.
Враховуючи викладене, проаналізувавши обставини справи та надані сторонами докази, суд дійшов висновку, що відповідачами, як суб`єктами владних повноважень не спростовано встановлених судом обставин та не доведено правомірності своїх дій, тому суд дійшов висновку, що позов слід задовольнити.
Оскільки ухвалою суду від 30.06.2020 дві позовні вимоги залишено без розгляду, суд стягує судовий збір, сплачений позивачем за рахунок бюджетних асигнувань двох відповідачів пропорційно задоволеному позову.
Керуючись ст.ст. 19, 22, 25, 72-77, 90, 139, 241-246, 250, 255, 295, підп. 15.5 п. 15 розділу VІІ «Перехідні положення» КАС України, суд -
ВИРІШИВ:
1. Позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю «Агроком-С» до Державної податкової служби України, Головного управління ДПС у м. Києві про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити дії задовольнити.
2. Визнати протиправними та скасувати рішення комісії регіонального рівня ГУ ДПС у м. Києві, яка приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації № 1313640/42858356 від 23.10.2019, № 1313639/42858356 від 23.10.2019, № 1316799/42858356 від 28.10.2019, № 41530/42858356/2 від 12.11.2019, № 41560/42858356/2 від 12.11.2019, № 41608/42858356/2 від 12.11.2019.
3. Зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати податкові накладні товариства з обмеженою відповідальністю «АГРОКОМ-С» № 5 від 06.04.2019, № 14 від 17.04.2019 та № 15 від 19.04.2019.
4. Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової служби України (04053 м. Київ пл. Львівська 8; код за ЄДРПОУ 43005393) на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Агроком-С» (79034 м. Львів вул. Листопадна 16/6; код за ЄДРПОУ 42858356) судовий збір у сумі 2 102 (дві тисячі сто дві) грн 00 коп. сплаченого судового збору.
5. Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС України у м. Києві (04116 м. Київ вул. Шолуденка 33/19; код за ЄДРПОУ 43141267) на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Агроком-С» (79034 м. Львів вул. Листопадна 16/6; код за ЄДРПОУ 42858356) судовий збір у сумі 12 612 (дванадцять тисяч шістсот дванадцять) грн 00 коп. сплаченого судового збору.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення через Львівський окружний адміністративний суд до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
У судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Повний текст рішення виготовлено та підписано 31.07.2020.
Суддя Р.П. Качур