Рішення № 90704959, 30.07.2020, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.07.2020
Номер справи
380/1274/20
Номер документу
90704959
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа № 380/1274/20

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 липня 2020 року

Львівський окружний адміністративний суд, у складі головуючого судді Костецького Н.В., розглянувши у письмовому провадженні в м. Львові адміністративну справу за позовом державного вищого навчального закладу “Національний лісотехнічний університет України” до Інспекції державного архутектурно-будівельного контролю у м. Львові про визнання протиправною і скасування постанови,- в с т а н о в и в:

державний вищий навчальний заклад “Національний лісотехнічний університет України” звернувся до Львівського окружного адміністративного суду із позовом до Інспекції державного архутектурно-будівельного контролю у м. Львові, в якому просить суд визнати протиправною та скасувати постанову про адміністративне правопорушення № 5-М від 29.01.2020, винесену інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у м. Львові, якою університет визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого п. 2 ч. 2 ст. 2 Закону України “Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності” та накладено штраф у сумі 75672,00 грн.

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що оскаржуваною постановою позивача визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого п. 2 ч. 2 ст. 2 Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» та накладено штраф, оскільки університет проводить будівельні роботи з реконструкції нежитлової будівлі по вул. Гординських, 5 у м. Львові без подання повідомлення про початок виконання будівельних робіт до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Львові. Проте, згідно рекомендації технічної комісії, університету рекомендовано терміново ліквідувати аварійний стан балконів 2-ого та 3-ого поверхів шляхом відновлення їх аварійних частин та для функціонування навчального корпусу в цілому. Зазначає, що позивачем не здійснювалось реконструкції будівлі, а проводились роботи з укріплення аварійних балконів, які загрожували здоров`ю людей. Оскільки університет відновив балкони навчального корпусу № 7 по вул. Гординських, 5 у м. Львові з метою недопущення аварії та відновив функціонування цього об`єкту, призначеного для навчання студентів, то відповідно до пункту 13 постанови Кабінету Міністрів України від 07.06.2017 № 406 «Про затвердження переліку будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання, та після закінчення яких об`єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію» виконав роботи, які не потребують документів, що дають право на їх виконання.

Представник відповідача, подав до суду відзив на позовну заяву від 09.04.2020 (вх. № 19146). Зазначає, що замовник має право виконувати будівельні роботи після подання ним повідомлення про початок виконання будівельних робіт відповідному органу державного архітектурно-будівельного контролю - щодо об`єктів будівництва, які за класом наслідків (відповідальності) належать до об`єктів з незначними наслідками (СС1), та щодо об`єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта та які не потребують отримання дозволу на виконання будівельних робіт згідно з переліком об`єктів будівництва, затвердженим Кабінетом Міністрів України. Проте, під час проведеної перевірки Інспекцією державного архутектурно-будівельного контролю у м. Львіві встановлено, що позивачем проводяться будівельні роботи на вул. Гординських, 5, у м. Львові без дозвільних документів, які дають право на виконання будівельних робіт. Згідно з ДСТУ Н Б В.1.2.-16:2013 зазначений об`єкт будівництва належить до класу наслідків СС1. Таким чином, оскаржувана постанова є законною та скасуванню не підягає.

Представник позивача у судовому засіданні 22.07.2020 позовні вимоги підтримав з підстав, викладених у позовній заяві, просив позов задовольнити.

Представник відповідача у судовому засіданні 22.07.2020 просив у задоволенні позову відмовити з підстав викладених у відзиві на позовну заяву.

У судовому засіданні 22.07.2020 суд заслухав вступну промову представника позивача та представника відповідача, дослідив письмові докази та перейшов до письмового провадження. Сторони щодо переходу до письмового провадження не заперечили.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши подані сторонами документи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги та пояснення сторін, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив таке.

На підставі наказу від 20.12.2019 № 746, наказу від 28.12.2019 № 760 П, посвідчення (направлення) від 20.12.2019 № 746-пп, посвідчення (направлення) від 20.12.2019 № 760-пп, посадовими особими Інспекції державного архутектурно-будівельного контролю у м. Львіві проведено позапланову перевірку дотримання суб`єктами містобудування вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил на об`єкті будівництва з реконструкції нежитлової будівлі літ. «А-2» на вул. Гординських, 5 у м. Львові, замовник: державний вищий навчальний заклад “Національний лісотехнічний університет України”.

За результатами проведеного позапланового заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності посадовими особими Інспекції державного архутектурно-будівельного контролю у м. Львіві складено акт від 02.01.2020 № 760-пп та протокол від 02.01.2020 про порушення у сфері містобудівної діяльності, відповідно до яких встановлено порушення державним вищим навчальним закладом «Національний лісотехнічний університет України», а саме проведення будівельних робіт з реконструкції нежитлової будівлі літ. «А-2», що знаходиться на вул. Гординських, 5 у м. Львові без дозвільних документів, які надають право на виконання будівельних робіт, що є порушенням п. 1 ч. 1 ст. 34, ч. 1 та 2 ст. 36 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», п. 5 Порядку виконання підготовчих та будівельних робіт, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 № 466.

29.01.2020, розглянувши матеріали справи про правопорушення у сфері містобудівної діяльності, а саме: акт складений за результатами проведення планового (позапланово) заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності № 760-пп, протокол від 02.01.2020 про порушення у сфері містобудівної діяльності, начальником Інспекції державного архутектурно-будівельного контролю у м. Львові винесено постанову № 5-М про накладення штрафу за провопорушення у сфері містобудівної діяльності.

Згідно з постановою Інспекції державного архутектурно-будівельного контролю у м. Львові від 29.01.2020 № 5-М за порушення п.1 ч. 1 ст. 34, ч.1 ст. 36 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», п. 5 Порядку виконання підготовчих та будівельних робіт, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 № 466, державний вищий навчальний заклад “Національний лісотехнічний університет України” визнано винним у вчиненні правопорушення, передбаченого п. 2 ч. 2 ст. 2 Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» та накладено штраф у сумі 75672,00 грн.

Не погоджуючись із винесеною постановою Інспекцією державного архутектурно-будівельного контролю у м. Львові, позивач звернувся із позовом до суду.

При вирішенні спору суд керувався таким.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з ч. 1 ст. 41 до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» державний архітектурно-будівельний контроль - це сукупність заходів, спрямованих на дотримання замовниками, проектувальниками, підрядниками та експертними організаціями вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт.

Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється органами державного архітектурно-будівельного контролю в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється на об`єктах будівництва у порядку проведення планових та позапланових перевірок за територіальним принципом.

Плановою перевіркою вважається перевірка, що передбачена планом роботи органу державного архітектурно-будівельного контролю, який затверджується керівником такого органу. Позаплановою перевіркою вважається перевірка, що не передбачена планом роботи органу державного архітектурно-будівельного контролю.

Підставами для проведення позапланової перевірки є: 1) подання субєктом містобудування письмової заяви про проведення перевірки обєкта будівництва або будівельної продукції за його бажанням; 2) необхідність проведення перевірки достовірності даних, наведених у повідомленні про початок виконання підготовчих робіт, повідомленні про початок виконання будівельних робіт, декларації про готовність обєкта до експлуатації, протягом трьох місяців з дня подання зазначених документів; 3) виявлення факту самочинного будівництва обєкта; 4) перевірка виконання субєктом містобудування вимог приписів органів державного архітектурно-будівельного контролю; 5) вимога головного інспектора будівельного нагляду центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, про проведення перевірки за наявності підстав, передбачених законом; 6) звернення фізичних чи юридичних осіб про порушення субєктом містобудування вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності; 7) вимога правоохоронних органів про проведення перевірки.

Відповідно до ч. 2 ст. 41 до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» орган державного архітектурно-будівельного контролю розглядає відповідно до закону справи про адміністративні правопорушення та справи про правопорушення у сфері містобудівної діяльності.

За приписами ч. 3 ст. 41 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» посадові особи органів державного архітектурно-будівельного контролю під час перевірки мають право, зокрема, складати протоколи про вчинення правопорушень, акти перевірок та накладати штрафи відповідно до закону.

Згідно із п.12 Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2011 № 553 (далі – Порядок № 553) посадові особи органу державного архітектурно-будівельного контролю під час здійснення державного архітектурно-будівельного контролю зобов`язані: у повному обсязі, об`єктивно та неупереджено здійснювати державний архітектурно-будівельний контроль у межах повноважень, передбачених законодавством; дотримуватися ділової етики у взаємовідносинах із суб`єктами господарювання та фізичними особами; ознайомлювати суб`єкта містобудування чи уповноважену ним особу з результатами державного архітектурно-будівельного контролю у строки, передбачені законодавством; за письмовим зверненням суб`єкта містобудування надавати консультативну допомогу у здійсненні державного архітектурно-будівельного контролю.

Відповідно до п. 16 Порядку № 553 за результатами державного архітектурно-будівельного контролю посадовою особою органу державного архітектурно-будівельного контролю складається акт перевірки відповідно до вимог, установлених цим Порядком.

Відповідно до п. 17 Порядку № 553 у разі виявлення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, крім акта перевірки, складається протокол, видається припис про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил або припис про зупинення підготовчих та/або будівельних робіт (далі - припис).

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 34 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» замовник має право виконувати будівельні роботи після подання замовником повідомлення про початок виконання будівельних робіт відповідному органу державного архітектурно-будівельного контролю - щодо об`єктів будівництва, які за класом наслідків (відповідальності) належать до об`єктів з незначними наслідками (СС1), та щодо об`єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта та які не потребують отримання дозволу на виконання будівельних робіт згідно з переліком об`єктів будівництва, затвердженим Кабінетом Міністрів України. Форма повідомлення про початок виконання будівельних робіт та порядок його подання визначаються Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п. 5 Порядку виконання підготовчих та будівельних робіт, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 року № 466, будівельні роботи можуть виконуватися замовником після отримання документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, або договору суперфіцію та подання повідомлення про початок виконання будівельних робіт - щодо об`єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об`єктів з незначними наслідками (СС1) та об`єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта.

Однак відповідно до згідно із ч. 2 ст. 34 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» перелік будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання, та після закінчення яких об`єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію, затверджується Кабінетом Міністрів України.

Згідно з ч. 1, 2 ст. 1 Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» правопорушеннями у сфері містобудівної діяльності є протиправні діяння (дії чи бездіяльність) суб`єктів містобудування - юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, що призвели до невиконання або неналежного виконання вимог, установлених законодавством, будівельними нормами, державними стандартами і правилами.

Вчинення суб`єктами містобудування правопорушень у сфері містобудівної діяльності тягне за собою відповідальність, передбачену цим та іншими законами України.

Згідно з п. 2 ч. 2 ст. 2 Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» суб`єкти містобудування, які є замовниками будівництва об`єктів (у разі провадження містобудівної діяльності), або ті, що виконують функції замовника і підрядника одночасно, несуть відповідальність у вигляді штрафу за виконання будівельних робіт без повідомлення про початок їх виконання, а також наведення недостовірних даних у такому повідомленні, вчинене щодо об`єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об`єктів з незначними наслідками (СС1), - у розмірі тридцяти шести прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

Таким чином, державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється щодо суб`єктів містобудування, якими, зокрема, є замовники. Після проведення перевірки контролюючий орган, у разі виявлення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, крім акта перевірки, складає протокол про правопорушення. За наслідками розгляду матеріалів справи про правопорушення у сфері містобудівної діяльності контролюючий орган має право накладати штрафи відповідно до закону.

Законодавство в сфері містобудівної діяльності ставить в залежність право на виконання будівельних робіт від подання замовником повідомлення про початок виконання будівельних робіт відповідному органу державного архітектурно-будівельного контролю - щодо об`єктів будівництва, які за класом наслідків (відповідальності) належать до об`єктів з незначними наслідками (СС1).

Судом встановлено, що за результатами проведеного позапланового заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності посадовими особими Інспекції державного архутектурно-будівельного контролю у м. Львові складено акт від 02.01.2020 № 760-пп та протокол від 02.01.2020 про порушення у сфері містобудівної діяльності, відповідно до яких встановлено порушення державним вищим навчальним закладом «Національний лісотехнічний університет України», а саме проведення будівельних робіт з реконструкції нежитлової будівлі літ. «А-2», що знаходиться на вул. Гординських, 5 у м. Львові без дозвільних документів, які надають право на виконання будівельних робіт, що є порушенням п. 1 ч. 1 ст. 34, ч. 1 та 2 ст. 36 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», п. 5 Порядку виконання підготовчих та будівельних робіт, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 № 466.

29.01.2020 розглянувши матеріали справи про правопорушення у сфері містобудівної діяльності, а саме: акт складений за результатами проведення планового (позапланово) заходк державного нагляду (контролю) щодо дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності № 760-пп, протокол від 02.01.2020 про порушення у сфері містобудівної діяльності, начальником Інспекції державного архутектурно-будівельного контролю у м. Львові винесено постанову № 5-М про накладення штрафу за провопорушення у сфері містобудівної діяльності.

Відповідно до постанови Інспекції державного архутектурно-будівельного контролю у м. Львові від 29.01.2020 № 5-м, під час проведення позапланової перевірки на об`єкті будівництва з реконструкції нежитлової будівлі літ. «А-2» по вул. Гординських, 5 м. Львів, посадовими особами Інспекції державного архутектурно-будівельного контролю у м. Львіві встановлено, що державним вищим навчальним закладом “Національний лісотехнічний університет України” проводяться будівельні роботи з реконструкції нежитлової будівлі за вказаною адресою. Відповідно до абз. 2 п. 5 Порядку виконання підготовчих та будівельних робіт, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 №466 будівельні роботи можуть виконуватися замовником після подання повідомлення про початок виконання будівельних робіт - щодо об`єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об`єктів з незначними наслідками (СС1) та об`єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта. Згідно єдиного реєстру документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів, станом на момент проведення перевірки відомості про реєстрацію документів що дають право на виконання будівельних робіт за адресою: м. Львів, вул. Гординських, 5 - відсутні, що в свою чергу кваліфікується, як виконання будівельних робіт без повідомлення на виконання зазначених робіт, чим порушено п. 1 ч. 1 ст. 34, ч.1 ст. 36 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», п. 5 Порядку виконання підготовчих та будівельних робіт, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 № 466. Відтак, державний вищий навчальний заклад “Національний лісотехнічний університет України” визнано винним в вчиненні правопорушення, передбаченого п. 2 ч. 2 ст. 2 Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» та накладено штраф у сумі 75672,00 грн.

Представник позивача зазначає, що у державного вищого навчального закладу “Національний лісотехнічний університет України” не виникло обов`язку подавати повідомлення про початок будівельних робіт, оскільки університет відновив балкони навчального корпусу № 7 по вул. Гординських, 5 в м. Львові з метою недопущення аварії та відновив функціонування об`єкту, призначеного для навчання студентів. Відтак, відповідно до пункту 13 постанови Кабінету Міністрів України від 07.06.2017 № 406 «Про затвердження переліку будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання, та після закінчення яких об`єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію» виконав роботи, які не потребують документів, що дають право на їх виконання.

Суд зазначає, що постановою Кабінету Міністрів України від 07.06.2017 року № 406 затверджено перелік будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання, та після закінчення яких об`єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію.

Згідно з п. 13 Переліку будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання, та після закінчення яких об`єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію, до таких будівельних робіт належить відновлення окремих конструкцій будівель та споруд з метою ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій (аварій) та відновлення функціонування об`єктів, призначених для забезпечення життєдіяльності населення, без зміни їх геометричних розмірів.

Згідно з актом результатів загального періодичного огляду будівельних конструкцій від 10.10.2019 комісія створена наказом ректора від 11.01.2018 № 06 встановила, що будівельні конструкції балконів навчального корпусу № 7 знаходяться в аварійному стані та потребують капітального капітального ремонту.

Представником позивача також до матеріалів справи долучено технічний звіт інженера-експерта ОСОБА_1 за результатамим обстеження стану несучих та огороджувальних конструкцій тераси, що знаходиться на 2-му поверсі будівлі навчального корпусу № 7 державного вищого навчального закладу “Національний лісотехнічний університет України” за адресою: м. Львів, вул. Гординських, 5, станом на січень 2020.

Проте, подані представником позивача докази не містять інформації, а відтак не підтверджують, що будівельні роботи проведені державним вищим навчальним закладом “Національний лісотехнічний університет України” за адресою: м. Львів, вул. Гординських, 5 відносяться до п. 13 Переліку будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання, та після закінчення яких об`єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію.

Окрім того, представником позивача не долучено доказів на підтвердження того, що будівельні роботи проведені державним вищим навчальним закладом “Національний лісотехнічний університет України” за адресою: м. Львів, вул. Гординських, 5 відносяться до загалом до Переліку будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання, та після закінчення яких об`єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію, відтак представником позиваче не доведено, а судом не встановлено, що у державного вищого навчального закладу “Національний лісотехнічний університет України” не виникло обов`язку подавати повідомлення про початок виконання будівельних робіт відповідному органу державного архітектурно-будівельного контролю.

Суд зазначає, що за приписами ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Проте згідо з ч. 1 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Таким чином, визначений цією правовою нормою обов`язок відповідача - суб`єкта владних повноважень довести правомірність рішення, дії чи бездіяльності не виключає визначеного частиною першою цієї ж статті обов`язку позивача довести ті обставини, на яких ґрунтуються його вимоги.

Аналогічний висновок викладений у постанові Великої Палати Верховного Суду від 25.06.2020 у справі № 520/2261/19.

Згідно з ст. 41 до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», підп. 4, 5 п. 11 Порядку № 553 посадові особи органів державного архітектурно-будівельного контролю під час проведення перевірки мають право:

- проводити перевірку відповідності виконання підготовчих та будівельних робіт вимогам будівельних норм, стандартів і правил, затвердженим проектним вимогам, рішенням, технічним умовам, своєчасності та якості проведення передбачених нормативно-технічною і проектною документацією зйомок, замірів, випробувань, а також ведення журналів робіт, наявності у передбачених законодавством випадках паспортів, актів та протоколів випробувань, сертифікатів та іншої документації;

- проводити перевірку відповідності будівельних матеріалів, виробів і конструкцій, що використовуються під час будівництва об`єктів, вимогам стандартів, норм і правил згідно із законодавством;

- здійснювати фіксування процесу проведення перевірки з використанням фото, аудіо- та відеотехніки.

Таким чином, відповідачем під час проведення позапланової перевірки на об`єкті будівництва з реконструкції нежитлової будівлі літ. «А-2» по вул. Гординських, 5 м. Львів, посадовими особами Інспекції державного архутектурно-будівельного контролю у м. Львіві встановлено, що державним вищим навчальним закладом “Національний лісотехнічний університет України” проводяться будівельні роботи з реконструкції нежитлової будівлі за вказаною адресою. Згідно єдиного реєстру документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів, станом на момент проведення перевірки відомості про реєстрацію документів що дають право на виконання будівельних робіт за адресою: м. Львів, вул. Гординських, 5 - відсутні, що в свою чергу кваліфікується, як виконання будівельних робіт без повідомлення на виконання зазначених робіт.

Під час перевірки посадовими особами Інспекції державного архутектурно-будівельного контролю у м. Львові також здійснювалось фіксування процесу проведення перевірки з використанням фототехніки.

Відповідно до фотографій зроблених під час проведеної перевірки, судом встановлено, що позивач фактично змінив геометричні розміри балконів та продовжує будівництво над балконом третього поверху, що не відповідає пункту 14 Переліку будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання, затверженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.06.2017 № 406.

Представник позивача в судовому засіданні не заперечив, що фотографій додані представником відповідача до матеріалів справи зроблені посадовими особами під час проведення позапланової перевірким по вул. Гординських, 5 м. Львів.

Таким чином, оскільки Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності», Порядком виконання підготовчих та будівельних робіт, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 року № 466, встановлено, що замовник має право виконувати будівельні роботи після подання замовником повідомлення про початок виконання будівельних робіт відповідному органу державного архітектурно-будівельного контролю - щодо об`єктів будівництва, які за класом наслідків (відповідальності) належать до об`єктів з незначними наслідками (СС1), проте, згідно єдиного реєстру документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів, станом на момент проведення перевірки, відомості про реєстрацію документів що дають право на виконання будівельних робіт за адресою: м. Львів, вул. Гординських, 5 були відсутні, позивачем порушено п. 1 ч. 1 ст. 34, ч.1 ст. 36 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», п. 5 Порядку виконання підготовчих та будівельних робіт, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 № 466.

На підставі наведеного, Інспекція державного архутектурно-будівельного контролю у м. Львові законно винесла постанову від 29.01.2020 № 5-М, якою державний вищий навчальний заклад “Національний лісотехнічний університет України” визнано винним у вчиненні правопорушення, передбаченого п. 2 ч. 2 ст. 2 Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» та накладено штраф у сумі 75672,00 грн. Відтак, винесена відповідачем постанова від 29.01.2020 № 5-М про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності є законною та не підлягає скасуванню.

Закріплений у ч. 1 ст. 9 КАС України принцип змагальності сторін передбачає, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ч. 2 ст. 73 КАС України, предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Згідно з ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

У розумінні ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Матеріали справи свідчать, що відповідні положення відповідачем дотримані. З огляду на викладене, суд вважає, що позовні вимоги є безпідставними та не обґрунтованими, а тому позов не підлягає задоволенню.

Відповідно до ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати розподілу не підлягають.

Керуючись статтями 242 - 246, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

в и р і ш и в:

1. У задоволенні позову державного вищого навчального закладу «Національний лісотехнічний університет України» (вул. Г. Чупринки, 103, м. Львів, код ЄДРПОУ 02070996) до Інспекції державного архутектурно-будівельного контролю у м. Львіві (вул. Угорська, 7а, м. Львів, код ЄДРПОУ 40181003) про визнання протиправною і скасування постанови – відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Повний текст судового рішення складено 30.07.2020.

Суддя Костецький Н.В.