
Справа № 372/2457/20
Провадження № 2-а-45/20
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 липня 2020 року Суддя Обухівського районного суду Київської області Висоцька Г.В., отримавши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ЦОП Обухівської ДПІ Обухівського управління ГУ ДФС у Київській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,
ВСТАНОВИВ:
28.07.2020 року до Обухівського районного суду Київської області надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до ЦОП Обухівської ДПІ Обухівського управління ГУ ДФС у Київській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення.
Відповідно до здійсненого авторозподілу судових проваджень зазначена адміністративна справа отримана головуючим суддею.
До прийняття справи до свого провадження судом порушено питання щодо передачу даної справи на розгляд Київського окружного адміністративного суду, оскільки за предметною юрисдикцією адміністративних судів ця справа підсудна окружному суду як адміністративному суду.
15 грудня 2017 року розпочав роботу Верховний Суд і набрав чинності Закон України від 03 жовтня 2017 року № 2147-VIII «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» (далі - Закон № 2147-VIII), яким КАС України викладено в новій редакції.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
За змістом ч. 1ст. 5 КАС України,кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси.
Відповідно до п. 4 ч. 1ст. 171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Згідно із ч. 1ст. 20 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; адміністративні справи, пов`язані з виборчим процесом чи процесом референдуму; адміністративні справи, пов`язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України; адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.
У ч. 2ст. 20 КАС України встановлено, що окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Із позовної заяви вбачається, що предметом спору є рішення суб`єкта владних повноважень, а тому вирішення даного спору відноситься до предметної юрисдикції окружного адміністративного суду.
Відповідно до п. 2 ч. 1ст. 29 КАС України,суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
За змістом ч. 1ст. 25 КАС України,адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об`єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Враховуючи наведене, позовна заява ОСОБА_1 до ЦОП Обухівської ДПІ Обухівського управління ГУ ДФС у Київській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення Обухівському районному суду Київської області не підсудна та підлягає передачі на розгляд до Київського окружного адміністративного суду.
На підставі викладеного вище, керуючись ст.ст. 19, 20, 25, 29, 171, 243, 248, 294 КАС України,
УХВАЛИВ :
Передати адміністративну справу № 372/2457/20 за позовом ОСОБА_1 до ЦОП Обухівської ДПІ Обухівського управління ГУ ДФС у Київській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення - до Київського окружного адміністративного суду (адреса: бульвар Лесі Українки, буд. 26, м. Київ, 01133).
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення до Шостого апеляційного адміністративного суду через Обухівський районний суд Київської області.
Учасник справи у разі постановлення ухвали за його відсутності має право оскаржити ухвалу в апеляційному порядку протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Г.В. Висоцька