
Коростишівський районний суд Житомирської області
Справа № 935/1612/20
Провадження № 3/935/1091/20
ПОСТАНОВА
Іменем України
28 липня 2020 року м.Коростишів
Суддя Коростишівського районного суду Житомирської області Щербаченко І. В., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов від Коростишівського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Житомирській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в місті Коростишів Житомирської області, громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених статтями 173, 185 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
До Коростишівського районного суду Житомирської області 27.07.2020 від Коростишівського ВП ГУНП в Житомирській області надійшов матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених статтями 173, 185 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №266721 від 27.07.2020 ОСОБА_1 21.07.2020 близько 15:50 годині, перебуваючи в м. Коростишів по вул. Зарічній, 2, на території ресторану «Граніт» вчинив дрібне хуліганство відносно працівників поліції, а саме: виражався нецензурною лайкою в громадському місці, образливо чіплявся до працівників поліції та громадян, чим вчинив правопорушення, передбачене статтею 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення /а.с.3/.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №266722 від 27.07.2020 ОСОБА_1 21.07.2020 близько 15:50 годині, перебуваючи в м. Коростишів по вул. Зарічній, 2, на території ресторану «Граніт» вчинив дрібне хуліганство відносно ОСОБА_2 , а саме: виражався до нього нецензурною лайкою, образливо чіплявся до нього, чим порушив громадський порядок та спокій громадян, чим вчинив правопорушення, передбачене статтею 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення /а.с.4/.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №266723 від 27.07.2020 ОСОБА_1 21.07.2020 близько 15:50 годині в м. Коростишів по вул. Зарічній, 2, на території ресторану «Граніт» на законні розпорядження працівників поліції припинити правопорушення не реагував, ображав нецензурною лайкою, чіплявся за форменний одяг, своїми діями вчинив злісну непокору законному розпорядженню працівників поліції, чим вчинив правопорушення, передбачене статтею 185 Кодексу України про адміністративні правопорушення /а.с.5/.
У судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, останній подано до суду заяви про розгляд справи без його участі у зв`язку з зайнятістю на роботі, з протоколами ознайомлений, згоден, вину визнає повністю та щиро кається, а тому справа розглядається за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Вивчивши матеріали справи, приходжу до висновку, що у діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративних правопорушень, передбачених статтями 173, 185 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до ст. 9 Кодексу України про адміністративні правопорушення адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, вина (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно ст. 251 Кодексу України про адміністративні правопорушення доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ст. 251 Кодексу України про адміністративні правопорушення доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Факт вчинення правопорушень ОСОБА_1 , передбачених статтями 173, 185 Кодексу України про адміністративні правопорушення, підтверджується протоколами про адміністративне правопорушення /а.с.3-5/, рапортом /а.с.6/, письмовими поясненнями ОСОБА_2 , ОСОБА_3 /а.с.10,12/.
Згідно статті 252 Кодексу України про адміністративні правопорушення оцінка доказів здійснюється органом /посадовою особою/ за своїм внутрішнім переконанням, яке повинно ґрунтуватися на всебічному та об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Тому, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених статтями 173, 185 Кодексу України про адміністративні правопорушення, підтверджується вказаними матеріалами справи, а ОСОБА_1 не було надано жодних переконливих доводів, підтверджених відповідними доказами, які б давали суду підстави поставити під сумнів правдивість обставин, викладених у матеріалах справи.
Вирішуючи питання про накладення стягнення за адміністративне правопорушення, суд у відповідності до вимог статті 33 Кодексу України про адміністративні правопорушення, враховує характер вчинених правопорушень, рівень небезпеки, дані про особу правопорушника, ступінь вини, майновий стан. Обставиною, що пом`якшує відповідальність, є щире каяття, обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, судом не встановлено.
Отже, ОСОБА_1 слід визнати винним у вчиненні 21.07.2020 адміністративних правопорушень, передбачених статтями 173, 185 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Також на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення - у виді штрафу, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 185 Кодексу України про адміністративні правопорушення, - у виді штрафу. На підставі статті 36 Кодексу України про адміністративні правопорушення на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення у виді штрафу, а справи 935/1612/20, 935/1613/20, 935/1615/20 – об`єднати.
Відповідно до статті 40? Кодексу України про адміністративні правопорушення, пункту 5 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» з правопорушника в дохід держави слід стягнути судовий збір у розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись статтями 23, 25, 33-36, 40?, 173, 185, 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
постановив:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні 21.07.2020 адміністративних правопорушень, передбачених статтями 173, 185 Кодексу України про адміністративні правопорушення (у редакції закону, що діяв під час і за місцем вчинення правопорушення).
На підставі статті 36 Кодексу України про адміністративні правопорушення накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 (сто сімдесят) гривень 00 копійок, на розрахунковий рахунок UA348999980313040106000006268, отримувач коштів – УК у Коростишівському районі, код класифікації доходів бюджету – 21081100, банк отримувача – Казначейство України (ЕАП), код ЄДРПОУ 37927181.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у сумі 420 (чотириста двадцять) гривень 40 копійок на користь держави на розрахунковий рахунок UА908999980313111256000026001, отримувач коштів – ГУК у м. Київ/Києві, код класифікації доходів бюджету – 22030106, банк отримувача – Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача – 899998, код за ЄДРПОУ 37993783.
Роз`яснити ОСОБА_1 , що штраф має бути сплачений не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови - не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу в вищезазначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Зобов`язати відділ державної виконавчої служби повідомити про виконання постанови шляхом повернення останньої на адресу суду з відміткою про її виконання.
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя І. В. Щербаченко