
Справа № 629/1114/20
Провадження № 2/234/2491/20
Заочне рішення
іменем України
14 липня 2020 року місто Краматорськ
Краматорський міський суд Донецької області у складі судді Ткачової С.М., за участю секретаря Аксеніної В.М.
№629/1114/20, номер провадження №2/234/2491/20
за позовом Управління праці і соціального захисту населення Лозівської міської ради Харківської області
до ОСОБА_1
про стягнення переплати бюджетних коштів
учасники справи:
позивач: Управління праці і соціального захисту населення Лозівської міської ради Харківської області, представник - не з`явився
відповідач: ОСОБА_1 - не з`явилася
1. Стислий виклад позиції позивача та заперечення відповідача:
Позивач звернувся з позовом до відповідача з вимогою про стягнення переплати бюджетних коштів, обґрунтовуючи свої вимоги тим, що 26.10.2016 року із заявою про призначення допомоги на дітей одиноким матерям і державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям звернулася громадянка ОСОБА_2 .. Рішеннями від 10.11.2016 року позивачем на підставі наданих відповідачем документів ОСОБА_2 призначено допомогу на дітей одинокім матерям за період з 01.10.2016 року по 31.03.2017 року у розмірі 746,03 грн. та державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям на період з 01.10.2016 року по 31.03.2017 року у розмірі 843,12 грн.. При наступному зверненні було встановлено, що відповідач не зазначила, що з квітня 2016 року отримує пенсію у разі втрати годувальника. Рішеннями від 12.05.2017 року ОСОБА_3 було відмовлено в призначені допомоги на дітей одиноким матерям та малозабезпеченим сім`ям. Суми допомоги було перераховано, та виникла переплата за період з 01.10.2016 року по 31.03.2017 року в розмірі 4984,18 коп. - виплата допомоги на дітей одиноким матерям, та з 01.10.2016 року по 31.03.2017 р. в розмірі 5702,88 - соціальна допомога малозабезпеченим. На даний час відповідачем добровільно кошти не повернуто. Просить стягнути з відповідача 4984,18 грн. надмірно виплачену допомогу на дітей одиноким матерям та 5702,88 грн. надмірно виплачену соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям та сплачений судовий збір в розмірі 1921,00 грн..
Відповідач письмові заперечення суду не надала.
2. Заяви (клопотання ) учасників справи.
Від представника позивача надійшла заява про розгляд справи за відсутності представника позивача. Позовні вимоги підтримує, не заперечує проти ухвалення заочного рішення.
3. Процесуальні дії у справі
14.07.2020 року на підставі наявних у справі доказів, відповідно вимог ст. ст. 280, 281 ЦПК України, суд постановив ухвалу про заочний розгляд справи.
Відповідно до вимог ч.2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
4. Фактичні обставини, встановлені судом, та зміст спірних правовідносин.
Згідно ч.1 ст.13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Відповідно ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Згідно ч.1 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
В судовому засіданні встановлено, що 27.07.2010 року ОСОБА_1 звернулася до Управління праці та соціального захисту населення Лозівської міської ради Харківської області із заявою про призначення допомоги на дітей-інвалідів віком до 18 років та надбавки на догляд за інвалідом дитинства ІІІ групи.
Рішеннями Управління праці та соціального захисту населення Лозівської міської ради Харківської області про призначення допомоги інвалідам ОСОБА_1 призначено допомогу на дітей-інвалідів до 18 років та надбавку на догляд за інвалідом ІІІ групи.
Відповідно до ст. 3 ЗУ "Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю", надбавка на догляд за дитиною з інвалідністю віком до 18 років призначається одному з батьків, усиновителів, опікуну, піклувальнику, які не працюють, не навчаються (крім заочної форми навчання), не проходять службу, не займають виборну посаду і фактично здійснюють догляд за дитиною з інвалідністю. Надбавка на догляд за дитиною з інвалідністю віком до 18 років також призначається одному з батьків, усиновителів, опікуну, піклувальнику, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, у відпустці у зв`язку з вагітністю та пологами, у відпустці без збереження заробітної плати, у разі якщо дитина з інвалідністю потребує домашнього догляду, і вони фактично здійснюють догляд за дитиною з інвалідністю. Одному з батьків, прийомних батьків, батьків-вихователів дитячого будинку сімейного типу, усиновителів, опікуну, піклувальнику надбавка на догляд за дитиною з інвалідністю підгрупи А, а також одинокій матері (одинокому батьку) надбавка на догляд за дитиною з інвалідністю призначається незалежно від факту роботи, навчання, служби.
Відповідно до п.3.15 Порядку "Надання державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю" затвердженого Наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства охорони здоров`я України, Міністерства фінансів України 30.04.2002 № 226/293/169, у разі виникнення обставин, які призводять до припинення виплати надбавки на догляд, одержувачі зобов`язані повідомити про це структурні підрозділи з питань соціального захисту населення. Зняття надбавки на догляд у таких випадках проводиться з місяця, наступного за тим, в якому виникли ці обставини.
З листа ПП "Лікувально-діагностичного центру" від 03.03.2014 року вбачається, що ОСОБА_1 працює на посаді касира за сумісництвом в ПП "Лікувально-діагностичний центр" з 14.08.2012 р. та продовжує працювати по теперішній час.
З листа ТОВ "Лікувально-діагностичний центр "Альянс" 27.02.2014 р. вбачається, що ОСОБА_1 працює на посаді касира за основним місцем роботи в ТОВ "лікувально-діагностичний центр "Альянс" з 14.08.2012 р. та продовжує працювати по теперішній час.
Рішенням УПСЗН від 02.04.2014 року ОСОБА_1 було припинено надбавку на догляд за дитиною-інвалідом з 01.09.2012 року та здійснено розрахунок суми державної соціальної допомоги.
Повідомленням Управління праці та соціального захисту населення Лозівської міської ради про переплату надання державної соціальної допомоги від 24.04.2014 року ОСОБА_1 повідомлено про повернення переплати суми соціальної допомоги.
ОСОБА_1 до УПСЗН надано заяву про утримання переплаченої суми соціальної допомоги у розмірі 6795,80 грн. із заробітної плати у розмірі 25%.
Належна до повернення ОСОБА_1 на рахунок управління праці та соціального захисту населення сума в розмірі 1702,05 грн., яку вона добровільно не повернула.
5. Позиція суду
Суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню, у зв`язку із чим з відповідача на користь позивача підлягає стягненню заборгована переплата державних коштів.
6. Розподіл судових витрат між сторонами.
У відповідності до положень ст. ст. 133, 141 ЦПК України з відповідача на користь позивача підлягає сплата судового збору у розмірі 2102,00 грн..
Керуючись ст. ст. 5, 12-13, 19, 89, 263-268, 273, 280-283 ЦПК України, ЗУ Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю", Порядком "Надання державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю" затвердженого Наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства охорони здоров`я України, Міністерства фінансів України 30.04.2002 № 226/293/169, -
УХВАЛИВ:
Позовні вимоги Управління праці та соціального захисту населення Лозівської міської ради Харківської області до ОСОБА_1 про стягнення переплати бюджетних коштів, - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт НОМЕР_1 виданий Лозівським МРВ УМВС України в Харківській області, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 кошти виплачені надміру у вигляді надбавки за догляд за дитиною-інвалідом у сумі 1702,05 грн. на користь управління праці та соціального захист населення Лозівської міської ради Харківської області (р/р НОМЕР_2 Держказначейська служба м. Київ, МФО 820172, код 25813017.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт НОМЕР_1 виданий Лозівським МРВ УМВС України в Харківській області, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 сплачений судовий збір у розмірі 2102,00 грн. на користь управління праці та соціального захист населення Лозівської міської ради Харківської області (UA068201720344290009000049149 банк ДКСУ України в м. Київ, код 25813017).
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Апеляційна скарга на рішення може бути подана до Донецького апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення .
Рішення ухвалено та надруковано в єдиному примірнику в нарадчій кімнаті.
Суддя С.М. Ткачова