
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 липня 2020 року м. Київ № 826/15901/18
Окружний адміністративний суд міста Києва в складі судді Донця В.А. розглянув за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити дії.
ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом про:
- визнання протиправними дій відповідача щодо відмови в здійсненні перерахунку пенсії позивачу в розмірі 90% від розміру грошового забезпечення за посадою заступника голови Державної пенітенціарної служби України відповідно до довідки Державної пенітенціарної служби України від 19.01.2017 №4-130-Тл/2-17/4, виданої на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 19.10.2016 №718, з усіма видами підвищень та надбавок до пенсії перерахунку та обмеження суми пенсії максимальним розміром;
- зобов`язання відповідача перерахувати та без обмеження максимальним розміром виплачувати позивачу з 01.05.2016 в повному обсязі пенсію в розмірі 90% грошового забезпечення за посадою заступника голови Державної пенітенціарної служби України, відповідно до довідки Державної пенітенціарної служби України від 19.01.2017 №4-130-Тл/2-17/4, виданої на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 19.10.2016 №718, з усіма видами підвищень та надбавок до пенсії, у тому числі виплатити різницю між належною до сплати та фактично виплаченою пенсією за період з 01.05.2016 з урахуванням проведених виплат.
Ухвалою суду від 04.10.2018 відкрито провадження в адміністративній справі. На підставі розпорядження керівника апарату про потворний розподіл судової справи між суддями та протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями адміністративну справу передано для розгляду судді Донцю В.А. Ухвалою суду від 14.05.2020 справу прийнято до провадження, постановлено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Позов мотивовано тим, що відповідачем протиправно відмовлено в проведенні з 01.05.2016 перерахунку пенсії з 90 % грошового забезпечення відповідно до довідки Державної пенітенціарної служби України від 19.01.2017 №4-130-Тл/2-17/4 та виплату пенсії без її обмеження максимальним розміром, оскільки пенсія призначалась з 90% грошового забезпечення, необґрунтоване застосування статті 2 Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної реформи", якою встановлено обмеження пенсії максимальним розміром, до пенсії позивача, яка йому призначена до введення відповідних обмежень.
У відзиві позов відповідачем не визнається, оскільки перерахунок пенсії було здійснено з відсоткового відношення відповідно до частини четвертої статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та на підставі "Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45. Максимальний розмір обмежено на підставі частини першої статті 2 Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної реформи", законів України " Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 24.12.2015 №911-VIII та "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 06.12.2016 №1774-VIII.
У відповіді на відзив позивачем підтримано підстави позову та зазначено про неспростування відповідачем доводів позивача.
Судом відмовлено в задоволенні позивача клопотання про витребування доказів, позаяк відповідачем у відзиві не заперечувались обставини призначення, перерахунку пенсії позивачу та виплату пенсії з обмеженням її максимальним розміром після перерахунку.
Розглянувши зави по суті, дослідивши письмові докази, суд установив.
Позивачем додано до позову довідку 24.01.2017 №1578 про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи ОСОБА_1 (фактичне місце проживання: АДРЕСА_1 ).
Згідно з пенсійним посвідченням від 77.03.2012 Серії НОМЕР_2 НОМЕР_3 ОСОБА_1 призначено пенсію за вислугу років.
Відповідно до розрахунку пенсії за вислугу років у пенсійній справі 2606025371 ОСОБА_1 пенсія призначена з 30.06.2011 з 90 % сум грошового забезпечення: посадовий оклад - 4316,00 грн.; оклад за військове звання - 140,00 грн.; надбавка за вислугу років 40 % - 1782,40 грн.; середньомісячна сума додаткових видів грошового забезпечення за останні 24 місяці, в тому числі, робота з таємними виробами, носіями, документами 15%, надбавка за особливий характер роботи та інтенсивність праці 90%, премія 34,36%, всього - 12439,42 грн. Розмір пенсії з 90 % грошового забезпечення (вислуга років 41) - 11195,48 грн., підвищення до пенсії за особливі заслуги 23 % - 247,02 грн., підсумок - 11442,50 грн., пенсія з урахуванням максимального розміру - 11195,48 грн.
Державною пенітенціарною службою України сформовано довідку від 19.01.2017 №4/4-130-Тл/2-17/4 про грошове забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку пенсії відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19.10.2016 №718 "Питання забезпечення окремих категорій військовослужбовців та осіб начальницького складу", грошове забезпечення за посадою заступника голови Державної пенітенціарної служби України станом 01.05.2016 складалось: посадовий оклад - 10338,00 грн.; оклад за військовим (спеціальним) званням - 140,00 грн.; надбавка за вислугу років (від посадового окладу та окладу за спеціальним званням 40 %) - 4191,20 грн.; надбавка за особливий характер роботи від посадового окладу та окладу за спеціальним званням) - 0,00 грн.; надбавка за службу в умовах режимних обмежень (від посадового кладу 15%) - 1550,70 грн.; надбавка за інтенсивність (від посадового окладу 50%) - 5169,00 грн.; надбавка за почесне звання "заслужений" чи "народний" (від посадового окладу) - 0,00 грн.; доплата за науковий ступінь чи вчене звання (від посадового окладу) - 0,00 грн.; надбавка за проведення ревізії (державної експертизи) звання (від посадового окладу) - 0,00 грн.; премія (від посадового окладу) - 0,00 грн., всього - 21388,90 грн.
Згідно з розрахунком станом на 27.09.2018, пенсія ОСОБА_1 перерахована з 70% грошового забезпечення: посадовий оклад - 10338.00 грн.; оклад за військове звання - 140,00 грн.; надбавка за вислугу років 40 % - 4191,20 грн.; робота з таємними виробами, носіями, документами 15% - 1550,70, надбавка за інтенсивність служби 50 % - 5169,00 грн., розмір пенсії - 14972,48 грн., підвищення до пенсії за особливі заслуги 23 % - 333,96 грн., всього 21388,90 грн. Розмір пенсії з 70 % грошового забезпечення - 14972,23 грн., підвищення до пенсії за особливі заслуги 23 %- 333,96 грн, підсумок - 15306,19 грн., пенсія з урахуванням максимального розміру - 14350,00 грн.
Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві листом від 23.08.2018 №65894/02/І-1939/1 І-1939/2, у відповідь на звернення позивача від 26.07.2018 та від 03.08.2018, повідомило про перебування ОСОБА_1 на обліку в цьому Управлінні та отримання пенсії за вислугу років відповідно Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служб, та деяких інших осіб". Пенсію призначено з грошового забезпечення з урахуванням посадового окладу 4316,00 грн., у лютому 2017 року проведено перерахунок пенсії з 01.05.2016 з урахуванням посадового окладу 10338,00 грн. Оскільки розмір пенсії не змінився доплати не проводились. Під час проведення перерахунку пенсії розмір пенсії обчислювався з 70 % грошового забезпечення. Максимальний розмір пенсії застосовано відповідно до статті 2 Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної реформи" та законів України "Про державний бюджет України на 2017 рік" та "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 06.12.2016 №1774-VIII.
Вирішуючи спір, суд ураховує таке.
Щодо перерахунку пенсії з 70 % сум грошового забезпечення.
Статтею 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служб, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 №2262-ХІІ (у редакції, чинній на час виникнення спірних відноси) визначено як обов`язкову підставу для здійснення перерахунку пенсії - підвищення грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом. Ця норма також делегує Кабінету Міністрів України визначення умов, порядку та розмірів перерахунку пенсії за цим Законом;
Згідно з "Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45, визначено, що перерахунок пенсії здійснюється на моменту виникнення такого права.
Статтею 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служб, та деяких інших осіб" врегулювано порядок призначення пенсій, водночас статтею 63 цього Закону передбачено підстави, умови і порядок їх перерахунку пенсії.
Зміни до статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служб, та деяких інших осіб" ні Законом України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" від 08.07.2011 №3668-VI, ні Законом України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" від 27.03.2014 №1166-VII, у частині підстав, умов, розміру або порядку перерахунку пенсій, не вносилися.
Внесені Законом України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" та Законом України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" від зміни до статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служб, та деяких інших осіб щодо розміру пенсії у відсотках стосуються порядку призначення пенсії за вислугу років військовослужбовцям та особам, які мають право на пенсію за Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служб, та деяких інших осіб" у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії. Процедури призначення та перерахунку пенсії є різними за змістом і механізмом їх проведення. Нормами, які визначають механізм здійснення перерахунку пенсії за вислугу років є норми статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служб, та деяких інших осіб", яка змін у зв`язку з прийняттям Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" та Закону України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" не зазнала.
Як уже зазначалось, позивачу пенсію призначено з 90 % грошового забезпечення, перерахунок здійснено 01.05.2016 з 70 % грошового забезпечення.
Отже, обґрунтованими є доводи позивача про необґрунтованість здійсненого перерахунку його пенсії 01.05.2016 з 70 % грошового забезпечення, відповідно такі дії є протиправними, тому підлягає задоволенню вимога про зобов`язання відповідача здійснити перерахунок пенсії позивача 01.05.2016 з 90 % грошового забезпечення на підставі довідки Державної пенітенціарної служби України від 19.01.2017 №4-130-Тл/2-17/4 з виплатою різниці між перерахованою пенсією на підставі рішення суду та вже виплаченою пенсією.
Верховним Судом розглянуто зразкову справу №240/5401/18 за позовом особи до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про визнання протиправними дій щодо зменшення основного розміру призначеної пенсії з 83% до 70% сум грошового забезпечення, починаючи з 01.01.2018 та зобов`язання здійснити перерахунок і виплату призначеної пенсії в основному розмірі 83% сум грошового забезпечення, починаючи з 01.012018 відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 №2262-ХІІ, постанови Кабінету Міністрів України від 30.09.2017 №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", з урахуванням проведених виплат.
Рішенням Верховного Суду від 04.02.2019 у зразковій справі №240/5401/18 визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області щодо зменшення відсоткового значення розміру пенсії з 83% до 70% сум грошового забезпечення та зобов`язано здійснити з 01.01.2018 перерахунок пенсії, виходячи з відсоткового значення розміру пенсії 83% сум грошового забезпечення, здійснивши виплату з урахуванням виплачених сум.
Постановою Великої Палати Верховного Суду від 16.10.2019 справа №240/5401/18 вказане рішення Верховного Суду в зразковій справі №240/5401/18 залишено без змін.
Щодо обмеження пенсії максимальним розміром.
Відповідно до статті 2 Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" від 08.07.2011 №3668-VI (набрав чинності з 01.10.2011, у редакції, яка Конституційним Судом України не визналась нечинною) максимальний розмір пенсії (крім пенсійних виплат, що здійснюються з Накопичувального пенсійного фонду) або щомісячного довічного грошового утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною), призначених (перерахованих) відповідно до Митного кодексу України, законів України "Про державну службу", "Про прокуратуру", "Про статус народного депутата України", "Про Національний банк України", "Про Кабінет Міністрів України", "Про дипломатичну службу", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про судову експертизу", "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів", "Про наукову і науково-технічну діяльність", "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", "Про пенсійне забезпечення", "Про судоустрій і статус суддів", Постанови Верховної Ради України від 13.10.1995 "Про затвердження Положення про помічника-консультанта народного депутата України", не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, у період з 01.01.2016 по 31.12.2016, максимальний розмір пенсії (крім пенсійних виплат, що здійснюються з Накопичувального пенсійного фонду) або щомісячного довічного грошового утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною), призначених (перерахованих) відповідно до Податкового кодексу України, Митного кодексу України, законів України "Про державну службу", "Про прокуратуру", "Про статус народного депутата України", "Про Національний банк України", "Про Кабінет Міністрів України", "Про дипломатичну службу", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про судову експертизу", "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів", "Про наукову і науково-технічну діяльність", "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", "Про пенсійне забезпечення", "Про судоустрій і статус суддів", Постанови Верховної Ради України від 13.10.1995 "Про затвердження Положення про помічника-консультанта народного депутата України", не може перевищувати 10740 гривень.
Пунктом 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" визначено, що обмеження пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) максимальним розміром, встановленим цим Законом, не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія (щомісячне довічне грошове утримання) призначена до набрання чинності цим Законом.
Як установлено судом, позивачу призначено пенсію за вислугу років з 30.06.2011.
Враховуючи наведене правове регулювання, суд вважає помилковими доводи відповідача про наявність правих підстав для обмеження пенсії позивача максимальним розміром, оскільки за змістом пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" на позивача відповідні обмеження не поширюються, оскільки пенсія призначена до набрання чинності цим законом.
Частиною сьомою статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (зі змінами згідно з Законом України від 24.12.2015 №911-VIII, набрав чинності з 01.01.2016) визначалось, що Максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, по 31.12.2017, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень.
Рішенням Конституційного Суду України від 20.12.2016 №7-рп/2016 у справі за конституційним поданням Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень другого речення частини сьомої статті 43, першого речення частини першої статті 54 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), положення Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 №2262-XII зі змінами: частини сьомої статті 43, згідно з якими максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність; тимчасово, у період з 01.01.2016 по 31.12.2016, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень.
Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України", від 06.12.2016 №1774-VIII (набрав чинності з 01.01.2017) у частині сьомій статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" слова і цифри "у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року" замінено словами і цифрами "по 31 грудня 2017 року". Перехідними положеннями Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України", від 06.12.2016 №1774-VIII визначено коло осіб, щодо яких обмеження з виплати пенсій протягом визначеного періоду не застосовуються.
Як уже зазначалось, відповідно до рішення Конституційного Суду України від 20.12.2016 №7-рп/2016 частина сьома статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 №2262-XII зі змінами втратила чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення. На думку суду, внесення змін до положення Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" у спосіб заміни слів і цифр "у період з 01.01.2016 по 31.12.2016 " словами і цифрами "по 31.12.2017 " не могло бути здійсненим, оскільки положення до яких вносились зміни втратили чинність (не існувало норми, до якої можна було б внести зміни), тобто такі зміни є нереалізованими (наприклад, постанови Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 06.11.2018 справа №522/3093/17 та від 16.10.2018 справа №522/16882/17).
Наведе означає, що протягом 2017 року стаття 43 "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" не передбачала положення, що максимальний розмір пенсії не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів. Отже, внесені Законом України від 06.12.2016 №1774 частини сьомої статті 43 вказаного Закону самі по собі не створюють підстав для обмеження пенсії максимальним розміром (наприклад, постанови Верховного Суду від 31.01.2019 справа №638/6363/17, від 12.03.2019 справа №522/3049/17, від 21.11.2019 справа №295/2039/17).
Крім того, пунктом 2 Прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 24.12.2015 №911-VIII дія положень цього Закону щодо визначення максимального розміру пенсії застосовується до пенсій, які призначаються починаючи з 01.01.2016.
Отже, частина сьома статті 47 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" також не могла бути застосована до позивача.
З урахуванням наведеного правового регулювання та тієї обставини, що пенсія позивачу призначена з 30.06.2011, відсутні правові підстави для обмеження позивачу пенсії максимальним розміром на підставі Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" та частини сьомої статті 47 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" у редакції законів України від 24.12.2015 №911-VIII та від 06.12.2016 №1774-VIII.
Враховуючи наведене, підлягає задоволенню вимога про визнання протиправними дій щодо обмеження позивачу пенсії максимальним розміром та зобов`язання відповідача виплатити позивачу перераховану пенсію з 01.05.2016 без обмеження її максимальним розміром.
Щодо строку звернення до суду, то Верховний Суд в складі колегії Касаційного адміністративного суду в рішенні від 15.02.2018 у зразковій справі 820/6514/17 дійшов висновку, що право на перерахунок пенсії не може бути обмежений будь-яким строком у разі, коли обов`язок щодо здійснення такого розрахунку покладено на органи Пенсійного фонду України внаслідок зміни грошового забезпечення. Подібного висновку дійшов Верховний Суд у постанові від 02.07.2020 справа №280/1931/19.
Відповідно до статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Позивачем сплачено судовий збір у розмірі в розмірі 704,80 грн. (квитанція від 28.09.2018 №40). Оскільки сторонами не надано інших доказів понесення судових витрат, на користь позивача підлягають присудженню судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 704,80 грн. за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Керуючись статтею 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо здійснення перерахунку пенсії ОСОБА_1 , виходячи 70 відсотків грошового забезпечення та обмеження пенсії максимальним розміром.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01 травня 2016 року, виходячи з 90 відсотків сум грошового забезпечення на підставі довідки Державної пенітенціарної служби України від 19 січня 2017 року №4-130-Тл/2-17/4.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві виплатити з 01 травня 2016 року ОСОБА_1 перераховану пенсію без обмеження її максимальним розміром з урахуванням раніше сплачених сум.
Стягнути на користь ОСОБА_1 судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 704,80 грн. (сімсот чотири гривні 80 копійок) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві.
Позивач - ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ).
Відповідач - Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві (ідентифікаційний код 42098368, місцезнаходження: 04053, місто Київ, вулиця Бульварно-Кудрявська, будинок 16).
Відповідно до статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено в день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Згідно зі статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Підпунктом 15.5 пункту 15 Розділу VII "Перехідні положення" Закону України від 03 жовтня 2017 року №2147-VIII передбачено, що до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.
Суддя В.А. Донець