Рішення № 90582042, 23.07.2020, Чернівецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.07.2020
Номер справи
600/853/20-а
Номер документу
90582042
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 липня 2020 р. м. Чернівці Справа № 600/853/20-а

Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Лелюка О.П., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у порядку письмового провадження справу за позовом ОСОБА_1 до Чернівецького обласного військового комісаріату, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області, про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити дії,

УСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Чернівецького обласного військового комісаріату про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити дії.

Позивач просить суд:

- визнати протиправними дії Чернівецького обласного військового комісаріату Міністерства оборони України щодо відмови ОСОБА_1 у підготовці та надані до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області оновленої довідки про розмір його грошового забезпечення станом на 05 березня 2019 року, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09 квітня 1992 року №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі – Закон №2262-ХІІ), положень постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» (далі - Постанова №704), із обов`язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для здійснення обчислення та перерахунку основного розміру його пенсії;

- зобов`язати Чернівецький обласний військовий комісаріат Чернівецької області Міністерства оборони України підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 05 березня 2019 року, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону №2262-ХІІ, статті 9 Закону України від 20 грудня 1991 року №2011-XII «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (далі – Закон №2011-XII) та з врахуванням положень Постанови №704 із обов`язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для проведення перерахунку основного розміру його пенсії.

Позов обґрунтовано тим, що у зв`язку із набранням законної сили 05 березня 2019 року судовим рішенням у справі № 826/3858/18, яким було визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (далі – Постанова №103) та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року №45 “Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (далі - Порядок № 45), зокрема щодо переліку видів грошового забезпечення, що обов`язково повинні включатися до довідки про розмір грошового забезпечення позивача та, які в подальшому повинні враховуватися пенсійним органом під час обчислення пенсії та під час проведення її перерахунку, а також щодо форми цієї довідки, відповідач повинен керуватись положеннями статей 43 та 63 Закону №2262-ХІІ та статті 9 Закону №2011-XII, які визначають перелік таких видів грошового забезпечення.

На думку позивача, відмова відповідача у підготовці та надані до ГУ ПФУ оновленої довідки про розмір його грошового забезпечення станом на 05 березня 2019 року є протиправною і такою, що порушує вимоги Конституції України та пенсійного законодавства України.

При цьому в обґрунтуванням своєї позиції позивач посилався на рішення Верховного Суду від 17 грудня 2019 року у зразковій справі №160/8324/19.

Ухвалою суду від 25 червня 2020 року відкрито провадження у даній справі та вирішено справу розглядати в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами на підставі пункту 2 частини першої статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України; встановлено строки для подання заяв по суті справи; залучено третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області; витребувано з Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області копію пенсійної справи ОСОБА_1 .

З матеріалів справи вбачається, що ухвалу суду від 25 червня 2020 року отримано Чернівецьким обласним військовим комісаріатом 30 червня 2020 року. Однак правом подати відзив на позовну заяву відповідач не скористався.

Головним управлінням Пенсійного фонду України в Чернівецькій області подано до суду письмові пояснення, в яких зазначено, що пенсія позивачу призначена з 01 грудня 2005 року згідно Закону №2262-ХІІ. 31 липня 2017 року позивачем було подано заяву про припинення виплати пенсії за вислугу років, призначеної відповідно до Закону №2262-ХІІ, у зв`язку з переходом на пенсію за віком згідно Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» від 09 липня 2003 року №1058-IV (далі – Закон №1058-IV). Водночас, посилаючись на положення пункту 2 Порядку №45, Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області вказало, що від Мінсоцполітики не надходили повідомлення про наявність підстав перерахунку. Крім цього, зазначав, що згідно з Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно Закону №2262-ХІІ, затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 року №3-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15 лютого 2007 року за №135/13402, документи про призначення та проведення перерахунків пенсій подаються до органів Пенсійного фонду України виключно через уповноважені структурні підрозділи міністерств (відомств), у випадку позивача – через Чернівецький обласний військовий комісаріат. З урахуванням наведеного, Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області не вбачає протиправних дій по відношенню до позивача. Перерахунок та виплату пенсії позивачу проведено згідно вимог законодавства, що діяли на час вчинення відповідних дій. Просило суд відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.

Згідно з пунктом 2 частини першої статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.

Дослідивши наявні матеріали, всебічно та повно з`ясувавши всі обставини справи, об`єктивно оцінивши докази, що мають юридичне значення для вирішення спору по суті, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги не підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що починаючи з 01 грудня 2005 року позивачу призначено пенсію за вислугу років (34 роки вислуги) у відповідності до Закону №2262-XII в розмірі 90% від суми грошового забезпечення з урахуванням таких складових: за посадою (п.коеф. 12,5), за звання, надб. за в/років (40%), 100% від (ПО+ВЗ+% надбавка за висл. років); 90% за безперервну службу; 33,3% премія.

З 01 липня 2012 року на підставі уточнення початкового строку виплати пенсії позивачу проведено перерахунок його пенсії у розмірі 90% грошового забезпечення з урахуванням наступних сум грошового забезпечення: посадовий оклад; оклад за військове звання; процентна надбавка за вислугу років (40%); робота з таємн. виробами, носіями, док. 10%; надбавка за особливо важливі завдання (50%); премія (10%).

31 липня 2017 року позивач подав до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області заяву про припинення виплати йому пенсії за вислугу років відповідно до Закону №2262-XII у зв`язку з переходом на пенсію за віком згідно із Законом №1058-IV.

Відповідно до атестата по зняття з обліку №207 ОСОБА_1 припинено виплату пенсії за віком у зв`язку із переходом на пенсію за іншим законом.

З матеріалів справи вбачається, що у лютому 2020 року позивач, маючи намір повернутися до отримання пенсії на підставі Закону №2262-XII, звертався до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області з проханням роз`яснити, в якому розмірі він отримуватиме пенсію за вислугу років як військовий пенсіонер у разі переходу на таку пенсію.

Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області листом від 12 березня 2020 року за вих.№2400-0215-8/8180 повідомило позивача про те, що з 01 вересня 2017 року виплату йому пенсії за вислугу років відповідно до Закону №2262-XII припинено. На дату припинення розмір пенсії складав 3202,80 грн. Статтею 7 вказаного Закону визначено, що особам, які мають право на різні державні пенсії, призначається одна пенсія за їх вибором. З січня 2018 року відповідно до Постанови №103 органами Пенсійного фонду проведено перерахунок пенсій одержувачам пенсій за Законом №2262-XII. Задля реалізації рішення Уряду від 21 лютого 2018 року №103 органами Пенсійного фонду списки осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, формувались по діючих пенсійних справах. Відтак, до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області від уповноважених структурних підрозділів силових міністерств (відомств) надійшли довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії. Крім цього, частиною другою статті 265 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, по нормативно-правовий акт втрачає чинність повністю або в окремій, його частині з моменту набрання законної сили відповідним рішенням суду. Рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 12 грудня 2018 року у справі №826/3858/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05 березня 2019 року (набрало законної сили 05 березня 2019 року) окремі положення Постанови №103, зокрема пункти 1 та 2, визнано нечинними. Після скасуванням дії цих пунктів підстави для перерахунку пенсій відсутні. Враховуючи викладене, Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області зазначило, що у разі переходу на пенсію за нормами Закону №2262-XII, виплату пенсії буде продовжено у розмірі, встановленому на дату її припинення.

15 червня 2020 року позивач звертався до Чернівецького обласного військового комісаріату із заявою, у якій просив надати довідку про грошове утримання для проведення йому перерахунку пенсії.

16 червня 2020 року Чернівецький обласний військовий комісаріат надіслав на адресу позивача лист №751/соц, в якому навів положення нормативно-правових актів, що регулюють питання пенсійного забезпечення військовослужбовців, а також зазначив, що на його адресу з Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області не надходили списки осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, для складання довідок про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії. Видання Міністром оборони України наказів стосовно зміни складових грошового забезпечення та премій військовослужбовців не є підставою для проведення перерахунку пенсій. У зв`язку з цим, підстави для складання нової довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії з урахуванням оновленого грошового забезпечення відсутні.

Водночас відповідач зазначив і те, що з 01 серпня 2017 року позивач не отримує пенсію згідно із Законом №2262-XII і на нього довідки для перерахунку пенсії не складаються. Також з Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області інформації про перехід позивача на пенсію згідно Закону №2262-XII, а також запитів на надання відповідних довідок про розмір грошового забезпечення не надходило.

За таких обставин ОСОБА_1 звернувся до адміністративного суду з цим позовом.

Вирішуючи спір, суд зазначає таке.

Згідно з частинами першою та другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до пунктів 7 – 9 частини першої статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України суб`єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб`єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг; позивач - особа, на захист прав, свобод та інтересів якої подано позов до адміністративного суду, а також суб`єкт владних повноважень, на виконання повноважень якого подано позов до адміністративного суду; відповідач - суб`єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.

За змістом частини першої статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист.

Як вбачається зі змісту позовної заяви та вимог, заявлених у ній, позивач фактично не погоджується із діями відповідача щодо не підготовки й не направлення до пенсійного органу довідки про розмір грошового забезпечення у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону №2262-ХІІ, положень Постанови №704 із обов`язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії для здійснення обчислення та перерахунку основного розміру його пенсії. Тобто, така довідка потрібна позивачу для здійснення пенсійним органом перерахунку пенсії згідно Закону №2262-ХІІ.

Так, відповідно до частини першої статті 63 Закону №2262-ХІІ перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону (частина друга статті 63 Закону №2262-ХІІ).

Згідно з частиною четвертою статті 63 Закону №2262-ХІІ усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Між тим, оскільки позивачу призначена та виплачується пенсія не за Законом №2262-ХІІ, то і підстави для вчинення відповідачем дій щодо видачі довідки для здійснення пенсійним органом перерахунку пенсії відповідно до Закону №2262-ХІІ відсутні. Тобто, станом на час виникнення спірних відносин (прийняття відповідачем листа від 16 червня 2020 року №751/соц) позивач не має права на перерахунок пенсії на підставі Закону №2011-XII, Закону №2262-ХІІ, Порядку №45 та Постанови №704.

Отже, правомірними є дії Чернівецького обласного військового комісаріату щодо відмови позивачу у видачі довідки, що оформлено листом від 16 червня 2020 року №751/соц, з підстав того, що з 01 серпня 2017 року він не отримує пенсію згідно із Законом №2262-ХІІ, а тому довідка для перерахунку пенсії не складається.

Обґрунтовуючи свої позовні вимоги, позивач, окрім посилань на норми матеріального права, які регулюють питання здійснення перерахунку пенсій військовослужбовцям, посилається і на правову позицію Верховного Суду, викладену у рішенні від 17 грудня 2019 року у зразковій справі №160/8324/19.

Так, питання щодо правомірності відмови у підготовці та поданні до органу Пенсійного фонду України оновленої довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, було розглянуто Верховним Судом у складі колегії Касаційного адміністративного суду у зразковій справі №160/8324/19 (провадження №11-20заі20), в якій зміст позовних вимог полягав у наступному:

- визнати протиправними дії Центру щодо відмови йому в підготовці та наданні до Головного управління ПФУ в Дніпропетровській області (далі - Управління) оновленої довідки про розмір грошового забезпечення станом на 05 березня 2019 року відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону України від 9 квітня 1992 року №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон №2262-ХІІ), положень постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» (далі - Постанова №704), з обов`язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) і премії, для здійснення обчислення та перерахунку з 1 квітня 2019 року основного розміру його пенсії;

- зобов`язати Центр підготувати та надати до Управління нову довідку про розмір його грошового забезпечення станом на 05 березня 2019 року відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону №2262-ХІІ, статті 9 Закону України від 20 грудня 1991 року №2011-XII «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (далі - Закон №2011-XII) та з урахуванням положень Постанови №704, з обов`язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для проведення з 01 квітня 2019 року перерахунку основного розміру його пенсії.

За результатами розгляду вказаної зразкової справи рішенням від 17 грудня 2019 року позов ОСОБА_1 задоволено. Визнано протиправними дії Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Міністерства оборони України щодо відмови ОСОБА_1 у підготовці та надані до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області оновленої довідки про розмір його грошового забезпечення станом на 05.03.2019, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб”, із обов`язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для здійснення обчислення та перерахунку з 01.04.2019 основного розміру його пенсії. Зобов`язано Дніпропетровський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки Міністерства оборони України підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , станом на 05.03.2019, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, статті 9 Закону України від 20.12.1991 №2011-XII “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” та з врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб”, із обов`язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для проведення з 01.04.2019 перерахунку основного розміру його пенсії.

Вказане рішення залишено без змін постановою Великої Палати Верховного Суду від 24 червня 2020 року.

Згідно з пунктом 55 рішення Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 17 грудня 2019 року у справі №160/8324/19 (провадження №11-20заі20) це рішення суду є зразковим для справ, у яких:

- позивачами у них є особи, які отримують пенсію відповідно до Закону № 2262-ХІІ;

- відповідачем у них є один і той самий суб`єкт владних повноважень (орган, уповноважений видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії);

- спір виник з аналогічних підстав у відносинах, що регулюються одними нормами права (у зв`язку із відмовою уповноваженим органом підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України оновлену довідку про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019 із зазначенням відомостей про розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для здійснення обчислення та перерахунку пенсії;

- позивачі заявили аналогічні позовні вимоги (по-різному висловлені, але однакові по суті: визнати протиправними дії відповідача щодо відмови позивачу у підготовці та наданні до територіального пенсійного орану оновленої довідки про розмір грошового забезпечення позивача станом на 05.03.2019, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону №2262-ХІІ, положень постанови № 704, із обов`язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для здійснення обчислення та перерахунку з 01.04.2019 основного розміру пенсії та зобов`язання відповідача підготувати та надати до територіального органу Пенсійного фонду України таку довідку, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону №2262-ХІІ, статті 9 Закону №2011-XII та з врахуванням положень постанови №704.

Частиною третьою статті 291 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що при ухваленні рішення у типовій справі, яка відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи, суд має враховувати правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи.

Однак під час розгляду даної справи по суті судом встановлено, що позивач станом на час виникнення спірних відносин не отримує пенсію відповідно Закону №2262-ХІІ. Пенсія позивачу призначена та виплачується відповідно до Закону №1058-IV.

За таких обставин суд вважає, що ця адміністративна справа №600/853/20-а не є типовою по відношенню до зразкової справи №160/8324/19 (провадження №11-20заі20), а тому посилання позивача в обґрунтування позовних вимог на норми, якими регулюють питання здійснення перерахунку пенсій військовослужбовцям та, відповідно, на правову позицію Верховного Суду у зразковій справі №160/8324/19 - безпідставні.

З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що вимога позивача про зобов`язання відповідача підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області довідку про розмір його грошового забезпечення станом на 05 березня 2019 року у відповідності до вимог зазначених вище нормативно-правових актів із обов`язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії для проведення перерахунку основного розміру його пенсії є передчасною та безпідставною, а тому задоволенню не підлягає.

Оскільки позовна вимога зобов`язального характеру є похідною від попередньої про визнання протиправними дій, у задоволенні якої суд відмовляє, то і така задоволенню не підлягає.

Таким чином, суд приходить до висновку про відмову у задоволенні адміністративного позову у повному обсязі.

Керуючись статтями 9, 72, 74-76, 77, 78, 90, 241 - 246, 250, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Чернівецького обласного військового комісаріату, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області, про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити дії відмовити.

Підстави для розподілу судових витрат відсутні.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Датою ухвалення судового рішення є дата його проголошення (незалежно від того, яке рішення проголошено - повне чи скорочене). Датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

Повне судове рішення складено 23 липня 2020 року.

Повне найменування учасників процесу: позивач – ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ); відповідач - Чернівецький обласний військовий комісаріат (вул. О. Кобилянської, 32, м. Чернівці, 58000, код ЄДРПОУ 08118534); третя особа - Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області (м. Чернівці, площа Центральна, будинок 3, код ЄДРПОУ 40329345).

Суддя О.П. Лелюк