
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 липня 2020 р. м. Чернівці Справа № 824/488/20-а
Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кушнір В.О., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Державної податкової служби в Чернівецькій області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії, -
В С Т А Н О В И В:
У поданому до суду позові ОСОБА_1 просить суд:
- визнати протиправною бездіяльність Головного управління ДПС у Чернівецькій області щодо ненадання їй уточненої довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років), з включенням до неї відомостей про розмір надбавки за спеціальне звання - радник податкової та митної справи І рангу, яка прирівнюється до 4-го рангу державного службовця;
- зобов`язати Головне управління ДПС у Чернівецькій області видати їй уточнену довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років), з включенням до неї відомостей про розмір надбавки за спеціальне звання - радник податкової та митної справи І рангу, яка прирівнюється до 4-го рангу державного службовця.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що перед зверненням до органу Пенсійного фонду з приводу переведення з пенсії за віком відповідно до положень Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу», остання звернулася до ГУ Державної податкової служби в Чернівецькій області для надання їй довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менше як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорії посад державної служби. Однак, відповідачем було видано довідку №14 від 24.12.2019р. про складові заробітної плати, у якій серед іншого не було вказано відомості про розмір надбавки за спеціальне звання - радник податкової та митної справи І рангу. У зв`язку із відсутністю у довідці відомостей щодо розміру зазначеної вище виплати, позивач повторно звернулася до ГУ Державної Додаткової служби в Чернівецькій області щодо надання уточнюючої довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця з включенням до неї відомостей про надбавку за спеціальне звання - радник податкової та митної справи І рангу. Проте позивач вказує, що отримала відповідь податкового органу, у якій зазначено, що надбавка за спеціальне звання - радник податкової та митної справи І рангу не є складовим елементом заробітної плати для призначення пенсії державного службовця, відтак немає можливості включити таку надбавку у довідку.
Позивач вважає протиправною бездіяльність Головного управління ДПС у Чернівецькій області щодо не включення в довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії відомостей про розмір надбавки за спеціальне звання - радник податкової та митної справи І рангу, оскільки, на її думку, це порушує її право на отримання пенсії державного службовця в належному розмірі. Вказує, що спеціальні звання посадових осіб органів державної податкової служби прирівнюються до рангів державного службовця, визначених Порядком присвоєння рангів державних службовців, співвідношення рангів державних службовців і військовими званнями, Дипломатичними рангами та іншими спеціальними званнями згідно з додатками 1-10» №306 від 20.04.2016р.
Ухвалою суду від 05.05.2020р. відкрито провадження у даній справі та призначено до розгляду в спрощеному позовному провадженні без повідомлення учасників справи. Вказаною ухвалою, серед іншого відповідачу встановлено 15-денний термін з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву.
Відповідач подав до суду відзив на позовну заяву, відповідно до якого вважає позовні вимоги необґрунтованими та просить у задоволенні позовних вимог відмовити. Зазначає, що відповідно до форми довідки, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 17.01.2017 року №1-3, для осіб, які на час звернення за призначенням пенсії не займають посад державної служби, у довідці зазначаються посадовий оклад працюючого на відповідній посаді державного службовця, надбавка за відповідний ранг державного службовця та надбавка за вислугу років у відсотках посадового окладу (з урахуванням стажу державної служби особи, яка звертається за призначенням пенсії). Отже відповідач вказує, що у такій довідці відомості про розмір надбавки за спеціальне звання - радник податкової та митної справи І рангу, як складової заробітної плати для призначення пенсії державного службовця відсутні.
У зв`язку з наведеним, відповідач вважає, що відмова ГУ ДПС у Чернівецькій області у включенні в уточнену довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) відомостей про розмір надбавки за спеціальне звання - Радник податкової та митної справи І (першого) рангу є правомірною та прийнятою контролюючим органом в межах наданих повноважень.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Чернівецькій області як одержувач пенсії за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов`язове державне пенсійне страхування", що підтверджується копією пенсійного посвідчення серії НОМЕР_1 .
Згідно відомостей трудової книжки ОСОБА_1 з 01.09.1999р. по 31.03.2015р. працювала на різних посадах в органах державної податкової служби, зокрема, Сокирянської ОДПІ ГУ Міндоходів у Чернівецькій області, Сокирянської ОДПІ ГУ ДФС у Чернівецькій області (а.с.14-18).
Згідно наказу №4039-о від 31.12.2013р. ОСОБА_1 присвоєно спеціальне звання «Радник податкової та митної справи І (першого) рангу» (а.с.17 на звороті).
Наказом ДФС від 31.03.2015р. №986-о ОСОБА_1 - звільнено з посади начальника Сокирянської ОДПІ ГУ ДФС у Чернівецькій області - за угодою сторін, згідно пункту 1 статті 36 Кодексу законів про працю України (а.с.17 на звороті).
З метою звернення до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області з приводу переведення на пенсію за віком державного службовця, позивач звернулась до Головного управління ДПС у Чернівецькій області з проханням видати довідку про складові заробітної плати.
Однак, у виданій Головним управлінням ДПС у Чернівецькій області довідці №14 від 24.12.2019р., не було вказано про розмір надбавки за ранг (а.с.9).
Так, у довідку №14 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років), згідно якої ОСОБА_1 працювала в Сокирянській ОДПІ ГУ ДФС у Чернівецькій області на посаді начальника, заробітна плата станом на 01.12.2019р. на відповідній посаді становить:
- посадовий оклад 6480,00грн.,
- надбавка за ранг -,
- надбавка за вислугу років (50%) (за стаж державної служби, який на 31.03.2015р. становить років 27 років 07 місяців 16 днів) 3240,00грн., усього 9720,00грн.
На всі види оплати праці, включенні в довідку, нараховано єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування (а.с.9).
У зв`язку із тим, що у довідці не зазначено розмір надбавки за ранг «Радник податкової та митної справи І (першого) рангу», позивач звернулась до ГУ ДПС у Чернівецькій області із заявою від 12.03.2020р., у якій просила оформити та надати уточнюючу довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця із включенням до неї відомостей про надбавку за спеціальне звання (а.с.10).
Однак, листом від 27.03.2020р. №К162/С-24-13-13-02-05 Головне управління ДПС у Чернівецькій області повідомило позивачку про те, що видати уточнюючу довідку з урахуванням рангу немає можливості, оскільки надбавка за спеціальне звання - Радник податкової та митної справи І (першого) рангу є структурним складовим елементом заробітної плати, але не є складовою заробітної плати для призначення пенсії державного службовця у розумінні Закону України «Про державну службу» (а.с.11).
Позивач вважає, що відповідачем допущено протиправну бездіяльність, яка полягає у не включенні в довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії розміру надбавки за спеціальне звання - радник податкової та митної справи І рангу, у зв`язку з чим звернулась до суду з даним позовом.
До вказаних правовідносин суд застосовує наступні положення чинного законодавства та робить висновки по суті спору.
Відповідно до статті 22 Конституції України права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Статтею 22 Конституції України визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
В силу статті 26 Закону України "Про державну службу" №3723-XII від 16.12.1993р. (далі - Закон №3723-XII, який був чинний на час роботи позивача в органах державної податкової служби) встановлювалися такі ранги державних службовців: службовцям, які займають посади, віднесені до першої категорії, може бути присвоєно 3, 2 і 1 ранг; службовцям, які займають посади, віднесені до другої категорії, може бути присвоєно 5, 4 і 3 ранг; службовцям, які займають посади, віднесені до третьої категорії, може бути присвоєно 7, 6 і 5 ранг; службовцям, які займають посади, віднесені до четвертої категорії, може бути присвоєно 9, 8 і 7 ранг; службовцям, які займають посади, віднесені до п`ятої категорії, може бути присвоєно 11, 10 і 9 ранг; службовцям, які займають посади, віднесені до шостої категорії, може бути присвоєно 13, 12 і 11 ранг; службовцям, які займають посади, віднесені до сьомої категорії, може бути присвоєно 15, 14 і 13 ранг.
Ранг службовцю присвоюється відповідно до займаної посади, рівня професійної кваліфікації та результатів роботи.
Ранги, які відповідають посадам третьої - сьомої категорій, присвоюються керівником державного органу, в системі якого працює державний службовець.
Згідно з пунктом 2 розділу ХІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про державну службу" №889-VIII від 10.12.2015р. (далі - Закон №889-VIII) втратив чинність Закон України "Про державну службу" №3723-XII від 16.12.1993р., крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 цього розділу.
За змістом статті 1 Закону №889-VIII державна служба - це публічна, професійна, політично неупереджена діяльність із практичного виконання завдань і функцій держави.
Державний службовець - це громадянин України, який займає посаду державної служби в органі державної влади, іншому державному органі, його апараті (секретаріаті) (далі - державний орган), одержує заробітну плату за рахунок коштів державного бюджету та здійснює встановлені для цієї посади повноваження, безпосередньо пов`язані з виконанням завдань і функцій такого державного органу, а також дотримується принципів державної служби (частина друга статті 1 Закону № 889-VIII).
Правове регулювання державної служби, згідно з ч.1 ст.5 Закону №889-VIII здійснюється Конституцією України, цим та іншими законами України, міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, постановами Верховної Ради України, указами Президента України, актами Кабінету Міністрів України та центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері державної служби.
У відповідності до ч.1 ст.6 Закону №889-VIII посади державної служби в державних органах поділяються на категорії залежно від порядку призначення, характеру та обсягу повноважень і необхідних для їх виконання кваліфікації та професійної компетентності державних службовців.
Встановлюються такі категорії посад державної служби: 1) категорія "А" (вищий корпус державної служби) - посади: державного секретаря Кабінету Міністрів України та його заступників, державних секретарів міністерств; керівників центральних органів виконавчої влади, які не є членами Кабінету Міністрів України, та їх заступників; керівників апаратів Конституційного Суду України, Верховного Суду України, вищих спеціалізованих судів та їх заступників; голів місцевих державних адміністрацій; керівників державної служби в інших державних органах, юрисдикція яких поширюється на всю територію України; 2) категорія "Б" - посади: керівників структурних підрозділів Секретаріату Кабінету Міністрів України та їх заступників; керівників структурних підрозділів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади та інших державних органів, їх заступників, керівників територіальних органів цих державних органів та їх структурних підрозділів, їх заступників; заступників голів місцевих державних адміністрацій; керівників апаратів апеляційних та місцевих судів, керівників структурних підрозділів апаратів судів, їх заступників; заступників керівників державної служби в інших державних органах, юрисдикція яких поширюється на всю територію України; 3)категорія "В" - інші посади державної служби, не віднесені до категорій "А" і "Б" (частина друга статті 6 Закону №889-VIII).
У відповідності до ст.39 Закону №889-VIII ранги державних службовців є видом спеціальних звань. Встановлюється дев`ять рангів державних службовців. Порядок присвоєння рангів державних службовців та співвідношення між рангами державних службовців і рангами посадових осіб місцевого самоврядування, військовими званнями, дипломатичними рангами та іншими спеціальними званнями визначаються Кабінетом Міністрів України. Співвідношення між рангами державних службовців і рангами посадових осіб місцевого самоврядування, військовими званнями, дипломатичними рангами та іншими спеціальними званнями встановлюється для випадків призначення осіб, яким присвоєно такі спеціальні звання, на посади державних службовців, на яких може бути присвоєно нижчий ранг. У такому разі особі присвоюється ранг державного службовця на рівні рангу, який вона мала відповідно до спеціальних законів.
Присвоюються такі ранги: державним службовцям, які займають посади державної служби категорії "А", - 1, 2, 3 ранг; державним службовцям, які займають посади державної служби категорії "Б", - 3, 4, 5, 6 ранг; державним службовцям, які займають посади державної служби категорії "В", - 6, 7, 8, 9 ранг (ч.3 ст.39 Закону №889-VIII).
В силу частин 4-6 ст.39 Закону №889-VIII ранги державним службовцям присвоює суб`єкт призначення, крім випадків, передбачених законом. Ранги державних службовців присвоюються одночасно з призначенням на посаду державної служби, а в разі встановлення випробування - після закінчення його строку. Державному службовцю, який вперше призначається на посаду державної служби, присвоюється найнижчий ранг у межах відповідної категорії посад. Черговий ранг у межах відповідної категорії посад присвоюється державному службовцю через кожні три роки з урахуванням результатів оцінювання його службової діяльності. Протягом строку застосування дисциплінарного стягнення, а також протягом шести місяців з дня отримання державним службовцем негативної оцінки за результатами оцінювання службової діяльності черговий ранг державному службовцю не присвоюється. Такі періоди не зараховуються до строку, зазначеного в абзаці першому цієї частини.
Згідно з ч.9 ст.39 Закону №889-VIII у разі переходу на посаду нижчої категорії або звільнення з державної служби за державним службовцем зберігається раніше присвоєний йому ранг.
Пунктом 344.1 ст.344 Податкового кодексу України (далі - ПК України) встановлено, що пенсійне забезпечення посадових осіб контролюючих органів, крім діючих у них підрозділів податкової міліції, здійснюється в порядку та на умовах, передбачених Законом України "Про державну службу".
При цьому, період роботи зазначених осіб (у тому числі тих, яким присвоєні спеціальні звання) у контролюючих органах зараховується до стажу державної служби та стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, що дає право на призначення пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу" незалежно від місця роботи на час досягнення віку, передбаченого зазначеним Законом.
Згідно з пунктом 343.1 статті 343 ПК України посадовим особам контролюючих органів присвоюються такі спеціальні звання: головний державний радник податкової та митної справи; державний радник податкової та митної справи I рангу; державний радник податкової та митної справи II рангу; державний радник податкової та митної справи III рангу; радник податкової та митної справи I рангу; радник податкової та митної справи II рангу; радник податкової та митної справи III рангу; інспектор податкової та митної справи I рангу; інспектор податкової та митної справи II рангу; інспектор податкової та митної справи III рангу; інспектор податкової та митної справи IV рангу; молодший інспектор податкової та митної справи.
Положення про спеціальні звання та порядок їх присвоєння, співвідношення з рангами державних службовців, розмір надбавок за спеціальне звання затверджуються Кабінетом Міністрів України (пункт 343.2 статті 343 ПК України).
Процедуру присвоєння спеціальних звань посадовим особам органів доходів і зборів та осіб, уповноважених їх присвоювати визначено Порядком присвоєння спеціальних звань посадовим особам органів доходів і зборів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 23.10.2013 р. №839 (далі - Порядок № 839).
Згідно з пунктом 9 Порядку №839 посадовій особі, яка перебувала на державній службі та вперше призначена на посаду в органах доходів і зборів, присвоюється спеціальне звання за посадою, на яку призначено особу, з урахуванням встановленого співвідношення рангів державних службовців. Особам, які приймаються на роботу до органів доходів і зборів та яким раніше присвоєно спеціальні звання державної податкової або митної служби, спеціальні звання присвоюються з урахуванням співвідношення, визначеного законом.
У відповідності до пункту 3 Порядку №839 до строку перебування у спеціальному званні зараховується період роботи в органах доходів і зборів у спеціальному званні (ранзі державного службовця), а також строк перебування у спеціальному званні (ранзі державного службовця) посадових осіб державної податкової та державної митної служби, крім посадових осіб, яким у період роботи в органах доходів і зборів спеціальне звання було присвоєно достроково.
Постановою Кабінету Міністрів України №306 від 20.04.2016р. затверджено Порядок присвоєння рангів державних службовців, співвідношення рангів державних службовців і військовими званнями, дипломатичними рангами та іншими спеціальними званнями згідно з додатками 1-10 (далі - Порядок № 306).
Додатком 6 Порядку №306 передбачено, що спеціальне звання "Радник податкової та митної справи І рангу" прирівнюється до 4 рангу державного службовця.
Таким чином, з наведеного, зокрема, вбачається, що спеціальні звання посадових осіб органів державної податкової служби прирівнюються до рангів державного службовця, визначених Порядком №306.
З матеріалів справи видно, що позивачу було присвоєно спеціальне звання "Радник податкової та митної справи І рангу", а тому таке звання прирівнюється до 4 рангу державного службовця.
Зважаючи на вказане, суд доходить висновку про необґрунтованість твердження відповідача, про те, що надбавка за спеціальне звання "Радник податкової та митної справи І рангу" не є складовою заробітної плати для призначення пенсії державного службовця у розумінні Закону №889-VIII.
Так, з матеріалів справи слідує, що у виданій відповідачем на прохання позивача довідці про складові заробітної плати відсутня інформація про надбавку за ранг.
Враховуючи викладене, суд доходить висновку, що відповідачем при видачі позивачу довідки №14 від 24.12.2019р. безпідставно не було враховано те, що спеціальне звання "Радник податкової та митної справи І рангу", яке було присвоєно позивачу, відповідає 4 рангу державного службовця, внаслідок чого податковим органом неправомірно не включено до посадового окладу позивача розмір надбавки за 4-ий ранг державного службовця.
Згідно статті 37 Закону №3723-XII (яка є чинною та застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 розділу XI Закону №889-VIII від 10.12.2015р.) пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування.
Згідно пункту 4 Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016р. №622 (далі - Порядок №622) "Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб", пенсія призначається особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями у розмірі 60% заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування. При цьому, для осіб, які не працювали починаючи з 1 травня 2016 р. на посадах державної служби, сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається з розрахунку таких виплат за травень 2016 р. як за повний місяць. За бажанням осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, і які на момент виходу на пенсію не перебувають на державній службі, розмір зазначених в абзацах третьому - п`ятому цього пункту виплат визначається в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, але не раніше травня 2016р., за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі.
Посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених на день звернення за призначенням пенсії за останньою займаною посадою державної служби (або прирівняною до неї у разі відсутності у державному органі відповідних посад державної служби).
Отже, особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, до заробітної плати для призначення пенсії враховуються, крім всіх інших виплат, посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років в розмірах, установлених на день звернення за призначенням пенсії за останньою займаною посадою державної служби.
Розмір посадового окладу, надбавки за ранг та вислугу років оформляється окремою Довідкою про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) (далі - Довідка), форма якої затверджена Постановою правління Пенсійного фонду України від 17.01.2017р. №1-3, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 08.02.2017р. за №180/30048 (далі - Постанова №1-3).
За таких обставин, враховуючи викладене вище, суд вважає, що при складанні для позивача довідки про складові заробітної плати відповідачем безпідставно не були враховані всі складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця, а саме: надбавку за 4 ранг державного службовця відповідно до Порядку №306.
Таким чином відповідачем допущено протиправну бездіяльність, яка полягає у не наданні позивачу уточненої довідки разом із включенням до неї відомостей про розмір надбавки за спеціальне звання - радник податкової та митної справи I рангу.
Зважаючи на визнання протиправною бездіяльності відповідача у зазначеній вище частині та враховуючи повноваження суду, закріплені в статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає, що належним способом поновлення порушеного права позивача є зобов`язання Головного управління ДПС у Чернівецькій області видати позивачу уточнену довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років), з включенням до неї відомостей про розмір надбавки за спеціальне звання - радник податкової та митної справи І рангу, яка прирівнюється до 4-го рангу державного службовця.
Відтак, позов підлягає задоволенню повністю.
Згідно зі ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах та у спосіб передбачені Конституцією та законами України.
Частиною 2 статті 2 КАС України визначено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до ч.1 ст.9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
За змістом ч.1 та ч.2 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
В ході судового розгляду справи відповідачем, як суб`єктом владних повноважень не доведено правомірності не надання позивачу уточненої довідки із включенням до неї відомостей про розмір надбавки за спеціальне звання - радник податкової та митної справи I рангу. Натомість позивачем доведено обґрунтованість позову.
За таких обставин, суд доходить висновку, що позов підлягає задоволенню повністю.
Відповідно до правил ч.1 ст.139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Таким чином, враховуючи те, що позов задоволено повністю, сплачений позивачем судовий збір підлягає стягненню на її користь з Головного управління Державної податкової служби в Чернівецькій області за рахунок бюджетних асигнувань.
Керуючись статтями 2, 9, 77, 241 - 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
В И Р І Ш И В:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Визнати протиправною бездіяльність Головного управління ДПС у Чернівецькій області щодо не надання ОСОБА_1 уточненої довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років), з включенням до неї відомостей про розмір надбавки за спеціальне звання - радник податкової та митної справи І рангу, яка прирівнюється до 4-го рангу державного службовця.
3. Зобов`язати Головне управління ДПС у Чернівецькій області видати ОСОБА_1 уточнену довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років), з включенням до неї відомостей про розмір надбавки за спеціальне звання - радник податкової та митної справи І рангу, яка прирівнюється до 4-го рангу державного службовця.
4. Стягнути з Головного управління ДПС у Чернівецькій області за рахунок його бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 840 (вісімсот сорок) грн. 80коп.
Згідно статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У відповідності до статей 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку повністю або частково. Апеляційна скарга на рішення до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подається до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення (складання).
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повне найменування учасників процесу:
Позивач - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; ідент.номер НОМЕР_2 )
Відповідач - Головне управління ДПС у Чернівецькій області (вул. Героїв Майдану, 200-А, м.Чернівці, 58000; код ЄДРПОУ 39392513)
Суддя В.О. Кушнір