Рішення № 90582011, 24.07.2020, Чернівецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.07.2020
Номер справи
824/531/20-а
Номер документу
90582011
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 липня 2020 р. м. Чернівці Справа №824/531/20-а

Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Григораша В.О., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 , в інтересах якої звернувся адвокат Поляк Петро Петрович до Вижницької районної державної адміністрації Чернівецької області про визнання протиправним та скасування наказу про звільнення, поновлення на посаді та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, -

ВСТАНОВИВ:

22.04.2020 року до Чернівецького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 , в інтересах якої звернувся адвокат Поляк Петро Петрович (позивач) до Вижницької районної державної адміністрації Чернівецької області (відповідач) з такими позовними вимогами:

визнати протиправним та скасувати наказ керівника апарату Вижницької районної державної адміністрації Фуштея М.М. від 30 березня 2020 року №19-ос про звільнення ОСОБА_1 з посади головного спеціаліста з питань містобудування та архітектури відділу житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури, інфраструктури, енергетики, захисту довкілля та надання адміністративних послуг районної державної адміністрації;

поновити ОСОБА_1 на посаді головного спеціаліста з питань містобудування та архітектури відділу житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури, інфраструктури, енергетики, захисту довкілля та надання адміністративних послуг Вижницької районної державної адміністрації Чернівецької області;

стягнути з Вижницької районної державної адміністрації Чернівецької області на користь ОСОБА_1 середній заробіток за час вимушеного прогулу та судові витрати;

допустити негайне виконання рішення суду в частині поновлення ОСОБА_1 на посаді головного спеціаліста з питань містобудування та архітектури відділу житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури, інфраструктури, енергетики, захисту довкілля та надання адміністративних послуг Вижницької районної державної адміністрації Чернівецької області та стягнення заробітної плати на її користь в межах суми стягнення за один місяць.

В обґрунтування позовних вимог представник позивача зазначив, що розпорядженням голови Вижницької районної державної адміністрації від 10.08.2017 року №16-ос ОСОБА_1 було призначено на посаду начальника відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та розвитку інфраструктури районної державної адміністрації, а наказом керівника апарату Вижницької РДА від 24.12.2019 року №34-ос її було призначено з 02.01.2020 року на посаду головного спеціаліста з питань містобудування та архітектури відділу житлово-комунального господарства, містобудування, енергетики та захисту довкілля Вижницької РДА.

Однак, 30.01.2020 року ОСОБА_1 отримала персональне попередження в.о. керівника апарату Вижиицької РДА Стрільчук С.В. від 28.01.2020 року про наступне вивільнення у зв`язку із зміною структури районної державної адміністрації. Наказом керівника апарату Вижницької РДА Фуштея М.М. від 30.03.2020 року №19-ос ОСОБА_1 звільнено з посади головного спеціаліста з питань містобудування та архітектури відділу житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури, інфраструктури, енергетики, захисту довкілля та надання адміністративних послуг РДА відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 87 Закону України "Про державну службу" та п. 1 ст. 40 КЗпП України.

Представник позивача вважає, що звільнення ОСОБА_1 з посади головного спеціаліста з питань містобудування та архітектури проведено з порушенням вимог закону, виходячи з наступного.

Так, розпорядженням в.о. голови Вижницької РДА Татарина Ю.Д. від 25.10.2019 року №187 з метою упорядкування структури Вижницької РДА було припинено діяльність її структурних підрозділів шляхом ліквідації, у тому числі відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та розвитку інфраструктури чисельністю 3 штатні одиниці та затверджено нову структуру, відповідно до якої створено відділ регіонального розвитку, архітектури та житлово-комунального господарства чисельністю 5 штатних одиниць, у тому числі 1 одиниця - головний спеціаліст з питань містобудування та архітектури.

Розпорядженням в.о. голови Вижницької РДА Татарина Ю.Д. від 29.11.2019 року №207 внесено зміни до структури РДА, затвердженої розпорядженням №187 від 25.10.2019 року, зокрема утворено відділ житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури, інфраструктури, енергетики та захисту довкілля чисельністю 7 штатних одиниць, а розпорядженням №06 від 02.01.2020 року назву цього відділу змінено на відділ житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури, інфраструктури, енергетики, захисту довкілля та надання адміністративних послуг.

У зв`язку з упорядкуванням структури Вижницької РДА наказом керівника апарату РДА від 24.12.2019 року №34-ос ОСОБА_1 на підставі її заяви було переведено з посади начальника відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та розвитку інфраструктури на посаду головного спеціаліста з питань містобудування та архітектури відділу житлово-комунального господарства, містобудування, енергетики та захисту довкілля РДА.

Проте, розпорядженням в.о. голови Вижницької РДА Татарина Ю.Д. від 27.01.2020 року №207 внесено зміни до розпорядження від 25.10.2019 року №187 про упорядкування структури РДА, зокрема введено до штатного розпису посаду завідувача сектору надання адміністративних послуг, містобудування та архітектури (за посадою головний архітектор району) в кількості 1 штатної одиниці та затверджено структуру РДА, якою не передбачено посади головного спеціаліста з питань містобудування та архітектури відділу житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури, інфраструктури, енергетики, захисту довкілля та надання адміністративних послуг.

Вказане розпорядження, як вбачається з наказу керівника апарату Вижницької РДА Фуштея М.М. від 30.03.2020 року №19-ос, є підставою для звільнення ОСОБА_1 з посади головного спеціаліста з питань містобудування та архітектури відділу житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури, інфраструктури, енергетики, захисту довкілля та надання адміністративних послуг РДА відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 87 Закону України "Про державну службу" та п. 1 ст. 40 КЗпП України.

ОСОБА_1 вважає, що фактичне скорочення посади головного спеціаліста з питань містобудування та архітектури відділу житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури, інфраструктури, енергетики, захисту довкілля та надання адміністративних послуг пов`язане з її зверненням у січні 2020 року до Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Чернівецькій області та Головного управління Держгеокадастру у Чернівецькій області із заявою про порушення в.о. голови Вижницької РДА Татариним Ю.Д. положень чинного законодавства при будівництві магазину по вулиці Чорновола у м. Вижниця.

Крім того, 15.01.2020 року ОСОБА_2 звернувся до в.о. керівника апарату РДА Стрільчук С.В. із заявою про те, що 13.01.2020 року ОСОБА_1 , знаходячись в його кабінеті, кричала та ображала його. На підставі цієї заяви було відкрито дисциплінарне провадження про порушення позивачкою ОСОБА_1 правил етичної поведінки, за результатами розгляду дисциплінарної справи до позивачки застосовано дисциплінарне стягнення у виді попередження про неповну службову відповідність. Вважаючи наказ про накладення дисциплінарного стягнення протиправним, ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним позовом про скасування цього наказу.

Крім того, Чернівецька обласна державна адміністрація на виконання свого розпорядження від 22.11.2019 року №1135-р "Про внесення змін до граничної чисельності працівників районних державних адміністрацій" 23.12.2019 року надіслала районним державним адміністраціям лист, в якому зазначено про необхідність внесення до кінця поточного року змін до структури та усунути всі порушення норм чинного законодавства під час визначення структури і до 28.12.2019 року надати управлінню персоналом Чернівецької ОДА уточнену структуру райдержадміністрації. До цього листа додано типову структуру районних державних адміністрацій у 2020 році, з якої вбачається, що сектор з питань надання адміністративних послуг є окремим підрозділом райдержадміністрації.

Розпорядженням в.о. голови Вижницької РДА Татарина Ю.Д. від 27.01.2020 року №207 до складу відділу житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури, інфраструктури, енергетики, захисту довкілля включено сектор надання адміністративних послуг, який має зовсім інші функції ніж вказаний відділ.

Крім того, як вбачається з розпорядження від 29.11.2019 року №207, упорядкування структури Вижницької РДА фактично було завершено у кінці листопада 2019 року.

На думку представника позивача, наведені обставини свідчать про те, що внесення змін до структури Вижницької РДА після завершення її упорядкування на підставі розпорядження в.о. голови РДА Татарина Ю.Д. від 27.01.2020 року №207 було спрямоване на звільнення ОСОБА_1 із займаної посади за те, що остання звернулася до відповідних органів з приводу порушення ОСОБА_2 чинного законодавства при будівництві магазину у м. Вижниця.

Окрім того, ОСОБА_1 звільнено на підставі п. 1 ч. 1 ст. 87 Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 року №889-VІІІ, який передбачає скорочення чисельності або штату державних службовців, скорочення посади державної служби внаслідок зміни структури або штатного розпису державного органу без скорочення чисельності або штату державних службовців, реорганізація державного органу.

Розпорядженням в.о. голови Вижницької РДА Татарина Ю.Д. від 27.01.2020 року №207 введено нову посаду - завідувач сектору надання адміністративних послуг, містобудування та архітектури (за посадою головний архітектор району).

Отже, при зміні структури Вижницької РДА у січні 2020 року та введенні нової посади, а саме посади завідувача сектору надання адміністративних послуг, містобудування та архітектури (за посадою головний архітектор району), яка відповідає кваліфікації ОСОБА_1 , відповідач відповідно до вимог ч. 3 ст. 87 Закону №889-VIII повинен був призначити ОСОБА_1 на цю посаду. Проте відповідач перед звільненням ОСОБА_1 не запропонував їй цю посаду.

Також, на думку представника позивача, при звільнені Швейко В.П. відповідачем не було враховано вимоги Закону України "Про запобігання корупції" від 14.10.2014 року №1700-VІІ. Так, 29.01.2020 року ОСОБА_1 звернулася до голови Національного агентства з питань запобігання корупції з повідомленням про вчинення ОСОБА_2 корупційного діяння.

Виходячи зі змісту надісланого до Національного агентства з питань запобігання корупції повідомлення позивач є викривачем і відповідно до ч.ч. 1 , 4 ст.53-4 Закону України "Про запобігання корупції" її не може бути звільнено з роботи.

З огляду на викладене представник позивача вважає, що ОСОБА_1 звільнено з посади головного спеціаліста з питань містобудування та архітектури відділу житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури, інфраструктури, енергетики, захисту довкілля та надання адміністративних послуг з порушенням вимог Закону №889-VIII та Закону №1700-VII, тому наказ керівника апарату Вижницької РДА Фуштея М.М. від 30.03.2020 року №19-ос слід визнати протиправним та скасувати.

Відповідач, не погоджуючись з позовними вимогами, подав до суду відзив проти позову, в якому зазначив, що на виконання листа Чернівецької обласної державної адміністрації від 20.01.2020 року №01.33/36/147, розпорядженням в.о. голови Вижницької районної державної адміністрації від 27.01.2020 року №30 внесено зміни до розпорядження від 25.10.2019 року №187 "Про упорядкування структури районної державної адміністрації" (зі змінами), затверджено структуру районної державної адміністрації з врахуванням змін в новій редакції.

Відповідно до затвердженої структури Вижницької районної державної адміністрації від 27.01.2020 року №30 не передбачено посади головного спеціаліста з питань містобудування та архітектори відділу житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури, інфраструктури, енергетики, захисту довкілля та надання адміністративних послуг.

Керуючись статтею 49-2 КЗпП України та у зв`язку із зміною структури районної державної адміністрації, відповідно до розпорядження районної державної адміністрації від 27.01.2020 року №30 "Про внесення змін до структури районної державної адміністрації", наказу в.о. керівника апарату районної державної адміністрації від 27.01.2020 року №04 "Про персональне попередження працівників районної державної адміністрації" позивачу направлено поштовим зв`язком персональне попередження від 28.01.2020 року №01.34-94 "Про заплановане вивільнення із займаної посади головного спеціаліста з питань містобудування та архітектури відділу житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури, інфраструктури, енергетики, захисту довкілля та надання адміністративних послуг районної державної адміністрації".

Відповідно до наказу в.о. керівника апарату районної державної адміністрації від 06.02.2020 року №06 було оголошено конкурс на зайняття вакантної посади завідувача сектору надання адміністративних послуг, містобудування та архітектури відділу житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури, інфраструктури, енергетики, захисту довкілля та надання адміністративних послуг районної державної адміністрації.

05.03.2020 року було проведено 1 етап конкурсу (тестування) у якому взяли участь три учасника, в тому числі і позивач. За результатами 1 етапу конкурсу (тестування) позивачем набрано 20.0 балів, прохідний бал становить 26.0, максимальний бал – 40.

За період з 30.01.2020 року по 30.03.2020 року вакантних рівнозначних та нижчих посад (посади державної служби категорії "В") в районній державній адміністрації не було.

Отже, наказом керівника апарату Вижницької РДА Фуштея М.М. від 30.03.2020 року №19-ос позивача було звільнено з посади головного спеціаліста з питань містобудування та архітектури відділу житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури, інфраструктури, енергетики, захисту довкілля та надання адміністративних послуг районної державної адміністрації відповідно до пункту 1 частини 1 статті 87 Закону України "Про державну службу" та пункту 1 статті 40 КЗпП України.

Таки чином, відповідач вважає, що звільнення позивача з посади головного спеціаліста з питань містобудування та архітектури проведено з дотриманням вимог Закону України "Про державну службу" та КЗпП України.

Вважає твердження позивача, що при зміні структури Вижницької РДА у січні 2020 року та введенні нової посади, яка відповідає кваліфікації позивача, відповідач відповідно до вимог ч. 3 ст. 87 Закону № 889-VIII повинен був призначити позивача на цю посаду є таким, що не відповідає законодавству.

Відповідно до абзацу другого пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 12.03.2005 року №179 "Про упорядкування структури апарату центральних органів виконавчої влади, їх територіальних підрозділів та місцевих державних адміністрацій" (зі змінами) у складі апарату районних державних адміністрацій, їх самостійних управлінь, відділів та інших структурних підрозділів, територіальних підрозділів центральних органі і виконавчої влади в районах та містах обласного значення можуть утворюватися (якщо інше не передбачено актами, що мають вищу юридичну силу) відділи із штатною чисельністю не менш як три одиниці, за винятком відділів ведення Державного реєстру виборців у складі апарату районних державних адміністрацій та архівних відділів районних державних адміністрацій, чисельність працівників яких може становити не менш як дві одиниці, та сектори із штатною чисельністю не менш як дві одиниці.

Типової структури районних державних адміністрацій законодавством не передбачено, тому відповідач вважає думку позивача, що внесення змін до структури Вижницької РДА після завершення її упорядкування на підставі розпорядження в.о. голови РДА Татарина Ю.Д. від 27.01.2020 року №207 суперечить п.3-1 постанови Кабінету Міністри України від 12 березня 2005 року № 179 та типовій структурі районних державних адміністрацій, помилковою.

Також відповідач вказував, що позивач не надав жодних доказів, які б свідчили про те, що зміна структури районної державної адміністрації та звільнення ОСОБА_1 , відбулося у зв`язку з повідомленням про можливі факти корупційних або пов`язаних з корупцією правопорушень, тобто позивач не надав підтверджуючих належних доказів такого причинно-наслідкового зв`язку. Отже, твердження позивача, що ОСОБА_1 звільнено з посади головного спеціаліста з питань містобудування та архітектури відділу житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури, інфраструктури, енергетики, захисту довкілля та надання адміністративних послуг з порушенням вимог Закону №889-VIII та Закону №1700-VII не підтверджено належними та допустимим доказами.

Ухвалою суду від 24.04.2020 року відкрито провадження у даній справі та призначено її до судового розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

Ухвалою суду від 09.06.2020 року відмовлено у задоволенні заяви представника відповідача про призначення розгляду справи №824/531/20-а у порядку загального позовного провадження.

Перевіривши матеріали справи, встановивши фактичні обставини в справі, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення, дослідивши та оцінивши надані докази в сукупності, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд дійшов до висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог, виходячи з наступного.

Судом встановлено такі обставини у справі та відповідні їм правовідносини.

ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт громадянина України серії НОМЕР_2 виданий 16.06.1999 року Вижницьким РВ УМВС України в Чернівецькій області (а.с. 5).

Розпорядженням Вижницької районної державної адміністрації від 10.08.2017 року №16-ос "Про призначення ОСОБА_1 " ОСОБА_1 призначено на посаду начальника відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та розвитку інфраструктури райдержадміністрації з 10.08.2017 року за результатами конкурсного відбору з випробувальним терміном 1 місяць, звільнивши з посади головного спеціаліста відділу містобудування, архітектори, житлово-комунального господарства та розвитку інфраструктури райдержадміністрації в порядку переведення (ст. 32 КЗпП України) (а.с. 12).

Розпорядженням Вижницької районної державної адміністрації від 25.10.2019 року №187 "Про упорядкування структури районної державної адміністрації" керуючись статтями 5, 6, 41, 44, 47 Закону України "Про місцеві державні адміністрації", відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 12 березня 2005 року №179 "Про упорядкування структури апарату центральних органів виконавчої влади, їх територіальних підрозділів та місцевих державних адміністрацій" (із змінами), від 25 березня 2014 року №91 "Деякі питання діяльності місцевих державних адміністрацій" (із змінами), розпорядження Чернівецької обласної державної адміністрації від 17 жовтня 2019 року №987-р "Про внесення змін до граничної чисельності працівників районних державних адміністрацій", розпорядження Вижницької районної державної адміністрації від 18 жовтня 2019 року №180 "Про внесення змін до граничної чисельності Вижницької районної державної адміністрації" та з метою упорядкування структури Вижницької районної державної адміністрації, припинено діяльність структурних підрозділів Вижницької районної державної адміністрації (без статусу юридичних осіб публічного права) шляхом ліквідації, зокрема, відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та розвитку інфраструктури райдержадміністрації (а.с. 16-20).

Розпорядженням Вижницької районної державної адміністрації від 29.11.2019 року №207 "Про внесення змін до структури районної державної адміністрації" внесено зміни до структури районної державної адміністрації затвердженої розпорядженням районної державної адміністрації від 25 жовтня 2019 року №187 "Про упорядкування структури районної державної адміністрації", а саме:

Пункт 5 викладено в такій редакції:

"5. Утворити (без статусу юридичних осіб публічного права): відділ житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури, інфраструктури, енергетики та захисту довкілля Вижницької районної державної адміністрації з чисельністю 7 штатних одиниць".

Пункт 7 викладено в такій редакції:

"7. Ввести до штатного розпису:…

Відділу житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури, інфраструктури, енергетики та захисту довкілля районної державної адміністрації:

начальника відділу житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури, інфраструктури, енергетики та захисту довкілля районної державної адміністрації в кількості 1 штатної одиниці;

головного спеціаліста відділу житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури, інфраструктури, енергетики та захисту довкілля районної державної адміністрації в кількості 2 штатні одиниці"… (а.с. 21-25).

Наказом керівника апарату Вижницької районної державної адміністрації від 24.12.2019 року №34-ос "Про призначення ОСОБА_1 " відповідно до частини 1 статті 32 Кодексу законів про працю України, пункту 1 частини 1 статті 41 Закону України від 10.12.2015 року№886-УІІІ "Про державну службу" (зі змінами), наказано призначити ОСОБА_1 на посаду головного спеціаліста з питань містобудування та архітектури відділу житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури, енергетики та захисту і довкілля районної державної адміністрації з 02 січня 2020 року, звільнивши в порядку переведення з посади начальника відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та розвитку інфраструктури районної державної адміністрації (а.с. 13).

Розпорядженням Вижницької районної державної адміністрації від 02.01.2020 року №06 "Про внесення змін до розпорядження районної державної адміністрації від 29.11.2019 року №207" внесено зміни до розпорядження районної державної адміністрації від 29.11.2019 року №207 "Про внесення змін до структури районної державної адміністрації" затвердженої розпорядженням районної державної адміністрації від 25.10.019 року №187 "Про упорядкування структури районної державної адміністрації":

1) У абзаці 3 підпункту 4 пункту 1 розпорядження районної державної адміністрації від 29 листопада 2019 року №207 "Про внесення змін до структури районної державної адміністрації" у назві відділу "житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури, інфраструктури, енергетики та захисту довкілля Вижницької районної державної адміністрації" після слова "енергетики" слово "та" замінити на розділовий знак "," після слів "захисту довкілля" доповнити словами "та надання адміністративних послуг";

2) У підпункті 5 пункту 1 розпорядження районної державної адміністрації від 29 листопада 2019 року №207 "Про внесення змін до структури районної державної адміністрації":

в абзацах 6, 7, 8, 9, 12 у назві відділу "житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури, інфраструктури, енергетики та захисту довкілля районної державної адміністрації" після слова "енергетики" слово "та" замінити на розділовий знак "," після слів "захисту довкілля" доповнити словами "та надання адміністративних послуг"(а.с. 26).

Враховуючи лист Чернівецької обласної державної адміністрації від 20.01.2020 року №01.33/36/147, розпорядженням Вижницької районної державної адміністрації від 27.01.2020 року №30 внесено зміни до розпорядження від 25.10.2019 року №187 "Про упорядкування структури районної державної адміністрації" (зі змінами), затверджено структуру районної державної адміністрації з врахуванням змін в новій редакції, а саме:

Пункт 5 абзацу 1 доповнено абзацом наступного змісту: "сектор надання адміністративних послуг, містобудування та архітектури відділу житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури, інфраструктури, енергетики, захисту довкілля та надання адміністративних послуг Вижницької районної державної адміністрації штатною чисельністю 3 штатні одиниці";

Пункт 7 викладено в наступній редакції:

"7. Ввести до штатного розпису:...

сектору надання адміністративних послуг, містобудування та архітектури відділу житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури, інфраструктури, енергетики, захисту довкілля та надання адміністративних послуг районної державної адміністрації:

посаду завідувача сектору надання адміністративних послуг, містобудування та архітектури (за посадою головний архітектор району) в кількості 1 штатної одиниці;

державного реєстратора в кількості і штатної одиниці;

адміністратора в кількості 1 штатної одиниці;......" (а.с. 27-32).

Наказом в.о. керівника апарату Вижницької районної державної адміністрації від 27.01.2020 року №04 "Про персональне попередження" працівників районної державної адміністрації», наказано персонально попередити про наступне вивільнення працівників районної державної адміністрації, в тому числі, серед інших - головного спеціаліста з питань містобудування та архітектури відділу житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури, інфраструктури, енергетики, захисту довкілля та надання адміністративних послуг районної державної адміністрації – ОСОБА_1 (зв. а.с. 65).

28.01.2020 року в.о. керівника апарату Вижницької районної державної адміністрації направлено позивачу персональне попередження №01.34-94 про наступне вивільнення у зв`язку із зміною структури районної державної адміністрації, яким попереджено позивача про заплановане вивільнення із займаної посади головного спеціаліста з питань містобудування та архітектури відділу житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури, інфраструктури, енергетики, захисту довкілля та надання адміністративних послуг районної державної адміністрації не раніше ніж за два місяці від дати персонального попередження відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 87 Закону України "Про державну службу" (а.с. 14).

Згідно з Інформацією Вижницької районної державної адміністрації від 30.01.2020 року №01.34-101 станом на 01.02.2020 року у Вижницькій районній державній адміністрації були вакантні посади голови райдержадміністрації з 30.07.2019 року та посада завідувача сектору надання адміністративних послуг, містобудування та архітектури відділу житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури, інфраструктури, енергетики, захисту довкілля та надання адміністративних послуг районної державної адміністрації (за посадою головний архітектор району) з 27.01.2020 року (а.с. 70).

Наказом в.о. керівника апарату Вижницької районної державної адміністрації від 06.02.2020 року №06 "Про оголошення конкурсу на зайняття посади державної служби категорії "Б" оголошено конкурс на зайняття вакантної посади державної служби категорії "Б" - завідувача сектору надання адміністративних послуг, містобудування та архітектури відділу житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури, інфраструктури, енергетики, захисту довкілля та надання адміністративних послуг Вижницької районної державної адміністрації (а.с. 67).

Листом в.о. керівника апарату Вижницької районної державної адміністрації від 03.03.2020 року №01.34-227 запрошено ОСОБА_1 взяти участь у 1 етапі конкурсу (тестуванні) на заміщення вакантної посади завідувача сектору надання адміністративних послуг, містобудування та архітектури відділу житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури, інфраструктури, енергетики, захисту довкілля та надання адміністративних послуг районної державної адміністрації, який відбудеться 05.03.2020 року (а.с. 68).

05.03.2020 року було проведено 1 етапі конкурсу (тестування) у якому взяли участь три учасника, в тому числі і позивач.

За результатами проведеного 1 етапі конкурсу (тестуванні) на заміщення вакантної посади завідувача сектору надання адміністративних послуг, містобудування та архітектури відділу житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури, інфраструктури, енергетики, захисту довкілля та надання адміністративних послуг районної державної адміністрації ОСОБА_1 набрала 20,0 балів, результат тесту – не складено (прохідний бал - 26, максимальний бал - 40) (а.с. 68, 69).

Наказом керівника апарату Вижницької районної державної адміністрації від 30.03.2020 року №19-ос "Про звільнення ОСОБА_1 ", на підставі розпорядження районної державної адміністрації від 27.01.2020 року №30 "Про внесення змін до структури районної державної адміністрації", наказу в.о. керівника апарату районної державної адміністрації від 27.01.2020 року "Про персональне попередження працівників районної державної адміністрації", персонального попередження ОСОБА_1 від 28.01.2020 року №01.34-94, листа голови профспілкового комітету районної державної адміністрації від 27.03.2020 року, наказано: відповідно до пункту 1 частини і статті 87 Закону України від 10.12.2015 року №889-VIII "Про державну службу" (зі змінами), пункту 1 статті 40 КЗпП України припинити державну службу та звільнити ОСОБА_1 з посади головного спеціаліста з питань містобудування та архітектури відділу житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури, інфраструктури, енергетики, захисту довкілля та надання адміністративних послуг районної державної адміністрації 30 березня 2020 року (а.с. 15).

Вважаючи протиправним наказ керівника апарату Вижницької районної державної адміністрації Фуштея М.М. від 30 березня 2020 року №19-ос "Про звільнення ОСОБА_1 ", представник позивача звернувся до суду з даним позовом.

Крім того, судом встановлено, що 24.01.2020 року позивач зверталась до Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції України у Чернівецькій області та Головного управління Держгеокадастру у Чернівецькій області із заявою про проведення перевірки будівництва будівлі по вул. Чорнвола м. Вижниці гр. ОСОБА_2 щодо дотримання вимог Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" та Земельного кодексу України (а.с. 35).

На звернення позивача від 24.01.2020 року Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції України у Чернівецькій області листом від 02.03.2020 року №1024-1.20/2/448/20 повідомило позивача про те, що під час проведення перевірки було виявлено, що гр. ОСОБА_2 здійснює будівництво з відхиленням від затвердженої проектної документації. Посадовим особами Управління було складено: акт від 24.02.2020 року №29/20, протокол про адміністративне правопорушення від 24.02.2020 року; припис про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил від 24.02.2020 року (а.с. 36).

29.01.2020 року позивач звернулась до голови Національного агентства з питань запобігання корупції із повідомленням про корупцію в якому просила здійснити перевірку по факту звернення ОСОБА_2 з неправомірним проханням щодо сприяння в узаконенні побудованої будівлі магазину, яка не відповідає проектній документації та виходить за межі наданої йому в оренду ділянки та просив не повідомляти про дане порушення (а.с. 38-39).

Не погоджуючись з наказом в.о. керівника апарату Вижницької РДА Стрільчук С.В. №16-ос від 10.03.2020 року, яким попереджено ОСОБА_1 про неповну службову невідповідність за порушення правил етичної поведінки державних службовців, позивач звернувся до суду з позовом про визнання його протиправним та скасування (а.с. 37). Рішенням Чернівецького окружного адміністративного суду від 19.06.2020 року №824/418/20-а у задоволенні вищевказаного адміністративного позову відмовлено повністю.

До вказаних спірних правовідносин суд застосовує наступні положення законодавства та робить висновки по суті спору

Згідно частини першої та другої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Частиною 2 статті 19 Конституції України обумовлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Принципи, правові та організаційні засади забезпечення публічної, професійної, політично неупередженої, ефективної, орієнтованої на громадян державної служби, яка функціонує в інтересах держави і суспільства, а також порядок реалізації громадянами України права рівного доступу до державної служби, що базується на їхніх особистих якостях та досягненнях, визначає Закон України "Про державну службу" від 10.12.2015 року №889-VIII (Закон №889-VIII).

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 83 Закону №889-VIII державна служба припиняється за ініціативою суб`єкта призначення (статті 87, 87-1 цього Закону).

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 87 Закону №889-VIII підставами для припинення державної служби за ініціативою суб`єкта призначення є скорочення чисельності або штату державних службовців, скорочення посади державної служби внаслідок зміни структури або штатного розпису державного органу без скорочення чисельності або штату державних службовців, реорганізація державного органу.

Відповідно до п. 1 ч. 1, ч. 2 ст. 40 КЗпП України трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності можуть бути розірвані власником або уповноваженим ним органом, зокрема, у випадках змін в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідації, реорганізації, банкрутства або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників. Звільнення з підстав, зазначених у пунктах 1, 2 і 6 цієї статті, допускається, якщо неможливо перевести працівника, за його згодою, на іншу роботу.

Відповідно до ч.ч. 1, 3 ст. 49-2 КЗпП України про наступне вивільнення працівників персонально попереджають не пізніше ніж за два місяці. Одночасно з попередженням про звільнення у зв`язку із змінами в організації виробництва і праці власник або уповноважений ним орган пропонує працівникові іншу роботу на тому самому підприємстві, в установі, організації, крім випадків, передбачених цим Кодексом. При відсутності роботи за відповідною професією чи спеціальністю, а також у разі відмови працівника від переведення на іншу роботу на тому самому підприємстві, в установі, організації працівник, на власний розсуд, звертається за допомогою до державної служби зайнятості або працевлаштовується самостійно.

Відповідно до ч. 3 ст. 87 Закону №889-VIII суб`єкт призначення або керівник державної служби попереджає державного службовця про наступне звільнення на підставі пунктів 1 та 1-1 частини першої цієї статті у письмовій формі не пізніше ніж за 30 календарних днів. Суб`єкт призначення або керівник державної служби може пропонувати державному службовцю будь-яку вакантну посаду державної служби у тому самому державному органі (за наявності). При цьому не застосовуються положення законодавства про працю щодо обов`язку суб`єкта призначення отримання згоди виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника) на звільнення.

Як вбачається з матеріалів справи розпорядженням Вижницької районної державної адміністрації від 27.01.2020 року №30 внесено зміни до розпорядження від 25.10.2019 року №187 "Про упорядкування структури районної державної адміністрації" (зі змінами), затверджено структуру районної державної адміністрації з врахуванням змін в новій редакції, а саме:

Пункт 5 абзацу 1 доповнено абзацом наступного змісту: "сектор надання адміністративних послуг, містобудування та архітектури відділу житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури, інфраструктури, енергетики, захисту довкілля та надання адміністративних послуг Вижницької районної державної адміністрації штатною чисельністю 3 штатні одиниці";

Пункт 7 викладено в наступній редакції:

"7. Ввести до штатного розпису:...

сектору надання адміністративних послуг, містобудування та архітектури відділу житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури, інфраструктури, енергетики, захисту довкілля та надання адміністративних послуг районної державної адміністрації:

посаду завідувача сектору надання адміністративних послуг, містобудування та архітектури (за посадою головний архітектор району) в кількості 1 штатної одиниці;

державного реєстратора в кількості і штатної одиниці;

адміністратора в кількості 1 штатної одиниці;......".

Таки чином, відповідно розпорядження від 27.01.2020 року №30 у структурі Вижницької районної державної адміністрації не передбачено посади головного спеціаліста з питань містобудування та архітектори відділу житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури, інфраструктури, енергетики, захисту довкілля та надання адміністративних послуг.

Наказом в.о. керівника апарату Вижницької районної державної адміністрації від 27.01.2020 року №04 "Про персональне попередження» працівників районної державної адміністрації" наказано персонально попередити про наступне вивільнення працівників районної державної адміністрації, в тому числі, серед інших - головного спеціаліста з питань містобудування та архітектури відділу житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури, інфраструктури, енергетики, захисту довкілля та надання адміністративних послуг районної державної адміністрації – ОСОБА_1 .

28.01.2020 року, у письмовій формі не пізніше ніж за 30 календарних днів, в.о. керівника апарату Вижницької районної державної адміністрації направлено позивачу персональне попередження №01.34-94 про наступне вивільнення у зв`язку із зміною структури районної державної адміністрації, яким попереджено позивача про заплановане вивільнення із займаної посади головного спеціаліста з питань містобудування та архітектури відділу житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури, інфраструктури, енергетики, захисту довкілля та надання адміністративних послуг районної державної адміністрації не раніше ніж за два місяці від дати персонального попередження відповідно до пункту 1 частини першої статті 87 Закону України "Про державну службу".

Як встановлено з матеріалів справи, згідно з Інформацією Вижницької районної державної адміністрації від 30.01.2020 року №01.34-101 станом на 01.02.2020 року у Вижницькій районній державній адміністрації були вакантні посади голови райдержадміністрації з 30.07.2019 року та посада завідувача сектору надання адміністративних послуг, містобудування та архітектури відділу житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури, інфраструктури, енергетики, захисту довкілля та надання адміністративних послуг районної державної адміністрації (за посадою головний архітектор району) з 27.01.2020 року.

Згідно ч. 2 ст. 14 Закону України "Про архітектурну діяльність" від 20.05.1999 року №687-XIV призначення на посаду головного архітектора області, району, міста здійснюється виключно за результатами конкурсу.

Наказом в.о. керівника апарату Вижницької районної державної адміністрації від 06.02.2020 року №06 "Про оголошення конкурсу на зайняття посади державної служби категорії "Б" оголошено конкурс на зайняття вакантної посади державної служби категорії "Б" - завідувача сектору надання адміністративних послуг, містобудування та архітектури відділу житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури, інфраструктури, енергетики, захисту довкілля та надання адміністративних послуг Вижницької районної державної адміністрації

Крім того, листом в.о. керівника апарату Вижницької районної державної адміністрації від 03.03.2020 року №01.34-227 запрошено ОСОБА_1 взяти участь у 1 етапі конкурсу (тестуванні) на заміщення вакантної посади завідувача сектору надання адміністративних послуг, містобудування та архітектури відділу житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури, інфраструктури, енергетики, захисту довкілля та надання адміністративних послуг районної державної адміністрації. Проте, за результатами проведеного 1 етапі конкурсу (тестуванні) на заміщення вакантної посади завідувача сектору надання адміністративних послуг, містобудування та архітектури відділу житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури, інфраструктури, енергетики, захисту довкілля та надання адміністративних послуг районної державної адміністрації ОСОБА_1 набрала 20,0 балів, результат тесту – не складено (прохідний бал - 26, максимальний бал - 40).

У зв`язку з відсутністю за період за період з 30.01.2020 року по 30.03.2020 року вакантних рівнозначних та нижчих посад (посади державної служби категорії "В") в районній державній адміністрації та з дотриманням ч.ч. 1, 3 ст. 49-2 КЗпП України та ч. 3 ст. 87 Закону №889-VIII, наказом керівника апарату Вижницької районної державної адміністрації від 30.03.2020 року №19-ос "Про звільнення ОСОБА_1 " правомірно наказано припинити державну службу та звільнити ОСОБА_1 з посади головного спеціаліста з питань містобудування та архітектури відділу житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури, інфраструктури, енергетики, захисту довкілля та надання адміністративних послуг районної державної адміністрації 30 березня 2020 року.

Суд вважає, помилковими твердження представника позивача про обов`язок Вижницької РДА перевести позивача з посади головного спеціаліста з питань містобудування та архітектури відділу житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури, інфраструктури, енергетики, захисту довкілля та надання адміністративних послуг районної державної адміністрації на посаду завідувача сектору надання адміністративних послуг, містобудування та архітектури відділу житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури, інфраструктури, енергетики, захисту довкілля та надання адміністративних послуг районної державної адміністрації (за посадою головний архітектор району, посада державної служби категорії "Б"), оскільки у відповідності до ч. 2 ст. 14 Закону України "Про архітектурну діяльність" від 20.05.1999 року №687-XIV призначення на посаду головного архітектора району здійснюється виключно за результатами конкурсу.

Щодо тверджень представника позивача про те, що внесення змін до структури Вижницької РДА після завершення її упорядкування на підстав розпорядження в.о. голови РДА Татарина Ю.Д. від 27.01.2020 року №207 суперечить п. 3-1 постанови Кабінету Міністрів України від 12.03.2005 року №179 та типовій структурі районних державних адміністрацій помилковою, суд вважає необґрунтованими з огляду на таке.

Відповідно до ст. 5 Закону України "Про місцеві державні адміністрації" від 09.04.1999 року №586-XIV склад місцевих державних адміністрацій формують голови місцевих державних адміністрацій.

У межах бюджетних асигнувань, виділених на утримання відповідних місцевих державних адміністрацій, а також з урахуванням вимог статті 18 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності", їх голови визначають структуру місцевих державних адміністрацій.

Типове положення про структурні підрозділи місцевої державної адміністрації та рекомендаційний перелік її структурних підрозділів затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до ч. 1 ст. 18 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" від 11.09.2003 року №1160-IV центральні органи виконавчої влади та їх територіальні органи, за винятком центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну регуляторну політику (далі - уповноважений орган), та місцеві органи виконавчої влади з метою реалізації покладених на них цим Законом повноважень у здійсненні державної регуляторної політики створюють у своєму складі в межах граничної чисельності структурні підрозділи з питань реалізації державної регуляторної політики або покладають реалізацію цих повноважень на один з існуючих структурних підрозділів чи окремих посадових осіб відповідних органів.

Відповідно до п. 3-1 Постанови Кабінету Міністрів України від 12.03.2005 року №179 "Про упорядкування структури апарату центральних органів виконавчої влади, їх територіальних підрозділів та місцевих державних адміністрацій" у складі місцевих державних адміністрацій утворюються такі структурні підрозділи (якщо інше не передбачено законодавчими актами):

департамент - структурний підрозділ обласної, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій (крім їх апаратів), що утворюється для виконання основних завдань високого ступеня складності (багатогалузевість, багатофункціональність), координації роботи, пов`язаної з виконанням таких завдань, за умови, що в його складі буде не менш як два управління;

управління - структурний підрозділ місцевої державної адміністрації одногалузевого або однофункціонального спрямування, до складу якого входить не менш як два самостійних відділи;

відділ - структурний підрозділ місцевої державної адміністрації, що утворюється для виконання завдань за одним напрямом діяльності місцевої державної адміністрації з штатною чисельністю не менше ніж п`ять одиниць в обласній державній адміністрації та не менше ніж три одиниці у районній державній адміністрації;

сектор - структурний підрозділ місцевої державної адміністрації, що утворюється для виконання завдань за одним напрямом діяльності місцевої державної адміністрації, функції якого неможливо поєднати з функціями інших структурних підрозділів, з штатною чисельністю не менше ніж дві одиниці.

Кількість заступників керівників зазначених структурних підрозділів визначається за критеріями, установленими для апарату центрального органу виконавчої влади.

Відповідно до абз. 2 п. 4 Постанови №179 у складі апарату районних державних адміністрацій, їх самостійних управлінь, відділів та інших структурних підрозділів, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади в районах та містах обласного значення можуть утворюватися (якщо інше не передбачено актами, що мають вищу юридичну силу) відділи із штатною чисельністю не менш як три одиниці, за винятком відділів ведення Державного реєстру виборців у складі апарату районних державних адміністрацій та архівних відділів районних державних адміністрацій, чисельність працівників яких може становити не менш як дві одиниці, та сектори із штатною чисельністю не менш як дві одиниці.

Отже, чинним законодавством не передбачено типової структури для районних державних адміністрацій, у зв`язку з чим суд відхиляє твердження представника позивача про порушення відповідачем такої типової структури.

Крім того, предметом розгляду даної справи не є оскарження розпорядчих актів районної державної адміністрації щодо затвердження її структури та чисельності працівників.

Щодо тверджень представника позивача про пов`язаність звільнення ОСОБА_1 із її зверненням до Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції України у Чернівецькій області та Головного управління Держгеокадастру у Чернівецькій області із заявою з приводу порушення гр. ОСОБА_2 вимог Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" та Земельного кодексу України та зверненням до Національного агентства з питань запобігання корупції із повідомленням про корупцію, суд зазначає про таке.

Судовим розглядом встановлено, що 24.01.2020 року ОСОБА_1 зверталась до Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції України у Чернівецькій області та Головного управління Держгеокадастру у Чернівецькій області із заявою про проведення перевірки будівництва будівлі по вул. Чорновола м. Вижниці гр. ОСОБА_2 щодо дотримання вимог Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" та Земельного кодексу України.

На звернення від 24.01.2020 року Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції України у Чернівецькій області листом від 02.03.2020 року №1024-1.20/2/448/20 повідомило ОСОБА_1 про те, що під час проведення перевірки було виявлено, що гр. ОСОБА_2 здійснює будівництво з відхиленням від затвердженої проектної документації. Посадовим особами Управління було складено: акт від 24.02.2020 року №29/20, протокол про адміністративне правопорушення від 24.02.2020 року; припис про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил від 24.02.2020 року.

Надалі, 29.01.2020 року позивач звернулась до голови Національного агентства з питань запобігання корупції із повідомленням про корупцію в якому просила здійснити перевірку по факту звернення ОСОБА_2 з неправомірним проханням щодо сприяння в узаконенні побудованої будівлі магазину, яка не відповідає проектній документації та виходить за межі наданої йому в оренду ділянки та просив не повідомляти про дане порушення.

Представник позивача обґрунтовуючи протиправність розпорядження про звільнення ОСОБА_1 послався на гарантії встановлені Законом України "Про запобігання корупції" для викривачів.

Згідно з ч. 1 ст. 1 Закону України "Про запобігання корупції" від 14.10.2014 року №1700-VII (Закон №1700-VII) викривач - фізична особа, яка за наявності переконання, що інформація є достовірною, повідомила про можливі факти корупційних або пов`язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону, вчинених іншою особою, якщо така інформація стала їй відома у зв`язку з її трудовою, професійною, господарською, громадською, науковою діяльністю, проходженням нею служби чи навчання або її участю у передбачених законодавством процедурах, які є обов`язковими для початку такої діяльності, проходження служби чи навчання.

Відповідно до ч. 1 ст. 53-4 Закону №1700-VII викривачу, його близьким особам не може бути відмовлено у прийнятті на роботу, їх не може бути звільнено чи примушено до звільнення, притягнуто до дисциплінарної відповідальності чи піддано з боку керівника або роботодавця іншим негативним заходам впливу (переведення, атестація, зміна умов праці, відмова у призначенні на вищу посаду, зменшення заробітної плати тощо) або загрозі таких заходів впливу у зв`язку з повідомленням про можливі факти корупційних або пов`язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону.

Судовим розглядом не встановлено жодних доказів того, що повідомлення ОСОБА_1 про можливі факти корупційних або пов`язаних з корупцією правопорушень допущених гр. ОСОБА_2 стали підставою для її звільнення з посади головного спеціаліста з питань містобудування та архітектури відділу житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури, інфраструктури, енергетики, захисту довкілля та надання адміністративних послуг районної державної адміністрації.

Крім того, представником позивача не надано, а судом з матеріалів справи не встановлено, належних та допустимих доказів, якими б було доведено існування причино-наслідкового зв`язку між повідомленням ОСОБА_1 про можливі факти корупційних або пов`язаних з корупцією правопорушень та її звільненням.

Водночас судом встановлено, що єдиною підставою для винесення відповідачем наказу від 30.03.2020 року №19-ос "Про звільнення ОСОБА_1 " стали зміни у структурі районної державної адміністрації та неможливість її переведення на рівнозначну чи нижчі посади в районній державній адміністрації, а звільнення позивача проведено з дотриманням вимог КЗпП України та Закону №889-VIII.

Решта доводів та заперечень учасників справи висновків суду по суті позовних вимог не спростовують. Слід зазначити, що згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі "Серявін та інші проти України" від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відповідно до п. 58 якого суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі "Руїс Торіха проти Іспанії" від 9 грудня 1994 року, серія A, № 303-A, п. 29).

Відповідно до п. 4 ч. 3 ст. 129 Конституції України, ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Частиною 2 ст. 77 КАС України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Згідно ст. 90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), що міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

Оцінивши належність, допустимість, достовірність вказаних вище доказів окремо, а також достатність і взаємний зв`язок цих доказів у їх сукупності, суд вважає, що приймаючи оскаржуване рішення суб`єкт владних повноважень діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України.

Натомість доводи представника позивача, з огляду на вищевикладене, є безпідставними та не свідчать про обґрунтованість позову, а тому задоволенню не підлягає.

Беручи до уваги викладені норми та встановлені обставини, суд вважає, що відповідачем доведено належними та достатніми доказами правомірність винесеного наказу керівника апарату Вижницької районної державної адміністрації Фуштея М.М. від 30 березня 2020 року №19-ос про звільнення ОСОБА_1 з посади головного спеціаліста з питань містобудування та архітектури відділу житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури, інфраструктури, енергетики, захисту довкілля та надання адміністративних послуг районної державної адміністрації, у зв`язку з чим також відсутні підстави поновлення ОСОБА_1 на вказаній посаді та стягнення з Вижницької районної державної адміністрації Чернівецької області середнього заробітку за час вимушеного прогулу.

Згідно ч. 1 ст. 143 КАС України суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі.

Оскільки в задоволенні адміністративного позову відмовлено, суд не вирішує питання про понесені судові витрати у вигляді сплаченого судового збору.

Керуючись статтями 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд-

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 , в інтересах якої звернувся адвокат Поляк Петро Петрович до Вижницької районної державної адміністрації Чернівецької області про визнання протиправним та скасування наказу про звільнення, поновлення на посаді та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, - відмовити повністю.

Згідно статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У відповідності до статей 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку повністю або частково. Апеляційна скарга на рішення до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подається до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення (складання).

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повне найменування учасників процесу:

Позивач - ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 );

Представник позивача - адвокат Поляк Петро Петрович (вул. Головна, 89, офіс 101, м. Чернівці, Чернівецька область, 58001);

Відповідач - Вижницька районна державна адміністрація (код ЄДРПОУ 04062086, вул. Українська, 88-а, м. Вижниця, Чернівецька область, 59200).

Суддя В.О. Григораш