
ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
______________
УХВАЛА
23 липня 2020 р. м. ХерсонСправа № 540/2629/18
Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Дубровної В.А., розглянувши у порядку письмового провадження заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області про продовження строків надання документів в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області про визнання бездіяльності протиправною щодо відмови у поновленні та виплаті пенсії та зобов`язання поновити виплатити пенсії
встановив:
06.07.2020 р. представником позивача подано до суду заяву, якою просить встановити судовий контроль за виконанням судового рішення Херсонського окружного адміністративного суду від 23 січня 2019 року шляхом зобов`язання Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області в місячний термін з моменту ухвалення рішення суду подати звіт про виконання судового рішення у даній справі.
Ухвалою суду від 13 липня 2020 року прийняти до розгляду вказану заяву представника позивача та призначено її до розгляду у письмовому провадженні.
Вказаною ухвалою суду зобов`язано ГУ ПФУ в Херсонській області надати суду належним чином завірені копії документів на підтвердження виконання рішення Херсонського окружного адміністративного суду від 23 січня 2019 року у справі № 540/2629/19 або докази, які слугували підставою для його невиконання протягом двох днів з моменту отримання даної ухвали, але не пізніше 2-х днів з дня закінчення карантину.
Як встановлено судом, 22.07.2020 року від ГУ ПФУ в Херсонській області до суду надійшли пояснення щодо виконання рішення Херсонського окружного адміністративного суду від 23 січня 2019 року, заперечення проти заяви на встановлення контролю за виконанням судового рішення, а також клопотання про продовження строків для надання документів.
Вирішуючи клопотання ГУ ПФУ в Херсонській області про продовження строків для надання документів, суд вказує про таке.
Відповідно до ч. 7 ст. 120 КАС України перебіг строку, закінчення якого пов`язане з подією, яка повинна неминуче настати, закінчується наступного дня після настання події.
2 квітня 2020 року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічний гарантій з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) №540-ІХ від 30 березня 2020 року", яким, серед іншого, внесено зміни до Кодексу адміністративного судочинства України, зокрема, доповнено розділ VI "Прикінцеві положення" цього Кодексу пунктом 3 такого змісту: "Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначені статтями 47, 79, 80, 114, 122, 162, 163, 164, 165, 169, 177, 193, 261, 295, 304, 309, 329, 338, 342, 363 цього Кодексу, а також інші процесуальні строки, зокрема, щодо подання доказів, витребування доказів тощо продовжуються на строк дії такого карантину. Строк, який встановлює суд у своєму рішенні, не може бути меншим, ніж строк дії карантину, пов`язаного із запобіганням поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)".
Як зазначалось вище, ухвалою суду від 13 липня 2020 року зобов`язано ГУ ПФУ в Херсонській області надати витребувані судом докази протягом двох днів з моменту отримання даної ухвали, але не пізніше 2-х днів з дня закінчення карантину.
Отже, на момент звернення ГУ ПФУ в Херсонській області з вказаним клопотанням строк для надання витребуваних доказів не сплив, оскільки постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2020 р. № 500 строк дії карантину продовжено до 31.07.2020 р.
З огляду на викладене, клопотання ГУ ПФУ в Херсонській області про продовження строків надання доказів не підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 120, 241, 248 КАС України, суд
ухвалив:
У задоволені клопотання ГУ ПФУ в Херсонській області про продовження строків для надання документів - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до П`ятого апеляційного адміністративного суду в 15-денний строк з дня складання повного судового рішення. При цьому, відповідно до п.п. 15.5 п. 15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомукаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції, який ухвалив відповідне рішення.
Ухвала набирає законної сили негайно з моменту її підписання суддею.
Суддя В.А. Дубровна
Судове рішення № 90581820, Херсонський окружний адміністративний суд було прийнято 23.07.2020. Форма судочинства - Адміністративне, форма рішення - Ухвала суду. На цій сторінці ви зможете знайти корисні відомості про це судове рішення. Ми пропонуємо зручний та швидкий доступ до поточних судових рішень, щоб ви могли бути в курсі останніх судових прецедентів. Наша база даних включає повний спектр необхідної інформації, дозволяючи вам швидко знаходити корисні відомості.
Це рішення відноситься до справи № 540/2629/18. Компанії, які зазначені в тексті цього судового документа: