
ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
______________
УХВАЛА
23 липня 2020 р. м. ХерсонСправа № 540/2629/18
Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Дубровної В.А., розглянувши у порядку письмового провадження заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області про продовження строків надання документів в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області про визнання бездіяльності протиправною щодо відмови у поновленні та виплаті пенсії та зобов`язання поновити виплатити пенсії
встановив:
06.07.2020 р. представником позивача подано до суду заяву, якою просить встановити судовий контроль за виконанням судового рішення Херсонського окружного адміністративного суду від 23 січня 2019 року шляхом зобов`язання Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області в місячний термін з моменту ухвалення рішення суду подати звіт про виконання судового рішення у даній справі.
Ухвалою суду від 13 липня 2020 року прийняти до розгляду вказану заяву представника позивача та призначено її до розгляду у письмовому провадженні.
Вказаною ухвалою суду зобов`язано ГУ ПФУ в Херсонській області надати суду належним чином завірені копії документів на підтвердження виконання рішення Херсонського окружного адміністративного суду від 23 січня 2019 року у справі № 540/2629/19 або докази, які слугували підставою для його невиконання протягом двох днів з моменту отримання даної ухвали, але не пізніше 2-х днів з дня закінчення карантину.
Як встановлено судом, 22.07.2020 року від ГУ ПФУ в Херсонській області до суду надійшли пояснення щодо виконання рішення Херсонського окружного адміністративного суду від 23 січня 2019 року, заперечення проти заяви на встановлення контролю за виконанням судового рішення, а також клопотання про продовження строків для надання документів.
Вирішуючи клопотання ГУ ПФУ в Херсонській області про продовження строків для надання документів, суд вказує про таке.
Відповідно до ч. 7 ст. 120 КАС України перебіг строку, закінчення якого пов`язане з подією, яка повинна неминуче настати, закінчується наступного дня після настання події.
2 квітня 2020 року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічний гарантій з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) №540-ІХ від 30 березня 2020 року", яким, серед іншого, внесено зміни до Кодексу адміністративного судочинства України, зокрема, доповнено розділ VI "Прикінцеві положення" цього Кодексу пунктом 3 такого змісту: "Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначені статтями 47, 79, 80, 114, 122, 162, 163, 164, 165, 169, 177, 193, 261, 295, 304, 309, 329, 338, 342, 363 цього Кодексу, а також інші процесуальні строки, зокрема, щодо подання доказів, витребування доказів тощо продовжуються на строк дії такого карантину. Строк, який встановлює суд у своєму рішенні, не може бути меншим, ніж строк дії карантину, пов`язаного із запобіганням поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)".
Як зазначалось вище, ухвалою суду від 13 липня 2020 року зобов`язано ГУ ПФУ в Херсонській області надати витребувані судом докази протягом двох днів з моменту отримання даної ухвали, але не пізніше 2-х днів з дня закінчення карантину.
Отже, на момент звернення ГУ ПФУ в Херсонській області з вказаним клопотанням строк для надання витребуваних доказів не сплив, оскільки постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2020 р. № 500 строк дії карантину продовжено до 31.07.2020 р.
З огляду на викладене, клопотання ГУ ПФУ в Херсонській області про продовження строків надання доказів не підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 120, 241, 248 КАС України, суд
ухвалив:
У задоволені клопотання ГУ ПФУ в Херсонській області про продовження строків для надання документів - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до П`ятого апеляційного адміністративного суду в 15-денний строк з дня складання повного судового рішення. При цьому, відповідно до п.п. 15.5 п. 15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомукаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції, який ухвалив відповідне рішення.
Ухвала набирає законної сили негайно з моменту її підписання суддею.
Суддя В.А. Дубровна
The court decision No. 90581820, Kherson District Administrative Court was adopted on 23.07.2020. The procedural form is Administrative, and the decision form is Court ruling. On this page, you will find useful information about this court decision. We provide convenient and quick access to actual court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database includes the full range of information you need, allowing you to find necessary information easily.
This decision relates to case No. 540/2629/18. Firms, which are mentioned in the text of this judgment: