
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа№813/4896/17
У Х В А Л А
щодо визнання протиправною бездіяльності
суб`єкта владних повноважень – відповідача на виконання рішення суду
24 липня 2020 року
Суддя Львівського окружного адміністративного суду ОСОБА_1 , розглянувши заяву ОСОБА_2 про визнання протиправними рішень, дій, вчинених суб`єктом владних повноважень-відповідачем на виконання рішення суду в порядку статті 383 КАС України у справі за позовом ОСОБА_2 до Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області про зобов`язання до вчинення дій, -
ВСТАНОВИВ:
На розгляді Львівського окружного адміністративного суду перебувала справа за позовом ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 ) до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області в особі Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області (вул.Генерала Григоренка, 3, м.Львів, 79007) про зобов`язання відповідача виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області нову довідку про розмір грошового забезпечення, з повною реальною інформацією згідно постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення.
16.05.2019 рішенням Львівським окружним адміністративним судом прийнято рішення, яким у задоволенні позову ОСОБА_2 до Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області про зобов`язання до вчинення дій відмовити повністю.
Восьмим апеляційним адміністративним судом 11.11.2019 прийнято постанову у справі № 857/7999/19, якою рішення Львівського окружного адміністративного суду від 16.05.2019 у справі №813/4896/17 - скасовано та прийнято нове рішення, яким адміністративний позов ОСОБА_2 задоволено частково.
Зобов`язано Головне управління Міністерства внутрішній справ України у Львівській обметі в особі Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішній справ України у Львівській області виготовити та направити до Головного управління. Пенсійного фонду України у Львівській області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з повното реальною інформацією згідно постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечений.
В решті позовних вимог відмовлено.
27.01.2020 Восьмим апеляційним адміністративним судом ухвалено додаткову постанову у справі № 813/4896/17 за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області про зобов`язання до вчинення дій. Стягнуто з Ліквідаційної комісії в особі Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області (код ЄДРІЮУ 40108833 пр. Генерала Григоренка, 3, м Львів. 79007) за рахунок його бюджетних асигнувань 1600 (одну тисячу шістсот) грн. сплаченого судового збору на користь ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ).
15.07.2020 за вх. № 35171 надійшла заява від ОСОБА_2 про визнання протиправними рішень, дій, вчинених суб`єктом владних повноважень-відповідачем на виконання рішення суду в порядку статті 383 КАС України у справі за позовом ОСОБА_2 до Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області про зобов`язання до вчинення дій. Просить суд :
визнати протиправними дії, вчинені суб`єктом владних повноважень - відповідачем
Ліквідаційною комісією Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у
Львівській області на виконання постанови Восьмого апеляційного адміністративного
суду від 11.11.2019р. по справі №857/7999/19;
зобов`язати ліквідаційну комісію Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , станом на 01.01.2016 року, з повною реальною інформацією згідно постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015р року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення, які ОСОБА_2 отримував в період служби в органах внутрішніх справ, а саме:
посадовий оклад - 2950 грн;
оклад за військовим (спеціальним) званням майор міліції - 2000 грн.;
надбавка за стаж служби' (30%) - 1485 грн. ;
надбавка за специфічні умови проходження служби (50%) - 3217,50 грн ;
надбавка за службу в умовах режимних обмежень (15%) - 442,50 грн;
надбавка за оперативно-розшукову діяльність (32%) - 944 грн.;
премія (63%) – 6954,57 грн.;
індексація грошового забезпечення (розрахувати відповідачу).
про виконання окремої ухвали повідомити суд не пізніше одного місяця
після її надходження.
Разом з тим, у поданій заяві позивач зазначає, що отримавши довідку № 91-02269 від 26.12.2019 про розмір грошового забезпечення, яка видана Ліквідаційною комісією ГУМВС України у Львівській області на виконання постанови Восьмого апеляційного адміністративного суду від 11.11.2019 по справі №857/7999/19 зауважив, що така видана з урахуванням постанови КМУ від 21.02.2018 №103, такі додаткові види грошового забезпечення, як надбавка за специфічні умови проходження служби та премія вказано 0% та відповідно 0,00 грн., а також відсутні такі додаткові види грошового забезпечення, як надбавка за оперативно-розшукову діяльність та індексація грошового забезпечення, які я отримував під час проходження служби в ОВС. Вважає, що такі дії Ліквідаційної комісії ГУМВС України у Львівській області, як суб`єкта владних повноважень, які виразились у прийнятті рішення у формі видачі нової довідки № 91- 02269 від 26.12.2019 про розмір грошового забезпечення на виконання постанови Восьмого апеляційного адміністративного суду від 11.11/2019 по справі №857/7999/19 є протиправними.
В обґрунтування вказаної заяви позивач зазначив, що необхідність звернення до суду в порядку ст. 383 КАС України зумовлена тим, що відповідачем не виконується рішення Львівського окружного адміністративного суду від 26.02.2019 року.
Відповідно до ч.5 ст.383 КАС України, у разі відповідності заяви вимогам, зазначеним у цій статті, вона підлягає розгляду та вирішенню в порядку письмового провадження або в судовому засіданні на розсуд суду протягом десяти днів з дня її отримання.
Враховуючи приписи ч.5 ст.383 КАС України, заяву розглянуто в порядку письмового провадження.
Дослідивши обставини щодо виконання рішення суду у цій справі та наявності підстав для визнання протиправною бездіяльності відповідача у порядку визначеному ст.383 КАС України, суд при прийнятті рішення керується такими міркуваннями:
Статтею 129 Конституції України встановлено, що судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов`язковими до виконання. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд. Таким чином, право на судовий захист є конституційною гарантією прав і свобод людини і громадянина, а обов`язкове виконання судових рішень складовою права на справедливий судовий захист.
За змістом частини 1 ст.370 КАС України судове рішення, яке набрало законної сили, є обов`язковим для учасників справи. Із зазначеного вбачається, що виконуючи рішення суду відповідач зобов`язаний враховувати обставини встановленні судовим рішенням.
Відповідно до ч. 1 ст.383 КАС України особа-позивач, на користь якої ухвалено рішення суду, має право подати до суду першої інстанції заяву про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб`єктом владних повноважень - відповідачем на виконання такого рішення суду, або порушення прав позивача, підтверджених таким рішенням суду.
Згідно з ч. 6 ст.383 КАС України за наявності підстав для задоволення заяви суд постановляє ухвалу в порядку, передбаченому статтею 249 цього Кодексу.
З системного аналізу вищезазначених норм права вбачається, що правовий інститут контролю за виконанням рішення суду, механізм якого унормований у тому числі і приписами ст.383 КАС України, підлягає застосуванню виключно у разі наявності протиправних рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень щодо виконання рішення суду, що порушує права та законні інтереси позивача.
Отже, застосування судом до суб`єкта владних повноважень приписів ст.383 КАС України вбачається за можливе у разі встановлення факту невиконання таким суб`єктом владних повноважень дій зобов`язального характеру, визначених рішенням суду на користь особи - позивача, що має бути підтверджено відповідними доказами, поданими позивачем.
При цьому, в контексті розуміння вимог чинного законодавства дії суб`єкта владних повноважень - це активна поведінка суб`єктів владних повноважень, яка може мати вплив на права, свободи та інтереси фізичних та/чи юридичних осіб.
Водночас, судовий захист є одним із найефективніших правових засобів захисту інтересів фізичних та юридичних осіб.
Як встановлено постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 11.11.2019 у справі № 857/7999/19 рішення Львівського окружного адміністративного суду від 16.05.2019 у справі №813/4896/17 - скасовано та прийнято нове рішення, яким адміністративний позов ОСОБА_2 задоволено частково.
Зобов`язано Головне управління Міністерства внутрішній справ України у Львівській обметі в особі Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішній справ України у Львівській області виготовити та направити до Головного управління. Пенсійного фонду України у Львівській області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з повною реальною інформацією згідно постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечений. В решті позовних вимог відмовлено.
На виконання вказаного рішення, 11.04.2019 судом видано позивачу по справі № 813/4896/17 виконавчий лист.
27.12.2020 ОСОБА_2 звернувся до відділу примусовою виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області із заявою про примусове виконання рішення суду.
21.01.2020 державним виконавцем відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області Леськівим Богданом Ярославовичем було винесено постанову про відкриття виконавчого провадження ВП № 60943713.
10.06.2020 у відділені поштового зв`язку ПАТ «Укрпошта» заявником отримано супровідний лист з ГУ ПФУ у Львівській області від 05.06.2020 яким йому надіслано копію довідки № 91-02269 від 26.12.2019 про розмір грошового забезпечення , яка видана Ліквідаційною комісією ГУМВС України у Львівській області на виконання постанови Восьмого апеляційного адміністративного суду від 11.11.2019 у справі № 857/7999/19.
Головне управління МВС України у Львівській області на виконання постанови Восьмого апеляційного адміністративного суду від 11.11.2019 у справі № 857/7999/19 виготовило довідку № 91-02269 від 26.12.2019 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_2 в сумі 6 877,50 грн. Видана ОСОБА_2 проте, що відповідно до ч.3 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103, наказу МВС від 06.04.2016 № 260 розмір грошового забезпечення за нормами , чинними за січень 2016 .
Довідка № 91-02269 від 26.12.2019 підписана головою та заступником голови ліквідаційної комісії ГУ МВС України у Львівській області та скерована 26.12.2019 скерована в ГУ ПФУ у Львівській області листом № 545/1/31/01/2019
Наведені обставини свідчать про те, що рішення суду у справі № 813/4896/17 виконане.
З метою відновлення порушених прав ОСОБА_2 Восьмий апеляційний адміністративний суд зобов`язав виготовити та направити нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з повною реальною інформацією згідно постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечений. В решті позовних вимог відмовлено.
Щодо доводів позивача про необхідність видачі нової довідки про грошове забезпечення ОСОБА_2 станом на 01.01.2016
року, з повною реальною інформацією згідно постанови Кабінету Міністрів України від
11.11.2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції»
із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення, які
ОСОБА_2 отримував в період служби в органах внутрішніх справ, а саме як вбачається із заяви від 15.07.2020 за вх. № 35171 заявник не згідний із складовими, які зазначені в довідці № 91-02269 від 26.12.2019 та просить суд зобов`язати Ліквідаційну комісію Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області видати довідку, в якій вказати :
посадовий оклад - 2950 грн;
оклад за військовим (спеціальним) званням майор міліції - 2000 грн.;
надбавка за стаж служби' (30%) - 1485 грн. ;
надбавка за специфічні умови проходження служби (50%) - 3217,50 грн ;
надбавка за службу в умовах режимних обмежень (15%) - 442,50 грн;
надбавка за оперативно-розшукову діяльність (32%) - 944 грн.;
премія (63%) – 6954,57 грн.;
індексація грошового забезпечення (розрахувати відповідачу).
Суд звертає увагу, що в довідка № 91-02269 від 26.12.2019 про розмір грошового забезпечення, яка видана в тому числі із врахуванням постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції».
Аргументи заявника ОСОБА_2 не є підставою для визнання протиправними дій відповідача щодо виконання цього рішення, а свідчать про наявність нового спору, який може бути вирішений в порядку позовного провадження (шляхом подання нового позову).
Суд нагадує, що в межах справи розглядав питання правомірності дій відповідача щодо формування складових грошового забезпечення ОСОБА_2 для перерахунку пенсії, в порядку, визначеному Постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції».
За відсутності обставин протиправності відповідних рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень - відповідача та порушення ним прав, свобод, інтересів особи-позивача, суд залишає заяву без задоволення. За наявності підстав для задоволення заяви суд постановляє ухвалу в порядку, передбаченому статтею 249 цього Кодексу.
З системного аналізу зазначених норм можна дійти висновку, що правовий інститут контролю за виконанням рішення суду, механізм якого унормований в тому числі і приписами ст. 383 КАС України, підлягає застосуванню виключно у разі наявності протиправних дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень щодо виконання рішення суду, що порушує законні права та інтереси позивача. Застосування судом до суб`єкта владних повноважень приписів ст.ст. 383, 249 КАС України можливе лише у разі встановлення факту протиправного невиконання таким суб`єктом владних повноважень дій зобов`язального характеру, визначених рішенням суду на користь особи-позивача, що має бути підтверджено відповідними доказами.
Щодо вимоги позивача: постановити окрему ухвалу, то суд зауважує, що відповідно до ст. 249 КАС України суд, виявивши під час розгляду справи порушення закону, може постановити окрему ухвалу і направити її відповідним суб`єктам владних повноважень для вжиття заходів щодо усунення причин та умов, що сприяли порушенню закону.
Отже, винесення окремої ухвали, це право, а не обов`язок суду.
З огляду на вказане вище, судом не встановлено підстав для задоволення заяви ОСОБА_2 , що подана в порядку ст. 383 КАС України.
Керуючись статтями 243, 248, 383 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_2 від 15.07.2020 за вх. № 35171 про визнання протиправними рішень, дій, вчинених суб`єктом владних повноважень-відповідачем на виконання рішення суду в порядку статті 383 КАС України у справі за позовом ОСОБА_2 до Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області про зобов`язання до вчинення дій,- залишити без задоволення.
Копію ухвали разом із заявою невідкладно надіслати заявнику.
Ухвала може бути оскаржена до Восьмого апеляційного адміністративного суду в порядку, передбаченому ст.297 Кодексу адміністративного судочинства України, та у строки визначені ст.295 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки визначені ст.256 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Сподарик Н.І.