
м. Лиман Справа № 236/2164/20
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 липня 2020 року суддя Краснолиманського міського суду Донецької області, Саржевська І.В., розглянувши матеріал, який надійшов з Костянтинівського ВП Бахмутського ВП ГУНП в Донецькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який є українцем, громадянином України, є особою з інвалідністю ІІ групи, мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , раніше протягом року не притягувався до адміністративної відповідальності, РНОКПП НОМЕР_1 ,
(справу розглянуто в присутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, роз`яснено зміст ст.63 Конституції України,ст. 268 КУпАП, будь-яких клопотань та заяв від особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, не надійшло),
ВСТАНОВИЛА:
Згідно з матеріалами про адміністративне правопорушення, які надійшли до суду з Костянтинівського ВП Бахмутського ВП ГУНП в Донецькій області, ОСОБА_1 11.06.2020 року о 07 год. 45 хв. на автошляху м. Слов`янськ - м. Лиман Донецької області керував автомобілем ВАЗ 21061 з державним номерним знаком НОМЕР_2 , з явними ознаками алкогольного сп`яніння. Від проходження медичного освідування на встановлення стану сп`яніння водій відмовився в присутності свідків.
Таким чином, ОСОБА_1 порушив вимоги пункту 2.5 Правил дорожнього руху, затв. постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 року № 1306- водій повинен на вимогу працівника міліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп`яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.
Діяння ОСОБА_1 кваліфіковане за ч. 1 ст. 130 КУпАП – як відмова особи, що керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, які знижують увагу та швидкість реакції.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину свою у вчиненні зазначеного правопорушення, а саме відмову від проходження медичного освідування на встановлення стану сп`яніння, визнав повністю. Причину відмови від вимоги працівника поліції пройти медичне освідування не назвав.
При розгляді матеріалів справи про адміністративне правопорушення було враховано таке.
Згідно ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення згідно зі ст. 245 КУпАП є своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Доказами відповідно до ст. 251 КУпАП в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Орган (посадова особа) згідно зі ст. 252 КУпАП оцінює докази за своїми внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Ст. 280 КУпАП встановлено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні.
Суддя, дослідивши матеріали про адміністративні правопорушення, прийшов до висновку, що в діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Вина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, підтверджується протоколом серії ДПР18 № 235163 від 11.06.2020 року, складеним працівником поліції, поясненнями свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , викладеними на окремих аркушах, письмовим поясненням ОСОБА_1 в протоколі та під час судового засідання.
Суддею беззаперечно встановлено, що ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП, докази його вини є переконливими, достатніми, в повному обсязі відповідають фактичним обставинам справи, були повно і всебічно досліджені в судовому засіданні.
Відповідно до довідки Костянтинівського ВП Бахмутського ВП ГУНП в Донецькій області при перевірці за наявними базами даних встановлено, що ОСОБА_1 , повторності правопорушення за ст. 130 КУпАП протягом року не має, посвідчення водія вилучалось.
Суддя при вирішенні питання про накладення стягнення за допущене адміністративне правопорушення, враховуючи дані про особу, вважає необхідним застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить в грошовому вираженні 10200,00 грн. з позбавленням права керування строком на 1 рік.
Також відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються особи з інвалідністю I та II груп, законні представники дітей з інвалідністю і недієздатних осіб з інвалідністю;
Враховуючи викладене, ОСОБА_1 слід звільнити від сплати судового збору, у зв`язку з тим що він є особою з інвалідністю ІІ групи (пенсійне посвідчення серії НОМЕР_3 ).
Керуючись ч.1 ст. 130, ст.ст. 221, 283, 284, 294 КУпАП, ст. 5 Закону України «Про судовий збір», суддя
ПОСТАНОВИЛА:
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 10200 (десять тисяч двісті) гривень 00 копійок. (Отримувач коштів: Донецьке ГУК/Дон.обл./21081300; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37967785; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Рахунок отримувача UA198999980313090149000005001; Код класифікації доходів бюджету: 21081300) з позбавленням права керування строком на 1 рік.
Встановити ОСОБА_1 строк для добровільної сплати визначеної суми штрафу – 15 днів з дня вручення йому копії цієї постанови.
У разі несплати штрафу правопорушником у встановлений строк стягнути в порядку примусового виконання цієї постанови з ОСОБА_1 в доход держави подвійний розмір штрафу, визначеного в постанові, тобто 20400 (двадцять тисяч чотириста) гривень 00 копійок.
Звільнити ОСОБА_1 від сплати судового збору.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, до Донецького апеляційного суду через Краснолиманський міський суд Донецької області протягом десяти днів з дня її ухвалення.
Постанова судді набирає законної сили після спливу строку, встановленого законом для її апеляційного оскарження, якщо апеляційну скаргу не було подано; у разі подання апеляційної скарги постанова судді набирає законної сили після перегляду справи апеляційним судом.
Суддя -