Постанова № 90537302, 22.07.2020, Смілянський міськрайонний суд Черкаської області

Дата ухвалення
22.07.2020
Номер справи
703/1954/20
Номер документу
90537302
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 703/1954/20

3/703/709/20

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

22 липня 2020 року суддя Смілянського міськрайонного суду Черкаської області Прилуцький В.О., Смілянського міськрайонного суду Черкаської області Прилуцький В.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Сміла адміністративну справу про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого по АДРЕСА_1 ,

до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.130 КУпАП, -

встановив:

5 червня 2020 року поліцейським Смілянського ВП ГУНП в Черкаській області Тищенко С.О. складено адміністративний протокол про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП.

18 червня 2020 року справа про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП надійшла до суду та цього ж дня відповідно до протоколу автоматизованого розподілу справи між суддям передана на розгляду судді Прилуцькому В.О.

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР 18 № 397945 від 5 червня 2020 року ОСОБА_1 о 15 год. 50 хв. 5 червня 2020 року по вул.Сунківській в м. Сміла керував автомобілем ВАЗ 2121 д.н. НОМЕР_1 з явними ознаками наркотичного сп`яніння, а саме: млява мова, зіниці очей не реагують на світло, побіління шкіри обличчя.

Від проходження в установленому порядку медичного огляду для встановлення стану наркотичного сп`яніння водій відмовився, чим порушив вимоги п. 2.5 ПДР України.

Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст.130 КУпАП, тобто відмова особи, яка керує транспортним засобом від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння та порушив п. 2.5 ПДР України, а саме: водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння.

ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився, хоча належним чином був повідомлений про час та місцет розгляду справи. 15.07 2020р до суду направив заяву в якій зазначив, що вину визнає повністю та просив суворо не карати.

В ст. 277 КУпАП встановлено, що справа про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 130 КУпАП, розглядається у п`ятнадцятиденний строк з дня одержання органом (посадовою особою), правомочним розглядати справу, протоколу про адміністративне правопорушення та інших матеріалів справи.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 268 КУпАП справу може бути розглянуто без участі особи, яка притягується до адміністративної відповідальності за умови, якщо вона була повідомлена, в разі якщо від неї не надходило клопотання про відкладення розгляду справи.

Відповідно до ст. 8 КупАП - Особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення. Провадження в справах про адміністративні правопорушення ведеться на підставі закону, що діє під час і за місцем розгляду справи про правопорушення.

Статтею 130 КупАП, в редакціі на час вчинення правопорушення, передбачена відповідальність за відмову особи яка керує транспортним засобом від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів що знижують увагу та швидкість реакції.

Згідно з ч. 2,3,4 ст. 266 КУпАП огляд водія на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів що знижують його увагу та швидкість реакції проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків.

Статтею 251 КУпАП передбачено, доказами в справі про адміністративні правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Як вбачається з матеріалів адміністративної справи ОСОБА_1 відмовився від проходження огляду на стан алкогольного сп`яніння, що було зафіксовано у протоколі про адміністративне правопорушення та підтверженно підписами свідків ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та письмовими поясненнями самого ОСОБА_1 про те, що він керував автомобілем в стані наркотичного сп`яніння у звязку з чим відмовився від проходження відповідного огляду.

Працівниками Смілянського ВП ГУНП в Черкаській області було повністю дотримано вимог Законодавства щодо огляду водія на стан наркотичного сп`яніння.

Після встановленя особи водія відповідно до до бази «ІПС АРМОР», поліцейським Смілянського ВП ГУНП в Черкаській області було виписане направлення ОСОБА_1 на його огляд на стан наркотичного сп`яніння у закладі охорони здоров`я, однак останній відмовився від його проходження.

Проведення огляду на стан сп`яніння в закладах охорони здоров`я і оформлення його результатів регулюється вимогами розділу 3 «Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції». Вивчивши вимоги вказаної Інстукції та дослідивши матеріали справи, судом не встановлено жодних порушень з боку працівників поліції під час намагання провести огляд водія ОСОБА_1 на стан наркотичногоо сп`яніння та під час складання відповідного протоколу про адміністративне правопорушення про відмову водія у проходженні такого огляду.

Згідно довідок Смілянського ВП ГУНП в Черкаській області, які міститься в матеріалах адміністративної справи (а.с.6) ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст.130 КУпАП протягом року не притягувався та отримував посвідчення водія, що свідчить про його наявність у правопорушника.

Отже, дослідивши матеріали справи та керуючись принципом «поза розумним сумнівом», зміст якого сформульований у пункті 43 рішення Європейського суду з прав людини від 14 лютого 2008 року у справі «Кобець проти України». Зокрема, доведення має випливати із сукупності ознак чи неспростовних презумпцій, достатньо вагомих, чітких і узгоджених між собою, приходжу висновку, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП і повинен нести передбачену законом відповідальність, так, зокрема, винуватість ОСОБА_1 поза розумним сумнівом доводиться обставинами викладеними у протоколі про адміністративне правопорушення серії ДПР 18 № 397945 від 5 червняя 2020 року (а.с.2), письмовими поясненнями свідків від цієї ж дати ОСОБА_2 і ОСОБА_4 (а.с.4,5) та направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного сп`яніння (а.с.3).

Вказані докази оцінені за внутрішнім переконанням суду, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і справедливістю.

Враховуючи характер вчиненого адміністративного правопорушення, що є суспільно небезпечним, особу порушника, ступінь його вини, вважаю, що для його перевиховання, стимулювання поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, достатнім є накладення стягнення в межах санкції ч.1 ст.130 КУпАП, у виді штрафу в розмірі передбаченому законом з позбавленням права керування транспортними засобами, також суд враховує, що альтернативи відповідному стягненню, за вчинення даного правопорушення закон не передбачає.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Відповідно з ОСОБА_1 на користь держави підлягає стягненню судовий збір в сумі 420 грн. 40 коп.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст. 40-1, ч.1 ст.130, ст.251, 266, 283, 284 КУпАП України, суддя,-

постановив:

Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого по АДРЕСА_1 , винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10 200 (десять тисяч двісті) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 рік.

Стягнути із ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого по АДРЕСА_1 , на користь держави 420 грн 40 коп судового збору, який зарахувати на рахунок: UA908999980313111256000026001, отримувач коштів: ГУК у м.Києві 22030106, код за ЄДРПОУ: 37993783, банк оримувача: Казначейство України, код банку отримувача: 899998, код класифікації доходів бюджету: 22030106.

Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду через Смілянський міськрайонний суд особами визначеними ч.2 ст. 294 КУпАП шляхом подачі апеляції в 10 денний строк з дня її винесення, та набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Строк пред`явлення постанови до виконання - три місяці.

Суддя: В. О. Прилуцький