
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 липня 2020 року Справа № 160/6739/20 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Лозицької І.О. розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи у місті Дніпрі адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (вул. Шмідта, 16, м. Дніпро, 49006) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
22.06.2020 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, в якому просить суд:
- визнати протиправними дії Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки щодо не проведення перерахунку посадового окладу та окладу за військовим званням з урахуванням розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням, виходячи з 50% розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 01.01.2018 р. і 01.01.2019 р. та 01.01.2020 р. і в подальшому з 01 січня календарного року, та множенням на відповідні тарифні коефіцієнти, надбавку за вислугу років (50%), відповідно до Закону України від 09.04.1992 р. № 2262-ХІІ, Постанови КМУ від 30.08.2017 р. № 704, та норм приміток Додатків 1-14 до неї, Порядку проведення перерахунку пенсій, затвердженого постановою КМУ від 13.02.2018 року №45;
- зобов`язати Дніпропетровський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки провести перерахунок посадового окладу та окладу за військовим званням з урахуванням розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням, виходячи з 50% розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 01.01.2018р., 01.01.2019 р. та 01.01.2020 року і в подальшому з 01 січня календарного року, та множенням на відповідні тарифні коефіцієнти, надбавки за вислугу років (50%), відповідно до Закону України від 09.04.1992 року №2262-ХІІ, постанови КМУ від 30.08.2017 року № 704, та норм приміток Додатків 1-14 до неї, Порядку проведення перерахунку пенсій, затвердженого постановою КМУ від 13.02.2018 року №45 та надати оновлені дані (довідку) до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області для перерахунку та виплати пенсії з 01.03.2018 року і в подальшому з 01 січня календарного року ОСОБА_1 з врахуванням виплачених сум.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що позивач є пенсіонером, перебуває на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, отримує пенсію за вислугу років.
Відповідач з 01.01.2018 року здійснив перерахунок пенсій військових пенсіонерів, в тому числі і позивача, на підставі Постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» № 704 від 30.08.2017 року, а також Постанови Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018 року «Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб».
Проте, за поясненням позивача, листом від 27.05.2020 року на звернення позивача, останнього повідомлено про відмову у перерахунку посадового окладу та окладу за військовим званням відповідно до додатків 1, 14 Постанови № 704, посилаючись на положення Постанови № 103. Позивач вважає такі дії відповідача протиправними та такими, що порушують право позивача на справедливий перерахунок своєї пенсії.
Ухвалою суду від 23.06.2020 року було відкрито провадження у справі та призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін, а також встановлено відповідачу строк для надання відзиву на позов та докази на його обґрунтування (у разі заперечення проти позову) та заперечень на відповідь на відзив, а позивачу відповіді на відзив.
Заперечуючи проти позову, відповідач надав відзив на позов, який долучений до матеріалів справи.
В обґрунтування своїх заперечень проти позову відповідач зазначив, що заперечує проти задоволення позовних вимог та вважає їх необґрунтованими.
Так, відповідач, посилаючись на норми законодавства України, зазначив, що на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, та у місячний строк подають їх Головним управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області для проведення перерахунку пенсії, з урахуванням відповідних нормативних актів.
Крім того, відповідач вважає, що вимоги позивача щодо складання довідок за 2018, 2019, 2020 роки з зазначенням додаткових видів грошового забезпечення позивачем є не доведеними та безпідставними.
За поясненнями відповідача, пунктом 4 Постанови № 704 чітко визначено на що потрібно множити тарифні коефіцієнти, зазначені в додатках 1, 12, 13, 14, а саме: до 21.02.2018 року, розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), а з 21.02.2018 року лише розмір прожитого мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01 січня 2018 року.
При цьому, відповідач вказує на суперечність та не узгодженість між пункту 4 Постанова КМУ №704 в редакції постанови КМУ №103 від 21.02.2018 року та приміток до додатків, а саме не виключення з приміток до додатків 1, 12, 13, 14 норму, на яку посилається позивач. Відповідач виходить з того, що примітки в додатках 1, 12, 13, 14 Постанови №704 до 21.02.2018 року слід лише дублювали пункт 4 Постанови №704, тобто юридична сила зазначених приміток прямо зазначалась нормою пункту 4 Постанови №704. Отже, посадові особи органів державної влади в своїй діяльності повинні використовувати саме пункт 4 Постанови №704, а не примітки в додатках, які за змістом дублювали пункт 4 Постанови №704 до внесення змін Постановою КМУ №103.
Тому, відповідач просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог в повному обсязі.
Суд, дослідивши та оцінивши письмові докази, наявні в матеріалах справи, в їх сукупності, проаналізувавши норми законодавства України, дійшов таких висновків.
Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що позивач є пенсіонером Міністерства оборони України та перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, отримує пенсію за вислугу років.
Позивач звернувся до відповідача з заявою від 14.05.2020 року, в якій просив провести перерахунок посадового окладу та окладу за військове звання з урахуванням розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням, виходячи з 50% розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 01.01.2018р., 01.01.2019 р. та 01.01.2020 року і в подальшому з 01 січня календарного року, та множенням на відповідні тарифні коефіцієнти, надбавки за вислугу років відповідно до Закону України від 09.04.1992 року №2262-ХІІ, постанови КМУ від 30,08.2017 року № 704, та норм приміток Додатків 1-14 до неї, Порядку проведення перерахунку пенсій, затвердженого постановою КМУ від 13.02.2018 року №45 та надати оновлені дані до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області для перерахунку та виплати пенсії з 01.03.2018 року і в подальшому з 01 січня календарного року з врахуванням виплачених сум.
Листом від 27.05.2020 року №7/11747/9 відповідач повідомив позивача, що йому встановлений посадовий оклад у розмірі 7190,00 грн., оклад за військовим званням 1410,00 грн.
Порядок встановлення розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням відповідає вимогам пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2017 року № 704 та враховується при встановленні окладів для військовослужбовців, що на теперішній час проходять службу у Збройних Силах України та в інших відомствах.
Не погодившись з такими діями відповідача, позивач звернувся до адміністративного суду з цією позовною заявою.
Отже, спірні правовідносини між сторонами виникли з приводу протиправності дій відповідача щодо визначення розмірів окладів за посадою та військовим званням, на підставі відомостей, які були зазначені у довідці про розміри грошового забезпечення та надані до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області для проведення перерахунку пенсії ОСОБА_1 .
Суд, вирішуючи спір по суті позовних вимог, зазначає наступне.
У відповідності до ч. 2ст. 6 Конституції України, органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України.
Відповідно до положень ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно зі ст. 24 Конституції України, гарантує рівність конституційних прав і свобод та рівність всіх громадян перед законом.
Відповідно до ст.46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробітті з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Відповідно до ст. 48 Конституції України, кожен має право на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім`ї, що включає достатнє харчування, одяг, житло.
30 серпня 2017 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову №704, якою затверджено тарифні сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схеми тарифних розрядів, тарифних коефіцієнтів, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років. Установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Постанова КМУ №704 набрала чинності з 01 березня 2018 року.
21 лютого 2018 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову №103, відповідно до пункту 1 якої постановлено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом №2262-ХІІ до 01 березня 2018 р. (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 01 березня 2018 р. відповідно до Постанови КМУ №704.
Пунктом 2 Постанови КМУ №103 встановлено, що виплату перерахованих відповідно до пункту 1 цієї постанови підвищених пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) проводити з 01 січня 2018 р. у таких розмірах: з 01 січня 2018 р. - 50 відсотків; з 01 січня 2019 р. по 31 грудня 2019 р. - 75 відсотків; з 01 січня 2020 р. - 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01 березня 2018 року.
У відповідності до Постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року №704, визначаються тарифні розряди для посад, з яких звільнялися пенсіонери.
Судом встановлено та сторонами не заперечується, що позивач був звільнений з посади старшого військового представника 2537 військового представництва Міністерства оборони. При цьому, позивачу встановлено 39 тарифний розряд, якому відповідає тарифний коефіцієнт 4,08.
Відповідно до Примітки 1 Додатку 1 до вказаної Постанови КМУ, посадові оклади за розрядами тарифної сітки визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт.
При цьому, приміткою до Додатку 14 до зазначеної Постанови КМУ передбачено що, оклади за військовим (спеціальним) званням визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт.
Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік», прожитковий мінімум для працездатних осіб складає 1762,00 грн., а мінімальна заробітна плата 3723,00 грн. Отже, 50% мінімальної заробітної плати буде складати 1861,50 гривень.
Таким чином, вихідний показник, який повинен братися для перерахунку показників значень для визначення розміру окладу за посадою та військовим званням повинен бути 1861,50 гривень.
Станом на 01.01.2019 року прожитковий мінімум для працездатних осіб складає 1921,00 грн., а мінімальна заробітна плата 4173,00 грн. Отже, 50% мінімальної заробітної плати буде складати 2086,50 гривень.
Отже, вихідний показник, який має братися для перерахунку показників значень для визначення розміру окладу за посадою та військовим званням повинен бути 2086,50 гривень.
Також, станом на 01.01.2020 року прожитковий мінімум для працездатних осіб складає 2027,00 грн., а мінімальна заробітна плата 4723,00 грн. Отже, 50% мінімальної заробітної плати буде складати 2361,50 гривень.
Вихідний показник, який має братися для перерахунку показників значень для визначення розміру окладу за посадою та військовим званням повинен бути 2361,50 гривень.
Суд також зазначає, що відповідно до частин 2 та 3 статті 51 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.
Перерахунок пенсій у зв`язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Згідно з частиною першою статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, з яким кореспондується обов`язок держави щодо його забезпечення.
Реалізація цього обов`язку здійснюється органами державної влади відповідно до їх повноважень.
Таким чином, соціальний захист державою осіб, які мають право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом, охоплює комплекс заходів, які здійснює держава в межах її соціально-економічних можливостей.
Крім того, слід зазначити, що згідно зі статтею 22 Конституції України закріплені нею права і свободи не є вичерпними, гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законодавчих актів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Конституційний Суд України неодноразово розглядав питання, пов`язані з реалізацією права на соціальний захист, і сформулював правову позицію, згідно з якою Конституція України виокремлює певні категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави. До них, зокрема, належать громадяни, які відповідно до статті 17 Конституції України перебувають на службі у військових формуваннях та правоохоронних органах держави, забезпечуючи суверенітет і територіальну цілісність України, її економічну та інформаційну безпеку, а саме: у Збройних Силах України, органах Служби безпеки України, міліції, прокуратури, охорони державного кордону України, податкової міліції, Управління державної охорони України, державної пожежної охорони, Державного департаменту України з питань виконання покарань тощо (рішення Конституційного Суду України від 06 липня 1999 року № 8-рп/99 у справі щодо права на пільги та від 20 березня 2002 року № 5-рп/2002 у справі щодо пільг, компенсацій і гарантій).
У зазначених рішеннях Конституційний Суд України вказав, що необхідність додаткових гарантій соціальної захищеності цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення зумовлена насамперед тим, що служба у Збройних Силах України, інших військових формуваннях та правоохоронних органах держави пов`язана з ризиком для життя і здоров`я, підвищеними вимогами до дисципліни, професійної придатності, фахових, фізичних, вольових та інших якостей.
Це повинно компенсуватися наявністю підвищених гарантій соціальної захищеності, тобто комплексу організаційно-правових економічних заходів, спрямованих на забезпечення добробуту саме цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення.
Виходячи із висловленого у рішеннях Конституційного Суду України розуміння сутності соціальних гарантій не може бути звужено шляхом внесення змін до законодавства.
З огляду на це, твердження позивача, зазначені ним в позовній заяві знайшли своє підтвердження під час судового розгляду справи.
Щодо позовної вимоги зобов`язати Дніпропетровський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки провести перерахунок посадового окладу та окладу за військовим званням з урахуванням розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням, виходячи з 50% розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 01.01.2018р., 01.01.2019 р. та 01.01.2020 року і в подальшому з 01 січня календарного року, та множенням на відповідні тарифні коефіцієнти, надбавки за вислугу років (50%), відповідно до Закону України від 09.04.1992 року №2262-ХІІ, постанови КМУ від 30,08.2017 року № 704, та норм приміток Додатків 1-14 до неї, Порядку проведення перерахунку пенсій, затвердженого постановою КМУ від 13.02.2018 року №45 та надати оновлені дані (довідку) до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області для перерахунку та виплати пенсії з 01.03.2018 року і в подальшому з 01 січня календарного року, суд зазначає наступне.
Суд критично ставиться до вимоги позивача щодо зобов`язання відповідача здійснити перерахунок посадового окладу та окладу за військовим званням з урахуванням розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням, виходячи з 50% розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом «в подальшому з 01 січня календарного року» оскільки таке формулювання є вирішенням спору на майбутнє, що суперечить засадам адміністративного судочинства.
Відповідно до п. 4 ч. 2ст. 245 КАС України, у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії.
Згідно з ч.4 ст. 245 КАС України, у випадку, визначеному пунктом 4 частини другої цієї статті, суд може зобов`язати відповідача - суб`єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення не передбачає права суб`єкта владних повноважень діяти на власний розсуд.
Отже, для необхідності відновлення порушених прав позивача, суд вважає за необхідне зобов`язати Дніпропетровський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки оформити та надати довідку до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку пенсії з урахуванням розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням, виходячи з 50% розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 01.01.2018р., 01.01.2019 р. та 01.01.2020 року та множенням на відповідні тарифні коефіцієнти, надбавки за вислугу років (50%), відповідно до Закону України від 09.04.1992 року №2262-ХІІ, постанови КМУ від 30,08.2017 року № 704, та норм приміток Додатків 1-14 до неї, Порядку проведення перерахунку пенсій, затвердженого постановою КМУ від 13.02.2018 року №45, для перерахунку та виплати пенсії з 01.03.2018 року, 01.01.2019 року, 01.01.2020 року ОСОБА_1 з врахуванням виплачених сум.
Відповідно до ч.1 ст.77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу, а суд згідно зі ст.90 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.
Відповідно до ч.2 ст.77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
З урахуванням принципу змагальності, диспозитивності та офіційного з`ясування всіх обставин у справі (ст.9 КАС України), положення Кодексу адміністративного судочинства України передбачають не лише обов`язок суб`єкта владних повноважень (відповідача у справі) щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності (ч.2 ст.77 КАС України), але й обов`язок кожної сторони довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення (ч.1 ст.77 КАС України).
Відповідно до ст.245 КАС України, при вирішенні справи по суті суд може задовольнити позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково.
Таким чином, суд вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги частково, а саме: визнати протиправними дії Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки щодо не проведення перерахунку посадового окладу та окладу за військовим званням з урахуванням розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням, виходячи з 50% розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 01.01.2018 р. і 01.01.2019 р. та 01.01.2020 р. та множенням на відповідні тарифні коефіцієнти, надбавку за вислугу років (50%), відповідно до Закону України від 09.04.1992 р. № 2262-ХІІ, Постанови КМУ від 30.08.2017 р. № 704, та норм приміток Додатків 1-14 до неї, Порядку проведення перерахунку пенсій, затвердженого постановою КМУ від 13.02.2018 року №45; зобов`язати Дніпропетровський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки оформити та надати довідку до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку пенсії з урахуванням розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням, виходячи з 50% розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 01.01.2018р., 01.01.2019 р. та 01.01.2020 року та множенням на відповідні тарифні коефіцієнти, надбавки за вислугу років (50%), відповідно до Закону України від 09.04.1992 року №2262-ХІІ, постанови КМУ від 30.08.2017 року № 704, та норм приміток Додатків 1-14 до неї, Порядку проведення перерахунку пенсій, затвердженого постановою КМУ від 13.02.2018 року № 45, для перерахунку та виплати пенсії з 01.03.2018 року, 01.01.2019 року, 01.01.2020 року ОСОБА_1 з врахуванням виплачених сум.
З урахуванням вимог ст. 139 КАС України та часткового задоволення позовних вимог, стягненню з Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки за рахунок бюджетних асигнувань на користь позивача підлягають судові витрати з оплати судового збору у розмірі 420,50 грн., сплата яких підтверджується квитанцією № 0.0.1738597613.1 від 17.06.2020 року (у розмірі 841,00 грн.), яка міститься в матеріалах справи.
Керуючись ст.ст. 9, 72-77, 139, 242-243, 245-246, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки ( вул. Шмідта, 16, м. Дніпро, 49006) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки щодо не проведення перерахунку посадового окладу та окладу за військовим званням з урахуванням розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням, виходячи з 50% розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 01.01.2018 р. і 01.01.2019 р. та 01.01.2020 р. та множенням на відповідні тарифні коефіцієнти, надбавку за вислугу років (50%), відповідно до Закону України від 09.04.1992 р. № 2262-ХІІ, Постанови КМУ від 30.08.2017 р. № 704, та норм приміток Додатків 1-14 до неї, Порядку проведення перерахунку пенсій, затвердженого постановою КМУ від 13.02.218 року № 45.
Зобов`язати Дніпропетровський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки оформити та надати довідку до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку пенсії з урахуванням розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням, виходячи з 50% розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 01.01.2018р., 01.01.2019 р. та 01.01.2020 року та множенням на відповідні тарифні коефіцієнти, надбавки за вислугу років (50%), відповідно до Закону України від 09.04.1992 року №2262-ХІІ, постанови КМУ від 30.08.2017 року № 704, та норм приміток Додатків 1-14 до неї, Порядку проведення перерахунку пенсій, затвердженого постановою КМУ від 13.02.2018 року №45, для перерахунку та виплати пенсії з 01.03.2018 року, 01.01.2019 року, 01.01.2020 року ОСОБА_1 з врахуванням виплачених сум.
У задоволенні іншої частини позовних вимог - відмовити.
Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 ) з Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки за рахунок бюджетних асигнувань (49006, м. Дніпро, вул. Шмідта, 16, ЄДРПОУ 08353525) судовий збір за подачу позовної заяви до суду в сумі 420,50 грн. (чотириста двадцять гривень 50 копійок).
Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд, відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст рішення суду складений 17.07.2020 року.
Суддя І.О. Лозицька