
490/2627/20 від22.06.2020
н\п 3/490/1877/2020
Центральний районний суд м. Миколаєва
_______________
Справа № 490/2627/20
н\п 3/490/1877/2020
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22.06.2020 року м.Миколаїв
Суддя Центрального районного суду м.Миколаєва Медюк С.О., розглянувши матеріали, що надійшли з Державної екологічної інспекції в Миколаївській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення правопорушення передбаченого ч.4 ст.85 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
24.04.2020 року відносно ОСОБА_1 був складений протокол про вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.85 КУпАП.
Так, 24.04.2020 року о 04:30 год. ОСОБА_1 , в порушення вимог п.п.3.14, 3.15 «Правил любительського і спортивного рибальства», в м.Миколаєві на р.Інгул, на понтонному мосту здійснив вилов живих біоресурсів (11 рибин - карась) у нерестовий період на заборонену снасть - «павук». Риба після складення протоколу випущена до водойми.
У судове засідання ОСОБА_1 не з`явися без повідомлення причин неявки, про час і місце розгляду справи був сповіщений належним чином, клопотання про відкладення розгляду справи від нього не надходило. Суд вважає можливим розглянути справу у відсутності ОСОБА_1 ..
Дослідивши матеріали справи, суддя приходить до наступного.
Відповідно до ст.9 КУпАП, під поняттям адміністративного правопорушення визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Статтею 245 КУпАП передбачено, що завданням провадження у справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, повне, всебічне з`ясування обставин по справі.
Згідно вимог ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відтак, вказані в протоколі від 24.04.2020 року №000142 обставини підтверджуються описом знарядь незаконного добування (заготівлі) природних ресурсів, вилучених у порушника ОСОБА_1 від 24.04.2020 року.
За такого, суддя приходить до висновку, що ОСОБА_1 порушив п.п.3.14, 3.15 «Правил любительського і спортивного рибальства» та його дії слід кваліфікувати як вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.85 КУпАП, а саме: грубе порушення правил рибальства із застосуванням заборонених знарядь лову.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, суддя вважає за необхідне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення.
Заподіяну матеріальну шкоду за виловлену рибу в сумі 187 грн. суд з ОСОБА_1 не стягує, оскільки вся риба згідно протоколу, випущена в природне середовище - в водойму.
Керуючись ст.33, ч.4 ст.85, ст.ст.245, 251, 280, 283-285 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.85 КУпАП, і накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в дохід держави в розмірі двадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян в сумі 340 (триста сорок) гривень з конфіскацією в дохід держави забороненого знаряддя лову - «павук».
Грошові кошти перерахувати на розрахунковий рахунок UA588999980313090106000014006, отримувач коштів УК у м.Миколаїв/Централ.р-н/21081100, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37992781, код банку отримувача (МФО) 899998, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 21081100.
На підставі ст.40-1 КУпАП, стягнути з ОСОБА_1 в рахунок сплати судового збору у провадженні по цій справі 420 (чотириста двадцять) грн. 40 коп., що підлягає перерахуванню до УК у м.Миколаїв /Централ.р-н/22030101, на розрахунковий рахунок №UA698999980313181206000014006, код отримувача 37992781, банк Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 22030101.
Строк пред`явлення постанови суду до виконання 3 (три) місяці з дня її винесення.
Постанову може бути оскаржено до Миколаївського апеляційного суду через Центральний районний суд м. Миколаєва протягом 10 днів.
Суддя С.О. Медюк