Постанова № 90447891, 10.07.2020, Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області

Дата ухвалення
10.07.2020
Номер справи
274/4509/20
Номер документу
90447891
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

справа № 274/4509/20

провадження № 3/0274/2532/20

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10.07.2020 року м. Бердичів

Суддя Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області Вдовиченко Т.М., розглянувши адміністративні матеріали, що надійшли з Бердичівського відділу поліції ГУНП в Житомирській області, про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_2 , не працюючого,

за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП,-

в с т а н о в и в :

Згідно протоколів, 01.05.2020 р. о 23-00 год, 02.05.2020 р. о 17-00 год, 04.05.2020 р. о 03-30 год, 06.05.2020 р. о 22-00 год, 07.05.2020 р. о 23-00 год, 08.05.2020 р. о 22-00 год, 09.05.2020 р. о 24-30 год, 10.05.2020 р. о 21-00 год, 11.05.2020 р. о 23-00 год, 12.05.2020 р. о 19-00 год, 13.05.2020 р. о 03-00 год, 14.05.2020 р. о 01-00 год, 15.05.2020 р. о 21-00 год, 17.05.2020 р. о 19-00 год, 18.05.2020 р. о 17-00 год, 19.05.2020 р. о 02-00 год ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 вчинив домашнє насильство відносно колишньої дружини ОСОБА_2 , під час якого кричав на неї та ображав брутальною лайкою, внаслідок чого могла бути завдана шкода психологічному здоров"ю потерпілої, чим вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.

Суддя, вивчивши матеріали справи, вважає, що відповідно до положень ст. 278 КУпАП матеріали необхідно повернути на доопрацювання з наступних підстав.

Відповідно до ч. 2 ст. 9 КУпАП адміністративна відповідальність за правопорушення, передбачені цим Кодексом, настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.

Статтею 126-1 КК України передбачена кримінальна відповідальність за домашнє насильство.

Однак, дослідивши матеріали справи, суддею встановлено, що в справі відсутнє відповідне процесуальне рішення про наявність чи відсутність в діях ОСОБА_1 складу кримінального правопорушення, передбаченого ст. 126-1 КК України, тобто домашнього насильства, оскільки відповідно до наявних матеріалів ОСОБА_1 скоїв домашнє насильство психологічного характеру, в протоколі вказані наслідки його дій, що унеможливлює розгляд адміністративного матеріалу по суті.

Також відповідно до статті 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення, окрім іншого, зазначаються відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Однак, в порушення розділу ІІ Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України 06.11.2015 № 1376, у протоколах про адміністративне правопорушення в графі «особу встановлено» зазначено «паспорт», при цьому, не зазначено серію, номер та ким виданий відповідний документ, що є неприпустимим та свідчить про те, що під час складання протоколів особу, відносно якої їх було складено, належним чином не встановлено.

Відповідно до ст. 13 ЗУ «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус», документами, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України є: паспорт громадянина України; паспорт громадянина України для виїзду за кордон; дипломатичний паспорт України; службовий паспорт України; посвідчення особи моряка; посвідчення члена екіпажу; посвідчення особи на повернення в Україну; тимчасове посвідчення громадянина України; посвідчення водія; посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон; посвідка на постійне проживання; посвідка на тимчасове проживання; картка мігранта; посвідчення біженця; проїзний документ біженця; посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту; проїзний документ особи, якій надано додатковий захист.

Також згідно Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення, відповідно до п. 15 р. 2 якої зазначено, що до протоколу про адміністративне правопорушення долучаються інші матеріали про адміністративне правопорушення (пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновок експерта, речові докази, протокол про вилучення речей і документів, рапорти посадових осіб, а також інші документи та матеріали, що містять інформацію про правопорушення).

Так, до адміністративних матеріалів не додано належних доказів, що підтверджують вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, за період з 01.05.2020 р. по 19.05.2020 р. по відношенню до ОСОБА_2 . До справи додано лише протоколи про адміністративне правопорушення, протокол прийняття заяви про кримінальне правопорушення від 19.05.2020 р., письмові пояснення ОСОБА_1 та ОСОБА_2 від 19.05.2020 р., заяву ОСОБА_2 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності від 13.06.2020 р. Інших доказів на підтвердження вчинення ОСОБА_1 правопорушень в період з 01.05.2020 р. по 19.05.2020 р. по відношенню до потерпілої (в тому числі, пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, свідків, рапорти посадових осіб, тощо) до справи не додано.

Окрім того, відповідно до Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення не допускається закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до протоколу, а також внесення додаткових записів після того, як протокол підписаний особою, відносно якої він складений. Як вбачається з протоколів про адміністративне правопорушення, вони написані різними почерками, що свідчить про те, що в протоколи могли бути внесені додаткові записи після того, як вони були підписані особою, відносно якої складені.

Зазначені обставини мають суттєве значення для вирішення справи. За наслідками таких встановлених недоліків у суду немає можливості повно, всебічно та об`єктивно розглянути дану справу, та прийняти по справі законне й обґрунтоване судове рішення.

Статтею 280 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

За таких обставин приходжу до висновку про необхідність повернення протоколів про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 173-2 ч. 1 КУпАП для доопрацювання.

Керуючись статтями 256, 283, 284, 278 п. 2 КУпАП, суддя,-

п о с т а н о в и в :

Протоколи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП повернути до Бердичівського відділу поліції ГУНП в Житомирській області для доопрацювання.

На постанову може бути подана апеляція до Житомирського апеляційного суду через Бердичівський міськрайонний суд протягом десяти днів з моменту її винесення.

Суддя Т.М.Вдовиченко