
Коростенський міськрайонний суд Житомирської області
Справа № 279/3047/20
Провадження № 3/279/1936/20
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"14" липня 2020 р.
Суддя Коростенського міськрайонного суду Житомирської області Шульга О.М., розглянувши справи, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Житомирській області Департаменту стратегічних розслідувань в Житомирській області Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Тетерівка, Житомирського району, Житомирської області, громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , працюючого водієм на Житомирському хлібзаводі, паспорт серії НОМЕР_1 виданий Житомирським РВ УМВС України в Житомирській області 07.10.1998 року, РНОКПП НОМЕР_2 ,
за ст. 172-6 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 , перебуваючи у період з 22.10.2015 року по 14.11.2018 року на посаді майстра лісу Шершнівського лісництва ДП «Коростенське лісомисливське господарство», яка відноситься до підпункту «е» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», будучи суб`єктом відповідальності за корупційні правопорушення, в порушення вимог частини 2 статті 45 вказаного Закону несвоєчасно без поважних причин подав декларації особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, а також за період не охоплений раніше поданими деклараціями, чим порушив вимоги, чим вчинив правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
При розгляді справи ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративних правопорушень визнав та пояснив, що йому було відомо про необхідність подання декларації, однак в якій строк він має це зробити йому чітко пояснено не було. Він подав свої декларації 25.05.2020 року та 26.05.2020 року після того , як йому зателефонували з поліції.
Прокурор вважає необхідним призначити ОСОБА_2 покарання у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень.
Приписами статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» визначено коло осіб, на яких поширює свою дію цей Закон, зокрема підпунктом «е» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», передбачено його розповсюдження на посадових та службових осіб органів державної лісової охорони.
Відповідно до частини 2 статті 45 Закону особи зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, неохоплений раніше поданими деклараціями та після звільнення.
Цією ж нормою передбачено, що особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "А" і "в" пункту 2 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першої цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік.
Дані декларації були подані ОСОБА_1 25.05.2020 року та 26.06.2020 року.
Отже, факт вчинення правопорушень ОСОБА_1 , передбачених ст.172-6 ч.1 КУпАП стверджується протоколами про адміністративне правопорушення №150 та №151 від 15.06.2020 року; рапортами від 15.06.2020 року; витягом з Єдиного державного реєстру декларацій про підтвердження дати та часу подання декларацій ОСОБА_1 ; копіями витягів з наказів про прийняття на роботу за № 217-К від 21.10.2015 року та про звільнення №333-К від 14.11.2018 року; копією попередження про встановлені Законом України «Про запобігання корупції» обмеження під час прийняття на роботу від 22.10.2015 року; копією посадової інструкції затвердженої 08.08.2017 року.
Пом`якшуючою відповідальність обставиною є щире розкаяння винного.
Обтяжуючі відповідальність обставини відсутні.
Дані про те, що порушник раніше притягувався до адміністративної відповідальності в справі відсутні.
Згідно ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Статтею 38 КУпАП передбачено, що адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні-не пізніш як через три місяці з дня його виявлення. Адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Оцінивши обставини вчинених правопорушень та враховуючи особу порушника, який раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, є підстави для застосування адміністративного стягнення в межах санкції статті у виді штрафу.
Керуючись ст.ст.33, 36, 38, 40-1, 172-6 ч.1, 221, 284, 289, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП та застосувати відносно нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 420 (чотириста двадцять) гривень 40 копійок, який підлягає зарахуванню до спеціального фонду Державного бюджету України (отримувач ГУК у м.Києві /22030106/, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку через Коростенський міськрайонний судЖитомирської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя: Шульга О.М.
Примітка: У разі несплати правопорушником штрафу у 15 денний строк з дня отримання копії постанови про накладення штрафу вказана постанова надсилається до примусового виконання в ході якого стягується подвійний розмір штрафу (ст.308 КУпАП).
Строк пред`явлення постанови до виконання до 14.10.2020 року.