
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про відкладення розгляду справи
09 липня 2020 року м. Київ № 640/15421/19
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Патратій О.В., за участі секретаря судового засідання Алчієвої І.В., розглянувши матеріали справи
за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю "ОСКА-1" доКиївської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії , третя особа: Комунальне підприємство "Київтранспарксервіс"
за участю представників:
позивача: Козюра О.П.
відповідача: Івашов Г.Л.
третя особа: ОСОБА_1
ВСТАНОВИВ:
Представником Київської міської ради подано клопотання про закриття провадження у справі на підставі ч.1 п.1 ст. 238 КАС України оскільки справу належить розглядати в порядку господарського а не адміністративного судочинства.
Представник відповідача в судовому засіданні подане клопотання підтримав.
Представник позивача заперечив проти закриття провадження у справі з підстав ч.1 п.1 ст. 238 КАС України зазначивши, що дана справа на думку позивача є адміністративною справою.
Представник третьої особи закриття провадження у справі підтимав.
Стосовно клопотання Київської міської ради про закриття провадження у справі з підстав ч.1 п.1 ст. 238 КАС України суд зазначає наступне.
Відповідно до 1 п.1 ст. 238 КАС України суд закриває провадження у справі, зокрема, якщо справу не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.
Згідно з ч.1 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Частиною першою статті 4 КАС України передбачено, що адміністративна справа - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір.
Публічно-правовий спір - спір, у якому:
- хоча б одна сторона здійснює публічно-владні управлінські функції, в тому числі на виконання делегованих повноважень, і спір виник у зв`язку із виконанням або невиконанням такою стороною зазначених функцій; або
- хоча б одна сторона надає адміністративні послуги на підставі законодавства, яке уповноважує або зобов`язує надавати такі послуги виключно суб`єкта владних повноважень, і спір виник у зв`язку із наданням або ненаданням такою стороною зазначених послуг; або
- хоча б одна сторона є суб`єктом виборчого процесу або процесу референдуму і спір виник у зв`язку із порушенням її прав у такому процесі з боку суб`єкта владних повноважень або іншої особи.
Відповідно до ч. 1 ст. 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом: 1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень; 2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; 3) визнання дій суб`єкта владних повноважень протиправними та зобов`язання утриматися від вчинення певних дій; 4) визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії; 5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб`єкта владних повноважень; 6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб`єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.
Отже, КАС України регламентує порядок розгляду не всіх публічно-правових спорів, а лише тих, які виникають у результаті здійснення суб`єктом владних повноважень управлінських функцій і розгляд яких безпосередньо не віднесено до підсудності інших судів.
Згідно ч.1 ст. 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема: 1) спорах фізичних чи юридичних осіб із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження; 2) спорах з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби.
Вжитий у цій процесуальній нормі термін "суб`єкт владних повноважень" означає орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб`єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг (пункт 7 частини першої статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України).
Судом встановлено, що в позовній заяві позивач просить суд скасувати пункт № 7 розділу Деснянський район, Спеціально обладнані майданчики для паркування таблиці № 1 до додатка 5 до рішення Київської міської ради від 29.11.2018 року № 222/6273 "Про внесення змін до таблиці № 1 до додатка 5 рішення Київської міської ради від 23.06.2011 року N 242/5629 "Про встановлення місцевих податків і зборів у м. Києві" згідно з яким, земельну ділянку, як автостоянку № 17, кадастровий номер 8000000000:62:701:0028, розташованою за адресою м. Київ вул. Оноре де Бальзак 16-18 включено до переліку паркувальних майданчиків, які закріплені за КП "Київтранспарксервіс".
Відповідно до Єдиного державного реєстру судових рішень, рішенням господарського суду міста Києва від 25.03.2015 у справі № 910/18629/13, яке набрало законної сили, задоволено позов заступника прокурора міста Києва в інтересах держави в особі Київської міської ради до ТОВ "ОСКА 1". Зобов`язано ТОВ "Оска-1" звільнити земельну ділянку площею 0,63 га по вул. Бальзака 16-18 у Деснянському районі м. Києва (нормативна грошова оцінка якої складає 12.063.555 грн), що використовується під розміщення автостоянки, повернути її Київській міській раді та привести у придатний для використання стан.
Також відповідно до Єдиного державного реєстру судових рішень, рішенням господарського суду міста Києва від 28.02.2017 у справі №910/17734/15, яке набрало законної сили, задоволено позов Київської місцевої прокуратури №3 в інтересах держави в особі Київської міської ради до ТОВ "Оска-1". Зобов`язано ТОВ "Оска-1" звільнити земельну ділянку, що розташована за адресою: вул. Оноре де Бальзака у Деснянському районі м. Києва площею 0,3 га, що становить частину території земельної ділянки площею 1,5515 га (обліковий код 62:701:027) нормативно грошова оцінка якої складає 4 348 319,23 грн.) та повернути її Київській міській раді з приведенням її у придатний для використання стан шляхом знесення та демонтажу паркану (огорожі).
Отже, з огляду на положення КАС України, а також враховуючи висновки Великої Палати Верховного Суду викладені в постановах від 4 вересня 2018 року у справі № 823/2042/16, від 2 жовтня 2018 року у справі № 911/488/18, від 13 червня 2018 року у справі № 583/2715/16-ц, від 05 червня 2018 року у справі № 805/4506/16-а, від 27 червня 2018 року у справі № 815/6945/16 суд приходить до висновку, що спір про право власності на земельну ділянку ТОВ "Оска-1" по вул. Бальзака в м. Києві вже було вирішено у судових рішеннях у справах № 910/18629/13 та № 910/17734/15.
Таким чином, в даній справі оскаржуються дії суб`єкта владних повноважень вчинених вже після вирішення справи про право власності, тобто в результаті здійснення суб`єктом владних повноважень управлінських функцій, що в силу приписів ст.ст. 2, 4, 19 Кодексу адміністративного судочинства України є адміністративною справою.
Враховуючи вищенаведене суд відмовляє в задоволенні клопотання Київської міської ради про закриття провадження у справі на підставі ч.1 п.1 ст. 238 КАС України.
Також в поданому Київською міською радою клопотанні відповідач звертає увагу суду на пропуск позивачем строку звернення до суду.
Щодо пропуску строку звернення то представник позивача зазначив, що позивачем не було попущено строк звернення до суду.
Стосовно строків звернення позивача до суду то судом встановлено наступне.
Позивач оскаржує додаток до рішення Київської міської ради від 29.11.2018 року № 222/6273. Відповідно до п.2 оскаржуваного рішення. Воно повинно бути оприлюднене у газеті Київської міської ради "Хрещатик".
Відповідно до інтернет сайту газети Хрещатик (http://kreschatic.kiev.ua/doc/1550066431.html) рішення Київської міської ради від 29.11.2018 року № 222/6273 було оприлюднено 13.02.2019р.
Відповідно до ч.2 ст. 122 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Таким чином, шестимісячний строк звернення до суду закінчується 13.08.2019р.
Відповідно до опису вкладення у цінний лист, в якому надійшла позовна заява, остання була здана для відправки у відділення поштового зв`язку 12.08.2019р.
Враховуючи вищенаведене суд приходить до висновку, що позивачем не пропущено шестимісячний строк звернення.
Крім того, право оскаржити нормативно-правовий акт мають особи, щодо яких його застосовано, а також особи, які є суб`єктом правовідносин, у яких буде застосовано цей акт (ч.2 ст. ст. 264 КАС України).
Нормативно-правові акти можуть бути оскаржені до адміністративного суду протягом всього строку їх чинності (ч.3 ст. ст. 264 КАС України).
Отже суд відмовляє в задоволенні клопотання Київської міської ради про залишення позову без розгляду у зв`язку з пропуском строку звернення до суду.
Згідно з пунктом 18 частини першої статті 4 КАС України нормативно-правовий акт - акт управління (рішення) суб`єкта владних повноважень, який встановлює, змінює, припиняє (скасовує) загальні правила регулювання однотипних відносин, і який розрахований на довгострокове та неодноразове застосування.
За наслідками розгляду справи суд вирішує відкласти її розгляд.
Також, у разі відкриття провадження в адміністративній справі щодо оскарження нормативно-правового акта суд зобов`язує відповідача опублікувати оголошення про це у виданні, в якому цей акт був або мав бути офіційно оприлюднений (ч.4 ст. ст. 264 КАС України).
Якщо оголошення опубліковано своєчасно, вважається, що всі заінтересовані особи належним чином повідомлені про судовий розгляд справи. Скарги на судові рішення в цій справі заінтересованих осіб, якщо вони не брали участі у справі, залишаються без розгляду (ч.7 ст. ст. 264 КАС України).
Керуючись статтями 48, 77, 122, 238, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
У Х В А Л И В:
1. Відмовити в задоволенні клопотання Київської міської ради про закриття провадження у справі.
2. Відмовити в задоволенні клопотання Київської міської ради про залишення позову без розгляду у зв`язку з пропуском строку звернення до суду.
3. Відкласти розгляд справи на 22 вересня 2020 року о 14:00. Судове засідання відбудеться в приміщенні Окружного адміністративного суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Велика Васильківська, 81-А, зал судового засідання № 120.
4. Зобов`язати Київську міську раду опублікувати оголошення у виданні, в якому цей акт був або мав бути офіційно оприлюднений про відкриття провадження в адміністративній справі пункт № 7 розділу Деснянський район, Спеціально обладнані майданчики для паркування таблиці № 1 до додатка 5 до рішення Київської міської ради від 29.11.2018 року № 222/6273 "Про внесення змін до таблиці № 1 до додатка 5 рішення Київської міської ради від 23.06.2011 року N 242/5629 "Про встановлення місцевих податків і зборів у м. Києві" згідно з яким, земельну ділянку, як автостоянку № 17, кадастровий номер 8000000000:62:701:0028, розташовану за адресою м. Київ вул. Оноре де Бальзак 16-18 включено до переліку паркувальних майданчиків, які закріплені за КП "Київтранспарксервіс".
Оголошення повинно містити вимоги позивача щодо оскаржуваного акта, реквізити нормативно-правового акта, дату, час і місце судового розгляду адміністративної справи.
Оголошення має бути опубліковано в строк до 20 серпня 2020 року.
5. Копію даної ухвали направити учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили відповідно до частини першої статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України та оскарженню не підлягає.
Суддя О.В. Патратій