Ухвала суду № 90389557, 14.07.2020, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.07.2020
Номер справи
360/1995/20
Номер документу
90389557
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

14 липня 2020 року СєвєродонецькСправа № 360/1995/20

Луганський окружний адміністративний суд

у складі головуючого судді Захарової О.В.,

за участю

секретаря судового засідання Пономарьової О.І.,

та

представників сторін:

позивача – ОСОБА_1 ,

представника відповідачів – Ахтирської Л.О.,

при розгляді в підготовчому судовому засіданні справи № 360/1995/20 за позовом ОСОБА_1 до Прокуратури Луганської області, Офісу Генерального прокурора про визнання протиправним та скасування рішення, визнання протиправним та скасування наказу від 30.04.2020 № 527к, поновлення на посаді та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу,

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Луганського окружного адміністративного суду перебуває адміністративна справа ОСОБА_1 до Прокуратури Луганської області, Офісу Генерального прокурора про визнання протиправним та скасування рішення, визнання протиправним та скасування наказу від 30.04.2020 № 527к, поновлення на посаді та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу.

Ухвалою суду від 01 червня 2020 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі; визначено розглядати справу за правилами загального позовного провадження (арк. спр. 132-133).

15 червня 2020 року від позивача до суду надійшло клопотання про зупинення провадження у справі до набрання законної сили рішенням Конституційного Суду України у справі №3/116 (20) за поданням 50 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури» від 19 вересня 2019 року № 113-ІХ (зі змінами) (арк. спр. 139-140).

В обґрунтування клопотання про зупинення провадження у справі позивач зазначив, що його звільнення відбулося внаслідок не проходження другого етапу атестації, а саме під час складання іспиту у формі тестування на загальні здібності та навички з використанням комп`ютерної техніки позивач набрав 86 балів з 93 необхідних. Необхідність проходження атестації у формі тестування для прокурорів було передбачено у зв`язку із прийняттям Закону України від 19 вересня 2019 року № 113-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури». Однак, наразі вищезазначений Закон України № 113-ІХ є предметом конституційного оскарження. Конституційним Судом України було відкрито конституційне провадження у справі № 3/116 (20) за поданням 50 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України Закону України від 19 вересня 2019 року № 113-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури» (зі змінами).

Позивач зазначив, що визнання неконституційною зазначеної реформи прокуратури за Законом України від 19 вересня 2019 року № 113-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури» буде, на його думку, матиме такий наслідок, як визнання факту незаконного (неконституційного) звільнення позивача з посади.

Позивач зауважує, що вирішення Конституційним судом України справи № 3/116 (20) дозволить правильно встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду у справі № 360/1995/20.

Таким чином, на думку позивача, наразі існує об`єктивна неможливість розгляду справи № 360/1995/20 у зв`язку із розглядом Конституційним судом України конституційності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури» від 19 вересня 2019 року №113-ІХ на підставі якого він був звільнений.

У підготовчому засіданні позивач підтримав заявлене клопотання про зупинення провадження у справі, наполягав на його задоволенні.

У підготовчому засіданні представник відповідачів заперечила проти задоволення клопотання про позивача про зупинення провадження у справі.

Розглянувши клопотання позивача про зупинення провадження у справі, суд дійшов такого висновку.

Підстави для зупинення провадження у справі передбачені статтею 236 Кодексу адміністративного судочинства України. Зазначеною статтею визначено передумови для обов`язкового зупинення провадження у справі та випадки, коли суд має право зупинити провадження у справі, а також строки зупинення провадження та підстави і порядок відновлення зупиненого провадження у справі.

Відповідно до пункту 3 частини першої статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України суд зупиняє провадження у справі в разі об`єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об`єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.

Розглянувши подане клопотання та матеріали справи, суд вважає, що зупинення провадження у справі за наведених позивачем підстав є правом, а не обов`язком суду.

Судом встановлено, що дійсно Конституційний Суд України відкрив провадження за конституційним поданням 50 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури» від 19 вересня 2019 року №113-ІХ зі змінами.

Разом з цим, суд враховує, що відповідно до частини другої статті 152 Конституції України закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність, якщо інше не встановлено самим рішенням, але не раніше дня його ухвалення.

Враховуючи викладене, дослідивши матеріали справи, зважаючи на те, що зібрані у справі докази дозволяють встановити та оцінити обставини, які є предметом судового розгляду, суд не вбачає підстав для висновків про неможливість розгляду даної справи до прийняття Конституційним Судом України рішення з питань «конституційності» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури» від 19 вересня 2019 року № 113-ІХ (зі змінами).

При цьому суд враховує, що в разі вирішення справи не на користь позивача, яке буде передувати рішенню Конституційного Суду України про неконституційність норм Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури», він має право на перегляд судового рішення за виключними обставинами на підставі пункту частини п`ятої статті 361 КАС України.

З урахуванням викладеного, суд вважає за необхідне відмовити у задоволенні клопотання про зупинення провадження.

Керуючись статтями 173, 180, 183, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання ОСОБА_1 про зупинення провадження у справі 360/1995/20 до набрання законної сили рішенням Конституційного Суду України у справі № 3/116 (20) відмовити.

Ухвала набирає законної сили негайно після її підписання та не може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду.

Повну ухвалу суду складено 15 липня 2020 року.

СуддяО.В. Захарова