
Справа № 523/4394/20
Номер провадження 3/523/2548/20
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"09" липня 2020 р.
Суддя Суворовського районного суду м. Одеси Кисельов В.К., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали адміністративної справи що надійшли з Головного управління держпраці в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянкаУкраїни,
ОСОБА_2 за адресою: АДРЕСА_1
у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 41 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
До Суворовського районного суду міста Одеси надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № ОД205/1583/АВ/П/ПТ від 20.02.2020 р. Фізична особа-підприємець ОСОБА_3 (далі - ФОП ОСОБА_1 ), р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1 , номер запису в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань: 2 556 000 0000 089488, дата державної реєстрації: 01.09.2010; основний вид діяльності: КВЕД 47.71 роздрібна торгівля одягом у спеціалізованих магазинах.
ФОП ОСОБА_1 знаходиться на II групі платника єдиного податку.
Інспекційне відвідування здійснювалось в термін з 14.02.2020 по 20.02.2020 (включно), під час інспекційного відвідування перевірено: додержання законодавства про працю на підставі підпункту 3 пункту 5 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 р. № 823 (із змінами, внесеними згідно з Постановою КМУ 1132 від 04.12.2019).
Предмет здійснення позапланового заходу: забезпечення застосування правових норм щодо використання праці та з інших подібних питань, які передбачені розділом З підпунктами 3.1, 3.7, 3.8, 3.9, 3.10, 3.14, 3.14.1, 3.14.2, 3.14.3, 3.14.4, 3.14.5, 3.15, розділом 4. підпунктами 4.8, 4.16, 4.17, розділом 6, підпунктами 6.1, 6.32, 6.33, 6.35 частини 1 Акту інспекційного відвідування (невиїзного інспектування) юридичної особи (фізичної особи), яка використовує найману працю, затвердженого наказом Міністерства соціальної політики України від 18 серпня 2017 року № 1338, зокрема з питань виявлення неоформлених трудових відносин.
Головними держаними інспекторами здійснено виїзд 14.02.2020 за місцем здійснення господарської діяльності ФОП, а саме за адресою: м. Одеса, вулиця Дерибасівська, 27 (магазин дитячого одягу «MONSOON children»). У куточку споживачів зафіксований лист А4 на якому зазначено ФОП ОСОБА_4 .
Також, інспекторами праці опитані працівники зазначеного магазину, а саме:
ОСОБА_5 , зазначила, що працює з 2017 року.
ОСОБА_6 , зазначила, що працює на посаді адміністратора, режим роботи з 9:00 год. по 21:00 год.;
ОСОБА_7 , зазначила, що працює 1 рік, графік роботи 2/2 на посаді продавець-консультант;
ОСОБА_8 від надання будь яких пояснень відмовилась посилаючись на cm. 63 Конституції України.
До інспекційного відвідування ФОП ОСОБА_1 надані суборенди:
Пунктом 1.1 Договору № 5К-СА суборенди нежитлових приміщень від 01.02.2018 Орендар (ФОП ОСОБА_9 , р.н.о.к.п.п. НОМЕР_2 ) передає, а Суборендар (ФОП ОСОБА_1 ) приймає в оперативну суборенду Приміщення загальною площею 153, 96 (сто п`ятдесят три цілих дев`яновто шість сотих) кв. м. (далі - «Приміщення»), яке знаходиться за адресою: м. Одеса, вулиця Дерибасівська, 27, в стані, що дозволяє його Ж нормальну експлуатацію, що підтверджується Актом прийому-передачі Приміщення, який є невід`ємною частиною цього Договору. Акт приймання - передачі від 03.02.2018.
Додатковою угодою від 01.08.2018 до Договору суборенди нежитлових приміщень № 5К-СА від 01 лютого 2018р. п. 1 визначено, що сторони дійшли згоди з 01 серпня 2018 року змінити п. 1.1. ст. 1 Договору та викласти його в наступній редакції: «1.1 Орендар передає, а Суборендар приймає в оперативну суборенду приміщення загальною площею 76,98 (сімдесят шість цілих дев`яносто вісім сотих) кв.м. (далі - «Приміщення»), яке знаходиться за адресою: м. Одеса, вулиця Дерибасівська, 27». Додатковою угодою від 20.05.2019 до Договору суборенди нежитлових приміщень № 5К-СА від 01 лютого 2018р.строк суборенди встановлено до 03 січня 2021.
Додатковою угодою від 06.08.2019 до Договору суборенди нежитлових приміщень № 5К-СА від 01 лютого 2018р. п. 1 визначено, що сторони дійшли згоди з 01 вересня 2019 року ф змінити п. 1.1. ст. 1 Договору та викласти його в наступній редакції: «1.1 Орендар передає, а Суборендар приймає в оперативну суборенду приміщення загальною площею 38,49 (тридцять вісім цілих сорок дев`ять сотих) кв.м. (далі - «Приміщення»), яке знаходиться за адресою: м. Одеса, вулиця Дерибасівська, 27».
При досліджені кадрових та бухгалтерських документів встановлено, що:
ОСОБА_10 прийнята на посаду старшого продавця 15.12.2017, наказ № 80800000007-808-0030 від 15.12.2017 (трудовий договір між працівником і фізичною особою, яка використовує найману працю від 15.12.2017). Пунктом 2 доповнення до трудового договору (б/н, б/д) визначено,, змінити посаду старшого продавця непродовольчих товарів на адміністратора. Повідомлення про прийняття працівника на роботу доставлено до територіального органу Державної фіскальної служби за місцем обліку 14.12.2017.
ОСОБА_5 прийнята на посаду адміністратора 09.12.2016, наказ № 80800000010-808-0025 від 09.12.2016 (трудовий договір між працівником і фізичною особою, яка використовує найману працю від 09.12.2016). Повідомлення про прийняття працівника на роботу доставлено до територіального органу Державної фіскальної служби за місцем обліку 08.12.2016.
ОСОБА_11 прийнята на посаду продавця непродовольчих товарів. Трудовий договір зареєстрований від 18.12.2014 № 15371401590. Відповідно до доповнення до трудового договору від 01.12.2016 прізвище ОСОБА_12 змінено на ОСОБА_13 .
Пунктом 2 доповнення до трудового договору № 15371401590 від 15.12.2014 визначено, змінити посаду продавця непродовольчих товарів на посаду касир (без підпису ОСОБА_11 ). Перебуває у декретній відпустці (пояснення ФОП)
ОСОБА_14 прийнята на посаду адміністратора 12.07.2016 № 80S00000003-80S-0021 від 12.07.2016 (трудовий договір між працівником і фізичною особою, яка використовує найману працю від 12.07.2016). Повідомлення про прийняття працівника на роботу доставлено до територіального органу Державної фіскальної служби за місцем обліку 11.07.2016. Наказом від 31.01.2020 № 80SER-00001 ОСОБА_14 звільнена за ст. 38 КЗпП України з 01.02.2020.
ОСОБА_15 прийнята на посаду продавця непродовольчих товарів 01.09.2016 № 80S00000006-80S-0022 від 01.09.2016 (трудовий договір між працівником і фізичною особою, яка використовує найману працю від 01.09.2016). Пунктом 2 доповнення до трудового договору б/н від 01.03.2016 визначено, змінити посаду продавця непродовольчих товарів на посаду старшого продавця. Повідомлення про прийняття працівника на роботу доставлено до територіального органу Державної фіскальної служби за місцем обліку 30.08.2016. Перебуває у декретній відпустці (пояснення ФОП).
Працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Тобто, до початку роботи працівника інформація про його зарахування має бути подана до Державної фіскальної служби або її територіальних органів.
Порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 р. №413.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 р. № 413 повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за формою згідно з додатком до Постанови № 413, до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором.
Керуючись пунктом 13 Рекомендацій про трудові правовідносини Міжнародної організації праці від 31.05.2006р. № 198, до ознак існування трудових правовідносин можуть відноситися, зокрема, наступні елементи: той факт, що робота: виконується відповідно до вказівок і під контролем іншої сторони; виконується виключно або головним чином в інтересах іншої особи; виконується особисто працівником; виконується відповідно до певного графіку або на робочому місці, яке вказується або узгоджується стороною, яка замовила її; має певну тривалість і має на увазі певну спадкоємність; вимагає присутності працівника; тощо.
Положеннями статті 2 Закону України «Про зайнятість населення» передбачено, що відносини у сфері зайнятості населення регулюються Конституцією України, цим Законом, Кодексом законів про працю України, Господарським та Цивільним кодексами України. Законом України "Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", іншими актами законодавства.
Частиною 5 статті 50 Закону України «Про зайнятість населення» встановлено, що роботодавцям забороняється, зокрема: застосовувати працю громадян без належного оформлення трудових відносин, вчиняти дії, спрямовані на приховування трудових відносин.
Під час інспекційного відвідування інспекторами праці були зафіксовані ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та ОСОБА_8 які виконували посадові обов`язки у магазині дитячого одягу «MONSOON children» в інтересах ФОП, без належного оформлення трудового договору, що передбачає відповідальність за ч. 1 ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 у судове засідання на розгляд справи не з`явилася, про розгляд справи сповіщалася.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення ОД205/1583/АВ/П/ПТ від 20.02.2020 р. та іншими матеріалами справи.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 41 КУпАП.
Згідно ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частині третій цієї статті. У разі відмови у порушенні кримінальної справи або закриття кримінальної справи, але за наявності в діях порушника ознак адміністративного правопорушення адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через місяць з дня прийняття рішення про відмову у порушенні кримінальної справи або про її закриття.
Керуючись ч. 1 ст. 41, ст.ст. 221, 249, 284 КУпАП,-
ПОСТАНОВИВ:
Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст.163-2 КУпАП закрити у зв`язку із закінченням на момент розгляду строків передбачених ст. 38 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду через Суворовський районний суд м. Одеси шляхом внесення апеляційної скарги протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: В.К. Кисельов