
Справа № 2-а/0614/6812/11
Провадження №6-а/283/38/2020
У Х В А Л А
14 липня 2020 року м. Малин
25 березня 2020 року м. Малин
Малинський районний суд Житомирської області в складі:
головуючого - судді Міхненка С.Д.
за участю
секретаря - Ільніцької С.В.
розглянувши заяву ОСОБА_1 про заміну сторони виконавчого провадження , -
В С Т А Н О В И В:
Стягувач за виконавчим листом № 2-а/0614/6812/11 звернулася до суду з заявою про заміну сторони у справі.
Зазначила, що відповідачем у справі № 2-а/0614/6812/11 було Управління Пенсійного фонду України в Малинському районі, однак відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань припинено державну реєстрацію Управління та його правонаступником є Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області, а тому просить замінити сторону у справі.
Розгляд справи проведено в порядку письмового провадження без виклику осіб.
Суд вважає, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що виконавчий лист по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Малинському районі про визнання дій неправомірними та зобов`язання вчинити певні дії, виданий на підставі постанови Малинського районного суду Житомирської області від 27 грудня 2019 року.
У відповідності до ст.52 КАС України у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов`язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов`язкові для особи, яку він замінив.
Питання заміни сторони її правонаступником на стадії виконання судового рішення врегульовано статтею 379 КАС України якою, серед іншого, встановлено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Аналіз викладених норм процесуального Закону дає підстави для висновку про те, що заміна сторони в адміністративній справі допускається до закінчення її розгляду судами відповідних інстанцій та набрання остаточним судовим рішенням у справі законної сили.
У свою чергу, на стадії примусового виконання судового рішення, як завершальної стадії судового провадження, передумовою для заміни сторони виконавчого провадження її правонаступником є відкриття виконавчого провадження у порядку, встановленому Законом, та звернення до суду, що розглянув справу, державного виконавця або заінтересованої особи в порядку, встановленому статтею 379 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно з ч.1 та 2 ст.15 Закону України «Про виконавче провадження» від 02.06.2016 №1404-VIII сторонами виконавчого провадження є стягувач і боржник. Стягувачем є фізична або юридична особа чи держава, на користь чи в інтересах яких видано виконавчий документ.
У разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив (ч.5 ст.15 Закону України «Про виконавче провадження»).
Правонаступництво - це перехід прав і обов`язків від одного суб`єкта до іншого. Воно може бути універсальним або частковим. За універсального правонаступництва до правонаступника (фізичної або юридичної особи) переходять усі права і обов`язки того суб`єкта, якому вони належали раніше.
Зі змісту частини 1 статті 104 Цивільного кодексу України вбачається, що юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов`язки переходять до правонаступників.
Таким чином, заміна сторони виконавчого провадження відбувається у разі вибуття однієї зі сторін (стягувача або боржника), зокрема, внаслідок реорганізації суб`єкта владних повноважень (боржника) та полягає у вступі на її місце правонаступника. При цьому, під час розгляду вказаного питання підлягають дослідженню докази, які підтверджують факт вибуття сторони виконавчого провадження, а також підстави для правонаступництва відповідної особи, що є можливим на всіх стадіях виконавчого провадження: з моменту відкриття виконавчого провадження до його закінчення.
Відповідно до ч.2 ст.104 Цивільного кодексу України юридична особа є такою, що припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.
Згідно з ч.1 ст.10 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» від 15.05.2003 № 755-IV якщо документи та відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, внесені до нього, такі документи та відомості вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою.
Згідно з витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, в Реєстрі містяться відомості про державну реєстрацію припинення юридичної особи Управління Пенсійного фонду України у Малинському районі Житомирської області (код ЄДРПОУ 20405064), запис внесено 04.04.2017 за № 13081120012000231.
У зв`язку з реорганізацією Управління Пенсійного фонду України в Малинському районі, сторона у справі є такою, що вибула, тоді як створене Коростенське об`єднане управління Пенсійного фонду України в Житомирської області є правонаступником Управління Пенсійного фонду України в Малинському районі.
Відповідно до п.1 Постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання функціонування органів Пенсійного фонду України» від 22.08.2018 р. №628 вирішено реорганізувати деякі територіальні органи Пенсійного фонду України шляхом приєднання до окремих органів Пенсійного фонду України за переліком згідно з додатком. Згідно зі змістом додатку до вище вказаної Постанови «Перелік територіальних органів Пенсійного фонду України, які реорганізуються шляхом приєднання», Коростенське об`єднане управління Пенсійного фонду України реорганізоване шляхом приєднання до Головного управління Пенсійного фонду України у Житомирській області. Відповідно до відомостей у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, юридичну особу Коростенське об`єднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській області, код ЄДРПОУ 37909216, припинено 05.08.2019 року. Його правонаступником є Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області.
На підставі зазначеного, суд приходить до висновку, що у зв`язку з реорганізацією Коростенського об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області сторона у справі є такою, що вибула, тоді як його правонаступником є Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області.
Враховуючи викладене, суд вважає, що заява є обґрунтованою та підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 52, 379 КАС України , суд, -
У Х В А Л И В :
Заяву задовольнити повністю.
У справі № 2-а/0614/6812/11 за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Малинському районі, Управління праці та соціального захисту населення Малинської райдержадміністрації про визнання дій неправомірними та зобов`язати нарахувати та сплатити доплати до пенсії та грошову допомогу, заміни боржника, Управління Пенсійного Фонду України в Малинському районі Житомирської області його правонаступником Головне управлінням Пенсійного фонду України в Житомирській області.
Ухвала може бути оскаржена до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Малинський районний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня проголошення постанови.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя: С. Д. Міхненко