
Справа № 265/4561/20
Провадження № 2-а/265/61/20
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 липня 2020 року місто Маріуполь
Суддя Орджонікідзевського районного суду міста Маріуполя Донецької області Вайновський А.М., ознайомившись із адміністративним позовом ОСОБА_1 до Адміністративної комісії при Виконавчому комітеті Маріупольської міської ради про скасування постанови про адміністративне правопорушення, -
В С Т А Н О В И В:
14 липня 2020 року до Орджонікідзевського районного суду міста Маріуполя Донецької області надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Адміністративної комісії при Виконавчому комітеті Маріупольської міської ради про скасування постанови № 1042 від 01.07.2020, якою якого було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 156 КУпАП.
Ознайомившись із пред`явленим адміністративним позовом та додатками до нього, встановлено наступне.
Частиною третьою статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Проте, при звернення до суду із адміністративним позовом позивачем не надано доказів на підтвердження сплати у встановленому розмірі суми судового збору. При цьому позивач посилається на те, що у справах про оскарження постанов у справах про адміністративне правопорушення особа звільняється від сплати судового збору.
Така правова позиція була викладена в постанові Верховного Суду України від 13 грудня 2016 року (провадження № 21-1410а16).
Водночас, Велика Палата Верховного Суду у своїй постанові від 18.03.2020 року (справа № 543/775/17) відступила від висновків Верховного Суду України, викладених у постанові від 13.12.2016 року (провадження № 21-1410а16) та зазначила, що чинне законодавство містить ставку судового збору, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги у справі про оскарження постанови про адміністративне правопорушення та подальшому оскарженні позивачем та відповідачем судового рішення.
У зазначеній постанові Великої Палати Верховного Суду також вказано, що у справах щодо оскарження постанов про адміністративне правопорушення у розумінні положень статей 287, 288 Кодексу України про адміністративні правопорушення, як і в інших справах, які розглядаються судом у порядку позовного провадження, слід застосовувати статті 2-5 Закону України «Про судовий збір», які пільг за подання позовної заяви, відповідних скарг у цих правовідносинах не передбачають.
Отже, частиною другою статті 132 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового визначає Закон України «Про судовий збір».
Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір» за подання фізичною особою до адміністративного суду позовної заяви немайнового характеру передбачено сплату судового збору – 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня календарного року, у якому подається заява.
Таким чином позивачеві ОСОБА_1 необхідно сплатити судовий збір в розмірі 840,80 гривень за наступними реквізитами: отримувач Маріупольське УК/Лівобережний р-н/22030101, код отримувача (ЄДРПОУ) 37989721, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), номер рахунку UA 668999980313171206000005054, код класифікації доходів бюджету 22030101, надавши відповідні докази його сплати на адресу суду у встановлений строк.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що адміністративний позов подано без додержання вимог, встановлених ст. 160, 161 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
На підставі викладеного, керуючись статтями 160, 161, 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
У Х В А Л И В:
1. Адміністративний позов ОСОБА_1 до Адміністративної комісії при Виконавчому комітеті Маріупольської міської ради про скасування постанови про адміністративне правопорушення - залишити без руху.
2. Надати позивачеві строк терміном п`ять днів з моменту отримання копії ухвали суду і роз`яснити, що у разі не усунення вказаних недоліків у визначений термін заява вважатиметься неподаною і буде повернута.
3. Дана ухвала на підставі ч. 2 ст. 256 ЦПК України набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
4. Ухвала суду в частині, що стосується визначення розміру судових витрат, може бути оскаржена в апеляційному порядку до Першого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга буде подана протягом п`ятнадцяти днів з дня її вручення.
5. Ухвалу складено та підписано 14 липня 2020 року.
Суддя __________