Рішення № 90363783, 13.07.2020, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.07.2020
Номер справи
360/1781/20
Номер документу
90363783
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

Іменем України

13 липня 2020 рокуСєвєродонецькСправа № 360/1781/20

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Кисельова Є.О., розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Головного управління ДПС у Луганській області до товариства з обмеженою відповідальністю Фірма “Перлина” про стягнення коштів з рахунків у банках та з рахунків у системі електронного адміністрування ПДВ та за рахунок готівки,

ВСТАНОВИВ:

До Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Головного управління ДПС у Луганській області (далі – позивач, ГУ ДПС у Луганській області) до товариства з обмеженою відповідальністю Фірма “Перлина” (далі – відповідач, ТОВ «Перлина»), в якому позивач просив суд стягнути кошти з рахунків платника податків відповідача, у банках, що обслуговують його, та з рахунків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, а також за рахунок готівки, що належить даному платнику податків на користь державного бюджету у сумі податкового боргу в загальному розмірі 109293,30 грн за період з 30.10.2018 року по 20.03.2020 року, а саме:

- податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) (код КДБ 14010100) у сумі 78704,24 грн;

- акцизний податок з реалізації суб`єктами господарювання (код КДБ 11021000) у сумі 29216,88 грн;

- податок на прибуток приватних підприємств (код КДБ 11021000) у сумі 1372,18 грн (арк.спр.1-8).

В обґрунтування позовних вимог зазначив наступне.

Товариство з обмеженою відповідальністю Фірма «Перлина зареєстрований у якості СПД Лисичанською міської ради Луганської області і внесено в Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань. На даний час, згідно інформації з ідентифікаційних та реєстраційних даних відповідача останній перебуває на обліку в Лисичанському управлінні Головного управління ДПС у Луганській області, ДПІ у м. Лисичанську (м.Лисичанськ), державну реєстрацію відповідача не скасовано.

За відповідачем станом на 20.03.2020 року рахується податковий борг на загальну суму 109 293,30 грн, з яких:

- податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) (код КДБ 14010100) у розмірі 78 704,24 грн.

- акцизний податок з реалізації суб`єктами господарювання (код КДБ 1404000) у розмірі 29 216,88 грн.

- податок на прибуток приватних підприємств (код КДБ 11021000) у розмірі 1 372,18 грн.

Позивач зазначив, що відповідачем до контролюючого органу було подано податкові декларації з ПДВ та не сплачено в строки визначені ПК України, задекларовані в них суми: № 9077070389 від 18.04.2019 у сумі 13367,00 грн, залишок не сплаченого боргу складає 8301,56 грн; № 9101655060 від 16.05.2019 у сумі 5224,00 грн; № 9125373877 від 13.06.2019 р. у сумі 12744,00 грн; № 9155370572 від 17.07.2019 у сумі 12 309,00 грн; № 25544164 від 16.08.2019 у сумі 4368,00 грн; № 9213494182 від 18.09.2019 у сумі 755,00 грн; № 9233244218 від 09.10.2019 у сумі 8990,00 грн; № 9274928804 від 19.11.2019 у сумі 6210,00 грн; № 36191407 від 18.12.2019 у сумі 7843,00 грн; № 9327423182 від 14.01.2020 у сумі 8 709,00 грн; № 9018815501 від 11.02.2020 у сумі 3 065,00 грн.

Загальна сума податкового боргу з податку на додану вартість складає 78704,24 грн (78 518,56 грн + 185,68 грн).

Також, відповідачем до контролюючого органу було подано податкові декларації з акцизного податку та не сплачено в строки визначені ПК України, задекларовані в них суми: № 9271745787 від 07.12.2018 р. у сумі 2 556,00 грн, залишок не сплаченого боргу складає 228,65 грн; № 9299591588 від 10.01.2019 у сумі 2 525,00 грн; № 9014946566 від 08.02.2019 у сумі 2 683,00 грн; № 9038335083 від 06.03.2019 у сумі 2 400,00 грн; № 9063197467 від 04.04.2019 у сумі 2 633,00 грн; № 9089754868 від 06.05.2019 у сумі 2 584,00 грн; № 9118669465 від 06.06.2019 у сумі 2 353,00 грн; № 9153143698 від 14.07.2019 у сумі 1 638,00 грн; № 9170794937 від 06.08.2019 р. у сумі 1 928,00 грн; № 9200035156 від 05.09.2019 у сумі 1 748,00 грн; № 9228663660 від 04.10.2019 р. у сумі 1 371,00 грн; № 9259841508 від 06.11.2019 у сумі 1 355,00 грн; № 9289273169 від 04.12.2019 у сумі 1 313,00 грн; № 9318456148 від 04.01.2020 у сумі 1 391,00 грн; № 9012221075 від 04.02.2020 у сумі 1 384,00 грн.

Сума не сплачених самостійно визначених грошових зобов`язань з акцизного податку та не сплачених у строки визначених ПК України складає 27534,65 грн.

Відповідачу за порушення п.п. 222.3.1. п. 222.3. статті 222 ПК України було застосовано штрафну (фінансову) санкцію у сумі 500,00 грн, яка була визначена у податковому повідомленні - рішенні №0002755008 від 25.05.2019, яке було отримано уповноваженою особою відповідача.

Відповідачу за порушення п.п. 222.3.1. п. 222.3. статті 222 ПК України було застосовано штрафну (фінансову) санкцію у сумі 1 040,00 грн, яка була визначена у податковому повідомленні - рішенні №0009375008 від 13.06.2019, яке було отримано уповноваженою особою відповідача.

Сума податкового боргу за грошовими зобов`язаннями визначеними контролюючим органом складає 1 540.00 грн (500.00 грн + 1 040.00 гри)

Вищезазначені податкові повідомлення - рішення відповідачем в установленому порядку не оскаржені.

Сума не сплаченої відповідачем пені складає 142,23 грн.

Сума пені нараховується в автоматичному режимі за допомогою програмного забезпечення ITC «Податковий блок».

Загальна сума податкового боргу з акцизного податку складає 29216,88 грн (27534,65 грн + 1 540,00 грн + 142,23 грн).

Також, відповідачем до контролюючого органу було подано податкову декларацію з податку на прибуток підприємства та не сплачено в строки визначені ПК України, задекларовану в ній суму: № 9192 від 28.02.2019 у сумі 1 834,00 грн, залишок не сплаченого боргу складає 1372,18 грн.

Оскільки відповідачем станом на дату звернення до суду податковий борг не сплачено, позивач звернувся до суду за захистом своїх прав та просив задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

Судом по справі вчинено наступні процесуальні дії:

- ухвалою суду від 18.05.2020 справу призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін (арк.спр.154-155).

Позивач в судове засіданні не прибув, про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином (арк.спр. 209).

Представник відповідача в судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином (арк.спр.191).

За приписами частин третьої та четвертої статті 124 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) судовий виклик або судове повідомлення учасників справи, свідків, експертів, спеціалістів, перекладачів здійснюється:

1) за наявності в особи офіційної електронної адреси - шляхом надсилання повістки на офіційну електронну адресу;

2) за відсутності в особи офіційної електронної адреси - шляхом надсилання повістки рекомендованою кореспонденцією (листом, телеграмою), кур`єром із зворотною розпискою за адресами, вказаними цими особами, або шляхом надсилання тексту повістки в порядку, визначеному статтею 129 цього Кодексу.

У разі ненадання учасниками справи інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються:

1) юридичним особам та фізичним особам - підприємцям - за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців та громадських формувань;

2) фізичним особам, які не мають статусу підприємців, - за адресою їх місця проживання чи місця перебування, зареєстрованою у встановленому законом порядку.

У разі відсутності учасників справи за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручено їм належним чином.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про те, що відповідач про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином.

Відповідно до частини дев`ятої статті 205 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Враховуючи положення статті 205 КАС України, суд вважає за можливе розглянути дану справу в порядку письмового провадження за наявними матеріалами у справі.

Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст. 72-77, 90 КАС України, суд дійшов наступного.

Товариство з обмеженою відповідальністю Фірма “Перлина” (ідентифікаційний код 21760703, місцезнаходження: 93193, Луганська область, м.Лисичанськ, м.Новодружеськ, вул.Ім.Грушевського, буд.26, кв.2) зареєстровано в якості юридичної особи Лисичанською міською радою Луганської області 21.12.1993, 04.08.2006 №13811200000000931 та перебуває на обліку в ГУ ДПС у Луганській області, Лисичанське управління, ДПІ у м.Лисичанську (м.Лисичанськ), в стані припинення не перебуває (арк.спр.4-10,150-153).

Як вбачається з матеріалів справи, станом на 13.03.2020 за відповідачем обліковується борг за самостійно задекларованим податковим зобов`язанням з податку на додану вартість (далі – ПДВ) у загальному розмірі 78518,56 грн (арк.спр.16) та в сумі 185,68 грн (арк.спр.28).

Так, відповідачем було подано до податкового органу ГУ ДФС у Луганській області, Лисичансько-Попаснянське управління, ДПІ у м.Лисичанську (м.Лисичанськ) податкову звітність з податку на додану вартість, а саме:

- податкова декларація від 18.04.2019 № 9077070389 за березень 2019 року на суму 13367 грн (арк.спр.17);

- податкова декларація від 16.05.2019 № 9101655060 за квітень 2019 року на суму 5224 грн (арк.спр.18);

- податкова декларація від 13.06.2019 №9125373877 за травень 2019 року на суму 12744 грн (арк.спр.19);

- податкова декларація від 17.07.2019 №9155370572 за червень 2019 року на суму 12309 грн (арк.спр.20);

- податкова декларація від 16.08.2019 №225544164 за липень 2019 року на суму 4368 грн (арк.спр.21);

- податкова декларація від 18.09.2019 №9213494182 за серпень 2019 року на суму 755 грн (арк.спр.22);

- податкова декларація від 09.10.2019 №9233244218 за вересень 2019 року на суму 8990 грн (арк.спр.23);

- податкова декларація від 19.11.2019 №9274928804 за жовтень 2019 року на суму 6210 грн (арк.спр.24);

- податкова декларація від 18.12.2019 №9274928804 за листопад 2019 року на суму 7843 грн (арк.спр.25);

- податкова декларація від 14.01.2020 №9327423182 за грудень 2019 року на суму 8709 грн (арк.спр.26);

- податкова декларація від 11.02.2020 №9018815501 за січень 2020 року на суму 3065 грн (арк.спр.27).

За даних облікової картки платника податків вбачається, що відповідачем не сплачено податковий борг з ПДВ (арк.спр.29-32).

Також, за відповідачем станом на 13.03.2020 рахується заборгованість, яка виникла по самостійно задекларованим податковим зобов`язанням станом на 13.03.2020 з акцизного податку за листопад 2018 року по січень 2020 року в сумі 27534,65 грн (арк.спр.33).

Так, відповідачем було подано до податкового органу ДПІ у м.Лисичанську ГУ ДФС у Луганській області податкову звітність з акцизного податку, а саме:

- податкова декларація від 07.12.2018 № 9271745787 за листопад 2018 року на суму 2556 грн (арк.спр.34-38);

- податкова декларація від 10.01.2019 № 9299591588 за грудень 2018 року на суму 2525 грн (арк.спр.39-43).

Відповідачем було подано до податкового органу ГУ ДФС у Луганській області, Лисичансько-Попаснянське управління, ДПІ у м.Лисичанську (м.Лисичанськ) податкову звітність з акцизного податку, а саме:

- податкова декларація від 08.02.2019 № 9014946566 за січень 2019 року на суму 2683 грн (арк.спр.44-48);

- податкова декларація від 06.03.2019 № 9038335083 за лютий 2019 року на суму 2400 грн (арк.спр.49-54);

- податкова декларація від 04.04.2019 № 9063197467 за березень 2019 року на суму 2633 грн (арк.спр.55-59);

- податкова декларація від 06.05.2019 № 9089754868 за квітень 2019 року на суму 2584 грн (арк.спр.60-64);

- податкова декларація від 06.06.2019 № 9118669465 за травень 2019 року на суму 2353 грн (арк.спр.65-69);

- податкова декларація від 14.07.2019 № 9153143698 за червень 2019 року на суму 1638 грн (арк.спр.70-74);

- податкова декларація від 06.08.2019 № 9170794937 за липень 2019 року на суму 1928 грн (арк.спр.75-79);

- податкова декларація від 05.09.2019 №9200035156 за серпень 2019 року на суму 1748 грн (арк.спр.80-84).

В подальшому, відповідачем було подано до податкового органу ГУ ДПС у Луганській області, Лисичанське управління, ДПІ у м.Лисичанську (м.Лисичанськ) податкову звітність з акцизного податку, а саме:

- податкова декларація від 04.10.2019 № 9228663660 за вересень 2019 року на суму 1371 грн (арк.спр.85-89);

- податкова декларація від 06.11.2019 №9259841508 за жовтень 2019 року на суму 1355 грн (арк.спр.90-94);

- податкова декларація від 04.12.2019 № 9289273169 за листопад 2019 року на суму 1313 грн (арк.спр.95-99);

- податкова декларація від 04.01.2020 № 93618456148 за грудень 2019 року на суму 1391 грн (арк.спр.100-104);

- податкова декларація від 04.02.2020 № 9012221075 за січень 2020 року на суму 1384 грн (арк.спр.105-109).

06.02.2019 ГУ ДФС у Луганській області проведено камеральну перевірку даних, задекларованих у декларації акцизного податку щодо ТОВ «Перлина», яку оформлено Актом від 06.02.2016 № 140/12-32-50-08/21760703 та яким встановлено несвоєчасну сплату платником податків узгоджених податкових зобов`язань з акцизного податку (арк.спр.113).

На підставі акту перевірки від 06.02.2016 № 140/12-32-50-08/21760703 ГУ ДФС у Луганській області було прийнято податкове повідомлення-рішення форми «Ш» від 25.02.2019 №00025755008, яким до відповідача застосовані штрафні (фінансові) санкції (штрафи) у сумі 500,00 грн (арк.спр.111).

30.05.2019 ГУ ДФС у Луганській області проведено камеральну перевірку даних, задекларованих у декларації акцизного податку щодо ТОВ «Перлина», яку оформлено Актом від 30.05.2019 № 618/12-32-50-08/21760703 та яким встановлено несвоєчасну сплату платником податків узгоджених податкових зобов`язань з акцизного податку (арк.спр.115).

На підставі акту перевірки від 30.05.2019 № 618/12-32-50-08/21760703 ГУ ДФС у Луганській області було прийнято податкове повідомлення-рішення форми «Ш» від 13.06.2019 №0009375008, яким до відповідача застосовані штрафні (фінансові) санкції (штрафи) у сумі 1040,00 грн (арк.спр.114).

На час розгляду даної справи по суті жодних доказів щодо оскарження податкових повідомлень-рішень від 25.02.2019 №00025755008 та від 13.06.2019 №0009375008 в адміністративному або судовому порядку сторонами не надано.

Відповідачу за несвоєчасну сплату самостійно задекларованих грошових коштів з акцизного податку станом на 13.03.2020 нараховано пеню в сумі 142,23 грн (арк.спр.117).

За даних облікової картки платника податків вбачається, що відповідачем не сплачено податковий борг з акцизного податку (арк.спр.118,199-128).

Також, за відповідачем станом на 13.03.2020 рахується заборгованість, яка виникла по самостійно задекларованим податковим зобов`язанням станом на 13.03.2020 з податку на прибуток в сумі 1372,18 грн (арк.спр.129).

Відповідачем було подано до податкового органу ГУ ДФС у Луганській області, Лисичансько-Попаснянське управління, ДПІ у м.Лисичанську (м.Лисичанськ) податкову звітність з податку на прибуток, а саме:

- податкова декларація від 28.2.2019 за 2018 рік (арк.спр.130-131).

За даних облікової картки платника податків вбачається, що відповідачем не сплачено податковий борг з податку на прибуток (арк.спр.132,133).

Позивачем на виконання ухвали суду від 18.05.2020 надано облікову картку платника податків з ПДВ, акцизного податку, податку на прибуток станом на 10.06.2020, з якої вбачається, що наявну у позивача заборгованість з вказаних податків відповідачем не сплачено (арк.спр.161-182).

З матеріалів справи також слідує, що 13.03.2017 ГУ ДФС у Луганській області сформувало позивачу податкову вимогу форми «Ю» від 13.03.2017 №183-17, в якій встановлено позивачу борг в сумі 3010,83 грн (арк.14).

Вказану вимогу направлено на адресу відповідача засобами поштового відправлення 06.09.2017 та отримано останнім 07.09.2017 уповноважено особою (арк.14).

Оцінюючи обґрунтованість позовних вимог, суд дійшов наступних висновків.

Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку та розмірах встановлених законом. Норми встановлені та закріплені Конституцією України є нормами прямої дії виходячи з того, що відповідно до ст.8 Конституції в Україні встановлено і діє принцип верховенства права.

Згідно з ст. 15 Податкового кодексу України платниками податків визначаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об`єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об`єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов`язок зі сплати податків та зборів.

Відповідно до ст. 16 Податкового кодексу України платники податків зобов`язані сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених вказаним Кодексом та законами з питань митної справи і подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством декларації, звітність та інші документи, пов`язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.

Згідно п. 54.1 ст.54 Податкового кодексу України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов`язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов`язання та/або пені вважається узгодженою.

Згідно з п. п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума грошового зобов`язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений вказаним Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов`язання.

Відповідно до п. п. 20.1.28 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов`язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб`єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному вказаним Кодексом.

Як встановлено п.п. 41.1, 41.5 ст. 41 Податкового кодексу України органи державної податкової служби є контролюючими органами щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби. Органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень є органами стягнення.

Відповідно до п.58.3 ст.58 ПК України, податкове повідомлення-рішення вважається належним чином врученим платнику податків (крім фізичних осіб), якщо його надіслано у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу. Податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) фізичній особі, якщо його вручено їй особисто чи її представникові, надіслано на адресу за місцем проживання або останнього відомого місцезнаходження фізичної особи з повідомленням про вручення або у порядку, визначеному пунктом 42.4 ст. 42 цього Кодексу. У такому самому порядку надсилаються податкові вимоги та рішення про результати розгляду скарг. У разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.

У разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов`язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби у відповідності до вимог п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Судом встановлено, що ГУ ДФС у Луганській області сформовано та надіслано відповідачу податкову вимогу від 13.03.2017 № 183-17 (арк.спр.14).

Відповідачем доказів оскарження чи скасування вказаної податкової вимоги у встановленому законом порядку суду не надано.

Суд звертає увагу відповідача на те, що згідно п. 59.5. ст. 59 Податкового кодексу, у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

Оскільки відповідачем не погашено узгоджені суми грошових зобов`язань, то в силу п.п.14.1.175 п.14.1 ст.14 ПК України ці суми набули статусу податкового боргу.

В силу підпункту 20.1.34 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.

Відповідно до п. 95.1 ст. 95 Податкового кодексу України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги (п. 95.2 ст. 95 Податкового кодексу України).

Пунктом 95.3 цієї статті визначено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини. Як визначено частиною першою статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Станом на день розгляду справи у суді, відповідач доказів сплати податкового боргу податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) у сумі 78704,24 грн, акцизного податку з реалізації суб`єктами господарювання у сумі 29216,88 грн та податку на прибуток приватних підприємств у сумі 1372,18 грн до суду не надав.

Отже, на підставі викладеного суд дійшов висновку, що заявлені позивачем вимоги є доведеними, обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення у повному обсязі.

Враховуючи, що податкова заборгованість ТОВ «Перлина» у встановлені законом строки не сплачено, наявність у нього вказаної заборгованості підтверджується матеріалами справи, доказів погашення відповідачем зазначеної заборгованості станом на день розгляду справи не надано, суд приходить висновку, що позов слід задовольнити повністю, стягнувши з рахунків відповідача заборгованість з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) у сумі 78704,24 грн, акцизного податку з реалізації суб`єктами господарювання у сумі 29216,88 грн та податку на прибуток приватних підприємств у сумі 1372,18 грн.

Відповідно до вимог ч. 2 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз, у зв`язку з чим понесені позивачем судові витрати у вигляді сплати судового збору за подачу адміністративного позову відшкодуванню не підлягають.

Керуючись статтями 139, 194, 205, 242-246, 250, 255, 295, п.15.5 Розділу VІІ Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Головного управління ДПС у Луганській області до товариства з обмеженою відповідальністю Фірма “Перлина” про стягнення коштів з рахунків у банках та з рахунків у системі електронного адміністрування ПДВ та за рахунок готівки – задовольнити.

Стягнути кошти з рахунків товариства з обмеженою відповідальністю Фірма “Перлина” (93193, Луганська область, м.Лисичанськ, м.Новодружеськ, вул.ім.М.Грушевського, буд. 26, кв.2, код ЄДРПОУ 21760703) у банках, що обслуговують його, та з рахунків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, а також за рахунок готівки, що належить даному платнику податків на користь державного бюджету у сумі податкового боргу в загальному розмірі 109293 (сто дев`ять тисяч двісті дев`яносто три) гривні 30 копійок за період з 30.10.2018 по 20.03.2020, а саме:

- податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) (код КДБ 14010100) у сумі 78704,24 грн, в дохід державного бюджету на розрахунковий рахунок: отримувач - УК у м. Лисичанську/М.ЛИСИЧАНСЬК/14010100; код платежу - 14010100; розрахунковий рахунок - UA538999980313030029000012051; ОКПО - 37800278; банк отримувача - Казначейство України (ЕАП);

- акцизний податок з реалізації суб`єктами господарювання (код КДБ 11021000) у сумі 29216,88 грн, в дохід державного бюджету на розрахунковий рахунок: отримувач - УК у м. Лисичанську/М.ЛИСИЧАНСЬК/14040000; код платежу - 14040000; розрахунковий рахунок - UA 258999980314080531000012051; ОКПО - 37800278; банк отримувача - Казначейство України (ЕАП);

- податок на прибуток приватних підприємств (код КДБ 11021000) у сумі 1372,18 грн, в дохід державного бюджету на розрахунковий рахунок: отримувач - УК у м. Лисичанську/М.ЛИСИЧАНСЬК/11021000; код платежу - 11021000; розрахунковий рахунок - UA 128999980333129318000012051; ОКПО - 37800278; банк отримувача - Казначейство України (ЕАП).

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Є.О. Кисельова