Рішення № 90338077, 30.06.2020, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.06.2020
Номер справи
160/13122/19
Номер документу
90338077
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 червня 2020 року Справа № 160/13122/19 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого суддіКоренева А.О. за участі секретаря судового засіданняКандиби Ю.О. за участі: представника позивача - Ісаєва Є.І. представника відповідача - Лисиці Т.І. розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпро адміністративну справу за позовом Головного управління ДПС у Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Дніпроолія" про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

23 грудня 2020 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду звернулось Головне управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області із позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «Дніпроолія», в якій просить стягнути податковий борг з Товариства з обмеженою відповідальністю «Дніпроолія» на користь держави в сумі 1093452198,21 грн., шляхом стягнення коштів з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків.

В обґрунтування позову посилались на те, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Дніпроолія» станом на 23.12.2019 року має податковий борг на загальну суму 1093452198,21 грн в т.ч. по податку на додану вартість в сумі 1093101690,21 грн., по адміністративним штрафам та іншим санкціям в сумі 350508,00 грн., який нарахований внаслідок несплати грошових зобов`язань нарахованих платником самостійно та контролюючим органом.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 28.12.2019 року відкрито провадження та призначено справу до розгляду за правилами загального позовного провадження з призначенням підготовчого засідання.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 27.01.2020 року відкладено розгляд справи.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 24.02.2020 року продовжено підготовче засідання на тридцять днів.

10 березня 2020 року до суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому Товариство з обмеженою відповідальністю «Дніпроолія» заперечувало проти позовних вимог та просило відмовити у задоволення позову. В обґрунтування своєї позиції зазначили, що підпунктом 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України передбачено, що податковий борг - сума узгодженого грошового зобов`язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом. Так, «12» серпня 2019 року ТОВ «Дніпроолія», стало відомо про узгодження податкових зобов`язань шляхом внесення їх до Електронного кабінету (Інтегрованої картки платника податків) у розмірі: незаконно нарахованої недоїмки з Податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) у розмірі 647 505 815, 39 гривень (за ППР від 14.12.2017 № 0022991402 та ППР від 14.12.2017 № 0023001402); незаконно нарахованої пені 445 491 569, 82 гривні, що разом становило 1 092 997 385, 21 грн; незаконно нарахованої недоїмки у розмірі 365 400, 00 гривень за податком: адміністративні штрафи та інші санкції за податковим повідомленням-рішенням від 14.12.2017 № 0023041407. 13 серпня 2019 року (за вих. № 13/08-1ю) було подано Адміністративну скаргу на рішення ГУ ДФС у Дніпропетровській області про узгодження податкових зобов`язань та внесення сум недоїмки, пені та штрафів до Електронного кабінету ТОВ «Дніпроолія» за податковими повідомленнями-рішеннями від 14.12.2017 №№ 0022991402, 0023001402, 0023041407 Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області, що винесені на підставі акту № 32407/04-36-14-02/36726560 від 12.12.2017 року, що перебувають у процедурі судового оскарження по справі № 804/3088/18(Додаток 7). Державною податковою службою замість рішення із порушенням строків розгляду скарги Відповідачу було надіслано Лист(повідомлення) від 25.09.2019 року відповідь на Адміністративну скаргу від 13.08.2019 року вих. №13/08-1ю. Податковий кодекс України, в таких випадках, передбачає винесення «рішення про задоволення скарги або про відмову..»), з конвертом з відбитком поштового штемпеля з датою відправлення 25.09.2019 року(Додаток 9). Таким чином, контролюючим органом було допущено порушення п. 56.8. ст. 56 ПК України, а саме не було надіслано Рішення про результат розгляду скарги, та вказаний вище лист було надіслано з порушенням встановленого ст. 56 ПКУ строку. У зв`язку із чим вважають свою адміністративну скаргу від 13.08.2019 року, щодо оскарження рішення контролюючого органу про узгодження податкових зобов`язань на суму 1 092 997 385,21 гривень - задоволеною, на підставі п. 56.8 та абзацу третього ч. 56.9. ст. 56 ПК України. При цьому зазначили, що прийняття контролюючим органом рішення у серпні 2019 року, щодо узгодження податкових зобов`язань та про внесення до Електронного кабінету інформації за податковими зобов`язаннями відповідно ППР від 14.12.2017 №№ 0022991402, 0023001402, 0023041407 не відповідає чинному податковому законодавству. Дане податкове зобов`язання могло бути узгодженим лише з 04.11.2019 року, після повернення апеляційної скарги.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 16 березня 2020 року витребувано від Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Рішення Державної податкової служби України на Адміністративну скаргу ТОВ «Дніпроолія» код ЄДРПОУ 36726560 (від 13.08.2019 року, вих. № 13/08-1ю) «на рішення ГУ ДФС у Дніпропетровській області про узгодження податкових зобов`язань та внесення сум недоїмки, пені та штрафів до Електронного кабінету ТОВ «Дніпроолія» за податковими повідомленнями-рішеннями від 14.12.2017 №№ 0022991402, 0023001402, 0023041407 Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області, що винесені на підставі акту № 32407/04-36-14-02/36726560 від 12.12.2017 року, що перебували у процедурі судового оскарження по справі № 804/3088/18»; зобов`язано Головне управління ДПС у Дніпропетровській області надати розрахунок пені за податковими повідомленнями-рішеннями від 14.12.2017 №№ 0022991402, 0023001402, 0023041407 Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області та зазначити, за який період нарахована пеня у розмірі 445 491 569, 82 гривень, із зазначення періодів та підстав для її нарахування з урахуванням судового оскарження вищевказаних податкових-повідомлень рішень від 14.12.2017 року (том 2 а.с. 73-74).

16 березня 2020 року Головне управління ДПС у Дніпропетровській області до суду надали відповідь на відзив в якому зазначили, що податковий борг по податку на додану вартість нарахований на підставі: податкової декларації № 9104469690 від 20.05.2019 року в сумі 104305,00 грн., податкового повідомлення-рішення № 0022991402 від 14.12.2017 року в сумі 647233948,80 грн., податкового повідомлення-рішення № 0023001402 від 14.12.2017 року в сумі 271867,60 грн., нарахована пеня в сумі 441663573,44 грн. та в сумі 3827996,38 грн. З урахуванням переплати на особовому рахунку платника в сумі 0,96 грн., сума заборгованості складає 1093101690,21 грн. Податковий борг по адміністративним штрафам та іншим санкціям нарахований підставі з урахуванням переплати в сумі 14892,00 грн., сума складає 350508,00 грн.

Підготовче засідання відкладено на 06 квітня 2020 року.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 06 квітня 2020 року продовжено підготовче засідання на строк дії карантину.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 04 травня 2020 року відкладено підготовче засідання.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 25 травня 2020 року закрито підготовче провадження справу призначено до розгляду по суті.

30 червня 2020 року у судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, просив їх задовольнити, посилаючись на доводи, викладені у позовній заяві та поясненнях до нього. При цьому зазначив, що в інтегрованих картках платника податків ТОВ «Дніпроолія» в рамках заявленого позову, станом на теперішній час обліковується податковий борг на загальну суму 1089624201,88 грн., в т.ч. по податку на додану вартість в сумі 1089273693,88 грн., по адміністративним штрафам та іншим санкціям в сумі 350508,00 грн., який нарахований внаслідок несплати грошових зобов`язань нарахованих платником самостійно та контролюючим органом. Крім того, зазначив, що пеня розрахована за правилами, визначеними у порядку № 422 та у відповідності до ст. 129 Податкового кодексу України, таким чином, в інтегрованій картці автоматично визначено нарахування пені на підставі п.п. 129.1.2 ст. 129 податкового кодексу України. Відповідно до розрахунку, пеня розрахована починаючи з граничного строку сплати податкового зобов`язання за січень 2015 року до закінчення судового оскарження по справі № 804/3088/18 відповідно до п.п. 129.1.2 ст. 129 податкового кодексу України, в редакції що діяла до 01.01.2017 року та відповідно до п.п. 129.1.1 ст. 129 податкового кодексу України, в редакції що діє на теперішній час.

Представник відповідача заперечувала проти задоволення позовних вимог, посилаючись на доводи, викладені у відзиві на позов та додаткових поясненнях, зазначла, що відсутність доказів прийняття та направлення контролюючим органом рішення за результатом розгляду скарги Підприємства, відповідач з огляду на неотримання такого рішення мало законні очікування (сподівання), що його скарга задоволена в силу прямої норми Закону. Рішення ДПС України про задоволення або відмову у задоволенні Адміністративної скарги (від 13.08.2019 року, вих. № 13/08-1ю) не надано до суду, на виконання ухвали суду від 16 березня 2020 року.

Дослідивши матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються вимоги позову, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку про часткове задоволення позовних вимог, з огляду на таке.

Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Дніпроолія» (код ЄДРПОУ 36726560) знаходиться на обліку як платник податків у Соборному управлінні ГУ ДПС у Дніпропетровській області.

В ході розгляду справи судом встановлено, що в інтегрованих картках платника податків ТОВ «Дніпроолія» в рамках заявленого позову станом на час розгляду справи обліковується податковий борг на загальну суму 1089624201,88 грн., в т.ч. по податку на додану вартість в сумі 1089273693,88 грн., по адміністративним штрафам та іншим санкціям в сумі 350508,00 грн., який нарахований внаслідок несплати грошових зобов`язань нарахованих платником самостійно та контролюючим органом.

Податковий борг по податку на додану вартість нарахований на підставі:

податкової декларації № 9104469690 від 20.05.2019 року в сумі 104305,00 грн.,

податкового повідомлення-рішення № 0022991402 від 14.12.2017 року в сумі 647233948,80 грн.; податкового повідомлення-рішення № 0023001402 від 14.12.2017 року в сумі 271867,60 грн., нарахованої пені в сумі 441663573,44 грн.

Податковий борг по адміністративним штрафам та іншим санкціям нарахований на підставі: податкового повідомлення-рішення № 0016115141 від 28.05.2019 року в сумі 510,00 грн., податкового повідомлення-рішення № 0023041407 від 14.12.2019 року в сумі 365400,00 грн. З урахуванням переплати в сумі 14892,00 грн., сума боргу складає 350508,00 грн.

Судом встановлено, що рішенням Дніпропетровського окружним адміністративним судом від 16 квітня 2019 року позов ТОВ "ДНІПРООЛІЯ" про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 14.12.2017 року №№ 0022991402, 0022981402, 0023001402, 0023041407 залишено без задоволення, вказане рішення набрало законної сили 04.11.2019 року.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства, регулюються Податковим кодексом України.

Відповідно до підп.16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України, платники податків зобов`язані сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

За змістом п.41.2 ст.41 Податкового кодексу України, органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень. Відповідно до п.41.1 цієї статті, контролюючими органами є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову, державну митну політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового та митного законодавства, законодавства з питань сплати єдиного внеску та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючий орган (далі - центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику), його територіальні органи.

Згідно з підп.14.1.39 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, грошове зобов`язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов`язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв`язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Відповідно до підп.14.1.156 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, податкове зобов`язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).

Згідно з підп.14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, податковий борг - сума узгодженого грошового зобов`язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.

Визначені рішеннями контролюючого органу зобов`язання підлягають сплаті за строком згідно з п.57.3 ст.57 Податкового кодексу України, а саме: у 10 календарних днів від дня отримання податкового повідомлення-рішення, а у випадку оскарження - у 10 календарних днів за днем узгодження, яким є або день закінчення процедури адміністративного оскарження (п. 56.17 ст. 56 Податкового кодексу України), або день набрання законної сили судовим рішенням у справі про скасування рішення контролюючого органу (п. 56.18 ст. 56 Податкового кодексу України).

У такі ж строки відповідно до ст. 113 Податкового кодексу України підлягають оплаті і рішення контролюючого органу про застосування штрафів.

У разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган, у відповідності до вимог п.59.1 ст.59 Податкового кодексу України, надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. Відповідно до п.59.5 ст.59 Податкового кодексу України, у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

Згідно вимоги ст. 59 ПКУ по ТОВ «Дніпроолія» в автоматичному режимі сформовано податкову вимогу форми «Ю» № 104190-51 від 05.06.2019 року яку направлено на адресу боржника засобами поштового зв`язку рекомендованим листом з повідомленням про вручення.

Судом встановлено та підтверджено даними інтегрованої картки платника податків, що податковий борг складається з податку на додану вартість нарахованого на підставі податкової декларації № 9104469690 від 20.05.2019 року, податкового повідомлення-рішення № 0022991402 від 14.12.2017 року, податкового повідомлення-рішення № 0023001402 від 14.12.2017 року в сумі 271867,60 грн. та адміністративних штрафів на підставі податкового повідомлення-рішення № 0016115141 від 28.05.2019 року, податкового повідомлення-рішення № 0023041407 від 14.12.2019 року, що з урахуванням переплат, становить - 647 960 628,39 грн.

Вказана сума податкового боргу відповідачем фактично не заперечувалась, а доводи викладенні у відзиві на позовну заяву стосуються незгоди відповідача із розміром визначеної пені та підставами та строками їх нарахування.

Вирішуючи питання щодо стягнення пенні, суд виходить із того, що відповідно до пункту 57.2 статті 57 ПК України у разі коли відповідно до цього Кодексу або інших законів України контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов`язання платника податків з причин, не пов`язаних з порушенням податкового законодавства, такий платник податків зобов`язаний сплатити нараховану суму податкового зобов`язання у строки, визначені в цьому Кодексі та в статті 297 Митного кодексу України, а якщо такі строки не визначено, - протягом 30 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення про таке нарахування.

Частиною першою пункту 57.3 статті 57 ПК України встановлено, що у разі визначення грошового зобов`язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов`язаний сплатити нараховану суму грошового зобов`язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Згідно з пунктом 57.3 статті 57 ПК України у разі визначення грошового зобов`язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54,3.1. 54.3.2, 54.3.4 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов`язаний сплатити нараховану суму грошового зобов`язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Тобто по завершенню вказаного 10-денного строку, якщо у податкового органу не буде відомостей (документально підтверджених) щодо сплати або оскарження визначеного грошового зобов`язання, то контролюючий орган зобов`язаний розпочати заходи, спрямовані на забезпечення сплати платником податків цього зобов`язання, зокрема сформувати податкову вимогу.

Пунктом 129.1 статті 129 ПК України (у редакції, чинній до 01.01.2017) встановлено, що після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов`язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

Нарахування пені розпочинається:

а) при самостійному нарахуванні суми грошового зобов`язання платником податків - після спливу 90 днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов`язання, визначеного цим Кодексом;

б) при нарахуванні суми грошового зобов`язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов`язання, визначеного у податковому повідомленні-рішенні згідно із цим Кодексом.

Тобто наведена редакція Кодексу передбачала застосування фінансової санкції до платників податків у вигляді нарахування пені за весь період заниження податкового зобов`язання на суму такого заниження, оскільки платник весь період, коли він не декларував та не сплачував податки, користувався коштами, які він повинен був сплатити до бюджету.

У зв`язку з прийняттям Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» від 21.12.2016 №1797-VIII, який набрав чинності з 01.01.2017, пункт 129.1 викладений в наступній редакції:

« 129.1. Нарахування пені розпочинається:

129.1.1 при нарахуванні суми грошового зобов`язання, визначеного контролюючим органом за результатами податкової перевірки, - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків податкового зобов`язання, визначеного цим Кодексом (у тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження)».

Таким чином, законодавцем змінено правове регулювання цього питання і передбачено, що пеня розпочинає нараховуватись з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків податкового зобов`язання, визначеного цим Кодексом (у тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження).

Судом встановлено, що Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нараховано позивачу пеню, обчислену на суму занижень податкових зобов`язань з 2015 року по грудень 2017 року на суми виявленого заниження податкового зобов`язання за звітний період.

Згідно розрахунку пені, обчисленої на виявленні органом ДПС суми занижень податкових зобов`язань податковим органом нараховано позивачу пеню, за період з січня 2015 по 25 квітень 2019 року.

Відповідно до інтегрованих карток платника, пеня нараховувалась позивачу саме на підставі підпункту 129.1.2 пункту 129.1 статті 129 ПК України, редакція (з 01.01.2017) якої передбачає, нарахуванні суми податкового зобов`язання, визначеного контролюючим органом у випадках, не пов`язаних з проведенням податкових перевірок, замість підпункту 129.1.1 пункту 129.1 статті 129 ПК України, тобто відповідачем застосована норма яка, не підлягає застосуванню. Однак, відповідачем нараховано пеню на підставі підпункту 129.1.2 пункту 129.1 статті 129 ПК України, яка діяла до 01.01.2017 року.

Суд зауважує, за обставин, які склались у даній справі, у відповідача право на нарахування пені виникло після проведення перевірки та оформлення її результатів. Наявність цих обставин є обов`язковою умовою, за якої розпочинається процедура нарахування пені. І оскільки на момент застосування такої процедури вже діяла норма у новій редакції, саме за правилами цієї норми і має відбуватись таке нарахування.

Як було зазначено, у випадку донарахування платнику суми грошового зобов`язання за результатами перевірки нарахування пені розпочинається з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків податкового зобов`язання.

Отже, статтею 129 ПК України, в редакції, чинній з 01.01.2017, не встановлено нарахування пені у разі виявлення контролюючим органом заниження податкових зобов`язань на суму такого заниження та за весь період заниження.

Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду від 14 травня 2020 року № 822/3190/17 Верховний Суд погоджується з правозастосуванням, наведеним у рішеннях судів попередніх інстанцій, з наступних підстав.

Таким чином, визначений ТОВ «Дніпроолія», контролюючим органом розмір пені, нарахованої на суму грошового зобов`язання, за результатами податкової перевірки, не підтверджений належними доказами та спростовується матеріалами справи, оскільки відповідач безпідставно здійснив нарахування пені з 2015 року, враховуючи, що податкові зобов`язанні визначені на підставі акту перевірки № 21862/04-36-14-02/36726560, який був складений лише у листопаді 2017 року.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України та ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з вимогами ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Відповідно до ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області не надало суду належних обґрунтувань та достатніх доказів на підтвердження своїх вимог щодо стягнення з відповідача нарахованого розміру пені у розмірі 441663573,44 грн. та підстави її нарахування, а відтак такі вимоги не підлягають задоволенню.

Посилання відповідача на те, що визначені позивачем зобов`язання є неузгодженими, оскільки контролюючим органом не розглянута у встановлений законом строк адміністративна скарга ТОВ «Дніпроолія», яка направлена 13 серпня 2019 року (за вих. № 13/08-1ю) на рішення ГУ ДФС у Дніпропетровській області про узгодження податкових зобов`язань, а відтак вважається задоволеною, є безпідставні та не звільняє відповідача від обов`язку сплати по зобов`язання визначених самим платником у деклараціях та податковими повідомленнями-рішеннями, які судом не скасовані.

Крім того, суд зазначає, що доказів прийняття контролюючим органом письмового рішення, на яке ТОВ «Дніпроолія» 13 серпня 2019 року на правило адміністративну скаргу, відповідачем суду не надано.

Так, відповідно до ст.67 Конституції України, кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно з п.п.20.1.34 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.

Пунктом 95.2 статті 95Податкового кодексу України передбачено, що стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.

Згідно з п.95.3 цієї статті стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

З огляду на наведене, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню в частині стягнення з відповідача наявної у нього заборгованості по узгодженим грошовим зобов`язанням у розмірі 647 960 628,39 грн. (шістсот сорок сім мільйонів дев`ятсот шістдесят тисяч шістсот двадцять вісім гривень, 39 коп.) за рахунок коштів з рахунків платника податків у банках, що його обслуговують.

Згідно зі ст.90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

Суд враховує, що згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі «Серявін та інші проти України» від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відповідно до п.58 якого суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі «РуїсТоріха проти Іспанії» від 9 грудня 1994 року, серія A, № 303-A, п.29).

Керуючись ст. ст. ст. 77, 139, 241-246, 256, 296 , Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву Головного управління ДПС у Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Дніпроолія" про стягнення заборгованості - задовольнити частково.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Дніпроолія" (ЄДРПОУ-36726560) податковий борг на користь держави у розмірі 647 960 628,39 грн. (шістсот сорок сім мільйонів дев`ятсот шістдесят тисяч шістсот двадцять вісім гривень, 39 коп.) шляхом стягнення коштів з рахунків у банках, що обслуговують такого платника.

В іншій частині позовних вимог відмовити.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя А.О. Коренев