Постанова № 90312825, 10.07.2020, Добропільський міськрайонний суд Донецької області

Дата ухвалення
10.07.2020
Номер справи
227/2506/20
Номер документу
90312825
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

10.07.2020

227/2506/20

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 липня 2020 року м. Добропілля

Суддя Добропільського міськрайонного суду Донецької області Любчик В.М., розглянувши матеріали, що надійшли від Дніпропетровського управління Офісу великих платників податків ДПС про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянина України, генерального директора ТОВ «ДТЕК Добропіллявугілля», який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ,

за скоєння правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-4 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

25 червня 2020 року Добропільським міськрайонним судом Донецької області отримано матеріали про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-4 КУпАП генеральним директором ТОВ «ДТЕК Добропіллявугілля» ОСОБА_1 .

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 18/28-10-50-12-19 від 22 травня 2020 року, при проведенні головним державним ревізором-інспектором відділу податкового супроводження підприємств житлово-комунального господарства та інших галузей Дніпропетровського управління Офісу великих платників податків ДПС ОСОБА_2 камеральної перевірки ТОВ «ДТЕК Добропіллявугілля» з питання достовірності та повноти відображення ТОВ «ДТЕК Добропіллявугілля» розрахунків за формою даних податкових № 1ДФ за III, IV квартали 2019 року встановлено, що генеральним директором підприємства ОСОБА_1 порушено порядок утримання та перерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб і подання відомостей про виплачені доходи, а саме 10.04.2020 року надані уточнюючі податкові розрахунки за формою 1ДФ за III-IV квартали 2019 року згідно яких підприємством змінено податкові номери фізичних осіб, чим порушено п. 51.1 ст. 51 та п.п. «б» п. 176.2 ст. 176 Податкового кодексу України. Своїми діями, на думку особи, яка склала протокол, ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-4 КУпАП.

ОСОБА_1 у судове засідання не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, надав до суду письмові заперечення, в яких просив розглянути справу у його відсутність. Окрім того, в запереченнях зазначив, що в його діях відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-4 КУпАП, оскільки об`єктивною частиною вказаної статті є неутримання або не перерахування податку, неповідомлення або несвоєчасне повідомлення відомостей, проте як вбачається з акту перевірки № 160/28-10-50-12-37014600 від 06 травня 2020 року встановлено лише використання неточних даних ідентифікаційних номерів фізичних осіб-платників податків. Фактів неутримання/не перерахування, неповідомлення або несвоєчасного повідомлення не встановлено.

Суд, вивчивши матеріали адміністративної справи у їх сукупності приходить до наступного висновку.

Згідно ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Диспозиція ч. 1 ст. 163-4 КУпАП встановлює адміністративну відповідальність за неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, перерахування податку на доходи фізичних осіб за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством), неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян.

В акті про результати камеральної перевірки ТОВ «ДТЕК Добропіллявугілля» з питання достовірності та повноти відображення ТОВ «ДТЕК Добропіллявугілля» даних податкових розрахунків за формою № 1ДФ за III, IV квартали 2019 року від 06 травня 2020 року зазначено, що податковим органом встановлено порушення п. 51.1 ст. 51 та пп «б» п. 176.2 ст. 176 Податкового кодексу України та пп. 3.1.13 п. 3.1 ст. 3 Порядку № 4 при поданні податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, а саме порушено порядок подання відомостей про виплачені доходи: несвоєчасно повідомлено державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян, тобто подано не у повному обсязі, з недостовірними відомостями та з помилками Податкові розрахунки за формою № 1ДФ за III, IV квартали 2019 року.

П. 51.1 ст. 51 Податкового кодексу України передбачено, що платники податків, в тому числі податкові агенти, зобов`язані подавати контролюючим органам у строки, встановлені цим Кодексом для податкового кварталу, податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків.

П.п. «б» п. 176.2 ст. 176 Податкового кодексу України передбачено, що особи, які відповідно до цього Кодексу мають статус податкових агентів, зобов`язані, подавати у строки, встановлені цим Кодексом для податкового кварталу податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до контролюючого органу за місцем свого розташування. Такий розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку податковим агентом протягом звітного періоду. Запровадження інших форм звітності з зазначених питань не допускається.

Судом встановлено, що звітність до податкового органу була подана своєчасно, проте в ній були допущені помилки, у зв`язку з чим підприємством були оперативно подані уточнюючі розрахунки, згідно яких було змінено лише податкові номери фізичних осіб, і це які ніяким чином не вплинуло на суму нарахованого та сплаченого податку.

Відповідно до п. 50.1 ст. 50 ПК України, у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 120 цього Кодексу) платник податків самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов`язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинною на час подання уточнюючого розрахунку.

Платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо відповідні уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно виявлені.

Якщо після подачі декларації за звітний період платник податків подає нову декларацію з виправленими показниками до закінчення граничного строку подання декларації за такий самий звітний період, то штрафи, визначені у цьому пункті, не застосовуються.

Таким чином, вказаними нормами встановлено обов`язок платника податку, у разі виявлення помилок в поданій ним податковій звітності, внести відповідні зміни шляхом подання уточнюючого розрахунку.

Зазначене свідчить про те, що платником податків самостійно виявлено помилку в поданій ним податковій звітності і подано до податкового органу уточнюючий розрахунок з виправленням помилок, у податкового органу відсутні підстави для застосування штрафних санкцій.

Положеннями ст. 109 Податкового кодексу України передбачено, що податковими правопорушеннями є протиправні діяння (дія чи бездіяльність) платників податків, податкових агентів, та/або їх посадових осіб, а також посадових осіб контролюючих органів, що призвели до невиконання або неналежного виконання вимог, установлених цим Кодексом та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Зазначення помилкового реєстраційного номеру облікової картки платника посадовою особою не містить ознак правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-4 КУпАП.

Отже, суд прийшов до висновку, що в діях генерального директора ТОВ «ДТЕК Добропіллявугілля» ОСОБА_1 , відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-4 КУпАП.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, зокрема у разі відсутності складу адміністративного правопорушення.

Враховуючи викладене та керуючись ст. ст. 163-4, 247, 251, 283, 284 КУпАП, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

провадження в справі про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, у зв`язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-4 КУпАП.

Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного суду через Добропільський міськрайонний суд Донецької області протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя В.М. Любчик