
Справа №263/8097/19
Провадження №2-а/263/18/2020
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 липня 2020 року місто Маріуполь
Жовтневий районний суд міста Маріуполя Донецької області у складі: головуючого судді Кулик С.В., за участю секретаря Чапни А.К., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Маріуполі адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Адміністративної комісії при виконавчому комітеті Маріупольської міської ради про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулася до суду з адміністративним позовом до Адміністративної комісії при виконавчому комітеті Маріупольської міської ради про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності.
В обґрунтування пред`явленого позову зазначила, що 05.04.2019 року Інспекцією міської ради з благоустрою м.Маріуполя складено протокол №001040 про адміністративне правопорушення, яким встановлено, що за адресою: м.Маріуполь, просп. Нахімова, буд. 158 знаходиться Приморський районний у місті Маріуполі відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Донецькій області. На вказаному об`єкті не додержано встановлені норми та правила з утримання в належному стані фасаду будівлі – не проведено ремонт козирків над входами та не відремонтовано сходи ганку, що є порушенням правил ст. 152 КУпАП та п. 14 п.п.14.5 роздулу 14 правил благоустрою території міста Маріуполя, затверджених рішенням Маріупольської міської ради №6/8-616 від 21.06.2011 р. зі змінами та доповненнями. Поставновою Адмінстративної комісії при виконавчому комітеті Маріупольської міської ради, яка діє у Кальміуському районі, №23 від 24.05.2019 року ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 152 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в сумі 850 грн. Вважає, що зазначена постанова винесена з порушенням її прав та вимог чинного законодавства України, є необґрунтованою і незаконною та підлягає скасуванню, оскільки вона, позивач, не є суб`єктом відповідальності у адміністративному правопорушенні, що зафіксовано у протоколі №001040 від 05.04.2019 року, оскільки як фізична особа не має жодного відношення до приміщення за адресою: м.Маріуполь, просп. Нахімова, буд. 158. За даною адресою розташований Приморський районний у місті Маріуполі відділ ДРАЦС ГТУЮ у Донецькій області, вона обіймає посаду начальника. Вищезазначене приміщення знаходиться у комунальній власності м.Маріуполя, а Приморський районний у місті Маріуполі відділ ДРАЦС ГТУЮ у Донецькій області розташований у вказаному приміщенні на підставі договору оренди №3196-П від 04.01.2016 року, який було укладено між Департаментом міського майна Маріупольськї міської ради, в особі директора департамента та Головним територіальним управлінням юстиції у Донецькій області в особі керівника управління. Позивач посилається, на те, що відповідно до пунктів д) та е) договору оренди, обов`язок щодо утримання орендованого приміщення у належному стані та проведення поточного та капітального ремонту покладено на орендаря, тобто на Головне територіальне управління юстиції у Донецькій області, а не на неї особисто.
Згідно з Положенням про Приморський районний у міста Маріуполі відділ ДРАЦС ГТУЮ у Донецькій області, затвердженого наказом Головного територіального управління юстиції у Донецькій області від 16.04.2018 року №103/2 – відділ є структурним підрозділом Головного територіального управління юстиції. Відділ утримується за рахунок коштів Державного бюджету України. До службових обов`язків керівника відділу не входить проведення капітальних та поточних ремонтів. З питання утримання відділу державної реєстрації актів цивільного стану керівник має право тільки надавати пропозиції до Головного територіального управління юстиції у Донецькій області.
Також, позивач посилається на п.5.5 Положення про Головні територіальні управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого Наказом Міністерства юстиції України від 23.06.2011 року №1701/5, Головне територіальне управління юстиції здійснює централізований бухгалтерський облік витрат на утримання районних, районних у містах, міських (міст обласного значення), міськрайонних, міжрайонних відділів державної виконавчої служби, відділів, нотаріальних контор.
Зазначає, що вона як фізична особа, або як начальник Приморського районного у місті Маріуполі відділу ДРАЦС ГТУЮ у Донецькій області не повинна дбати про відповідність приміщення, яке розташоване за адресою: м.Маріуполь, просп. Нахімова, буд. 158, державним стандартам, нормам і правилам у сфері благоустрою населених пунктів, правилам благоустрою території населених пунктів. Це обов`язок відповідальних посадових осіб Головного територіального управління юстиції у Донецькій області. Протягом двох років, у межах її повноважень, було направлено листи з письмовими пропозиціями щодо проведення капітального та поточного ремонтів приміщення Приморського районного у місті Маріуполі відділу ДРАЦС ГТУЮ у Донецькій області.
На сьогоднішній день вже укладено договір щодо проведення ремонтних робіт одного ганку вказаного приміщення. Будівельні роботи тривають. Цей договір було укладено саме між Головним територіальним управлінням юстиції у Донецькій області та ТОВ «Домкомстрой». На підставі вищевикладеного просить скасувати постанову №23 від 24.05.2019 року Адміністративної комісії при виконавчому комітеті Маріупольської міської ради про притягнення її до адміністративної відповідальності за ст. 152 КУпАП, а справу про адміністративне правопорушення – закрити за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
05 червня 2019 року ухвалою Жовтневого районного суду м.Маріуполя Донецької області позовну заяву залишено без руху.
Ухвалою Жовтневого районного суду м.Маріуполя Донецької області від 20 червня 2019 року відкрито провадження у справі та призначено судовий розгляд у відкритому судовому засіданні.
24.07.2019 року на адресу Жовтневого районного суду м.Маріуполя Донецької області надійшов відзив представника відповідача - Адміністративної комісії при виконавчому комітеті Маріупольської міської ради, яка діє у Кальміуському районі міста Маріуполя, ОСОБА_2 , у якому представник відповідача посилається на те, що 05.04.2019 року о 10:40 год. інспекцією міської ради з благоустрою Маріупольської міської ради було виявлено, що на території міста Маріуполя за адресою: м.Маріуполь, просп. Нахімова, буд. 158, не утримується в належному стані фасад будівлі Приморського районного у місті Маріуполі відділу ДРАЦС ГТУЮ у Донецькій області (відповідальна особа – ОСОБА_1 ) з додержанням встановлених норм та правил, так, не проведено ремонт козирків над входами та не відремонтовано сходи ганку, що є порушенням ст. 152 КУпАП та п.п.14 п. 14.5 Розділу 14 Правил благоустрою територій міста Маріуполя, затверджених рішенням Маріупольської міської ради №6/8-616 від 21.06.2011 року зі змінами та доповненнями, внесеними рішенням міської ради від 20.09.2011 №6/11-962, від 16.04.2013 №6/27-3040, від 23.12.2016 №7/14-1099.
05.04.2019 року на ОСОБА_1 був складений протокол про адміністративне порушення №001040. Копію протоколу ОСОБА_1 отримала, про що є відмітка у протоколі. У позовній заяві ОСОБА_1 зазначає, що вона не є суб`єктом відповідальності за дане адміністративне правопорушення, оскільки є фізичною особою і немає жодного відношення до приміщення за адресою: АДРЕСА_1 . Однак з цим погодитися не можна, оскільки остання обіймає посаду начальника Приморського районного у місті Маріуполі відділі ДРАЦС ГТУЮ у Донецькій області. Крім того, у наданих нею у протоколі від 05.04.2019 року №001040 поясненнях, остання не заперечувала факту правопорушення і пояснювала, які заходи нею вжито для вирішення данного питання з посиланням на листи та дефектний акт. Аналогічні пояснення були нею надано на засіданні Адміністративної комісії при Виконавчому комітеті Маріупольської міської ради, яка діє у Кальміуському районі міста Маріуполя.
Також у відзиві на позов зазначено, що згідно з п. 1 Порядку надання платних послуг відділами державної реєстрації актів цивільного стану, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 27.12.2010 року №3335/5 (далі – Порядок), відділами державної реєстрації актів цивільного стану головних територіальних управлінь юстиції надаються платні послуги, відповідно до Переліку платних послуг, які можуть надаватися відділами державної реєстрації актів цивільного стану, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.12.2010 №1168. Згідно п. 12 Порядку кошти, що надійшли від надання платних послуг, зараховуються на спеціальні реєстраційні рахунки, відкриті в органах Державного казначейства України, спрямовуються до спеціального фонду Державного бюджету Українии і використовуються відповідно до бюджетного законодавства. Використання коштів, отриманих за надання відділами державної реєстрації актів цивільного стану платних послуг, здійснюється за погодженням з заступниками начальників головних територіальних управлінь юстиції з питань державної реєстрації – начальниками Управлінь державної реєстрації та начальниками відділів державної реєстрації актів цивільного стану цих управлінь юстиції. Вказане підтверджує відповідальність ОСОБА_1 яка є начальником Приморського відділу ДРАЦС Маріупольського міського управління юстиції Донецької області.
Твердження ОСОБА_1 про те, що вона ані як фізична особа, ані як начальник Приморського відділу ДРАЦС Маріупольського МУЮ Донецької області не повинна дбати про відповідність приміщення, у якому розташований відділ, державним стандартам, нормам і правилам у сфері благоустрою населених пунктів, правилам благоустрою території населених пунктів, не відповідають дійсності. Навпаки, остання сама наголошувала на тому, що вона як посадова особа, в межах своїх повноважень, проводила роботу з приводу вирішення питання, у зв`язку з чим зверталася до свого керівництва з пропозицією щодо проведення капітального та поточного ремонтів приміщення Приморського районного у місті відділі ДРАЦС. Саме за ініціативою ОСОБА_1 укладено договір щодо проведення ремонтних робіт одного ганку приміщення, де розташовуються відділ. Вказане підтверджує той факт, що без ініціативи, відповідних дій та пропозицій з боку начальника відділу ДРАЦС, в даному випадку ОСОБА_1 , до свого керівництва, вирішення питання щодо усунення виявленого правопорушення не можливе. На засіданні адміністративної комісії 24.05.2019 року ОСОБА_1 долучено до матеріалів справи договір оренди нежитлового приміщення від 04.01.2016 року, укладений між Департаментом міського майна Маріупольської міської ради та ГТУЮ у Донецькій області, орендар зобов`язаний утримувати орендоване прміщення у належному стані та за свій рахунок виконувати поточний, а також капітальний ремонт орендованого приміщення.
У зв`язку з вищевикладеним, просила відмовити у задоволенні позовної заяви у повному обсязі, залишити постанову адміністративної комісії при виконавчому комітеті Маріупольскої міської ради, яка діє у Кальміуському районі міста, №23 від 24.05.2019 року без змін, а позовну заяву без задоволення.
Позивач у судове засідання не з`явилась, надала до суду клопотання, у якому змінила позовні вимоги в частині накладення адміністративного стягнення, просила замінити штраф на усне зауваження відносно неї згідно зі ст. 22 КУпАП, справу розглядати за її відсутності.
Представник відповідача в судове засідання не з`явилась, надала суду заяву з проханням про розгляд справи за її відсутності, вирішення питання щодо заміни адміністративного стягнення у виді штрафу на усне зауваження залишила на розсуд суду.
Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного.
Відповідно до договору оренди нежитлового приміщення (будівлі, споруди), що відноситься до комунальної власності м. Маріуполя №3196-П від 04.01.2016 року сторонами виступають, Департамент міського майна Маріупольської міської ради, в особі директора департаменту (орендодавець) та Головне териториторіальне управління юстиції у Донецькій області, в особі виконуючого обов`язки начальника управління (орендар). Предметом договору є нежитлове приміщення розташоване за адресою: м.Маріуполь, просп. Нахімова, буд 158, згідно технічного паспорту БТІ, передане Орендодавцем Орендарю у строкове платне користування, для використання під розміщення Приморського відділу Державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби.
Відповідно до п.п.д), е), є) п. 3.2 розділу 3 Договору орендар зобов`язаний утримувати орендоване приміщення (будівлю, проруду) у належному стані; забезпечувати збереження та нести відповідальність за цінність прийнятого майна; запобігати його пошкодженню та знищенню; дотримуватися санітарних та протипожежних, екологічних та інших норм у процесі володіння та користування орендованим майном; за свій рахунок виконувати поточний, а також капітальний ремонт орендованого приміщення (будівлі, споруди); проводити поліпшення орендованого майна або роботи з реконстукції за свій рахунок тільки з письмової згоди Орендодавця.
Відповідно до Положення про Приморський районний у місті Маріуполі відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Донецькій області, затвердженого Наказом Головного територіального управління юстиції у Донецькій області від 16.04.2018 року №103/2 Примоський районний відділ у місті Маріуполі відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Донецькій області (далі – Відділ) є структурним підрозділом головного територіального управління юстиції.
Пунктом 3 Розділу 1 Положення передбачено, що Відділ безпосередньо підпорядковується заступнику начальника головного територіального управління юстиції з питань державної реєстрації – начальнику Управління державної реєстрації.
У п. 6 Розділу 1 Положення зазначено, що Відділ утримується за рахунок Державного бюджету України.
Листом від 22.02.2017 року № 15.5-143-127 начальник Приморського районного у місті Маріуполі відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Донецькій області зверталась до голови Приморскої районної адміністрації Маріупольської міської ради з проханням надати допомогу у проведенні ремонту двох входів та фасаду будівлі Приморського районного у м.Маріуполі відділу ДРАЦС ГТУЮ Донецької області.
Відповідно до листа від 15.03.2017 року № 45.5-4592-45.10, спрямованого начальнику Приморського районного у м.Маріуполі відділу ДРАЦС ГТУЮ Донецької області від заступника голови Приморської районної адміністрації міської ради вбачається, що Приморською районною адміністрацією Маріупольської міської ради було надано пропозиції до Департаменту розвитку житлово-комунальної інфраструктури міської ради щодо виконання робіт по ремонту фасадів будівель, які розташовані по просп. Нахімова (від вул. Леваневського до пл. Воїнів визволителів).
З листом від 08.02.2017 року за № 15-5-142-83 до головного територіального управління юстиції у Донецькій області звернулася начальник Приморського районного у місті Маріуполі відділу ДРАЦС Головного територіального управління юстиції у Донецькій області Марута О.С. з листом від 02.02.2018 року за №15.5-25-125 з проханням розглянути можливість проведення ремонту у приміщенні та фасаду будівлі Приморського районного у місті Маріуполі відділу державної реєстрації актів цивільного стану.
06.02.2018 року було спрямовано лист до голови Приморської районної адміністрації Маріупольської міської ради за № 15.5-25-134 з проханням надати допомогу у проведенні ремонту двох входів та фасаду будівлі Приморського районного у місті Маріуполі відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції Донецької області.
Головне територіальне управління юстиції у Донецькій області листом від 03.03.2018 року №10-23-80 повідомило, що в кошторисі Головного територіального управління юстиції у Донецькій області не передбачені видатки на проведення поточного та капітального ремонту відділів ДРАЦС. Для того, щоб врахувати заявку при скаладенні бюджетного запиту на 2019 рік необхідно розробити проектно-кошторисну документацію поточного ремонту або здійснити інші предпроектні роботи на проведення капітального ремонту. Кошти на оплату вищезазначених послуг не передбачені кошторисом поточного року, тому здійснити їх оплату буде можливо тільки за наявності додаткового фінансування.
18.06.2018 року директором Департаменту міського майна Маріупольської міської ради у листі №36-30044-36.1 повідомлено, що заперечення на проведення ремонтних робіт двох входів та фасаду будівлі, розташованої за адресою: м.Маріуполь, просп. Нахімова, АДРЕСА_1 , відсутні, за умови узгодження проведення робіт з балансоутримувачем будівлі, Головним управлінням містобудування та архітектури Маріупольської міської ради, та без пред`явлення претензій на відшкодування витрат за виконання робіт.
Дефектним актом №1 від 18.05.2018 року позначені види робіт та орієнтовна сума.
04.10.2018 року начальником Приморського районного у місті Маріуполі відділу державної реєстрації актів цивільного стану направлено листа №15.5-02-784 до Головного територіального управління юстиції у Донецькій області з проханням розглянути можливість проведення ремонту у приміщенні та фасаду будівлі Приморського районного у місті Маріуполі відділу державної реєстрації актів цивільного стану.
У листі від 16.11.2018 року №10-23-638 Головного територіального управління юстиції повідомляється, що розгляд питання щодо проведення капітального ремонту за рахунок спеціального фонду може бути розглянуто після затвердження кошторису на 2019 рік та перевиконання річних показників надходжень по відділам ДРАЦС.
До матеріалів справи долучено договір підряду, сторонами у якому виступають Головне територіальне управління юстиції у Донецькій області в особі в.о. начальника Головного територіального управління юстиції у Донецькій області Гудзенко Л.Г. (Замовник) та Товариство з обмеженою відповідальністю «Домкомстрой» в особі директора Бояркова О.В. (Підрядник). Даний договір не містить дати та підпису Замовника, тобто, Головного територіального управління юстиції у Донецькій області.
З протоколу про адміністративне правопорушення №001040 від 05.04.2019 року, складеного Інспекцією міської ради з благоустрою м.Маріуполя, вбачається, що 05.04.2019 року о 10.40 за адресою: м. Маріуполь, просп. Нахімова, буд. 158 фасад будівлі Приморського районного у місті Маріуполі відділі державної реєстрації актів цивільного стану (відповідальна особа – ОСОБА_1 ) не утримується в належному стані, тобто з додержанням встановлених норм та правил, а саме: не проведено ремонт козирків над входами та не відремонтовано сходи ганку, що є порушенням ст.152 КУпАП та п.п.14 п.14.5 Розділу 14 Правил благоустрою території міста Маріуполя, затверджених рішенням Маріупольськї міської ради №6/8-616 від 21.06.2011 року зі змінами та доповненнями, внесеними рішенням міської ради від 20.09.2011 №6/9-962, від 16.04.2013 №6/27-3040, від 23.12.2016 №7/14-1099.
Постановою Адміністративної комісії при виконавчому комітеті Маріупольської міської ради, яка діє у Кальміуському районі міста, від 24.05.2019 року №23 ОСОБА_1 було притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 152 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 850 грн.
Відповідно до Витягу з протоколу №3 засідання Адміністративної комісії при виконавчому комітеті Маріупольської міської ради, яка діє у Кальміуському районі міста, від 24.05.2019 року вбачається, що ОСОБА_1 були надані пояснення про те, які заходи нею вживалися для вирішення данного питання з посиланням на листи та дефектний акт, також останньою наданий пакет документів, які в подальшому були долучені до матеріалів справи.
Відповідно до ст. 5 КАС України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутись до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням дією або бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просить їх захистити.
Згідно зі ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єкта владних повноважень.
Статтею 152 КУпАП передбачена відповідальність за порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів. Санкція статті передбачає накладення адміністративного стягнення на посадових осіб, громадян - суб`єктів підприємницької діяльності - від п`ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно п. 6.4.4 Розділу 6 Правил благоустрою території міста Маріуполя, затверджених рішенням Маріупольської міської ради від 21.06.2011 №6/8-616 (зі змінами та доповненнями) встановлено, що підприємства, установи та організації, громадяни субєкти підприємницької діяльності у сфері благоустрою міста зобов`язані постійно утримувати в належному стані фасади будівель і споруд, не допускати фарбування монументів, пам`ятників, скульптурних композицій без погодження з Головним управлінням містобудування та архітектури Маріупольської міської ради, Управлінням культури і туризму Маріупольської міської ради та дозволу відповідного державного органу охорони культурної спадщини (у разі, якщо об`єкт відноситься до історичної забудови). Усувати написи та малюнки на фасаді, пошкодження фасадів протягом 10 календарних днів.
За змістом ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Кожна особа, яка звернулася за судовим захистом, розпоряджається своїми вимогами на свій розсуд, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Таким правом користуються й особи, в інтересах яких подано позовну заяву, за винятком тих, які не мають адміністративної процесуальної дієздатності.
Відповідно до п.4 ч.3 ст.286 КАС України, за наслідками розгляду справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності місцевий загальний суд як адміністративний має право змінити захід стягнення в межах, передбачених нормативним актом про відповідальність за адміністративне правопорушення, з тим, однак, щоб стягнення не було посилено.
Відповідно до вимог ст.22 КУпАП, при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
За таких обставин, аналізуючи надані сторонами письмові докази, враховуючи клопотання позивача про зміну позовних вимог в частині накладення на неї адміністративного стягнення, у якому остання просила замінити штраф у розмірі 850 грн. на усне зауваження в порядку ст. 22 КУпАП, тобто фактично вину у вчиненні правопорушення визнала, проте не погодилася з накладеним на неї стягненням, керуючись принципами змагальності та диспозитивності, враховуючи особу правопорушниці, ступінь її вини, той факт, що ОСОБА_1 , як керівником Приморського районного у місті Маріуполі відділу ДРАЦС направлено листа до Головного територіального управління юстиції в Донецькій області, в межах повноважень, вживалися заходи щодо проведення ремонту приміщення, у якому розташований відділ ДРАЦС шляхом направлення листів та запитів до різних державних органів, за відсутності обставин, що обтяжують відповідальність, суд приходить до висновку про можливість звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за ст. 152 КУпАП та обмежитися усним зауваженням, провадження у справі закрити у зв`язку з малозначністю правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.2, 5, 9, 242-245, 286 Кодексу адміністративного судочинства України, ст.ст.22, 34, 245, 247, 251, 280 КУпАП, суд
В И Р І Ш И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Адміністративної комісії при виконавчому комітеті Маріупольської міської ради про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності – задовольнити частково.
Постанову Адміністративної комісії при виконавчому комітеті Маріупольської міської ради №23 від 24.05.2019 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 152 КУпАП та накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 850 гривень, в частині накладення адміністративного стягнення у розмірі 850 гривень – скасувати.
ОСОБА_1 звільнити від адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 152 КУпАП за малозначністю вчиненного та обмежитись усним зауваженням.
Провадження у справі закрити.
В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
На рішення суду може бути подана апеляційна скарга до Першого апеляційного адміністративного суду через Жовтневий районний суд м. Маріуполя Донецької області протягом десяти днів з дня його проголошення.
Відомості про учасників справи:
Позивач – ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІНП НОМЕР_1 , паспорт НОМЕР_2 , виданий Кальміуським РВ у м.Маріуполі ГУ ДМС України Донецькій області від 30.11.2018 року, проживає та зареєтьсярована за адресою: АДРЕСА_2 .
Відповідач - Адміністративна комісія при виконавчому комітеті Маріупольської міської ради, код ЄДРПОУ 04052784, юридична адреса: 87535 м.Маріуполь, пр. Мира, 70.
Суддя С.В.Кулик