Ухвала суду № 90281500, 08.07.2020, Господарський суд Волинської області

Дата ухвалення
08.07.2020
Номер справи
903/541/18
Номер документу
90281500
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

пр. Волі, 54а, м. Луцьк, 43010, тел./факс 72-41-10

E-mail: inbox@vl.arbitr.gov.ua Код ЄДРПОУ 03499885

УХВАЛА

08 липня 2020 року Справа № 903/541/18 за заявою Головного управління ДФС у Волинській області, м. Луцьк

до Приватного підприємства "ЛПС", м.Луцьк

про банкрутство

Суддя Кравчук А. М.

Секретар судового засідання Торчинюк І.В.

Представники:

від кредиторів: н/з

ліквідатор: н/з

встановив: 31.07.2018 надійшла заява Головного управління ДФС у Волинській області до ПП "ЛПС" про порушення справи про банкрутство.

Автоматизованою системою з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України визначено Дуплику П.Г.

Ухвалою суду від 03.08.2018 заяву ГУ ДФС у Волинській області про порушення справи про банкрутство ПП "ЛПС" прийнято до розгляду, розгляд справи призначено в підготовчому судовому засіданні 15.08.2018 на 11 год. 30 хв.; зобов`язано арбітражного керуючого Дуплику П.Г. протягом трьох днів з дня отримання ухвали про прийняття даної заяви, надати Господарському суду Волинської області заяву про його участь у справі з повідомленням про те, що він не належить до жодної з категорій осіб, зазначених у частині 2 статті 114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" на паперовому носії та електронній формі на адресу електронної пошти суду.

Ухвалою суду від 15.08.2018 порушено провадження у справі про банкрутство ПП "ЛПС", визнано безспірні грошові вимоги Головного управління ДФС у Волинській області в сумі 6 792 615 грн. 35 коп., введено процедуру розпорядження майном боржника строком на сто п`ятнадцять календарних днів до 10.12.2018, розпорядником майна призначено арбітражного керуючого Дуплику Павла Георгійовича.

Оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство ПП "ЛПС" оприлюднене на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України 16.08.2018.

Ухвалою суду від 10.12.2018 затверджено реєстр вимог кредиторів Приватного підприємства "ЛПС", згідно якого вимоги кредитора ГУ ДФС у Волинській області визнано в сумі 17 620 грн. 00 коп. - перша черга, 6 792 615 грн. 35 коп. - третя черга; зобов`язано збори кредиторів та засідання комітету кредиторів провести 24.12.2018; розгляд справи у підсумковому засіданні призначено 09.01.2019 на 15 год. 00 хв.

Ухвалою суду від 09.01.2019 затверджено звіт про нарахування та виплату грошової винагороди арбітражного керуючого Дуплики Павла Георгійовича в розмірі двох мінімальних заробітних плат за здійснення ним повноважень розпорядника майна Приватного підприємства "ЛПС" за період з 15.08.2018 по 10.12.2018 в сумі 28 043 грн. 17 коп.

09.01.2019 судом винесено постанову про визнання ПП "ЛПС" банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури, призначення ліквідатором арбітражного керуючого Дуплику П.Г.

Відповідне повідомлення оприлюднене на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України 10.01.2019.

Ухвалою суду від 28.08.2019 зобов`язано ОСОБА_1 , що перебував на посаді директора Приватного підприємства "ЛПС", передати ліквідатору боржника Дуплиці Павлу Георгійовичу печатки та штампи, матеріальні та інші цінності, установчі, бухгалтерські та інші документи, що пов`язані з діяльністю Приватного підприємства "ЛПС".

30.01.2020 на адресу суду від арбітражного керуючого Дуплики П.Г. надійшов звіт ліквідатора, ліквідаційний баланс ПП "ЛПС".

Ухвалою суду від 31.01.2020 розгляд справи призначено на 19.02.2020 о 10 год. 30 хв., зобов`язано ліквідатора Дуплику П.Г. подати суду інформацію про хід виконавчого провадження №60393352 на день розгляду справи.

Суд протокольною ухвалою від 19.02.2020 ухвалив звіт ліквідатора Дуплики П.Г. №63 та ліквідаційний баланс ПП "ЛПС" від 24.01.2020 вважати проміжним.

На адресу суду від арбітражного керуючого Дуплики П.Г. надійшов звіт ліквідатора, ліквідаційний баланс ПП "ЛПС", клопотання від 28.02.2020 про затвердження звіту про оплату послуг ліквідатора боржника.

Ухвалою суду від 23.03.2020 розгляд справи призначено на 08.04.2020 о 10 год. 30 хв.

Постановою Кабінету Міністрів України №211 від 11.03.2020 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з метою запобігання поширенню на території України коронавірусу, з 12.03.2020 по 24.04.2020 на всій території України встановлено карантин.

Враховуючи вказану постанову, а також з метою убезпечення населення України від поширення гострих респіраторних захворювань та коронавірусу COVID-19, який віднесено до особливо небезпечних інфекційних хвороб, листом голови Ради суддів України від 16.03.2020 №9рс-186/20 рекомендовано встановити особливий режим роботи судів України.

На офіційному сайті Господарського суду Волинської області опубліковано оголошення про те, що справа №903/541/18, призначена до розгляду на 08.04.2020, враховуючи обмежувальні карантинні заходи, введені Господарським судом Волинської області, не відбудеться.

Ухвалою суду від 08.04.2020 постановлено, що про дату і час судового засідання учасників справи буде повідомлено додатково ухвалою суду.

На адресу суду надійшло клопотання ГУ ДПС у Волинській області від 13.05.2020 про заміну кредитора ГУ ДФС у Волинській області його правонаступником ГУ ДПС у Волинській області.

Ухвалою суду від 18.05.2020 клопотання Головного управління ДПС у Волинській області від 13.05.2020 про заміну кредитора його правонаступником прийнято до розгляду, судове засідання призначено на 10.06.2020 об 11:00 год.

Ліквідатор Дуплика П.Г. листом №81 від 20.05.2020 долучив до матеріалів справи звіт ліквідатора, висновок фінансового аналізу, протокол засідання комітету кредиторів боржника, клопотання про ліквідацію ПП "ЛПС".

На офіційному веб-сайті Господарського суду Волинської області 09.06.2020 опубліковано оголошення про те, що у зв`язку із підтвердженням захворювання працівника Господарського суду Волинської області коронавірусом COVID-19 тимчасово призупинено з 09.06.2020 роботу Господарського суду Волинської області з метою проведення профілактичних заходів та дезінфекції у приміщеннях суду. Враховуючи обмежувальні карантинні заходи, судове засідання по справі №903/541/18, призначеній до розгляду на 10.06.2020, не відбудеться.

Ухвалою суду від 16.06.2020 розгляд справи призначено на 08.07.2020 о 12 год. 00 хв.

Ухвалою суду від 08.07.2020 замінено кредитора у справі про банкрутство Приватного підприємства "ЛПС" Головне управління ДФС у Волинській області її правонаступником Головним управлінням ДПС у Волинській області в частині грошових вимог в сумі 17 620 грн. 00 коп. - перша черга, 6 792 615 грн. 35 коп. - третя черга.

ГУ ДПС у Волинській області у клопотанні від 08.07.2020 розгляд справи просить проводити без участі її представника.

Ліквідатор у клопотанні №82 від 08.07.2020 розгляд справи просить проводити без його участі.

Згідно ст.17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.

В силу вимог ч.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, 1950 року, учасником якої є Україна, кожен при вирішенні судом питання щодо його цивільних прав та обов`язків має право на судовий розгляд упродовж розумного строку.

Обов`язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору (§ 66-69 рішення Європейського суду з прав людини від 08.11.2005 у справі "Смірнова проти України").

Враховуючи, що норми ст. 74 ГПК України щодо обов`язку суду витребувати у сторін документи і матеріали, необхідні для вирішення спору, кореспондуються з диспозитивним правом сторін подавати докази, п. 4 ст. 129 Конституції України визначає одним з принципів судочинства свободу в наданні сторонами суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, суд вважає, що ним, в межах наданих йому повноважень, створені належні умови для надання сторонами доказів та вважає за необхідне розгляд справи проводити за наявними в ній матеріалами.

Судом встановлено, що ч. 1 ст. 3 ГПК України передбачено, що судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про міжнародне приватне право", Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.

Відповідно до ч. 2 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства з дня введення в дію цього Кодексу визнано такими, що втратили чинність: Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом"(Відомості Верховної Ради України, 1992 р., N 31, ст. 440 із наступними змінами); Постанова Верховної Ради України "Про введення в дію Закону України "Про банкрутство" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., N 31, ст. 441).

Ч. 4 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, що з дня введення в дію цього Кодексу подальший розгляд справ про банкрутство здійснюється відповідно до положень цього Кодексу незалежно від дати відкриття провадження у справі про банкрутство, крім справ про банкрутство, які на день введення в дію цього Кодексу перебувають на стадії санації, провадження в яких продовжується відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Перехід до наступної судової процедури та подальше провадження у таких справах здійснюється відповідно до цього Кодексу.

Ч. 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

Відповідно до ч. 1 ст. 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом`якшують або скасовують відповідальність особи.

Закріплення названого принципу на конституційному рівні є гарантією стабільності суспільних відносин, у тому числі відносин між державою і громадянами, породжуючи у громадян впевненість у тому, що їхнє існуюче становище не буде погіршене прийняттям більш пізнього закону чи іншого нормативно-правового акта (рішення Конституційного Суду України про офіційне тлумачення статей 58, 78,79, 81 Конституції України та статей 243-21, 243-22, 243-25 Цивільного процесуального кодексу України (у справі щодо несумісності депутатського мандата) від 13.05.1997 №1-зп/1997).

Принцип, закріплений у ч. 1 ст. 58 Конституції України, треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце (рішення Конституційного Суду України у справі за конституційним зверненням Національного банку України щодо офіційного тлумачення положення частини першої ст. 58 Конституції України (справа про зворотну дію в часі законів та інших нормативно-правових актів від 09.02.1999 №1-рп/1999).

Суть положення ст. 58 Конституції України про незворотність дії законів та інших нормативно-правових актів у часі, на яке посилався Вищий арбітражний суд України, полягає в тому, що дія законів та інших нормативно-правових актів поширюється на ті відносини, які виникли після набуття чинності <...>, і не поширюється на правовідносини, які виникли і закінчилися до набуття такої чинності <...> (рішення Конституційного Суду України у справі за конституційним зверненням Відкритого акціонерного товариства „Концерн Стирол" щодо офіційного тлумачення положення абзацу першого пункту 1 частини першої статті 12 Господарського процесуального кодексу України (справа про оспорювання актів у господарському суді) від 02.07.2002 №13-рп/2002).

У фінансовому звіті №73 від 28.02.2020 арбітражний керуючий Дуплика П.Г. просить затвердити грошову нагороду в розмірі двох мінімальних заробітних плат за виконання обов`язків ліквідатора ПП "ЛПС" за період з 09.01.2019 по 28.02.2020 в сумі 104 718 грн. 44 коп.

У цей період часу відносини щодо винагороди та витрат ліквідатора регулювалися приписами ЗУ "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", Кодексом України з процедур банкрутства.

Згідно ч. 3 ст. 115 ЗУ "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" основна грошова винагорода арбітражного керуючого за виконання повноважень керуючого санацією, ліквідатора визначається в розмірі двох середньомісячних заробітних плат керівника боржника за останні дванадцять місяців його роботи до введення господарським судом процедури санації боржника або відкриття процедури ліквідації банкрута за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень керуючого санацією або ліквідатора. Розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання повноважень керуючого санацією, ліквідатора не може перевищувати десяти мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень.

Право вимоги основної грошової винагороди виникає в арбітражного керуючого в останній день кожного календарного місяця виконання ним повноважень керуючого санацією, ліквідатора.

Сплата грошової винагороди та відшкодування витрат арбітражного керуючого у зв`язку з виконанням ним повноважень у справі про банкрутство здійснюються за рахунок наявних у боржника коштів, одержаних у результаті господарської діяльності боржника, або коштів, одержаних від продажу майна (майнових прав) боржника.

Кредитори можуть створювати фонд для авансування грошової винагороди та відшкодування витрат арбітражного керуючого. Формування фонду та порядок використання його коштів визначаються рішенням комітету кредиторів та затверджуються ухвалою господарського суду.

Господарський суд має право зменшити розмір оплати послуг арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) у разі, якщо середньомісячна заробітна плата керівника боржника є надмірно високою порівняно з мінімальним розміром заробітної плати.

Розпорядник майна звітує про нарахування та виплату грошової винагороди арбітражного керуючого, здійснення та відшкодування його витрат на першому засіданні комітету кредиторів, а також за результатами процедури розпорядження майном боржника. Керуючий санацією не рідше одного разу на три місяці, а ліквідатор - щомісяця звітують перед комітетом кредиторів про нарахування та виплату основної та додаткової грошових винагород арбітражного керуючого, здійснення та відшкодування витрат.

Звіт арбітражного керуючого про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат доводиться кредиторам до відома та повинен бути схвалений або погоджений комітетом кредиторів.

Звіт про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за підсумками процедур розпорядження майном, санації, ліквідації подається арбітражним керуючим до господарського суду за п`ять днів до закінчення відповідної процедури, розглядається судом та затверджується ухвалою, що може бути оскаржена у встановленому порядку.

Аналогічні умови щодо винагороди ліквідатора врегульовані Кодексом України з процедур банкрутства, який вступив у дію 21.10.2019.

24.01.2020, 20.05.2020 на засіданнях комітету кредиторів боржника затверджено фінансовий звіт та звіт ліквідатора №63 від 21.01.2020, №73 від 28.02.2020 (том 2, а.с. 197).

Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави (ст.3 Конституції України), права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані (ст. 22 Основного Закону).

В силу ст.43 Конституції України, кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом. Право на своєчасне одержання винагороди за працю захищається законом.

З врахуванням викладеного, те, що норми Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", Кодексу з процедур банкрутства, які визначають право ліквідатора на оплату послуг, надання яких в рамках даної справи не заперечувалось, конкретизують положення Основного Закону та є правовою підставою для отримання ліквідатором винагороди за виконану роботу, суд дійшов висновку про затвердження звіту ліквідатора про нарахування грошової винагороди.

Затверджуючи звіти ліквідатора про нарахування та виплату грошової винагороди, судом враховується належне виконання арбітражним керуючим Дупликою П.Г. обов`язків, покладених на нього Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", Кодексом з процедур банкрутства та відсутністю скарг на дії ліквідатора.

Враховуючи вищевикладене, те, що визначений розмір основної винагороди відповідає встановленим законом умовам, суд вважає за необхідне затвердити основну винагороду арбітражному керуючому Дуплиці П.Г. в розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожен місяць здійснення ним повноважень ліквідатора ПП "ЛПС" за період з 09.01.2019 по 28.02.2020 в сумі 104 718 грн. 44 коп.

Претензії до нарахування та розміру грошової винагороди на адресу суду не надходили.

Звіт ліквідатора, ліквідаційний баланс ПП "ЛПС" затверджений ухвалою суду від 08.07.2020.

ЄСПЛ у своєму рішенні зазначив, що пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди давати обґрунтування своїх рішень, але це не може сприйматись як вимога надавати детальну відповідь на кожен аргумент. Межі цього обов`язку можуть бути різними в залежності від характеру рішення. Крім того, необхідно брати до уваги різноманітність аргументів, які сторона може представити в суд, та відмінності, які існують у державах-учасницях, з огляду на положення законодавства, традиції, юридичні висновки, викладення та формулювання рішень.

Враховуючи викладене, керуючись ст. 115 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», ст.ст. 30-31 Кодексу України з процедур банкрутства, ст.ст. 234-235 Господарського процесуального кодексу України, -

УХВАЛИВ:

Звіт про нарахування та виплату грошової винагороди арбітражного керуючого Дуплики Павла Георгійовича за виконання повноважень ліквідатора у справі за заявою Головного управління ДФС у Волинській області до Приватного підприємства "ЛПС" про банкрутство в розмірі двох мінімальних заробітних плат за період з 09.01.2019 по 28.02.2020 в сумі 104 718 грн. 44 коп. затвердити.

Ухвала господарського суду набирає законної сили з моменту її підписання відповідно до ч.2 ст. 235 ГПК України.

Ухвала суду підписана 08.07.2020

Ухвали суду підлягають оскарженню до Північно-західного апеляційного господарського суду відповідно до ст.ст. 255-256, п. 17.5 Перехідних положень ГПК України.

Суддя А. М. Кравчук