Ухвала суду № 90281499, 08.07.2020, Господарський суд Волинської області

Дата ухвалення
08.07.2020
Номер справи
903/541/18
Номер документу
90281499
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

пр. Волі, 54а, м. Луцьк, 43010, тел./факс 72-41-10

E-mail: inbox@vl.arbitr.gov.ua Код ЄДРПОУ 03499885

УХВАЛА

08 липня 2020 року № 903/541/18

за заявою Головного управління ДФС у Волинській області, м. Луцьк

до Приватного підприємства "ЛПС", м.Луцьк

про банкрутство

Суддя Кравчук А. М.

Секретар судового засідання Торчинюк І.В.

Представники:

від кредиторів: н/з

ліквідатор: н/з

встановив: 31.07.2018 надійшла заява Головного управління ДФС у Волинській області до ПП "ЛПС" про порушення справи про банкрутство.

Автоматизованою системою з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України визначено Дуплику П.Г.

Ухвалою суду від 03.08.2018 заяву ГУ ДФС у Волинській області про порушення справи про банкрутство ПП "ЛПС" прийнято до розгляду, розгляд справи призначено в підготовчому судовому засіданні 15.08.2018 на 11 год. 30 хв.; зобов`язано арбітражного керуючого Дуплику П.Г. протягом трьох днів з дня отримання ухвали про прийняття даної заяви, надати Господарському суду Волинської області заяву про його участь у справі з повідомленням про те, що він не належить до жодної з категорій осіб, зазначених у частині 2 статті 114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" на паперовому носії та електронній формі на адресу електронної пошти суду.

Ухвалою суду від 15.08.2018 порушено провадження у справі про банкрутство ПП "ЛПС", визнано безспірні грошові вимоги Головного управління ДФС у Волинській області в сумі 6 792 615 грн. 35 коп., введено процедуру розпорядження майном боржника строком на сто п`ятнадцять календарних днів до 10.12.2018, розпорядником майна призначено арбітражного керуючого Дуплику Павла Георгійовича.

Оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство ПП "ЛПС" оприлюднене на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України 16.08.2018.

Ухвалою суду від 10.12.2018 затверджено реєстр вимог кредиторів Приватного підприємства "ЛПС", згідно якого вимоги кредитора ГУ ДФС у Волинській області визнано в сумі 17 620 грн. 00 коп. - перша черга, 6 792 615 грн. 35 коп. - третя черга; зобов`язано збори кредиторів та засідання комітету кредиторів провести 24.12.2018; розгляд справи у підсумковому засіданні призначено 09.01.2019 на 15 год. 00 хв.

Ухвалою суду від 09.01.2019 затверджено звіт про нарахування та виплату грошової винагороди арбітражного керуючого Дуплики Павла Георгійовича в розмірі двох мінімальних заробітних плат за здійснення ним повноважень розпорядника майна Приватного підприємства "ЛПС" за період з 15.08.2018 по 10.12.2018 в сумі 28 043 грн. 17 коп.

09.01.2019 судом винесено постанову про визнання ПП "ЛПС" банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури, призначення ліквідатором арбітражного керуючого Дуплику П.Г.

Відповідне повідомлення оприлюднене на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України 10.01.2019.

Ухвалою суду від 28.08.2019 зобов`язано ОСОБА_1 , що перебував на посаді директора Приватного підприємства "ЛПС", передати ліквідатору боржника Дуплиці Павлу Георгійовичу печатки та штампи, матеріальні та інші цінності, установчі, бухгалтерські та інші документи, що пов`язані з діяльністю Приватного підприємства "ЛПС".

30.01.2020 на адресу суду від арбітражного керуючого Дуплики П.Г. надійшов звіт ліквідатора, ліквідаційний баланс ПП "ЛПС".

Ухвалою суду від 31.01.2020 розгляд справи призначено на 19.02.2020 о 10 год. 30 хв., зобов`язано ліквідатора Дуплику П.Г. подати суду інформацію про хід виконавчого провадження №60393352 на день розгляду справи.

Суд протокольною ухвалою від 19.02.2020 ухвалив звіт ліквідатора Дуплики П.Г. №63 та ліквідаційний баланс ПП "ЛПС" від 24.01.2020 вважати проміжним.

На адресу суду від арбітражного керуючого Дуплики П.Г. надійшов звіт ліквідатора, ліквідаційний баланс ПП "ЛПС", клопотання від 28.02.2020 про затвердження звіту про оплату послуг ліквідатора боржника.

Ухвалою суду від 23.03.2020 розгляд справи призначено на 08.04.2020 о 10 год. 30 хв.

Постановою Кабінету Міністрів України №211 від 11.03.2020 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з метою запобігання поширенню на території України коронавірусу, з 12.03.2020 по 24.04.2020 на всій території України встановлено карантин.

Враховуючи вказану постанову, а також з метою убезпечення населення України від поширення гострих респіраторних захворювань та коронавірусу COVID-19, який віднесено до особливо небезпечних інфекційних хвороб, листом голови Ради суддів України від 16.03.2020 №9рс-186/20 рекомендовано встановити особливий режим роботи судів України.

На офіційному сайті Господарського суду Волинської області опубліковано оголошення про те, що справа №903/541/18, призначена до розгляду на 08.04.2020, враховуючи обмежувальні карантинні заходи, введені Господарським судом Волинської області, не відбудеться.

Ухвалою суду від 08.04.2020 постановлено, що про дату і час судового засідання учасників справи буде повідомлено додатково ухвалою суду.

На адресу суду надійшло клопотання ГУ ДПС у Волинській області від 13.05.2020 про заміну кредитора ГУ ДФС у Волинській області його правонаступником ГУ ДПС у Волинській області.

Ухвалою суду від 18.05.2020 клопотання Головного управління ДПС у Волинській області від 13.05.2020 про заміну кредитора його правонаступником прийнято до розгляду, судове засідання призначено на 10.06.2020 об 11:00 год.

Ліквідатор Дуплика П.Г. листом №81 від 20.05.2020 долучив до матеріалів справи звіт ліквідатора, висновок фінансового аналізу, протокол засідання комітету кредиторів боржника, клопотання про ліквідацію ПП "ЛПС".

На офіційному веб-сайті Господарського суду Волинської області 09.06.2020 опубліковано оголошення про те, що у зв`язку із підтвердженням захворювання працівника Господарського суду Волинської області коронавірусом COVID-19 тимчасово призупинено з 09.06.2020 роботу Господарського суду Волинської області з метою проведення профілактичних заходів та дезінфекції у приміщеннях суду. Враховуючи обмежувальні карантинні заходи, судове засідання по справі №903/541/18, призначеній до розгляду на 10.06.2020, не відбудеться.

Ухвалою суду від 16.06.2020 розгляд справи призначено на 08.07.2020 о 12 год. 00 хв.

Ухвалою суду від 08.07.2020 замінено кредитора у справі про банкрутство Приватного підприємства "ЛПС" Головне управління ДФС у Волинській області її правонаступником Головним управлінням ДПС у Волинській області в частині грошових вимог в сумі 17 620 грн. 00 коп. - перша черга, 6 792 615 грн. 35 коп. - третя черга.

Згідно ст.17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.

В силу вимог ч.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, 1950 року, учасником якої є Україна, кожен при вирішенні судом питання щодо його цивільних прав та обов`язків має право на судовий розгляд упродовж розумного строку.

Обов`язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору (§ 66-69 рішення Європейського суду з прав людини від 08.11.2005 у справі "Смірнова проти України").

Враховуючи, що норми ст. 74 ГПК України щодо обов`язку суду витребувати у сторін документи і матеріали, необхідні для вирішення спору, кореспондуються з диспозитивним правом сторін подавати докази, п. 4 ст. 129 Конституції України визначає одним з принципів судочинства свободу в наданні сторонами суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, суд вважає, що ним, в межах наданих йому повноважень, створені належні умови для надання сторонами доказів та вважає за необхідне розгляд справи проводити за наявними в ній матеріалами.

Дослідивши матеріали справи, господарський суд, -

в с т а н о в и в :

ПП "ЛПС" зареєстроване за юридичною адресою: вул. Даргомижського, 7, м. Луцьк, код ЄДРПОУ 31363365.

З метою отримання установчих документів боржника ліквідатором на адресу керівника боржника Побережника О.А. направлено лист №53/1 від 04.07.2019 з вимогою передати всю бухгалтерську документацію, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності боржника.

Вимоги ліквідатора керівником боржника не виконані.

Ухвалою суду від 28.08.2019 клопотання ліквідатора Приватного підприємства "ЛПС" Дуплики Павла Георгійовича №б/н від 03.07.2019 задоволено, зобов`язано ОСОБА_1 , що перебував на посаді директора Приватного підприємства "ЛПС", передати ліквідатору боржника Дуплиці Павлу Георгійовичу печатки та штампи, матеріальні та інші цінності, установчі, бухгалтерські та інші документи, що пов`язані з діяльністю Приватного підприємства "ЛПС".

Ухвала суду ОСОБА_1 не виконана.

23.12.2019 приватним виконавцем Михайловським С.В. відкрито виконавче провадження по виконанню ухвали суду від 28.08.2019 (том 2, а.с. 209).

Кримінальне провадження про обвинувачення ОСОБА_1 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 212 КК України, закрите ухвалою Сихівського районного суду м.Львова від 23.12.2019 (том 3, а.с. 12-13).

Згідно листа ГУ НП у Волинській області пошуковими заходами встановити місцезнаходження документів виявилось неможливим (а.с. 29).

10.02.2020 приватним виконавцем Михайловським С.В. складено акт про неможливість встановлення місцезнаходження документів, пов`язаних з діяльністю ПП «ЛПС» (том 3, а.с. 28).

У разі відсутності документів з фінансово-господарської діяльності підприємства-банкрута, а також у разі неможливості отримати вказані документи, ліквідатор банкрута з метою виконання обов`язку щодо аналізу фінансового становища банкрута зобов`язаний для вжиття всієї повноти заходів, спрямованих на виявлення активів боржника, дослідити рух коштів по рахунках банкрута за період як до відкриття провадження у справі про банкрутство так і після прийняття рішення у формі постанови про визнання боржника банкрутом (Аналогічний висновок щодо застосування норм права викладено у постанові Верховного Суду від 16.09.2018 у справі №923/1265/15)

Комісією в складі арбітражного керуючого Дуплики П.Г., власника будівлі ОСОБА_2 , представника кредитора ГУ ДФС у Волинській області Кушнір Н.М. встановлено відсутність ПП "ЛПС" за його юридичною адресою, про що складено відповідний акт від 10.09.2019 (том 2, а.с. 208).

21.10.2019 набрав чинності Кодекс України з процедур банкрутства.

Пунктом 4 Прикінцевих та перехідних положень установлено, що з дня введення в дію цього Кодексу подальший розгляд справ про банкрутство здійснюється відповідно до положень цього Кодексу незалежно від дати відкриття провадження у справі про банкрутство, крім справ про банкрутство, які на день введення в дію цього Кодексу перебувають на стадії санації, провадження в яких продовжується відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Перехід до наступної судової процедури та подальше провадження у таких справах здійснюється відповідно до цього Кодексу.

Відповідно до ст. 61 Кодексу України з процедур банкрутства до повноважень ліквідатора, зокрема, відноситься формування ліквідаційної маси, заявлення до третіх осіб вимоги щодо повернення банкруту сум дебіторської заборгованості, вжиття заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб, здійснення інших повноважень, передбачених цим Кодексом.

На виконання вимог чинного законодавства ліквідатором зроблено запити до Державної митної служби України, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку ПАТ "Національний Депозитарій України", Державної архітектурно-будівельної інспекції Міністерства регіонального розвитку та будівництва України, ГУ статистики у Волинській області, ГУ Держгеокадастру у Волинській області, ГУ Держпраці у Волинській області, РСЦ МВС у Волинські області, ГУ ДФС у Волинській області (том 2, а.с. 131-138).

Згідно отриманих відповідей за боржником транспортні засоби, земельні ділянки, об`єкти підвищеної небезпеки, великовантажні та інші технологічні транспортні засоби, що не підлягають експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування, а також об`єкти котлонагляду та підіймальні споруди, судна, повітряні судна не зареєстровані (том 2, а.с. 139-140, 142, 144, 198, 201, 203).

Упродовж 2015-2017 років боржник статистичні та фінансові звіти не подавав (том 3, а.с. 20).

На примусовому виконанні у ПВ ДВС міста Луцьк ГТУЮ у Волинській області, Сихівському ВДВС у місті Львові ЗМУМЮ не перебували та не перебувають відкриті виконавчі провадження, де боржником, стороною яких є ПП «ЛПС» (том 3, а.с. 21-22).

ПП "ЛПС" серед власників, які володіють значними пакетами акцій емітентів (10 відсотків і більше акцій приватних акціонерних товариств та 5 відсотків і більше публічних акціонерних товариств), відсутнє (том 2, а.с. 141).

Дозволи на виконання будівельних робіт та в переліку замовників будівництва, цінні папери, не розмитнені товари, які зберігаються на митниці, відсутні (том 2, а.с. 143, 199-201).

Ліквідатором отримано інформацію про зареєстровані за боржником рахунки та вжито заходи для їх закриття (том 2, а.с. 146, 205).

За період з 01.01.2017 по 31.12.2018 рух коштів по рахунках боржника відсутній (том 3, а.с. 24-25).

26.02.2020 ліквідатором складено акт інвентаризації цінностей ПП «ЛПС», згідно якого будь яких цінностей не виявлено (том 3, а.с. 31).

Згідно висновку фінансового аналізу ПП «ЛПС» арбітражним керуючим Дупликою П.Г. не встановлено ознак доведення, приховування банкрутства, фіктивного банкрутства боржника. Крім того, не виявлено умисних дій з боку керівництва ПП «ЛПС», спрямованих на погіршення платоспроможності. Подальша діяльність підприємства неможлива. Погашення боргових зобов`язань є неможливим через відсутність достатніх власних обігових коштів та неможливості залучення інвестиційних коштів. Будь-які активи, майно та інші цінності відсутні, ознаки фіктивного банкрутства не встановлені (том 3, а.с. 11)

Ліквідатором складено нульовий ліквідаційний баланс ПП "ЛПС" (том 2, а.с. 211).

Вимоги кредитора не задоволені у зв`язку з відсутністю майна боржника.

Під час ліквідаційної процедури не виявлено майнових активів ПП "ЛПС" від продажу яких можна було б задовольнити вимоги кредитора, відшкодувати грошову винагороду та витрати ліквідатора ПП "ЛПС".

Згідно висновку від 19.05.2020 ліквідатором Дупликою П.Г. не встановлено наявності ознак доведення, приховування банкрутства, фіктивного банкрутства та субсидіарної відповідальності за доведення до банкрутства. Не виявлено умисних дій з боку керівництва суб`єкта господарювання, спрямованих на погіршення платоспроможності. Подальша діяльність боржника неможлива.

Згідно інформаційної довідки з Державних реєстрів відсутні відомості щодо права власності, інших речових прав, іпотек, обтяжень.

Архівні документи ПП "ЛПС" ліквідатором на зберігання не передані у зв`язку з їх відсутністю (том 3, а.с. 30).

Правильне завершення ліквідаційної процедури є основним завданням ліквідатора, який, з урахуванням покладених на нього Законом про банкрутство повноважень повинен наполегливо та добросовісно працювати упродовж всієї процедури ліквідації.

Звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс є підсумковими документами, які підтверджують належне проведення ліквідатором всіх необхідних заходів ліквідаційної процедури, вчинення адекватних дій щодо виявлення кредиторів та активів боржника, за результатами розгляду яких суд приймає ухвалу про ліквідацію боржника та закриття провадження у справі.

Отже законодавцем передбачено певну сукупність дій, які необхідно вчинити в ході ліквідаційної процедури та перелік додатків до звіту ліквідатора, які подаються суду разом з зазначеним звітом та є предметом дослідження в судовому засіданні за підсумками ліквідаційної процедури, яке проводиться за участю кредиторів (комітету кредиторів).

Подання звіту та ліквідаційного балансу здійснюється ліквідатором за результатом проведених дієвих заходів, які передбачені у ліквідаційній процедурі.

Законом не визначено вичерпний перелік таких заходів, які має вчинити ліквідатор для завершення ліквідаційної процедури, визначені тільки основні напрямки таких заходів, що дозволяють сформувати ліквідаційну масу та задовольнити, за умови виявлення майна (ліквідних активів), вимоги кредиторів, що логічно випливає із визначених Законом повноважень ліквідатора та надає останньому можливість відповідно до власного самостійного та незалежного розсуду вчиняти дії щодо виявлення та розшуку активів банкрута для формування ліквідаційної маси.

Разом з тим, обов`язком ліквідатора є здійснення всієї повноти заходів, спрямованих на виявлення активів боржника, при цьому ні у кого не повинен виникати обґрунтований сумнів щодо їх належного здійснення - принцип безсумнівної повноти дій ліквідатора у ліквідаційній процедурі (постанова Верховного Суду від 14.02.2018 року у справі №927/1191/14).

20.05.2020 на засіданні комітету кредиторів боржника затверджено звіт ліквідатора, ліквідаційний баланс боржника, вирішено подати клопотання про закриття провадження у справі, ліквідацію боржника.

Заперечення щодо вчинення ліквідатором повноти дій у ліквідаційній процедурі, затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу ПП "ЛПС" на адресу суду не надходили.

Відповідно до положень ч. 7 ст. 64 Кодексу України з процедур банкрутства вимоги, не погашені у зв`язку з недостатністю майна, вважаються погашеними.

Частиною 3 ст. 65 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що якщо ліквідатор не виявив майнових активів, що підлягають включенню до складу ліквідаційної маси, він зобов`язаний подати господарському суду ліквідаційний баланс, який засвідчує відсутність у банкрута майна.

Відповідно до п.5 ч.1 ст.90 Кодексу України з процедур банкрутства господарський суд закриває провадження у справі про банкрутство, якщо затверджено звіт ліквідатора у порядку, передбаченому цим Кодексом.

Таким чином оскільки за результатами ліквідаційної процедури у банкрута не залишилось майна, за рахунок якого можливе погашення кредиторських вимог, підприємницька діяльність підприємства припинена, що відображено у ліквідаційному балансі, господарський суд дійшов висновку про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу, ліквідацію ПП "ЛПС" та закриття провадження у справі.

Як визначено ч. 4 ст. 90 Кодексу України з процедур банкрутства, у випадках, передбачених пп. 4-6 ч. 1 цієї статті, господарський суд в ухвалі про закриття провадження у справі зазначає, що вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений цим Кодексом строк або були відхилені господарським судом, вважаються погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнаються такими, що не підлягають виконанню.

Відповідно до ч.6 ст.65 Кодексу України з процедур банкрутства, ліквідатор виконує свої повноваження до внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань запису про припинення юридичної особи - банкрута.

Керуючись ст. ст. 46, 48, 83 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", господарський суд, -

У Х В А Л И В :

1. Звіт ліквідатора, ліквідаційний баланс Приватного підприємства "ЛПС" (вул. Даргомижського, 7, м. Луцьк, код ЄДРПОУ 31363365) затвердити.

2. Ліквідувати юридичну особу - Приватне підприємство "ЛПС" (вул. Даргомижського, 7, м. Луцьк, код ЄДРПОУ 31363365).

3. Провадження у справі про банкрутство Приватного підприємства "ЛПС" (вул. Даргомижського, 7, м. Луцьк, код ЄДРПОУ 31363365) закрити.

4. Зобов`язати державного реєстратора вчинити дії, передбачені Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" та спрямовані на припинення юридичної особи - Приватного підприємства "ЛПС" (вул. Даргомижського, 7, м. Луцьк, код ЄДРПОУ 31363365) .

5. Вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" строк або відхилені господарським судом, вважаються погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнаються такими, що не підлягають виконанню.

Ухвала господарського суду набирає законної сили з моменту її підписання відповідно до ч.2 ст. 235 ГПК України.

Ухвала суду підписана 08.07.2020

Ухвала суду підлягає оскарженню до Північно-західного апеляційного господарського суду відповідно до ст.ст. 255-256, п. 17.5 Перехідних положень ГПК України.

Суддя А. М. Кравчук