
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 липня 2020 року справа № 580/1737/20
14 годин 30 хвилин м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі: судді – Трофімової Л.В., за участі секретаря – Безпалого А.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу № 580/1737/20
за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) [представник позивача, адвокат Кирман О.Д. – за ордером]
до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області (вул. Смілянська, 23, м. Черкаси, 18000, ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ 21366538) [представник відповідача – не прибув]
третя особа без самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: Головне управління Державної податкової служби України у Черкаській області (вул. Хрещатик, 235, м. Черкаси, 18002, ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ 43142920) [представник третьої особи – не прибув]
про визнання протиправною відмови та зобов`язання вчинити дії, прийняв рішення.
19.05.2020 ОСОБА_1 , звернувшись до Черкаського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області, третя особа без самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: Головне управління Державної податкової служби України у Черкаській області, просить:
- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області щодо відмови здійснити перерахунок та виплату пенсії з 01.04.2019 на підставі довідки ГУ ДПС у Черкаській області від 04.11.2019 № 5650/23-00-05-041 відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» та постанови КМУ від 30.08.2017 № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб»;
- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Черкаській області провести перерахунок та подальшу виплату ОСОБА_1 пенсії у сумі 10730,70 грн з грошового забезпечення 17884,50 грн у т.ч. із врахуванням раніше виплачених сум з 01.04.2019, виходячи з 60% грошового забезпечення, визначеного довідкою ДПС в Черкаській області відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» та Постанови КМУ від 30.08.2017 № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб».
Ухвалою від 20.05.2020 відкрито спрощене провадження у справі, призначено судове засідання на 16.06.2020. Ухвалою від 16.06.2020 оголошено перерву до 23.06.2020. Ухвалою від 23.06.2020 оголошено перерву до 07.07.2020.
У обґрунтування позовних вимог зазначено, що позивач 16.01.2020 звернулась до відповідача із заявою про здійснення перерахунку та виплати пенсії, здійснення виплати різниці між фактично виплаченим пенсійним забезпеченням та належним до виплати згідно довідки про розмір грошового забезпечення від 04.11.2019 з урахуванням надбавки за службу в умовах режимних обмежень та премії. Позивач вважає, що відповідачем протиправно, листом від 31.01.2020 № 109/Г-10 відмовлено у здійсненні перерахунку пенсії.
Відповідач позов не визнав, 09.06.2020 представник відповідача подав до суду відзив на позов (а.с.35-37), відповідно до якого зазначив, що перерахунок пенсії відповідно до вимог закону позивачу проведений на підставі довідки від 30.03.2018 №2305008288. Тому вважає, що підстави для повторного перерахунку на підставі довідки, поданої позивачем із заявою від 16.01.2020 (без дати та номеру) відсутні. Надана позивачем довідка не є довідкою про розмір грошового забезпечення встановленої форми для перерахунку пенсії. Відповідачем зазначено що рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018, що набрало законної сили 05.03.2019, визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (далі – Постанова №103). Після набрання законної сили цим рішенням суду нормативно-правових актів щодо умов, порядку та розмірів, за якими проводиться перерахунок пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» від 09.04.1992 №2262-ХІІ (далі – Закон № 2262), не прийнято. Представник відповідача у судове засідання не прибув, 06.07.2020 подав клопотання про розгляд справи за його відсутності.
12.06.2020 позивачем подано пояснення, де зазначено, що довідка, подана до відповідача із заявою від 16.01.2020, має реєстраційний № 26532/23-00-05-041 і видана 30.10.2019, про що зазначено у супровідному листі з яким дана довідка направлялась до відповідача. Пункт 5 Порядку № 45 не містить абзацу 7, про який зазначено у відзиві.
23.06.2020 позивачем подано пояснення, де зазначено про належність премії та надбавки за службу в умовах режимних обмежень до щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та необхідністю їх врахування під час перерахунку пенсії (а.с.122-127).
Третя особа свого представника у судове засідання не направила, причин неявки суду не повідомила, про дату, час та місце судового засідання була повідомлена належним чином (а.с.140).
Розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши повідомлені позивачем та відповідачем аргументи щодо обставин справи, належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів сукупно, суд дійшов висновку, що у задоволенні позову належить відмовити з огляду на таке.
Відповідно до частини 1 статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Відповідно до частини 1 статті 7 Кодексу адміністративного судочинства України суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
Конституцією України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Згідно частини 1 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень. Відповідно до частини 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Судом встановлено, що наказом Головного управління ДФС у Черкаській області від 02.08.2016 №62-о/пм позивач звільнена зі служби у податковій міліції (а.с.12).
Згідно з пенсійним посвідченням від 30.08.2016 №2915619345 позивач отримує пенсію у зв`язку з інвалідністю 2 групи (а.с.16).
На виконання постанови КМУ «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» від 21.02.2018 №103 (далі – Постанова № 103) ГУ ДФС в Черкаській області склало на ім`я позивача та направило відповідачу довідку від 30.03.2018 №2305008288 «Про розмір грошового забезпечення що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції)», у якій зазначений розмір грошового забезпечення позивача для перерахунку пенсії за прирівняною посадою - 12177,00грн., у т.ч.: посадовий оклад – 7610,00 грн, оклад за спеціальним званням підполковник – 1410,00 грн, надбавка за стаж служби (35%) – 3157,00 грн (а.с.103).
На підставі довідки відповідачем прийнято рішення про перерахунок пенсії від 04.04.2018 №2305005148, що здійснено з 01.01.2018 у розмірі 60% грошового забезпечення (а.с.102).
17.10.2019 позивач звернулася до Головного управління ДПС в Черкаській області із заявою про здійснення перерахунку грошового забезпечення, складення та направлення Головному управлінню Пенсійного фонду України в Черкаській області нової довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії з включенням до неї всіх видів грошового забезпечення (надбавок, підвищень тощо) (а.с.17-18).
За наслідками розгляду зазначеної заяви Головне управління ДПС в Черкаській області 04.11.2019 повідомило позивача, що склало на ім`я ОСОБА_1 та направило відповідачу супровідним листом від 30.10.2019 №26532/23-00-05-041 довідку «Про розмір грошового забезпечення що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції)» (а.с.19).
16.01.2020 позивач звернулася до відповідача із заявою, у якій просила здійснити перерахунок та виплату пенсії у сумі 8942,25 грн, виходячи із грошового забезпечення 17884,50 грн, з урахуванням проведених виплат з 01.03.2018 (а.с.21).
Відповідач листом від 31.01.2020 №109/Г-10 повідомив, що законодавчі підстави для перерахунку пенсії із грошового забезпечення 17884,50 грн відсутні згідно з наданою довідкою (без номера та дати). Оригінал довідки повернуто Головному управлінню ДФС у Черкаській області 18.11.2019 (вих.№98362/03-26) без виконання (а.с.22).
Суд зазначає, що умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони, осіб начальницького і рядового складу Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв`язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України визначає Закон №2262.
Відповідно до абзацу 2 розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 02.07.2015 №580-VIII «Про Національну поліцію» (далі – Закон №580-VIII) за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.
Статтею 102 Закону №580-VIII визначено, що пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом №2262.
Кабінет Міністрів України постановою від 11.11.2015 № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» (далі – Постанова №988) встановив розміри грошового забезпечення працівникам поліції за посадовими окладами і спеціальними званнями, що значно перевищують посадові оклади і плату за спеціальні звання колишніх працівників органів внутрішніх справ, яка набрала чинності 02.12.2015.
З урахуванням змін у грошовому забезпеченні, передбачених Постановою №988, у осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції) виникло право на перерахунок пенсії з 01.01.2016.
У постанові Верховного Суду від 21.03.2019 у справі №334/8944/16-а (ЄДРСР 80633173) зазначено, що незважаючи на те, що відповідно до пункту 357.2. статті 357 Податкового кодексу України пенсійне забезпечення осіб начальницького складу податкової міліції здійснюється у порядку, встановленому законом для осіб начальницького складу органів внутрішніх справ, підставою для перерахунку пенсії є прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення саме для відповідних категорій військовослужбовців. Частиною 4 статті 63 Закону №2262 передбачено, що усі призначені за цим Законом пенсії належать перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбачених цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій. 30.08.2017 Кабінет Міністрів України прийняв постанову №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» (далі – Постанова №704), якою збільшив розмір грошового забезпечення та затвердив схему тарифних розрядів за посадами осіб начальницького складу податкової міліції. Відповідно до пункту 10 Постанова №704 внабрала чинності з 01.01.2018. З набранням чинності Постановою №704 (01.01.2018) змінено (збільшено) розміри грошового забезпечення податкової міліції, у позивача виникли підстави для перерахунку пенсії.
21.02.2018 Кабінет Міністрів України прийняв Постанову №103, якою визначив правові підстави, порядок і терміни проведення перерахунку та встановив види грошового забезпечення, які враховуються під час перерахунку пенсії.
На момент виникнення права позивача на перерахунок пенсії Постанова №103 була чинною та належала обов`язковому застосуванню у межах спірних правовідносин, позаяк встановлений Кабінетом Міністрів України порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону №2262, є обов`язковим для виконання органами державної влади, у тому числі відповідачем.
Відповідно до пункту 1 Постанови №103 постановлено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» до 01.03.2018 (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 01.03.2018 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб».
Згідно пункту 7 Постанови №103 доручено Міністерству оборони, Міністерству внутрішніх справ, Міністерству інфраструктури, Міністерству юстиції, Державній службі з надзвичайних ситуацій, Службі безпеки, Службі зовнішньої розвідки, Адміністрації Державної прикордонної служби, Адміністрації Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації, Державній фіскальній службі, Національній гвардії, Управлінню державної охорони після набрання чинності цією постановою забезпечити оформлення та подання до органів Пенсійного фонду України довідок про розміри грошового забезпечення, визначені в пункті 1 цієї постанови, відповідно до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 (далі – Порядок №45).
Пунктами 2, 3, 4 Порядку №45 передбачено, що Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін`юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв`язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС.
На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи за формою згідно із додатком 2 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України. Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби.
У Європейській соціальній хартії 1996 року (переглянутій), яка була ратифікована Україною, передбачено, що держави-сторони зобов`язані вживати заходів для забезпечення рівності між власними громадянами у сфері реалізації прав на соціальний захист, які надаються законодавством про соціальне забезпечення, докладати зусиль для поступового піднесення системи соціального забезпечення на більш високий рівень (стаття 12). Тобто, утверджуючи та забезпечуючи права осіб на соціальний захист, держава повинна в процесі виконання своїх соціальних обов`язків вживати заходів для забезпечення рівності між пенсіонерами. Конституційний Суд України в абзаці четвертому підпункту 2.2 пункту 2 мотивувальної частини Рішення від 12.04.2012 № 9-рп/2012 зазначив, що рівність та недопустимість дискримінації особи є не тільки конституційним принципом національної правової системи України, а й фундаментальною цінністю світового співтовариства, на чому наголошено у міжнародних правових актах з питань захисту прав і свобод людини і громадянина, зокрема у Загальній декларації прав людини 1948 року (статті 1, 2, 7), Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року (стаття 14) та Протоколі № 12 до неї (стаття 1), Міжнародному пакті про громадянські і політичні права 1966 року (статті 14, 26).
Перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами 2 і 3 статті 51 Закону № 2262. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.
Абзацом 1 пункту 5 Порядку №45 визначено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням. Врахування інших видів грошового забезпечення Порядком № 45 не передбачено.
Отже, на підставі пункту 5 Порядку №45 та пункту 1 Постанови №103 перерахунок пенсії позивачу з 01.01.2018 мав здійснюватися з таких видів грошового забезпечення: посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років.
Дослідивши довідки про розмір грошового забезпечення позивача від 30.03.2018 №2305005148 та направленої відповідачу супровідним листом від 30.10.2019 №26532/23-00-05-041, суд встановив, що у довідку направлену відповідачу супровідним листом від 30.10.2019 №26532/23-00-05-041 додатково включено такі види грошового забезпечення: надбавка за службу в умовах режимних обмежень (15%) – 1141,5 грн, премія (60%) – 4566 грн. Інші складові (посадовий оклад – 7610,00 грн, оклад за спеціальним званням підполковник – 1410,00 грн, надбавка за стаж служби (35%) – 3157,00 грн) були враховані у попередній довідці про розмір грошового забезпечення від 30.03.2018, на підставі якої позивачу здійснено перерахунок пенсії з 01.01.2018.
Оцінюючи твердження позивача про значення рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 у справі №826/3858/18, що набрало законної сили 05.03.2019, про визнання протиправними та не чинними пунктів 1, 2 Постанови №103, суд зазначає, що скасування зазначених пунктів Постанови № 103 не вплинуло на чинність норм Порядку №45, що передбачають алгоритм дій державних органів під час проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону №2262.
Суд дійшов висновку, що з огляду на вимоги абзацу 1 пункту 5 Порядку №45 відсутні підстави враховувати для перерахунку позивачу пенсії надбавки за службу в умовах режимних обмежень та премії.
Відповідно до частини 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України у адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
На час розгляду даної справи не оприлюднено постанову ВПВС у зразковій справі №Пз/9901/20/19 (№160/8324/19) ЄДРСР 89180634 за результатом апеляційного провадження щодо відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії для проведення перерахунку основного розміру пенсії. Електронну петицію (https://petition.president.gov.ua/petition/85408) щодо умов призначення пенсії та перерахунку пенсії не підтримано (2173 голосів з 25000 необхідних).
У справі (ЄДРСР 84898099) щодо перерахунку пенсії із складовими: премія та надбавка за службу в умовах режимних обмежень суд апеляційної інстанції зазначив, що довідка була оформлена відповідно до вимог Закону України № 2262, постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», Постанови № 103 та Порядку № 45, з урахуванням таких види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим званням та відсоткову надбавку за вислугу років.
Пунктом 9 Порядку №45 встановлено, що Пенсійний фонд України та його головні управління мають право перевіряти правильність складення довідок.
Оцінюючи дії відповідача щодо відмови здійснити перерахунок та виплату пенсії з 01.04.2019 на підставі довідки ГУ ДПС у Черкаській області від 04.11.2019 № 5650/23-00-05-041, що не містить дати та номеру (а.с.20), направленої відповідачу супровідним листом від 30.10.2019 № 26532/23-00-05-041, за критеріями частини 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов висновку, що вони є правомірними, позаяк відповідач під час розгляду заяви позивача від 16.01.2020 за наданими документами для перерахунку пенсії діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що встановлені законами України, а тому у задоволенні позовних вимог належить відмовити.
Враховуючи, що позивачу, звільненому від сплати судового збору згідно пункту 10 частини 1 статті 5 Закону України «Про судовий збір» (а.с.16) відмовлено у задоволенні позовних вимог, а відповідачем не надано доказів понесення судових витрат, відсутні підстави для вирішення питання розподілу судових витрат.
Керуючись статтями 2, 6-16, 19, 73-78, 90, 118, 139, 242-246, 255, 293, 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
У задоволенні позовних вимог відмовити повністю.
Копію рішення направити учасникам справи.
Рішення набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, що може бути подана протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення може бути оскаржене у апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими статтями 293, 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України до Шостого апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи з урахуванням підпункту 15.5 пункту 15 частини 1 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України та з урахуванням пункту 3 розділу VI Прикінцевих положень Кодексу адміністративного судочинства України.
Учасники справи:
позивач: ОСОБА_1 [ АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ];
відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України в Черкаській області [вул. Смілянська, 23, м. Черкаси, 18000, ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ 21366538];
третя особа без самостійних вимог на стороні позивача: Головне управління Державної податкової служби України у Черкаській області [вул. Хрещатик, 235, м. Черкаси, 18002, ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ 43142920].
Повне судове рішення складено 07.07.2020
Суддя Л.В. Трофімова