
Справа №694/787/20
провадження № 2-а/694/8/20
У Х В А Л А
про залишення адміністративного позову без руху
03.07.2020 р. м.Звенигородка
Суддя Звенгигородського районного суду Черкаської області Гончаренко Т.В., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП відсутній, проживає за адресою АДРЕСА_1 , тел.. НОМЕР_1 ) до Поліцейського ВП ГУНП офіцера поліції Савонік Тетяни Миколаївни (м.Звенигородка, вул.. Пролетарська 50, Черкаської області) про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення, -
В С Т А Н О В И Л А:
Позивач ОСОБА_1 23.06.2020 року звернулась до Звенигородського районного суду Черкаської області з вищевказаним адміністративним позовом, в якому просить суд визнати дії відповідача протиправними та скасувати постанову від 12.03.2020 р. ГАА № 289212 про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері за завідомо неправдивий виклик спеціальних служб.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи: подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст. 160, 161, 172 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
При вирішенні питання про відкриття провадження у справі встановлено, що позов подано без додержання вимог, встановлених ст. ст. 123, 160, 161 КАС України.
Відповідно до ч.1 ст.123 КАСу разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Відповідно до статті 289 КУпАП скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Відповідно до статті 286 КАС позовну заяву щодо оскарження рішень суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності може бути подано протягом десяти днів з дня ухвалення відповідного рішення (постанови), а щодо рішень (постанов) по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, - протягом десяти днів з дня вручення такого рішення (постанови).
З оскаржуваної постанови про накладення адміністративного стягнення, вбачається, що постанова серії ГАА №289212 була винесена ст.інспектором з ЮПСП Звенигородського ВП ГУНП в Черкаській області Савонік Т.М. 12 березня 2020 року, примірник постанови по справі про адміністративне правопорушення позивач ОСОБА_1 отримала 12.03.2020 року.
При цьому, з адміністративним позовом про скасування вказаної постанови позивач звернулася 23 червня 2020 року, тобто з пропуском десятиденного строку, встановленого для звернення до суду.
Разом з тим позивачем разом з поданням адміністративного позову до суду до матеріалів не додано заяви про поновлення строку звернення до суду.
Відповідно до приписів ч. 6 ст.161 КАС України у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та
докази поважності причин його пропуску.
Тому позивачу необхідно додати до матеріалів адміністративного позову заяву про поновлення пропущеного строку звернення до суду та вказати підстави для поновлення такого строку, докази поважності пропущеного строку позивачем.
Стаття 217 КУпАП передбачає, що посадові особи, уповноважені розглядати справи про адміністративні правопорушення, можуть накладати адміністративні стягнення, передбачені цим Кодексом, у межах наданих їм повноважень і лише під час виконання службових обов`язків. Перелік посадових осіб, які від імені органів, згаданих у п.2, п.5 ст.213 цього Кодексу, розглядають справи про адміністративні правопорушення, встановлюється законами України.
Відповідно до ст.222 КУпАП органи внутрішніх справ (Національна поліція) розглядають, зокрема, справи про адміністративні правопорушення, передбачені ст.183 КУпАП.
Від імені органів Національної поліції розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право працівники органів і підрозділів Національної поліції, які мають спеціальні звання, відповідно до покладених на них повноважень (ч.2 ст.222 КУпАП).
Отже, працівники органів Національної поліції при розгляді справи про адміністративне правопорушення діють від імені органів Національної поліції.
Тому належним відповідачем, як суб`єктом владних повноважень у адміністративній справі щодо оскарження рішень (дій чи бездіяльності) у справі про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення повинен бути відповідний орган Національної поліції та інспектор, який виносив постанову. Позивачем в позовній заяві відповідний орган Національної поліції - як відповідач не вказаний.
Відповідно до ст. 161 КАС України, до виправленої позовної заяви необхідно надати її копію та копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи.
Відповідно до норм ст. 94 КАС України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору.
Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Водночас згідно ч. 9 ст. 74 КАС України копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними.
Так, позивачем додані до матеріалів адміністративного позову документи не завірені належним чином.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст.ст. 123, 160, 161, 168, 169, 171, 248, 287, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
ухвалила:
Адміністративний позов ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП відсутній, проживає за адресою АДРЕСА_1 , тел.. НОМЕР_1 ) до Поліцейського ВП ГУНП офіцера поліції Савонік Тетяни Миколаївни (м.Звенигородка, вул. Пролетарська 50, Черкаської області) про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення, - залишити без руху.
Надати позивачу десятиденний строк з дня отримання копії ухвали для усунення недоліків адміністративного позову.
У випадку,якщо недоліки не будуть усунуті у зазначений термін, адміністративний позов буде вважатись неподаним та повернутий позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Т.В.Гончаренко