
Справа № 939/1158/20
ПОСТАНОВА
Іменем України
07 липня 2020 рокусмт Бородянка
Суддя Бородянського районного суду Київської області Стасенко Г.В., за участі прокурора Порохницького Д.Ю., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Бородянського районного суду Київської області справу про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 1726 КУпАП, яка надійшла з Управління стратегічних розслідувань в Київській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Мирча Бородянського району Київської області, громадянина України, одруженого, має на утриманні двох неповнолітніх дітей, працюючого на посаді Качалівського сільського голови Бородянського району Київської області, який проживає в АДРЕСА_1 , зареєстрований в АДРЕСА_2 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді Качалівського сільського голови Бородянського району Київської області, являючись суб`єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов`язаних з корупцією, згідно з п. п. "б" п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції" та примітки до ст. 1726 КУпАП, на якого поширюється його дія, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону та п. п. 1 п. 5 Розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Реєстру, затвердженого рішенням НАЗК № 3 від 10 червня 2016, несвоєчасно, без поважних причин, 24 квітня 2019 року подав щорічну декларацію за 2018 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 1726 КУпАП.
При розгляді справи ОСОБА_1 свою провину визнав, пояснивши, що він обіймає посаду Качалівського сільського голови з листопада 2015 року; визнав, декларацію за 2018 рік він подав лише 24 квітня 2019 року із запізненням через технічні проблеми, оскільки в нього закінчився термін дії електронного ключа; у скоєному щиро розкаявся.
Вислухавши пояснення ОСОБА_1 ,дослідивши матеріали справи, вислухавши думку прокурора Порохницького Д.Ю., який просив визнати ОСОБА_1 винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 1726 КУпАП, і застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 850 гривень, суддя приходить до такого висновку.
Як убачається з копіїпротоколу пленарного засідання та рішення першої сесії сьомого скликання Качалівської сільської ради Бородянського району Київської області від 11 листопада 2015 року, ОСОБА_1 обрано на посаду сільського голови Качалівської сільської ради на строк повноважень ради VII скликання з присвоєнням 9 рангу 4 категорії.
Відповідно до ч. 1 ст. 49 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", повноваження сільського голови ради починаються з моменту офіційного оголошення відповідною територіальною виборчою комісією на сесії ради рішення про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів і закінчуються в день першої сесії ради нового скликання.
Відповідно до ст. 12 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" на посадових осіб місцевого самоврядування поширюються обмеження, передбачені Законом.
Відповідно до п. "б" п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції", народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови, є суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону.
Згідно з приміткою до ст. 1726 КУпАП суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції", зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Частиною 1 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", п. 2, ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції", зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до підпункту 1 пункту 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Реєстру, затвердженого рішенням НАЗК від 10 червня 2016 року №3, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15 липня 2016 року за №959/29089, щорічна декларація подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Щорічну декларацію за 2018 рік ОСОБА_1 повинен був подати в період часу з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2019 року до 00 годин 00 хвилин 01 квітня 2019 року.
Як убачається з витягу послідовності дій користувача "Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування" ОСОБА_1 24 квітня 2019 року розпочав дії в Реєстрі щодо подачі щорічної декларації за 2018 рік, які 24 квітня 2019 року о 12-й годині 54 хвилини закінчив, натиснувши кнопку перейти на сторінку накладення електронного кваліфікованого електронного підпису та о 12-й годині 58 хвилин 36 секунд подання документу було підтверджено кваліфікованим електронним підписом і декларацію успішно подано.
Будь-яких поважних причин несвоєчасного подання щорічної декларації за 2018 рік ОСОБА_1 не навів.
Оцінюючи досліджені докази, вважаю доведеною винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 1726 КУпАП.
При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, щире розкаяння, як обставина, що пом`якшує відповідальність.
У відповідності до п. 1 ч. 5 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" з ОСОБА_1 в доход держави підлягає стягненню судовий збір в розмірі 420 грн 40 копійок.
Керуючись ст. 23, 33, 283 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ :
Визнати ОСОБА_1 винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 1726 КУпАП, і застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 в доход держави судовий збір в розмірі 420 (чотириста двадцять) гривень 40 копійок (ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) – 37993783, банк отримувача – казначейство України (ЕАП),рахунок отримувача – UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету – 22030106).
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому копії постанови про накладення штрафу.
У разі несплати штрафу у встановлений строк стягнути суму штрафу в порядку примусового виконання постанови у подвійному розмірі.
Строк пред`явлення постанови до виконання – три місяці з дня набрання постановою законної сили.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Бородянський районний суд Київської області протягом 10 днів з дня її винесення.
СуддяГ. Стасенко