
Справа № 939/1160/20
ПОСТАНОВА
Іменем України
07 липня 2020 рокусмт Бородянка
Суддя Бородянського районного суду Київської області Стасенко Г.В., за участі прокурора Порохницького Д.Ю., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Бородянського районного суду Київської області справу про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 1726 КУпАП, яка надійшла з Управління стратегічних розслідувань в Київській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Качали Бородянського району Київської області, громадянки України, працюючої на посаді секретаря Качалівської сільської ради Бородянського району Київської області, яка проживає в АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 - секретар Качалівської сільської ради Бородянського району Київської області, будучи посадовою особою місцевого самоврядування 5 категорії, являючись суб`єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов`язаних з корупцією, згідно з п. п. "в" п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції" та примітки до ст. 1726 КУпАП, на яку поширюється його дія, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" та п. п. 1 п. 5 Розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Реєстру, затвердженого рішенням НАЗК № 3 від 10 червня 2016 року, несвоєчасно, без поважних причин, 03 травня 2019 року подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 1726 КУпАП.
При розгляді справи ОСОБА_1 свою провину визнала, пояснивши, що з листопада 2015 року вона працює на посаді секретаря Качалівської сільської ради Бородянського району Київської області; декларацію за 2018 рік вона подала лише 03 травня 2019 року, оскільки невчасно був виготовлений її новий електронний ключ і були перебої з інтернетом; у скоєному щиро розкаялася.
Вислухавши пояснення ОСОБА_1 ,дослідивши матеріали справи, вислухавши думку прокурора Порохницького Д.Ю., який просив визнати ОСОБА_1 винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 1726 КУпАП, і застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 850 гривень, суддя приходить до такого висновку.
Відповідно до протоколу пленарного засідання першої сесії сьомого скликання Качалівської сільської ради Бородянського району Київської області від 11 листопада 2015 року та рішення № 5, ОСОБА_1 було обрано секретарем Качалівської сільської ради на строк повноважень ради.
Згідно з ч. 1 ст. 14 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" посада секретаря Качалівської сільської ради Бородянського району Київської області відноситься до 5 категорії посад місцевого самоврядування.
Відповідно до ст. 2 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" - посадовою особою місцевого самоврядування є особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження щодо здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету.
До посадових осіб органу місцевого самоврядування відносять серед інших виборні посади, на які особи обираються територіальною громадою.
Відповідно до ст. 12 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" на посадових осіб місцевого самоврядування поширюються обмеження, передбачені Законом.
Згідно з підпунктом "в" п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції" суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону є державні службовці та посадові особи місцевого самоврядування, тобто особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
У відповідності до абзацу 14 ч. 1 ст. 1 Закону України "Про запобігання корупції" суб`єкти декларування - особи, зазначені у п. 1, п. п. "а" і п. п. "в" п. 2, п. 4 і п. 5 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції", інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Згідно з приміткою до ст. 1726 КУпАП суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції", зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Частиною 1 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" , п. 2, ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції", зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до підпункту 1 пункту 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Реєстру, затвердженого рішенням НАЗК від 10 червня 2016 року №3, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15 липня 2016 року за № 959/29089, щорічна декларація подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Як убачається з витягу послідовності дій користувача "Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування", ОСОБА_1 24 квітня 2019 року розпочала дії в Реєстрі щодо подачі щорічної декларації за 2018 рік, які 03 травня 2019 року об 11-й годині 02 хвилини закінчила, натиснувши кнопку перейти на сторінку накладення електронного кваліфікованого електронного підпису та об 11-й годині 03 хвилини 13 секунд подання документу було підтверджено кваліфікованим електронним підписом і декларацію успішно подано.
Будь-яких поважних причин несвоєчасного подання щорічної декларації за 2018 рік ОСОБА_1 не навела.
Оцінюючи досліджені докази, вважаю доведеною винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 1726 КУпАП.
При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушниці, ступінь її вини, майновий стан, щире розкаяння, як пом`якшуюча обставина.
У відповідності до п. 1 ч. 5 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" з ОСОБА_1 в доход держави підлягає стягненню судовий збір в розмірі 420 грн 40 копійок.
Керуючись ст. 23, 33, 283 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ :
Визнати ОСОБА_1 винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 1726 КУпАП, і застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 в доход держави судовий збір в розмірі 420 (чотириста двадцять) гривень 40 копійок (ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) – 37993783, банк отримувача – казначейство України (ЕАП),рахунок отримувача – UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету – 22030106).
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня вручення їй копії постанови про накладення штрафу.
У разі несплати штрафу у встановлений строк стягнути суму штрафу в порядку примусового виконання постанови у подвійному розмірі.
Строк пред`явлення постанови до виконання – три місяці з дня набрання постановою законної сили.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Бородянський районний суд Київської області протягом 10 днів з дня її винесення.
СуддяГ. Стасенко