Рішення № 90209506, 21.05.2020, Заводський районний суд м. Дніпродзержинська

Дата ухвалення
21.05.2020
Номер справи
208/6652/19
Номер документу
90209506
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

справа № 208/6652/19

№ провадження 2/208/875/20

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

Іменем України

21 травня 2020 р. м. Кам`янське

Заводський районний суд м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області у складі: Головуючого судді Похвалітої С.М., за участю секретаря судового засідання Вілкової Ю.В.,

розглянув у відкритому судовому засіданні цивільну справу в порядку спрощеного позовного провадження за позовом Департаменту соціальної політики Кам?янської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення надмірно отриманих коштів державної допомоги,-

в с т а н о в и в:

Позивач звернувся із позовною завоюю до суду, в якій просить суд стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , на користь держави в особі управління соціального захисту населення адміністрації Заводського району Кам`янської міської ради суму надміру виплаченої допомоги одиноким матерям у розмірі 405,78 грн. державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям у розмірі 5 834,74 грн.; стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , на користь управління соціального захисту населення адміністрації Заводського району Кам`янської міської ради 2 007 грн. 00 коп. витрат по сплаті судового збору.

В обґрунтування позовних вимог, зазначив, що в період з 20.07.2012 року по 30.09.2017 року ОСОБА_1 , перебувала на обліку в управлінні як одержувач допомоги на дітей одиноким матерям, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям відповідно до Законів України «Про державну допомогу сім`ям з дітьми», «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям» та Порядку призначення і виплати державної допомоги сім`ям з дітьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 р. №1751, Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 р. №250. Так, у результаті перевірки, проведеної відділом державних соціальних інспекторів управління 09 листопада 2017 року було отримано довідку Кам`янського міського центру зайнятості від 09.11.2017 №5484, з якої стало відомо, що у жовтні, листопаді 2016 року відповідачем було отримано допомогу по безробіттю, про що не було зазначено у декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги від 11.04.2017, при виявленні доходів, які не були зазначені отримувачем допомоги у декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги від 11.04.2017 допомогу одиноким матерям було перераховано з 01.04.2017 по 30.09.2017 з урахуванням усіх доходів сім`ї. На підставі цього виникла переплата допомоги на дітей одиноким матерям у розмірі 405,78 гривень. У результаті перевірки, проведеної відділом державних соціальних інспекторів управління 09 листопада 2017 року було отримано довідку Кам`янського міського центру зайнятості від 09.11.2017 №5484, з якої стало відомо, що у жовтні, листопаді 2016 року відповідачем було отримано допомогу по безробіттю, про що не було зазначено у розділі ІІ «Доходи членів сім`ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб, членів сім`ї, що проживають окремо (дружини, чоловіка, неповнолітніх дітей) декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги від 11.04.2017, в результаті цього незаконно отримала допомогу малозабезпеченій сім`ї за період з 01.04.2017 по 30.09.2017 у сумі 5 834, 74 грн. на яку не мала права згідно зі своїми доходами. Таким чином, в результаті подання недостовірних даних про доходи, відповідач отримувала допомогу одиноким матерям у більшому розміру, ніж мала на це право та допомогу малозабезпеченій сім`ї, на яку не мала права, на підставі цього виникла переплата допомог у сумі 6 240,52 грн.

Відповідачу було направлено повідомлення про розмір переплати та про необхідність з`явитися 06.12.2017 на засідання комісії з питань погашення заборгованості по переплатах соціальної допомоги при управлінні для вирішення питання щодо погашення заборгованості. На засідання комісії Відповідач не з`явилась, в телефонній розмові суму надміру отриманої допомоги сплачувати відмовилася. До сьогодні переплату не погашено, чим спричинено майнову шкоду державі.

Представник позивача у судове засідання не з`явилась, надала заяву про розгляд справи за її відсутністю, позовні вимоги підтримує в повному обсязі. Проти ухвалення заочного рішення не заперечує.

Відповідач у судове засідання не з`явилась, причини не явки до суду не повідомила.

Зі згоди представника позивача, суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 280 ЦПК України.

Відповідно до положень ч.2 ст. 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень ЦПК України розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного запису не здійснюється.

Вивчивши матеріали справи, судом установлені такі факти та відповідні їм правовідносини.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідач ОСОБА_1 звернулась до позивача із заяви про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій та пільг 11 квітня 2017 р. за № 844, а саме призначити їй державну допомогу на дітей одиноким матерям та допомогу малозабезпеченим сім?ям (а.с.8,9).

Також відповідачем ОСОБА_1 була надана декларація про доходи та майновий стан осіб, які звернулись за призначенням усіх видів соціальної допомоги, в якій зазначено, що вона отримує дохід за період з 01.10.2016 по 01.04.2017 р. в розмірі 7848,00 з Пенсійного фонду, та 10850,00 грн. з ресторану «Крила» (а.с.10,11).

Відповідно до рішення УПСЗН адміністрації Заводського району Дніпродзержинської міської ради від 27 квітня 2017 р. відповідачу ОСОБА_1 призначена допомога одиноким матерям за період з 01.04.2017 по 30.04.2017 р. в розмірі 316,22 грн. (а.с.12).

Також, рішення УПСЗН адміністрації Заводського району Дніпродзержинської міської ради відповідачу ОСОБА_1 призначена допомога малозабезпеченим сім?ям, яка складає за період з 01.04.2017 по 30.04.2017 р. - 930,99 грн., з 01.05.2017 по 24.08.2017 - 1103,33 грн., та з 25.08.2017 по 30.09.2017 - 603,33 грн. (а.с.13).

Відповідно до довідки виданої Кам?янським міським центром зайнятості ОСОБА_1 за період жовтень, листопад 2016 р. отримала дохід в розмір 598,72 грн., 618, 67 грн. (а.с.14).

У результаті перевірки, проведеної відділом державних соціальних інспекторів управління 09 листопада 2017 року було отримано довідку Кам`янського міського центру зайнятості від 09.11.2017 №5484, з якої стало відомо, що у жовтні, листопаді 2016 року відповідачем було отримано допомогу по безробіттю, про що не було зазначено у декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги від 11.04.2017. при виявленні доходів, які не були зазначені отримувачем допомоги у декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги від 11.04.2017 допомогу одиноким матерям було перераховано з 01.04.2017 по 30.09.2017 з урахуванням усіх доходів сім`ї (а.с15).

Ст. 1215 ЦК України визначено, що не підлягає поверненню безпідставно набуті заробітна плата і платежі, що прирівнюються до неї, пенсії, допомоги, стипендії, відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров`я або смертю, аліменти та інші грошові суми, надані фізичній особі як засіб до існування, якщо їх виплата проведена фізичною або юридичною особою добровільно, за відсутності рахункової помилки з її боку і недобросовісності з боку набувача.

Абз. 1 п.33 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім`ям з дітьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001р. №1751 передбачено, що відповідно до статті 18-1 Закону України «Про державну допомогу сім`ям з дітьми», право на допомогу на дітей одиноким матерям мають одинокі матері (які не перебувають у шлюбі), одинокі усиновлювачі, якщо у свідоцтві про народження дитини або документі про народження дитини, виданому компетентними органами іноземної держави, за умови його легалізації в установленому законодавством порядку (рішенні про усиновлення дитини) відсутній запис про батька (матір) або запис про батька (матір) проведено в установленому порядку органом державної реєстрації актів цивільного стану за вказівкою матері (батька, усиновлювача) дитини.

Середньомісячний сукупний дохід сім`ї визначається згідно з Методикою обчислення сукупного доходу сім`ї для всіх видів соціальної допомоги на підставі довідки про доходи і декларації про доходи та майновий стан осіб, що звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги. До складу сім`ї особи, що звертається за призначенням зазначеної допомоги, включаються чоловік (дружина); рідні, усиновлені та підопічні діти віком до 18 років, а також діти віком до 23 років, які навчаються за денною формою у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти і не мають власних сімей незалежно від місця проживання або реєстрації; неодружені повнолітні діти, які визнані особами з інвалідністю з дитинства I та II групи або особами з інвалідністю I групи і проживають разом з батьками; непрацездатні батьки чоловіка та дружини, які проживають разом з ними і перебувають на їх утриманні у зв`язку з відсутністю власних доходів; жінка та чоловік, які проживають однією сім`єю, не перебувають у шлюбі, але мають спільних дітей. До складу сім`ї не включаються особи, які перебувають на повному державному утриманні (абз.2 п. 35 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім`ям з дітьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 р. №1751).

Відповідно до п.35 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім`ям з дітьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 р. №1751 для призначення допомоги на дітей одиноким матерям до органу соціального захисту населення подаються такі документи: заява про призначення допомоги, що складається за формою, затвердженою Мінсоцполітики; витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження дитини, виданий відділом державної реєстрації актів цивільного стану, або довідка про народження, видана виконавчим органом сільської, селищної, міської (крім міст обласного значення) рад, із зазначенням підстави внесення відомостей про батька дитини до актового запису про народження дитини відповідно до абзацу першого частини першої статті 135 Сімейного кодексу України, або документ про народження, виданий компетентним органом іноземної держави, в якому відсутні відомості про батька, за умови його легалізації в установленому законодавством порядку; копія свідоцтва про народження дитини; довідка про реєстрацію місця проживання матері та дитини. У разі неможливості одержати таку довідку допомога призначається на підставі висновку про початкову оцінку потреб дитини та сім`ї, наданого центром соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді, із зазначенням факту проживання дитини з матір`ю. Якщо дитина навчається за межами населеного пункту, в якому проживає мати, і не перебуває на повному державному утриманні, подається довідка про реєстрацію місця проживання матері та довідка про реєстрацію місця проживання або місця перебування (навчання) дитини.

Рішенням про призначення допомоги сім`ям з дітьми управління від 20.02.2018 року відповідачу було призначено допомогу одиноким матерям строком на шість місяців з 01.01.2018 по 30.06.2018.

П. 48 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім`ям з дітьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 р. №1751 органи, що призначають і виплачують державну допомогу сім`ям з дітьми, мають право у разі потреби перевіряти обгрунтованість видачі та достовірність документів, поданих для призначення допомоги.

Тобто, відповідач приховала інформацію, яка відповідно до п.34 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім`ям з дітьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 р. №1751 могла вплинути на встановлення її права на дану допомогу або на розмір допомоги.

Оскільки, згідно з п.34 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім`ям з дітьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 р. №1751 допомога на дітей одиноким матерям надається у розмірі, що дорівнює різниці між 100 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім`ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, при виявленні доходів, які не були зазначені отримувачем допомоги у декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги від 11.04.2017 допомогу одиноким матерям було перераховано з 01.04.2017 по 30.09.2017 з урахуванням усіх доходів сім`ї (копія рішення про призначення допомоги сім`ям з дітьми від 10.11.2017 додається). На підставі цього виникла переплата допомоги на дітей одиноким матерям у розмірі 405,78 гривень.

Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім`ям - щомісячна допомога, яка надається малозабезпеченим сім`ям у грошовій формі в розмірі, що залежить від величини середньомісячного сукупного доходу сім`ї (абз.2 ч.1 ст.1 Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям").

Відповідно до ч.1 ст.5 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям» розмір державної соціальної допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для сім`ї та її середньомісячним сукупним доходом, який обчислюється за методикою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, але цей розмір не може бути більшим ніж 75 відсотків прожиткового мінімуму для сім`ї.

Державна соціальна допомога призначається з місяця звернення, якщо протягом місяця подано всі необхідні документи (ч.6 ст.4 Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям").

Державна соціальна допомога призначається на шість місяців (ч.1 ст.6 Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям").

Згідно з ч.1 ст.4 Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям" заява про надання державної соціальної допомоги подається уповноваженим представником сім`ї до місцевої державної адміністрації або до виконавчого комітету сільської, селищної ради.

До заяви про надання державної соціальної допомоги додаються: документ, що посвідчує особу; довідка про склад сім`ї, декларація про доходи та майно осіб, які входять до складу сім`ї ; довідка про наявність та розмір земельної частки (паю), довідка встановленої форми про безпосередню участь особи в антитерористичній операції

Форми заяви, довідки про склад сім`ї, декларації про доходи та майно встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері трудових відносин, соціального захисту населення.

Порядок призначення та виплати державної соціальної допомоги встановлюється Кабінетом Міністрів України (ч.9 ст.4 Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям").

Так, на підставі вищевикладеного та наданих документів рішенням про призначення державної соціальної малозабезпеченим сім`ям від 23.02.2018 року відповідачу було призначено державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям на період з 01.01.2018 по 30.06.2018.

Згідно зі ст. 13 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям» зазначено, що контроль за правильністю надання державної соціальної допомоги та використання коштів Державного бюджету України, спрямованих на надання державної соціальної допомоги, здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сферах трудових відносин соціального захисту населення, безпосередньо та через керівника та уповноважених ним осіб центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю.

Пунктом 27 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 року №250 передбачено, що контроль за правильністю призначення і виплати соціальної допомоги здійснює орган соціального захисту населення безпосередньо та через соціальних інспекторів.

Органи соціального захисту населення мають право робити запити та у строк до 15 календарних днів з дня надходження відповідного запиту безоплатно отримувати від територіальних органів ДФС, інших органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування інформацію, необхідну для перевірки достовірності даних, отриманих від осіб, які звертаються за призначенням державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям.

В результаті перевірки, проведеної відділом державних соціальних інспекторів управління 09 листопада 2017 року було отримано довідку Кам`янського міського центру зайнятості від 09.11.2017 №5484, з якої стало відомо, що у жовтні, листопаді 2016 року відповідачем було отримано допомогу по безробіттю, про що не було зазначено у розділі ІІ «Доходи членів сім`ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб, членів сім`ї, що проживають окремо (дружини, чоловіка, неповнолітніх дітей) декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги від 11.04.2017, в результаті цього незаконно отримала допомогу малозабезпеченій сім`ї за період з 01.04.2017 по 30.09.2017 у сумі 5 834, 74 грн. на яку не мала права згідно зі своїми доходами.

Так, відповідач навмисно приховала інформацію, яка відповідно до ч.6 ст.5 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям» могла вплинути на встановлення її права на дану допомогу.

При заповненні заяв про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій та пільг від 11.04.2017 відповідач була попереджена спеціалістами управління про відмову в призначенні або припиненні виплати призначеної допомоги та/або повернення надміру нарахованих коштів у разі подання недостовірних відомостей про доходи та майновий стан сім`ї, зміни обставин, які можуть вплинути на отримання допомоги, поставила свій підпис та дату під цим попередженням усвідомлюючи, що надання неточних чи неповних відомостей тягне за собою відповідальність згідно з чинним законодавством України та одночасно давала згоду на збір інформації про сім`ю та доходи, що необхідно для призначення допомоги (копії заяв додаються).

Таким чином, в результаті подання недостовірних даних про доходи, відповідач отримувала допомогу одиноким матерям у більшому розміру, ніж мала на це право та допомогу малозабезпеченій сім`ї, на яку не мала права, на підставі цього виникла переплата допомог у сумі 6 240,52 грн.

Відповідно до ст.11 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям» покриття витрат на виплату державної допомоги малозабезпеченим сім`ям здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України у вигляді субвенцій до місцевих бюджетів.

Відповідно до п.28 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 року №250 якщо сім`єю приховано або навмисно подано недостовірні дані про її доходи та майновий стан, що вплинуло на встановлення права на призначення соціальної допомоги та визначення її розміру, внаслідок чого були надміру виплачені кошти, органи соціального захисту населення: визначають обсяг надміру виплачених коштів та встановлюють, строки їх повернення залежно від матеріального стану сім`ї; повідомляють уповноваженого представника малозабезпеченої сім`ї про обсяг надміру виплачених коштів та строки їх повернення; у разі врахування надміру виплачених коштів при виплаті соціальної допомоги у наступні періоди проводять щомісячні відрахування на підставі своїх рішень у розмірі не більш як 20 відсотків суми, що підлягає виплаті; у разі неповернення надміру виплачених коштів добровільно в установлені строки вирішують питання про їх стягнення у судовому порядку.

Та, відповідно до абз.2 п.49 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім`ям з дітьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 року №1751 суми державної допомоги сім`ям з дітьми, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку громадян (у результаті подання документів із свідомо неправдивими відомостями, неподання відомостей про зміни у складі сім`ї, приховування обставин, які впливають на призначення і виплату державної допомоги тощо), стягуються згідно із законом.

Відрахування на підставі рішень відповідних органів провадиться у розмірі не більш як 20 відсотків суми виплачуваної допомоги. (абз. 3 п.49 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім`ям з дітьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 р. №1751).

Таким чином враховуючи вищезазначене, та те що відповідач ОСОБА_1 не сплатила на тепер відповідачу надмірно отриманих нею державних коштів, суд приходить до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані та такими, що підлягає задоволенню.

Відповідно до ст. 141 ЦПК України, витрати пов`язані зі сплатою судового збору підлягають стягненню з відповідача на користь позивача у розмірі 2 007,00 грн.

На підставі викладеного та керуючись ст.1215 ЦК України, ст. ст. 141, 206, 268, 272, 273, 280, 289,354,355 ЦПК України суд, -

у х в а л и в :

Позовні вимоги Департаменту соціальної політики Кам?янської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення надмірно отриманих коштів державної допомоги, задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 на користь Департаменту соціальної політики Кам?янської міської ради (ЄДРПОУ 41490026, адреса: Дніпропетровська область, м. Кам?янське, пр. В.Стуса, 10/12):

- 405 (чотириста п`ять) гривень 78 копійок - суму надміру виплаченої допомоги одиноким матерям;

- 5 834 (п`ять тисяч вісімсот тридцять чотири) гривень 74 копійок - державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 на користь Департаменту соціальної політики Кам?янської міської ради (ЄДРПОУ 41490026, адреса: м. Кам?янське, пр. В.Стуса, 10/12)

- 2 007 (дві тисячі сім) гривень 00 копійок - витрати по сплаті судового збору.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів безпосередньо до суду апеляційної інстанції, тобто до Дніпровського Апеляційного суду.

Згідно до п.п.15.5 Розділу XIII Перехідних положень ЦПК України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається учасниками справи до або через відповідні суди, тобто через Заводський районний суд м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Похваліта С. М.